TV PRILOG KOJI JE ZAPALIO INTERNET Umesto slučajnih prolaznika, "podmetnuti" botovi

ScipioAfricanus

Stara legenda
Poruka
91.057
Društvene mreže danas je "zapalila" informacija da su u prilogu Studija B, o protestu "Odbrani i podrži" koji je pre nekoliko dana održan na Trgu republike, umesto anketiranih "slučajnih" prolaznika, "podmetnuti" botovi Srpske napredne stranke.
Tako to izgleda kad botovi progovore

Naime, oni su na pitanje šta misle o skupu koji šalje negativnu poruku o vlasti, odgovarali pitanjem da li skup "organizuje Mišković", i čudili se ko finansira "takve" vladine organizacije. Uz to, zaključili su i da se protest ne može tako nazvati jer ima "svega 70-tak okupljenih".



Devojka se zapitala zašto "pare umesto na protest nisu iskorišćene za sirotište, porodilište, jer uvek postoji i drugi način".



Šta je istina o ovom prilogu, verovatno se ne bi ni otkrilo da se pojedini korisnici društvenih mreža nisu pozabavili time ko su dva mladića i devojka, istomišljenici, anketirani u prilogu "Studija B".



Otkriveno je tako da je mladić koji se kao "slučajni" prolaznik broj jedan pojavljuje u prilogu (od 3.16 minuta snimka), isti onaj kao u prilogu televizije N1 sa početka suđenja pripadnicima Žandarmerije (0.19 minuta) zbog prebijanja Andreja Vučića, brata premijera Aleksandra Vučića, na prošlogodišnjoj paradi ponosa.



Takođe, devojka sa smeđom kosom, koja je govorila o aktivnostima nevladinih organizacija (3.40 minut), slikala se u društvu predsednika Srbije Tomislava Nikolića.


SNS: U svakom mestu u Srbiji naićićete na našeg člana


U SNS-u su potvrdili da su u pitanju članovi njihove stranke.


"Tačno je da su to članovi SNS-a. Naravno da ćete metodom slučajnog uzorka u svakom mestu u Srbiji naići na člana ili simpatizera SNS-a. Da je neko ove naše članove, u tom istom prilogu pitao da li su članovi SNS-a, oni bi to jasno i rekli, jer se mi ponosimo našom partijom, za razliku od drugih koji kriju starnačku pripadnost. Uz to, na našim članovima nećete videti cipele “prada” od 400 i više dolara, kakve nose “prepošteni” levičari u našoj zemlji. Ne vidimo uopšte u čemu je problem, i zašto se pokušava napraviti neka senzacija od toga što je na ulici neko sreo tri člana SNS-a. Nas ima mnogo, mnogo više", stoji u odgovoru Informatovne službe SNS-a.



Studio B je tokom popodneva uklonio svoj video sa Jutjuba, ali su ga drugi korisnici već postavili video na svoje Jutjub kanale.
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/54...to-slucajnih-prolaznika-podmetnuti-botovi-SNS
 
"Tačno je da su to članovi SNS-a. Naravno da ćete metodom slučajnog uzorka u svakom mestu u Srbiji naići na člana ili simpatizera SNS-a.

Ali ovo je genijalno. Ko Matriks. Svaki Srbin je potencijalni bot ako mu stigne SMS iz Centrale! :lol:

- - - - - - - - - -

A sta su to botovi?

Svi Srbi koji dobiju SMS iz Centrale se pretvaraju u botove.
 
Ljudi koji se prodaju za sendvic.

A koji se prodaju za malo vise?

Ili mnogo vise?

Dal' je biti bolje bot ili prostitutka, lopov, kriminalac jer i za to su se prodavali po strankama, za 1000 za glasanje u crnoj Gori npr.?

Sve u svemu, ne znam sta da kazem osim da nema gore od kradje glasova na izborima kao sto je bilo '96.

A da se oduvek rade lazne ankete rade se, ali je sada vidim u modi taj naziv "bot" koji ne verujem da neko zna sta znaci, ali vazno je da je to engleski izraz, da je "in".
 
Ova vlast može da dobije podršku pojedinaca uz pomoć keša i sendviča
Ne kažem, postoje i mentalno zaostale osobe ali oni se odmah odaju po tikovima i nepravilnom držanju tela
a ovo da neko nije mentalno zaostao a da podržava ovakvu vlast jedino može da znači da je dobio(la) 1500 dinara i sendvič

Iskren da budem znam da je 1500 dinara desetočasovni rad na gradjevini a sendvič o mom trošku tako da izmedju dva zla izarao bih manje
Bolje 1500 dinara za prostoproširenu rečenicu nego deset sati da me zajebavaju stranačke gradjevinske firme koje su pobedile na tenderu sa najboljom ponudom iako nisu odavde.

Koliko je sve otišlo u Penis ne verujem ni da je onaj šofer stvarno zaustavio autobus zbog trudnice. Naime u celom idiličnom tekstu ima jedna jako čudna rečenica a i ona novinarka se našla baš na toj liniji... putnici jednostavno čitaju misli šofera koji ima rentgenske oči... Takodje u celom tekstu nije napisano pravilo gradskog prevoza NA KOJA VRATA TREBA DA ULAZE TRUDNICE
Šofer je neka stranačka izdrkotina...

Znamo bre da nogu neće da ti oslobode do sledeće stanice... pa ne zakopčavamo se mi na ledja... mobilni na uvo cigara na usta...
 
A koji se prodaju za malo vise?

Ili mnogo vise?

Dal' je biti bolje bot ili prostitutka, lopov, kriminalac jer i za to su se prodavali po strankama, za 1000 za glasanje u crnoj Gori npr.?

Sve u svemu, ne znam sta da kazem osim da nema gore od kradje glasova na izborima kao sto je bilo '96.

A da se oduvek rade lazne ankete rade se, ali je sada vidim u modi taj naziv "bot" koji ne verujem da neko zna sta znaci, ali vazno je da je to engleski izraz, da je "in".

zar i ti cero kerkura
 
Svi Srbi koji dobiju SMS iz Centrale se pretvaraju u botove.

Pa onda je botova bilo od '45 god. samo sto se nije zvao SMS nego "prijateljski savet".

- - - - - - - - - -

zar i ti cero kerkura

Strasno me nervira taj izraz "bot" koji se odomacio, a za ostalo sam rekla.

- - - - - - - - - -

Sigurna sam da je oduvek bilo namestenih anketa u svakoj stranci, i ranije.
 
A koji se prodaju za malo vise?

Ili mnogo vise?

Dal' je biti bolje bot ili prostitutka, lopov, kriminalac jer i za to su se prodavali po strankama, za 1000 za glasanje u crnoj Gori npr.?

Sve u svemu, ne znam sta da kazem osim da nema gore od kradje glasova na izborima kao sto je bilo '96.

A da se oduvek rade lazne ankete rade se, ali je sada vidim u modi taj naziv "bot" koji ne verujem da neko zna sta znaci, ali vazno je da je to engleski izraz, da je "in".
Ti nisu botovi, ti su politicari, drzavni sekretari, idu na Tajland i tako.
 
Тако вам је са свим режимским анкетама и "истраживањима" јавног мњења које редовно објављују режимски медији(пре свега ТВ станице).
А, тако вам је и са изборима, пре свега са прошлим. Председнички избори су, у другом кругу, намештени и покрадени. Вероватно је слично и са парламентарним.

Напредњаци могу да освоје 50% само на фингираним изборима.

И на следећим изборима ће "победите и освојити" и више него до сад. Могу да наместе који хоће резултат. Нико од нас не зна праве резултате, нити знамо ко је стварно гласао и за кога.
Тајност гласања је "мила мајка" за све могуће и немогуће махинације.

Земља је под окуапцијом и власт се одржава, тј. намеће преварама и силом, а не слободном вољом.
 
A sta ako oni odgovaraju i na ankete?

Daj bre ne zanosite se, kao da je (ako je...) ovo jedina namestena anketa u istoriji srpskog "parlamentarizma".

Ovo je novo, bot je skracenica od robota, postoje razne vrste botova, ali i stranacki, a ovde o njima pricamo.



Jedan od najvećih doprinosa političkih stranaka u poslednjih pet godina je dovođenje tzv. botovanja gotovo do savršenstva.

Kvalitetno botovanje podrazumeva širok dijapazon od štancovanja naručenih komentara na internetu, do masovnog uključivanja stranačkih vojnika” u televizijske i radio emisije, kad god gostuje neko od partijskih funkcionera. Iako to nije njihov izum Srpska napredna stranka je od Demokratske stranke preuzela štafetu botovanja i dovela ceo sistem do savršenstva.


Političari naravno odbacuju tvrdnje da oni na taj način utiču na kreiranje javnog mnjenja, te da su važan deo njihove partijske mašinerije i botovi.

 

- - - - - - - - - -


Cenis da su "ankete" namestene? :think:

Тако вам је са свим режимским анкетама и "истраживањима" јавног мњења које редовно објављују режимски медији(пре свега ТВ станице).
А, тако вам је и са изборима, пре свега са прошлим. Председнички избори су, у другом кругу, намештени и покрадени. Вероватно је слично и са парламентарним.

Напредњаци могу да освоје 50% само на фингираним изборима.

И на следећим изборима ће "победите и освојити" и више него до сад.
Могу да наместе који хоће резултат. Нико од нас не зна праве резултате, нити знамо ко је стварно гласао и за кога.
Тајност гласања је "мила мајка" за све могуће и немогуће махинације.

Земља је под окуапцијом и власт се одржава, тј. намеће преварама и силом, а не слободном вољом.

Kol'ko ste ljubomorni i neobjektivni, pa to je cudo jedno...

Pa sta su radile ostale stranke kioje su bile u kontroli izbora? Koje su ucestvovale i bile na birackim mestima po zatvaranju?

Lupetate gluposti samo od zavisti.

Moze meni da se neko ne dopada, ali da ovako lupetam i pokazujem svoju zavist, nikad.

- - - - - - - - - -

Ovo je novo, bot je skracenica od robota, postoje razne vrste botova, ali i stranacki, a ovde o njima pricamo.



Jedan od najvećih doprinosa političkih stranaka u poslednjih pet godina je dovođenje tzv. botovanja gotovo do savršenstva.

Kvalitetno botovanje podrazumeva širok dijapazon od štancovanja naručenih komentara na internetu, do masovnog uključivanja stranačkih vojnika” u televizijske i radio emisije, kad god gostuje neko od partijskih funkcionera. Iako to nije njihov izum Srpska napredna stranka je od Demokratske stranke preuzela štafetu botovanja i dovela ceo sistem do savršenstva.


Političari naravno odbacuju tvrdnje da oni na taj način utiču na kreiranje javnog mnjenja, te da su važan deo njihove partijske mašinerije i botovi.


Mozda, ali to je spekulacija jer nije dokazano i potvrdjeno.

I u cemu je razlika izmedju elektronskog "placenika" i placenika iz vremena kad nisu postojali kompjuteri?

Dakle, ako sledimo tu logiku bilo je "botova" tj. placenika i ranije.

Ali postavlja se pitanje, ima li onda "botova" (placenika, koristoljubaca) i u opoziciji? I u raznim drugim organizacijama? Ja mislim da da.
 
A koji se prodaju za malo vise?

Ili mnogo vise?

Dal' je biti bolje bot ili prostitutka, lopov, kriminalac jer i za to su se prodavali po strankama, za 1000 za glasanje u crnoj Gori npr.?

Sve u svemu, ne znam sta da kazem osim da nema gore od kradje glasova na izborima kao sto je bilo '96.

A da se oduvek rade lazne ankete rade se, ali je sada vidim u modi taj naziv "bot" koji ne verujem da neko zna sta znaci, ali vazno je da je to engleski izraz, da je "in".

Па ти сада пљуваш вашег Вучка....... немој тако...... :p:p:pAleksandar Vučić: Hard mežerz po bejslajnu
Engleski vokabular kao da eksplodira kada premijer priča o omiljenoj mu temi poslednjih godina - ekonomiji. Ni Vučić, izgleda, ne može da savlada nevolju sa prevodom stručne terminologije na srpski jezik, pa ga često široki auditorijum sluša spuštene vilice. Ovo se samo neke od njih..
.

* “Ja sam ponosan na to da mi više nemamo skrivenih tački u našem budžetu ili, kako se to govori, bilou d lajn.”

* “Da odmah uštedimo milijardu ili preko milijardu, dakle promptno, to se samo postiže smanjenjem penzija ili plata.”

* “Ne mislim da bih imao drugačije. Svaki čovek, i ja bih imao takve, samo je život nešto drugo i ono što možete da isporučite, ono što možete da deliverujete...”

* “Mi ćemo sledeće godine, 2015. godine po bejslajnu, ako se ne varam, 1,15 nam je rast, za 2016. godinu po bejslajnu je 1,6 ili 1,7...”

* “Sa njima razgovaramo o njihovim ulaganjima u poljoprivredu, u ril estejt, jer je nama potreban taj skok ekonomije, posebno u uslovima, doduše minimalnog, ali i daljeg smanjenja agregatne tražnje.”

* “Kod nas je, postoji jedan mali problem, dakle, mimo onih što su nam hard mežerz ili takozvane tvrde mere koje smo već doneli na nivou Vlade.”

* “Pre godinu i po dana, kada je bilo gotovo izvesno da padamo i da ne možemo da izdržimo, mi smo izdržali, ostali smo stik tu d plen, sproveli smo sve i na kraju smo došli do najboljih rezultata.”

* “Želimo da menadžment servis agriment vrlo brzo zamenimo privatizacijom, ne želimo da država bude vlasnik Železare.”
 
A da se oduvek rade lazne ankete rade se, ali je sada vidim u modi taj naziv "bot" koji ne verujem da neko zna sta znaci, ali vazno je da je to engleski izraz, da je "in".

Bot je termin preuzet iz "kompijuteraskog" recnika. Kada je potrebno da se ista operacija ponovi jako puno puta koristi se softver koji se u zargonu zove"bot" Najcesce se koristi u operacijama vezanim za internet a cesto se koristi i u online igricama. Stedi vreme zato sto botovi takve operacije rade mnogo brze i preciznije.

U slucaju botova koji se ovde spominju kada je u pitanju politika uglavnom se misli na ljude koji su placeni da po ceo dan sede za kompijuterom i bezumno vrte jednu te istu pricu. Uglavnom na forumima kao sto je ovaj. Na kraju se taj izraz prelio i na medije. Kao u slucaju ovih botova koji se pojavljuju na ovom klipu. Ljudi koji su placeni da vrte u krug jednu te istu pricu.
 
Bot je termin preuzet iz "kompijuteraskog" recnika. Kada je potrebno da se ista operacija ponovi jako puno puta koristi se softver koji se u zargonu zove"bot" Najcesce se koristi u operacijama vezanim za internet a cesto se koristi i u online igricama. Stedi vreme zato sto botovi takve operacije rade mnogo brze i preciznije.

U slucaju botova koji se ovde spominju kada je u pitanju politika uglavnom se misli na ljude koji su placeni da po ceo dan sede za kompijuterom i bezumno vrte jednu te istu pricu. Uglavnom na forumima kao sto je ovaj. Na kraju se taj izraz prelio i na medije. Kao u slucaju ovih botova koji se pojavljuju na ovom klipu. Ljudi koji su placeni da vrte u krug jednu te istu pricu.

Šta je bot


  • Bot je skraćeni naziv za softverskog robota, odnosno inteligentnog softverskog agenta.
  • Botovi često uključuju elemente veštačke inteligencije.
  • U prenesnom značenju na srpskoj političkoj sceni, botovi su stranački vojnici koji za male pare kucaju komentare po internetu, jer stranke ne raspolažu odgovarajućim softverima.
  • To rade za sitnu nadoknadu i kao zalog za napredovanje u stranci jer tako dokazuju svoju lojalnost i požrtvovanost za stranačke interese

Uputstvo*


  • Nik (ime) treba da bude obično, ali istovremeno i uočljivo kako bi privuklo pažnju čitaoca
  • Vkthgdfp (loš primer) Dragan - G. Milanovac, Jelena 82 (dobar primer)
  • Koristiti što veći broj imena, kako bi običnim građanima koji čitaju izgledalo da ih je više osoba napisalo, ali ta imena moraju da budu dosta različita jedna od drugih, nikako slična (aleksaaleksić, markomarković, dinkidinić...)
  • komentar treba da bude smislen i da argumentovano ide u prilog našoj stranci ili da kritikuje rad aktuelne vlasti

* Jedno od stranačkih uputstava koje kruži internetom​
 
Па ти сада пљуваш вашег Вучка....... немој тако...... :p:p:pAleksandar Vučić: Hard mežerz po bejslajnu
Engleski vokabular kao da eksplodira kada premijer priča o omiljenoj mu temi poslednjih godina - ekonomiji. Ni Vučić, izgleda, ne može da savlada nevolju sa prevodom stručne terminologije na srpski jezik, pa ga često široki auditorijum sluša spuštene vilice. Ovo se samo neke od njih..
.

* “Ja sam ponosan na to da mi više nemamo skrivenih tački u našem budžetu ili, kako se to govori, bilou d lajn.”

* “Da odmah uštedimo milijardu ili preko milijardu, dakle promptno, to se samo postiže smanjenjem penzija ili plata.”

* “Ne mislim da bih imao drugačije. Svaki čovek, i ja bih imao takve, samo je život nešto drugo i ono što možete da isporučite, ono što možete da deliverujete...”

* “Mi ćemo sledeće godine, 2015. godine po bejslajnu, ako se ne varam, 1,15 nam je rast, za 2016. godinu po bejslajnu je 1,6 ili 1,7...”

* “Sa njima razgovaramo o njihovim ulaganjima u poljoprivredu, u ril estejt, jer je nama potreban taj skok ekonomije, posebno u uslovima, doduše minimalnog, ali i daljeg smanjenja agregatne tražnje.”

* “Kod nas je, postoji jedan mali problem, dakle, mimo onih što su nam hard mežerz ili takozvane tvrde mere koje smo već doneli na nivou Vlade.”

* “Pre godinu i po dana, kada je bilo gotovo izvesno da padamo i da ne možemo da izdržimo, mi smo izdržali, ostali smo stik tu d plen, sproveli smo sve i na kraju smo došli do najboljih rezultata.”

* “Želimo da menadžment servis agriment vrlo brzo zamenimo privatizacijom, ne želimo da država bude vlasnik Železare.”

OK, u pravu si, ima i Vucic te iste "engleske" fraze koje treba da se izbegavaju makar od zvanicnika.

Bot je termin preuzet iz "kompijuteraskog" recnika. Kada je potrebno da se ista operacija ponovi jako puno puta koristi se softver koji se u zargonu zove"bot" Najcesce se koristi u operacijama vezanim za internet a cesto se koristi i u online igricama. Stedi vreme zato sto botovi takve operacije rade mnogo brze i preciznije.

U slucaju botova koji se ovde spominju kada je u pitanju politika uglavnom se misli na ljude koji su placeni da po ceo dan sede za kompijuterom i bezumno vrte jednu te istu pricu. Uglavnom na forumima kao sto je ovaj. Na kraju se taj izraz prelio i na medije. Kao u slucaju ovih botova koji se pojavljuju na ovom klipu. Ljudi koji su placeni da vrte u krug jednu te istu pricu.

Da, ali zar deo te iste price nije i prica o botovima?

Najgori ljudski sljam koji bi prodao rodjenu majku za sendvic

Ja ne znam ko bi to uradio, ali ako ti znas nekog onda...

- - - - - - - - - -

Šta je bot


  • Bot je skraćeni naziv za softverskog robota, odnosno inteligentnog softverskog agenta.
  • Botovi često uključuju elemente veštačke inteligencije.
  • U prenesnom značenju na srpskoj političkoj sceni, botovi su stranački vojnici koji za male pare kucaju komentare po internetu, jer stranke ne raspolažu odgovarajućim softverima.
  • To rade za sitnu nadoknadu i kao zalog za napredovanje u stranci jer tako dokazuju svoju lojalnost i požrtvovanost za stranačke interese

Uputstvo*


  • Nik (ime) treba da bude obično, ali istovremeno i uočljivo kako bi privuklo pažnju čitaoca
  • Vkthgdfp (loš primer) Dragan - G. Milanovac, Jelena 82 (dobar primer)
  • Koristiti što veći broj imena, kako bi običnim građanima koji čitaju izgledalo da ih je više osoba napisalo, ali ta imena moraju da budu dosta različita jedna od drugih, nikako slična (aleksaaleksić, markomarković, dinkidinić...)
  • komentar treba da bude smislen i da argumentovano ide u prilog našoj stranci ili da kritikuje rad aktuelne vlasti

* Jedno od stranačkih uputstava koje kruži internetom​

Ali onda se npr. i ti odlicno uklapas u tu pricu a ne verujem da si "bot".
 
Ali postavlja se pitanje, ima li onda "botova" (placenika, koristoljubaca) i u opoziciji? I u raznim drugim organizacijama? Ja mislim da da.

Naravno da ih ima svuda. Ko god je spreman da plati moze da ima svoje botove. Nije to izmislio ni DS ni SNS oni su samo prekopirali ono sto se u svetu odavno radi.
 
10986432_10204853622192873_1569381292309063736_n.jpg
 

Back
Top