Second hand

Araon

Veoma poznat
Poruka
14.290
Sve više ljudi (po sopstvenom priznanju) nije u vezama sa ljudima koji su im zaista prvi izbor, neko ko im se zaista sviđa, na koga su odlepili i lepo im je, to je više ubijanje vremena, partnerstvo dok ne naiđe bolja/i... Baš mi je pre neki dan jedna devojka rekla "ma znam i ja da mogu bolje, sad da mi naleti neki kao (nećemo o imenima :D) ja bih ovog ostavila u sekundi, nego, eto, moram i izaći iz kuće, čisto da mi se nešto dešava"... I ne, ovo ne govorim kako bi žene ispale ovo ili ono, nego mi je to bila inspiracija za temu, ima i muškaraca takvih na tone...

Da li bi bili u takvim vezama? Ako ste i bili kakva su iskustva? Da li to može da izbaci neke lepe trenutke?

I kako na to gledate sa moralne ili svake druge strane?

Ako svi redom odgovorite u stilu "ja to nikad ne bih uradio/la, to su loši ljudi, ne, mi nikako", pretvoriću se u Anonimusa i oboriti vam sisteme, ukrašću vam iz frižidera tu mortadelu što ste uštekali...
 
ajme meni :lol:

elem, bila jednom jos dok sam bila klinka tako sa nekim ko mi se dopadao ali nisam imala nikakva osecanja prema njemu...nista lepo ne pamtim u tih mesec dana da mi se desilo...sad evo pokusavam da se setim i nista osim nekog osecaja mucenja nema :confused:

ne bih to ponovo uradila pa taman me gurnuli pred streljacki vod
 
Ne spadam u tu kategoriju i ta ideja mi je malo vise bljak...

(ako ti se odgovor ne svidja ipak zaboravi na mortadelu...inace ce moji drugari smith & wessson da se opasno unervoze!) :)

Brži sam od metka! :D

- - - - - - - - - -

ajme meni :lol:

elem, bila jednom jos dok sam bila klinka tako sa nekim ko mi se dopadao ali nisam imala nikakva osecanja prema njemu...nista lepo ne pamtim u tih mesec dana da mi se desilo...sad evo pokusavam da se setim i nista osim nekog osecaja mucenja nema :confused:

ne bih to ponovo uradila pa taman me gurnuli pred streljacki vod

Bar nisi rekla "nisam ja to nikada i ne bih nikada!" :D

Znači ti misliš da od toga nema ništa?

Pa znam, ali većina to i kaže, kao ubijanje vremena, čisto i jednostavno... Nego, kao, bolje sedeti sa nekim nego kod kuće, i tako...
 
Sve više ljudi (po sopstvenom priznanju) nije u vezama sa ljudima koji su im zaista prvi izbor, neko ko im se zaista sviđa, na koga su odlepili i lepo im je, to je više ubijanje vremena, partnerstvo dok ne naiđe bolja/i... Baš mi je pre neki dan jedna devojka rekla "ma znam i ja da mogu bolje, sad da mi naleti neki kao (nećemo o imenima :D) ja bih ovog ostavila u sekundi, nego, eto, moram i izaći iz kuće, čisto da mi se nešto dešava"... I ne, ovo ne govorim kako bi žene ispale ovo ili ono, nego mi je to bila inspiracija za temu, ima i muškaraca takvih na tone...

Da li bi bili u takvim vezama? Ako ste i bili kakva su iskustva? Da li to može da izbaci neke lepe trenutke?

I kako na to gledate sa moralne ili svake druge strane?

Ako svi redom odgovorite u stilu "ja to nikad ne bih uradio/la, to su loši ljudi, ne, mi nikako", pretvoriću se u Anonimusa i oboriti vam sisteme, ukrašću vam iz frižidera tu mortadelu što ste uštekali...

Ako zaviris u bibliju videces da su takva stanja drustva bivala prethodnica velikih nesreca.
 
Nepotreban gubitak energije, koji na kraju završi općim nezadovoljstvom.
Biranje takvih alternativnih veza zasniva se uglavnom na pogrešnom vrednovanju sebe, obična destrukcija.
Naravno, ovo je samo moje subjektivno mišljenje; mnogi se danas plaše samoće i pristaju biti sa bilo kim da ne bi bili sami.
 
Tebe opravdava mladost.:mazi:

I što nisi bludničila sa likom.

:rotf:

bludnicim samo iz ljubavi :rotf:

- - - - - - - - - -

Brži sam od metka! :D

- - - - - - - - - -



Bar nisi rekla "nisam ja to nikada i ne bih nikada!" :D

Znači ti misliš da od toga nema ništa?

Pa znam, ali većina to i kaže, kao ubijanje vremena, čisto i jednostavno... Nego, kao, bolje sedeti sa nekim nego kod kuće, i tako...

ne mislim, znam :lol:

ma bolje mi je samoj nego trositi energiju i vreme na gluposti, a i stvarno mi je odvratno trositi tudje vreme i eventualno emocije...msm zasto lagati i zavaravati nekoga
 
Ako zaviris u bibliju videces da su takva stanja drustva bivala prethodnica velikih nesreca.

Ako zavirim u bibliju biću još luđi nego što sam sad, a takvo stanje bi svakako prethodilo velikoj nesreći. :D

Šalim se malo, nisam čitao bibliju i ne nameravam.

- - - - - - - - - -

Nepotreban gubitak energije, koji na kraju završi općim nezadovoljstvom.
Biranje takvih alternativnih veza zasniva se uglavnom na pogrešnom vrednovanju sebe, obična destrukcija.
Naravno, ovo je samo moje subjektivno mišljenje; mnogi se danas plaše samoće i pristaju biti sa bilo kim da ne bi bili sami.

Iskreno, retko koga i vidim sa opštim zadovoljstvom, što znači da dosta ljudi igra ovako. :)

- - - - - - - - - -

ne mislim, znam :lol:

ma bolje mi je samoj nego trositi energiju i vreme na gluposti, a i stvarno mi je odvratno trositi tudje vreme i eventualno emocije...msm zasto lagati i zavaravati nekoga

Zato što je teško i ubuđati se u kući čekajući "prave" osobe :D Tako mi rekli, šta da ti kažem :D
 
Ako zavirim u bibliju biću još luđi nego što sam sad, a takvo stanje bi svakako prethodilo velikoj nesreći. :D

Šalim se malo, nisam čitao bibliju i ne nameravam.

- - - - - - - - - -



Iskreno, retko koga i vidim sa opštim zadovoljstvom, što znači da dosta ljudi igra ovako. :)

- - - - - - - - - -



Zato što je teško i ubuđati se u kući čekajući "prave" osobe :D Tako mi rekli, šta da ti kažem :D



Postoje ljudi koji trce kao mis na tocku. Nikad nista ne nauce i nikad se ne izbave iz kruga u koji su upali.
 
A onda im se u stanju neubuđanosti "omakne" pa često i završe trajno sa tom osobom...

Ima i toga...

Ali i moj lični stav je da je bolje negde se kretati nego stajati u mestu... Meni je bilo lepše u životu kad sam vukao i poteze koje sam platio debelo, nego kad sam prolazio besplatno ali ništa nisam ni uradio...

I ne mislim samo u emotivnom odnosu, partnerskom, tu ništa i nisam platio, mislim ovako pravio gluposti :D
 
Na jednoj od tema sam napisala da mi je ponižavajuće to pazarenje sitnih ljubavi u second hand shopu, pa sam nazvana nefleksibilnom prema sebi i drugima. :lol:

Mislim da ovoga ima mnogo više nego što su ljudi spremni da priznaju, a i uostalom, i što bi bilo kome priznavali, njihova stvar. :)
 
Ima i toga...

Ali i moj lični stav je da je bolje negde se kretati nego stajati u mestu... Meni je bilo lepše u životu kad sam vukao i poteze koje sam platio debelo, nego kad sam prolazio besplatno ali ništa nisam ni uradio...

Nije isto biti inertan i čekati da doleprša neki princ ili princeza, zato postoje žurke, sedeljke, razna druženja, ili biti zaista inertan i tavoriti u nekoj krš vezi.
 
Na jednoj od tema sam napisala da mi je ponižavajuće to pazarenje sitnih ljubavi u second hand shopu, pa sam nazvana nefleksibilnom prema sebi i drugima. :lol:

Mislim da ovoga ima mnogo više nego što su ljudi spremni da priznaju, a i uostalom, i što bi bilo kome priznavali, njihova stvar. :)

Moramo te upisati na jogu, fleksibilnosti radi. :D

Ima, kako nema, ne postoji osoba koja nema bar jedan par takav oko sebe.. Zapravo, više ih ima nego ovih drugih, što se i vidi na ulici, koliko god ljudi pričali ovo ili ono... Srećni ljudi se vide na kilometar...

- - - - - - - - - -

Nije isto biti inertan i čekati da doleprša neki princ ili princeza, zato postoje žurke, sedeljke, razna druženja, ili biti zaista inertan i tavoriti u nekoj krš vezi.

Meni je to nekako povezano... Ne znam...

Mada, generalno, ljudi su ušemljeni da nađu ono što oni vole u svojoj ulici, gradu... Sad uz globalizaciju se i to povećalo kao kapacitet, ali ranije ti nađu u svom selu, gradu (gde si već) to ako ima za tebe, i to ti je što ti je... Tako da mi je nekako i logično što ima više tih veza "bolje nego da sam sam/a"... Realno, retko ko nađe devojku ili dečka iz drugog grada, države, a među 7 milijardi ljudi sigurno uvek ima neko ko ti više odgovara.
 
Na jednoj od tema sam napisala da mi je ponižavajuće to pazarenje sitnih ljubavi u second hand shopu, pa sam nazvana nefleksibilnom prema sebi i drugima. :lol:

Mislim da ovoga ima mnogo više nego što su ljudi spremni da priznaju, a i uostalom, i što bi bilo kome priznavali, njihova stvar. :)

To je ocigledno.

Drustvo gde ljudi ne postuju jedni druge puno je svakojakih poroka.
Takvo obolelo drustvo ili propada ili se leci.
 
it takes more courage to make yourself happy and live YOUR life and dreams then to stay in an unhealthy relationship because of social stigmas and unwarranted moral obligations.

Da, ali sad je tu pitanje šta koga čini srećnog ili srećnu...

Uopšte, šta je pojam "učiniti se srećnim"?

Nekome je sreća da ima milion, nekome dvoje dece... Što ne znači da se i jedno, i drugo može jednostavno učiniti. Ovo drugo je i teže čini mi se... Mislim, možeš ti uvek decu napraviti, ali kome...

I ne mislim da ljudi ostaju u takvim vezama zbog socijalnih nametanja ili čega već, bukvalno mi je rekla "bolje nego da sedim kod kuće i smaram se"...

- - - - - - - - - -

Tvoja veza je nesrecna upravo zbog toga.Vrtis se u krug .

Prekini da miniraš temu bespotrebnim uletanjem sa tom pričom.
 
Ostajao sam u losim vezama, ali nikada nisam bio sa nekom eto da ubijem vreme samo dok ne ispadne neka bolja.

U svakom slucaju nisam za te varijante "ne volim te, ne osecam nista, ali dobar si za ubijanje vremena". Ne treba mi nijedna da se krese sa mnom dok joj neko bolji ne dodje.
Ok je ako oboje kazu, "e necu nista ozbiljno, kres, zezanje, bez zaljubljivanja i emocija" ali ako je jedan na sedmom nebu i misli o upoznavanju sa roditeljima, zajednickom zivotu ili sta vec, a ovaj bi ga u treptaju oka zamenio, onda nije to to.

S druge strane, imam iskustva sa onim "ima neko drugi" situacijama.
 
Da, ali sad je tu pitanje šta koga čini srećnog ili srećnu...

Uopšte, šta je pojam "učiniti se srećnim"?

Nekome je sreća da ima milion, nekome dvoje dece... Što ne znači da se i jedno, i drugo može jednostavno učiniti. Ovo drugo je i teže čini mi se... Mislim, možeš ti uvek decu napraviti, ali kome...

I ne mislim da ljudi ostaju u takvim vezama zbog socijalnih nametanja ili čega već, bukvalno mi je rekla "bolje nego da sedim kod kuće i smaram se"...

- - - - - - - - - -



Prekini da miniraš temu bespotrebnim uletanjem sa tom pričom.

Nemoj da si bezobrazan.
Ja iznosim svoje misljenje na koje te niko ne primorava.
To sto bi hteo da ti samo povladjuju govori da imas zesci problem.
Sta bi hteo - podrsku ili diskusiju?

Onda napisi dajte mi podrsku , tako sam jadan i treba mi podrska.
 

Back
Top