SAŠA MIRKOVIĆ: IMAM PLAN ZA KONSOLIDACIJU RTS

Reg

Elita
Poruka
24.712
Jedan od kandidata za direktora Javnog servisa Saša Mirković kaže da bi njegov cilj, ukoliko dođe na čelo te medijske kuće, bio da građane i budžet rastereti troškova prema RTS-u, ističući da je potrebno da se vrati proizvodnja serijskog, muzičkog i filmskog programa.

"Milion pretplatnika, puta četiri, pet evra u proseku, to je četiri miliona evra, pa puta 12 meseci je 50 miliona evra. To je izvor odakle treba da se finasira RTS", rekao je Mirković za svoj portal Best.

Mirković smatra da funkcija Javnog servisa nije da preuzima poslove komercijalnih televizija i okuplja sponzore, već da razvija marketing i kreira sopstveni proizvod.

Marketing se mora podići sa 20 na 40 miliona, što, kako kaže, nije nemoguće "tako da dobijate cifru od 100 miliona evra".

„I kada uključite novac koji će doći kroz šou programe, muzičku produkciju i satelitski program, došli bi do 130 miliona evra na godišnjem nivou. Sa tom cifrom RTS može da živi i funkcioniše", rekao je Mirković i dodao da je neophodna produkcija koja će besprekorno raditi za korist Javnog servisa.

Imam predlog za finansiranje bez budzetskih sredstava
Prema njegovom mišljenju u ovom trenutku za Javni servis je najznačajnija finansijska konsolidacija i zato ima predlog kako da se finansira bez uključivanja sredstava iz budžeta i bez pretplate ili takse građana.

"Prihodima od kabl operatera u zemlji i inostranstvu, dodatnim prihodima od marketinga i delom naplate usluga od države za skupštinske tv prenose, Javni servis bi mogao da finansira svoje redovne aktivnosti", smatra Miroković.

U RTS želim od 2007.
Na pitanje zašto se prijavio na konkurs za direktora RTS-a, Mirković kaže da je u medijima ceo život, da je to njegov posao i želja godinama, još od 2007.

"Uvidom u tadašnje stanje RTS-a shvatio sam kako stvari stoje i tada sam rekao da bih voleo da nekim narednim generacijama koje dolaze ostavimo malo više nego što je tada bilo ponuđeno", kazao je Mirković.

Imaćemo čast da gledamo Grand produkciju na nacionalnom servisu. To je korak u dobrom pravcu.

http://rs.n1info.com/a45988/Vesti/Sasa-Mirkovic-Imam-plan-za-konsolidaciju-RTS-a.html
 
N znam jel si pročitala opciju sa blica...http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/545097/Mirkovic-Rasteretio-bih-gradjane-i-budzet-troskova-prema-RTS
Pazi naslov

Mirković: Rasteretio bih građane i budžet troškova prema RTS

A onda (između ostalog) reče i ostade živ...

"Million pretplatnika, puta četiri, pet evra u proseku, to je četiri miliona evra, pa puta 12 meseci je 50 miliona evra. To je izvor odakle treba da se finasira RTS", rekao je Mirković za portal Best.


Pored toga, smatra Mirković, marketing se mora podići sa 20 na 40 miliona, što, kako kaže, nije nemoguće "tako da dobijate cifru od 100 miliona evra".

"I kada uključite novac koji će doći kroz šou programe, muzičku produkciju i satelitski program, došli bi do 130 miliona evra na godišnjem nivou. Sa tom cifrom RTS može da živi i funkcioniše", rekao je Mirković i dodao da je neophodna produkcija koja će besprekorno raditi za korist Javnog servisa.


Na pitanje zašto se prijavio na konkurs za direktora RTS-a, Mirković kaže da je u medijima ceo život, da je to njegov posao i želja godinama, još od 2007.

"Uvidom u tadašnje stanje RTS-a shvatio sam kako stvari stoje i tada sam rekao da bih voleo da nekim narednim generacijama koje dolaze ostavimo malo više nego što je tada bilo ponuđeno", kazao je Mirković.
 
Gdje nadju te mazgove da mi je znati ? :think:

Замисли неко говедо у људском облику у Србији. И сад то говедо размишља шта да уради са својим животом?


Шта је прво што говедо треба да уради да му крене у животу?

Па да се учлани у СНС. Сигурно неће пристојан човек тако нешто да уради кад пожели да му крене у животу.
 
40 i 50 su 100 a time dodati sou program i satelitski i dodje se do 130 miliona evra.dobra racunica.

barem mi je zanimljiv podatak da od reklama sada RTS zaradjuje oko 20 miliona evra i da se lako moze zaradjivati 40 ili duplo vise

uzecemo 20 u racun ili 1,6 miliona mesecno i to je dosta za 1600 radnika sa odlicnim zaradama od po 1000 evra.

ili 3200 radnika sa po 500 evra. sto i jeste poenta cele moje price.

KAD BI SE RTS SVEO NA MALO RAZUMNIJU MERU MOGAO BI DA PREZIVI I SAM OD SEBE , OD MARKETINGA.
 

Back
Top