Zasto ISILne napada Izrael i Tursku?

zemunski kej

Elita
Poruka
20.256
Sa pojavom ISILa .Islamske drzave pitao sam se ko su i sta je ISIL? Ko ih je podrzao i osnovao.Sa iskustvom koje imam ziveci u Srbiji ,shvatio sam da se nista ne dogadja slucajno i da iza svake oruzane grupacije,stoji neko ko ih podrzava. Ono sto je karakteristicno za njih je da pored sto su brutalni i primitivni da su okrenuti protiv arapskih rezima,protiv SIITa i protiv Kurda.Ne bore se protiv Izraela iako ih verovatno ne vole ali iz nekog razloga se ne sukobljavaju,niti ih Izrael napada ,isto je i sa Turskom koja im je logisticka podrska od pocetka?Jednom prilikom je i Vesli Klark ,koga se secamo po zlu rekao da su nastali pogresnom procenom njihovih saveznika? Sta mislite?
 
Sa pojavom ISILa .Islamske drzave pitao sam se ko su i sta je ISIL? Ko ih je podrzao i osnovao.Sa iskustvom koje imam ziveci u Srbiji ,shvatio sam da se nista ne dogadja slucajno i da iza svake oruzane grupacije,stoji neko ko ih podrzava. Ono sto je karakteristicno za njih je da pored sto su brutalni i primitivni da su okrenuti protiv arapskih rezima,protiv SIITa i protiv Kurda.Ne bore se protiv Izraela iako ih verovatno ne vole ali iz nekog razloga se ne sukobljavaju,niti ih Izrael napada ,isto je i sa Turskom koja im je logisticka podrska od pocetka?Jednom prilikom je i Vesli Klark ,koga se secamo po zlu rekao da su nastali pogresnom procenom njihovih saveznika? Sta mislite?

Turska i Izrael podrzavaju ISIL. I to vrlo aktivno.
 
ja bih čak i poverovao da klark stvarno to misli, i da je to istina.
a tu pogrešnu procenu su napravili na osnovu intelidžensa koji su im podmetnuli englezi.

- - - - - - - - - -

zadatak im je da sjebu asada, nema smisla da se troše na izrael i tursku.
ali
ako je turska ozbiljna u pogledu saradnje sa rusijom, kao po pitanju turskog toka, sigurno da će ID i na njih.
znači, turska laže
 
ja bih čak i poverovao da klark stvarno to misli, i da je to istina.
a tu pogrešnu procenu su napravili na osnovu intelidžensa koji su im podmetnuli englezi.

- - - - - - - - - -

zadatak im je da sjebu asada, nema smisla da se troše na izrael i tursku.
ali
ako je turska ozbiljna u pogledu saradnje sa rusijom, kao po pitanju turskog toka, sigurno da će ID i na njih.
znači, turska laže

Pa dobro ali ko gura pare za oruzje ,za logistiku.Vidimo da su solidno naoruzani,cak i placaju ove nase vehabije iz BIH i Sandzaka?
 
Не постоји Велика Завера.

Није тајна да ИСИЛ и Турска имају солидне радне односе.

Зато што Турска види ИСИЛ као корисне идиоте у свом сукобу са Курдима и Шитима. Још једно од оружја у њиховом арсеналу. Ипак, под притиском НАТО савезника, Турска је упутила и одређену помоћ снагама Рођаве (Сиријских Курда). Дакле, Турци сарађују са обе стране и балансирају.

Што се тиче Израела- ИСИЛ са њима не дели границу, и нема снагу да се сукоби са њима.

У случају да нисте приметили, ИД је свој максимум већ проживела.

Сада су у фази губитака.
 
Не постоји Велика Завера.

Није тајна да ИСИЛ и Турска имају солидне радне односе.

Зато што Турска види ИСИЛ као корисне идиоте у свом сукобу са Курдима и Шитима. Још једно од оружја у њиховом арсеналу. Ипак, под притиском НАТО савезника, Турска је упутила и одређену помоћ снагама Рођаве (Сиријских Курда). Дакле, Турци сарађују са обе стране и балансирају.

Што се тиче Израела- ИСИЛ са њима не дели границу, и нема снагу да се сукоби са њима.

У случају да нисте приметили, ИД је свој максимум већ проживела.

Сада су у фази губитака.

Sve je to korektno zapazanje.Ali oni su toliku stetu napravili da se muslimanski svet nece oporaviti za 20 godina .A posto su medjusobno ratovali nista ni od njihovog jedinstva ,kojeg nije nikada ni bilo. Zadatak ispunjen.
 
Sa pojavom ISILa .Islamske drzave pitao sam se ko su i sta je ISIL? Ko ih je podrzao i osnovao.Sa iskustvom koje imam ziveci u Srbiji ,shvatio sam da se nista ne dogadja slucajno i da iza svake oruzane grupacije,stoji neko ko ih podrzava. Ono sto je karakteristicno za njih je da pored sto su brutalni i primitivni da su okrenuti protiv arapskih rezima,protiv SIITa i protiv Kurda.Ne bore se protiv Izraela iako ih verovatno ne vole ali iz nekog razloga se ne sukobljavaju,niti ih Izrael napada ,isto je i sa Turskom koja im je logisticka podrska od pocetka?Jednom prilikom je i Vesli Klark ,koga se secamo po zlu rekao da su nastali pogresnom procenom njihovih saveznika? Sta mislite?

Ja bih dodao i Saudi Arabiju - zasto i nju da ne napadnu? Nemojmo biti selektivni, kalifat svuda.
 
Da, ono jedared 4 co'eka i jednan dzip. Pa, ako je to napad - neka bude...

Kazem ti ,misim da ISIL nisu Arapi vec sunitski muslimani vecinom,tipa severna Afrika,muslimani iz Evrope,Bosnjaci ,Siptari,Afganistanci .Pakistanci i arapski olos. Poznato je da su zapretili da ce uci u Meku i razbiti CABU,kameni sveti monolit koji je za njih obican kamen.izmisljotina.Cak su zeleli da raznesu i kucu gde je rodjen ,tj veruje se da je kuca proroka Muhameda.u Meki.To je neko verovanje da ne smes da se molis idolima i totemima jer nista ne znace. Znaci itekako im je Saudi Arabija trn u oku.
 
Sa pojavom ISILa .Islamske drzave pitao sam se ko su i sta je ISIL? Ko ih je podrzao i osnovao.Sa iskustvom koje imam ziveci u Srbiji ,shvatio sam da se nista ne dogadja slucajno i da iza svake oruzane grupacije,stoji neko ko ih podrzava. Ono sto je karakteristicno za njih je da pored sto su brutalni i primitivni da su okrenuti protiv arapskih rezima,protiv SIITa i protiv Kurda.Ne bore se protiv Izraela iako ih verovatno ne vole ali iz nekog razloga se ne sukobljavaju,niti ih Izrael napada ,isto je i sa Turskom koja im je logisticka podrska od pocetka?Jednom prilikom je i Vesli Klark ,koga se secamo po zlu rekao da su nastali pogresnom procenom njihovih saveznika? Sta mislite?

Odgovor je vrlo jednostavan zato sto mu je izrael Tata koji ga je napravio a Turska mama koja ga podrzava.
 

Back
Top