Zanoktice

Ribar

Poznat
Poruka
9.164
Povremeno imam zanoktice na rukama. Bar mislim da je to i da se tako zove.
Naime, paralelno sa noktom, uz njegovu ivicu, izraste nešto nalik na iglicu. To se odvaja od nokta i jako mi smeta, iako ne boli. Odmah imam želju da isčupam - što i uradim.
Tako dobijem nešto igličasto, dužine desetak milimetara sa jednog kraja dva do četiri milimetra građe slične noktu a ostatak je koža. Deo sa koga skinem kožu na taj način, ostaje krvav i obično bude bolan nekoliko dana. Posle se sve normalizuje, do sledeće zanoktice.
Da li neko zna kako s tim izaći na kraj?
 
Dualtabs-20090905-100219.gif
 
Povremeno imam zanoktice na rukama. Bar mislim da je to i da se tako zove.
Naime, paralelno sa noktom, uz njegovu ivicu, izraste nešto nalik na iglicu. To se odvaja od nokta i jako mi smeta, iako ne boli. Odmah imam želju da isčupam - što i uradim.
Tako dobijem nešto igličasto, dužine desetak milimetara sa jednog kraja dva do četiri milimetra građe slične noktu a ostatak je koža. Deo sa koga skinem kožu na taj način, ostaje krvav i obično bude bolan nekoliko dana. Posle se sve normalizuje, do sledeće zanoktice.
Da li neko zna kako s tim izaći na kraj?

Ja to sečem skalpelom. :D Samo skalpel ne sme da bude oštar, naravno, jer ćeš da se iskasapiš.
 
Hvala svima na odgovorima! :)
Kod specijaliste bih stigao negde oko Nove godine.:hahaha:
Ako nema druge mogućnosti nastaviću ovako, pa šta bude.

Ako ima gnoja i to jako boli (znam), "iscupam" ponekad i ja tako , kazu da treba koristiti onu biljku cuvarkuca se zove, oguliti onu kozicu i prilepiti, pricvrstiti za prst na bolno, gnojno mesto, leci za noc, tako prespavaj.
 

Back
Top