Fakultet i opšta kultura

Jean-Paul Sartre

Početnik
Poruka
12
Koji fakultet, po vašm mišljenju i na osnovu vaših i iskustava ljudi koje poznajete, pruža najšire opšte obrazovanje, tj. opštu kulturu. Znam da je to u velikoj meri individualna stvar, ali sam uveren da ne pruža svaki studijski program isto znanje iz drugih oblasti, niti svaki zahteva jednako široko predznanje. Imao sam oko ovoga raspravu sa jednim mojim prijateljem i došli smo do zaključka da su u vrhu po ovom pitanju studije filozofije i književnosti, a da je i novinarstvo tu negde. Očekujem da čujem vaša mišljenja... :D
 
Poslednja izmena:
Koji fakultet, po vašm mišljenju i na osnovu vaših i iskustava ljudi koje poznajete, pruža najšire opšteobrazovanje, tj. opštu kulturu. Znam da je to u velikoj meri individualna stvar, ali sam uveren da ne pruža svaki studijski program isto znanje iz drugih oblasti, niti svaki zahteva jednako roko predznanje. Imao sam oko ovoga raspravu sa jednim mojim prijateljem i došli smo do zaključka da su u vrhu po ovom pitanju studije filozofije i književnosti, a da je i novinarstvo tu negde. Očekujem da čujem vaša mišljenja... :D

Slažem se sa vama po pitanju fakulteta za koje ste se odlučili. Ja bih dodao pravni - učiš o svim sferama života, i biti dobar pravnik, između ostalog, znači biti informisan, kako o istorijskim događajima, tako i o aktuelnostima. Mada, po mom mišljenju, izbor fakulteta nije toliko bitan koliko samoinicijativa. Nikad neću zaboraviti onog đubretara koji je pročitao sve knjige iz gradske biblioteke, bila je reportaža o njemu u Explozivu.
 

Back
Top