Sarma za slavu - upustvo za mlade domaćice
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Sarma za slavu - upustvo za mlade domaćice

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.09.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Sarma za slavu - upustvo za mlade domaćice

Ovo je moj način na koji pravim sarmu za našu Krsnu Slavu. Može da pomogne mnogim mladim domaćicama.

Elita gost 36952 (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    116

Podrazumevano Re: Sarma za slavu - upustvo za mlade domaćice

po vama samo se za slavu jede sarma

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.09.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Hahaha ne jede se samo sarma. Slavimo tri dana a gosti se uvjek pobrinu da nista ne ostane. Mislim da je obicaj skoro svagdje isti. Sprema se supa, sarma, pecenje (uz to prilozi i salate), pita i kolači. Iako nemamo previse gostiju, svi su navikli dobro jesti.

Citat Original postavio NICS Pogledaj poruku
    - - - - - - - - - -

Distance jako zanimljivo. Zaista je jednostavna i prakticna sprava. I bas lijepo perfektno smota sarme.
    Sada i da ja hocu da kupim moj tata ce reci: ''Sine, nemoj da kupujes, mogu ja to napraviti''

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1012

Citat Original postavio NICS Pogledaj poruku
    Није само то, али каква је то српска слава без сарме.

Legenda
    Učlanjen
    05.02.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Вегета, Фант за сарму - то нема везе са кулинарским умећем.

Aktivan član
    Učlanjen
    10.08.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Bez namere da nekoga uvredim, ali ja ne volim ovako pripremanu sarmu. Ovo je način na koji se sprema u Bosni , Vojvodini ..delom i u centralnoj Srbiji. Meni je najbolja južnjačka sarma. A kod nje je sve drugačije

Meso- 2/3 juneće, 1/3 svinjsko, dva puta mleveno. Luka koliko i mesa. Luk se dobro proprži u ulju pa mu se doda meso ,uprži i jako začini (so,biber,peršun, aleva paprika) . Kad je to spremno doda se jedna šoljica opranog pirinča i tom smesom se filuju sarme i sušene crvene paprike. Sve se slaže u šerpu ili đuveč ,doda suvo meso na parčiće, pokrije listom kupusa, nalije vode tek da malo prekrije sarme i stavi u rernu da se peče. Može malo i da se doda ulja sa alevom paprikom, kupus traži masnoću.

Ovakva sarma nije kuvana,već je zapečena i kad je presečeš ona je rastresita..odvoji se meso od pirinča i luka.Ona ne pliva u vodi i mnogo je pikantnija, ume da bude i ljuta od suvih paprika. Ali, sve pitanje navike i ukusa.

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

ovo nije sarma. uzmes luk proprzis, proprzis meso, so, biber, aleva, malo pirinca i proprzis i njega sa mesom. onda motas sarmu sa tom smesom.

kakva vegeta, kakva fanta za sarmu (wtf?), i ne ide zivo meso, nego proprzeno. i da u sarmu ide suvo meso, jer poboljsava ukus. a moze i neka fina slaninica na kraju sarma moze malo da se zapece i ne mora. dobra je i cisto kuvana, ako je kuvana na malo vode.

neki stavljaju jaje u sarmu valjda da im veze strukturu, ali jaje ne ide u sarmu.

znam da neki stavljaju u punjenu papriku zivo meso, ali ni tu ne ide zivo meso, nego proprzeno. ende.

- - - - - - - - - -

stvarno si ocajna domacica.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.09.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Elektrika ja znam da vi imate zaista jednu cudnu osobinu da na vecinu postova odgovarate uvredama ili omalovazavanjem. Ako ste mislili da ce to to isto postici sa ovim komentarom malo ste se prevarili.
    Vasi kometari me samo mogu navesti na smijeh. Sto je na kraju krajeva veoma pozitivno.

Citat Original postavio електрика Pogledaj poruku
    Вегета, Фант за сарму - то нема везе са кулинарским умећем.
    - - - - - - - - - -

Twyla u pravu ste da je sve pitanje ukusa. Recimo isto tako ja bih rekla da mi se ta vasa sarma ne svidja, samo zato sto smo mi u jednom kraju navikli da jedemo sarmu na ovakav nacin. Suvo meso je za nas nezamslivo u sarmi jer po nama pokvari ukus sarme. Ali kao sto ste vi rekli to je sve stvar ukusa.

Citat Original postavio Twyla Pogledaj poruku
    Bez namere da nekoga uvredim, ali ja ne volim ovako pripremanu sarmu. Ovo je način na koji se sprema u Bosni , Vojvodini ..delom i u centralnoj Srbiji. Meni je najbolja južnjačka sarma. A kod nje je sve drugačije

Meso- 2/3 juneće, 1/3 svinjsko, dva puta mleveno. Luka koliko i mesa. Luk se dobro proprži u ulju pa mu se doda meso ,uprži i jako začini (so,biber,peršun, aleva paprika) . Kad je to spremno doda se jedna šoljica opranog pirinča i tom smesom se filuju sarme i sušene crvene paprike. Sve se slaže u šerpu ili đuveč ,doda suvo meso na parčiće, pokrije listom kupusa, nalije vode tek da malo prekrije sarme i stavi u rernu da se peče. Može malo i da se doda ulja sa alevom paprikom, kupus traži masnoću.

Ovakva sarma nije kuvana,već je zapečena i kad je presečeš ona je rastresita..odvoji se meso od pirinča i luka.Ona ne pliva u vodi i mnogo je pikantnija, ume da bude i ljuta od suvih paprika. Ali, sve pitanje navike i ukusa.
    - - - - - - - - - -

Dobra predskazanja mislim da ste jako ograniceni sa svojim odgovorom a posebno kada kazete da ovo nije sarma. Treba da budete malo otvoreniji a ne samo da mislite da je svijet onakav kakvog ga vi zamisljate.

Isto tako postoje mnogi recepti za sarmu a ne samo onaj koji vi poznajete. Kod nas se meso nikada ne przi, to nam je jednostavno suvisno. Mi stavljamo Fant u sarmu jer mislimo da je sarma tako ukusnija.

Ja znam kakva sam domacica, a ocajna je smao nick name kao i sto je vas dobra predskazanja.

Citat Original postavio dobra predskazanja Pogledaj poruku
    ovo nije sarma. uzmes luk proprzis, proprzis meso, so, biber, aleva, malo pirinca i proprzis i njega sa mesom. onda motas sarmu sa tom smesom.

kakva vegeta, kakva fanta za sarmu (wtf?), i ne ide zivo meso, nego proprzeno. i da u sarmu ide suvo meso, jer poboljsava ukus. a moze i neka fina slaninica na kraju sarma moze malo da se zapece i ne mora. dobra je i cisto kuvana, ako je kuvana na malo vode.

neki stavljaju jaje u sarmu valjda da im veze strukturu, ali jaje ne ide u sarmu.

znam da neki stavljaju u punjenu papriku zivo meso, ali ni tu ne ide zivo meso, nego proprzeno. ende.

- - - - - - - - - -

stvarno si ocajna domacica.

Početnik
    Učlanjen
    14.12.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Svaka cast za sarmice i video, ne znam cemu ovakvi komentari. Svako ima svoj ukus, uf sto ne volim one domacice koje misle da sve znaju. Ma ljudi kuvanju se uci dok si ziv, i sto da ne probate nekad drugacije nesto spremiti. Mada ja ovde ne vidim nista toliko drugacije. Ma da mi je videti pojedine kako oni spremaju sarme za veliki broj ljudi. Ovo je super, sad znamo mere a vi dal cete staviti ovo ili ono. pa stavite. Ajd sad pozdrav i podrzimo se malo, skuvajmo kaficu pa lepo ko dame da procaskamo o receptima.

Moderator proka (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1257

- - - - - - - - - -

a u sredinu se stavlja suvo meso i kupus ribanac
    zivot je previse kratak da bi pio lose vino :)

Ističe se K aja (avatar)
    Učlanjen
    15.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    90

Pa ovo je kao da se očekuje bataljon vojske a ne gosti za slavu...

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    669

Citat Original postavio proka Pogledaj poruku

- - - - - - - - - -

a u sredinu se stavlja suvo meso i kupus ribanac
    Bravo,ovo je prava stvar,jedna sarma,dva zalogaja.
    Omlatis 10 komaTa,pa na ladan spricer i pecenje...polagano natenane.
    ko razume shvatice.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.09.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

To sve zavisi koliko je sarma ukusna i kako se sluzi. Kod nas se sarma sluzi za slavu posle supe i nakon nekoliko sati se ponovo stavlja topla sarma u slucaju da su gosti raspolozeni za jos jela. Kod nas se na slavi ostaje oko 6 sati pa u tih 6 sati se jede u vise navrata.

Citat Original postavio K aja Pogledaj poruku

Pa ovo je kao da se očekuje bataljon vojske a ne gosti za slavu...

Slične teme

1. Eliminacija Likova - Očajne domaćice
    Autor noopy u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.09.2008., 12:38
  2. A ''Domaćice''?
    Autor jomini u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 424
    Poslednja poruka: 05.09.2007., 18:47
  3. VelikosrBstvo za domaćice i penzionere
    Autor BlackMusician73 u forumu Politika
    Odgovora: 102