šutiranje

DeeLite

Zaslužan član
Poruka
141.626
iliti diskriminacija pušača
znam da ima malo vas koje pušite, većina ne pušite, al pito bi obe strane šta vi mislite o tim zabranama pušačima...nesmeš ovde, nesmeš ni tamo...a ni tamo nesmeš...samo ovde smeš...al samo parnim danima
misim okej da smeta nekome duvanski dim, al nije li se malo predaleko otišlo stim ?
misim načela se nešto priča juče o cigaretama a evo i malopre s mojim prijateljem ćaskamo malo na tu temu, pa ko reko nije zgoreg da se prošareni malo asortiman tema...

ako je bilo, ili ako tema smara ili postavljač smara može lock i ban za postavljača, dosadio je i bogu i narodu
 
Како не забране ознојеним и смрдљивим људима да се возе аутобусом, да улазе у нечију канцеларију, да седе у кафићима?

Мени то више смета од дуванског дима, а ето, тога се нико не сети.
 
Ima situacija kada mi tudji duvanski dim smeta, mada mi generalno ne predstavlja problem. Ipak sam za segregaciju na javnim mestima, a u privatnim prostorijama, u domacinstvima i sl. uzdam se u svest pusaca, u njihovu zelju da druge oko sebe zastite od stetnog delovanja duvana. Problem mi predstavljaju ljudi koji koriste duvan loseg kvaliteta, a takvih nazalost ima dosta, jer su pogodjeni opstom besparicom.
 
nisam za te zabrane (sem tamo gde stvarno ne sme) ali svakako brate da smarate s tim pljugama, ono, bez zebancije. ničemu ne služe, škodite sebi i okolini, ko manijaci ste ako vam zapne neki raskorak, misim čemu sve to i zašto? zato što si nekad kad si bio uplašeno dečače istripovo da ćeš biti kulji s pljugom? misim daj bre...
 
iliti diskriminacija pušača
znam da ima malo vas koje pušite, većina ne pušite, al pito bi obe strane šta vi mislite o tim zabranama pušačima...nesmeš ovde, nesmeš ni tamo...a ni tamo nesmeš...samo ovde smeš...al samo parnim danima
misim okej da smeta nekome duvanski dim, al nije li se malo predaleko otišlo stim ?
misim načela se nešto priča juče o cigaretama a evo i malopre s mojim prijateljem ćaskamo malo na tu temu, pa ko reko nije zgoreg da se prošareni malo asortiman tema...

ako je bilo, ili ako tema smara ili postavljač smara može lock i ban za postavljača, dosadio je i bogu i narodu

Meni komso smeta duvanski dim ali razumem da neko ne moze da izdrzi ceo dan a da ne zapali.
Tim zabranama su napravili rasulo.
Zabranjeno je u zgradama pa ljudi izadju napolje i nekada blokiraju trotoar, sto pravi veci problem.

Kada su podelili lokale na one u kojima je dozvoljeno i zabranjeno pusenje skoro svi su dozvolili pusenje. Iz nekog razloga se i kolicina duvanskog dima povecala pre zabrane, valjda ih nesto vise tera da pripale.

U bolnicama i skola je valjda uvek bilo zabranjeno pusenje, mogu da shvatim zabranu u skolskom dvoristu ali treba da postoji mera u svemu.
 
Mrzim duvanski dim, ali ako neko hoce da pusi, neka mu. Ekstra bi bilo da nije u mojoj blizini, ali nije da cu sada da dizem preveliku frku oko toga.
E sad, gde sme da se pusi i koliko, kojim danima u koliko sati i sl. zaista ne znam. Gde god odem, uvek negde neko pusi, iako stoji znak "Zabranjeno pusenje".

Meni je veci problem zabrana prodaje cigareta, kao sto Englezi zele da uvedu.
 
Meni komso smeta duvanski dim ali razumem da neko ne moze da izdrzi ceo dan a da ne zapali.
Tim zabranama su napravili rasulo.
Zabranjeno je u zgradama pa ljudi izadju napolje i nekada blokiraju trotoar, sto pravi veci problem.

Kada su podelili lokale na one u kojima je dozvoljeno i zabranjeno pusenje skoro svi su dozvolili pusenje. Iz nekog razloga se i kolicina duvanskog dima povecala pre zabrane, valjda ih nesto vise tera da pripale.

U bolnicama i skola je valjda uvek bilo zabranjeno pusenje, mogu da shvatim zabranu u skolskom dvoristu ali treba da postoji mera u svemu.
meni je to s lokalima i podeljivanjem mnogo licemerno...misim ono...dovde sme da se puši, a odavde na tamo nesme....ovde sede pušači, a od ovog stola nepušači...misim :/

- - - - - - - - - -

nisam za te zabrane (sem tamo gde stvarno ne sme) ali svakako brate da smarate s tim pljugama, ono, bez zebancije. ničemu ne služe, škodite sebi i okolini, ko manijaci ste ako vam zapne neki raskorak, misim čemu sve to i zašto? zato što si nekad kad si bio uplašeno dečače istripovo da ćeš biti kulji s pljugom? misim daj bre...

brate tenzijo...nemoj sad da načinješ onu izlizanu priču pušenje nije zdravo, a što ste počinjali, mislio si da će budeš mangup ako zapališ.. i te priče....misim svi mi to znamo i bez vas
 
Ne mislim ja da su pusaci niza vrsta, kazem da mi u principu ne smeta ta necija navika, samo brate gadno kada neko u manjem zatvorenom prostoru preteruje, a narocito kada dimi katastrofalno los duvan. I sam sam petnaestak godina bio pusac, prestao sam i zbog zdravstvenih problema, i zbog materijalnih problema, a najvise zbog toga sto mi se ogadilo tudje uzivanje u losim cigaretama, nesto mi je kvcnulo u glavi - kad ne mogu da przim jak (izuzetno jak) i kvalitetan duvan, onda vise necu, i to je bio kraj moje pusacke karijere.
 
meni je to s lokalima i podeljivanjem mnogo licemerno...misim ono...dovde sme da se puši, a odavde na tamo nesme....ovde sede pušači, a od ovog stola nepušači...misim :/

Podelili su komso na lokale u kojima se sme i na one u kojima se ne sme, koliko znam u nijednom nije izvrsena podela da u jednom delu moze a u drugom ne jer je potrebna posebna ventilacija.
Nisam video nijedan lokal (kafic, kafana) gde je pusenje zabranjeno, svuda je dozvoljeno.

Ideja nije glupa, nekomo mozda duvanski dim pravi ozbiljne probleme i ne sme ili ne zeli da sedi u takvom objektu.
Problem je sto velika vecina kao p[o komandi zapali kada se nadje na mestu gde je dozvoljeno pusenje, mozda cak i vise nego pre zabrane.
 
iliti diskriminacija pušača
znam da ima malo vas koje pušite, većina ne pušite, al pito bi obe strane šta vi mislite o tim zabranama pušačima...nesmeš ovde, nesmeš ni tamo...a ni tamo nesmeš...samo ovde smeš...al samo parnim danima
misim okej da smeta nekome duvanski dim, al nije li se malo predaleko otišlo stim ?
misim načela se nešto priča juče o cigaretama a evo i malopre s mojim prijateljem ćaskamo malo na tu temu, pa ko reko nije zgoreg da se prošareni malo asortiman tema...

ako je bilo, ili ako tema smara ili postavljač smara može lock i ban za postavljača, dosadio je i bogu i narodu

Meni ne smeta stvarno iako sam pusac... msm da zabrane treba da postoje...ali...
Zasto se stvarno naplacuju kazne pusacima ako zapale na nepropisnom mestu, a ne naplacuju se kada neko baci papiric ili tako nesto? E to mene izludjuje, prljavstina u kojoj se ovaj grad kupa, a pusaci su glavna tema.
I jos me nerviraju nepusaci koji nista nisu imali protiv pusaca dok ove zabrane nisu krenule, e od tad ne mozes da ih ugasis koliko seru, a takva je vecina.
Razumem sve da nekome smeta, ali kako to odjednom? Ranije nisi imao misljenje, stav, sta vec o duvanskom dimu.
Nacija bez mozga definitivno...
 
iliti diskriminacija pušača
znam da ima malo vas koje pušite, većina ne pušite, al pito bi obe strane šta vi mislite o tim zabranama pušačima...nesmeš ovde, nesmeš ni tamo...a ni tamo nesmeš...samo ovde smeš...al samo parnim danima
misim okej da smeta nekome duvanski dim, al nije li se malo predaleko otišlo stim ?
misim načela se nešto priča juče o cigaretama a evo i malopre s mojim prijateljem ćaskamo malo na tu temu, pa ko reko nije zgoreg da se prošareni malo asortiman tema...

ako je bilo, ili ako tema smara ili postavljač smara može lock i ban za postavljača, dosadio je i bogu i narodu
Duvanski dim mnogo smeta, narocito ako se pusi tamo gde neko treba da spava ili preboravi celo svoje radno vreme, pa svaki dan tako. Nisam ni slutila koliko smeta dok nisam ostavila. Sad naravno kao bivsi pusac, samim tim zauvek potencijalni pusac, uvek kazem da naravno da mi ne smeta, da je potpuno ok, a u medjuvremenu se nerviram i brojim pikavce u piklsi. Nikad se ne zna da li cu i ja uskoro nervozno lomiti prste izmedju dve cigarete u tudjim stanovima...
I opet cu brzinom svetlosti zaboraviti koliko to smeta ljudima koji kulturno kazu da im ne smeta ako zapalis.
Meni je mozda tim gore jer sam i ostavila jer su mi jako smetale, obavezno ako sam izlozena duze dimu zapusen nos, a duze na duze staze potpuni kolaps sa sinusima. Ali dostojanstveno to podnosim, uzdajuci se u inhalaciju i tako... Bitno da pred ljudima ne odajem utisak tipicnog bivseg pusaca sto jesam.
 
Svako ko je imao bar dvojku iz fizike u osnovnoj skoli zna da se prostor ne moze podeliti tako da do neke imaginarne crte bude pusacki, a od nje nepusacki.

pa to ti pričam

- - - - - - - - - -

Duvanski dim mnogo smeta, narocito ako se pusi tamo gde neko treba da spava ili preboravi celo svoje radno vreme, pa svaki dan tako. Nisam ni slutila koliko smeta dok nisam ostavila. Sad naravno kao bivsi pusac, samim tim zauvek potencijalni pusac, uvek kazem da naravno da mi ne smeta, da je potpuno ok, a u medjuvremenu se nerviram i brojim pikavce u piklsi. Nikad se ne zna da li cu i ja uskoro nervozno lomiti prste izmedju dve cigarete u tudjim stanovima...
I opet cu brzinom svetlosti zaboraviti koliko to smeta ljudima koji kulturno kazu da im ne smeta ako zapalis.
Meni je mozda tim gore jer sam i ostavila jer su mi jako smetale, obavezno ako sam izlozena duze dimu zapusen nos, a duze na duze staze potpuni kolaps sa sinusima. Ali dostojanstveno to podnosim, uzdajuci se u inhalaciju i tako... Bitno da pred ljudima ne odajem utisak tipicnog bivseg pusaca sto jesam.
opštepoznato je da ste vi eks pušači zajebaniji u osodu tih od klot nepušača upravo jer znate kakvo je to sranjje
 
A pritom kada dodje zakleti nepusac/ serator o duvanskom dimu i kako njemu isti smeta i udje sa mnom u pusacki kafic i zakukava, pa tacno bi mu glavu odvrnula.
Situacija je takva, svi kafici su manje- vise pusacki, jer se nikome ne isplati da budu nepusacki. Jako tesko ces pusaca naterati u nepusacki kafic, ali ti nemoj da ulazis ako ti smeta, a ne da meni seres kad zapalim svaku.
Jednom sam cak dozivela da mi devojka u mojoj kuci kaze da ne pusim. O tome da vise nije usla ne bih da pricam. Isto tako necu ni pitati da li se u kuci pusi ako ne vidim pikslu na stolu, cisto da domacina ne dovodim u nezgodnu situaciju. Ako ima terasa izaci cu. Pred malom decom i trudnicama cak i ako su kod mene u stanu, ja izadjem na terasu.

- - - - - - - - - -

Duvanski dim mnogo smeta, narocito ako se pusi tamo gde neko treba da spava ili preboravi celo svoje radno vreme, pa svaki dan tako. Nisam ni slutila koliko smeta dok nisam ostavila. Sad naravno kao bivsi pusac, samim tim zauvek potencijalni pusac, uvek kazem da naravno da mi ne smeta, da je potpuno ok, a u medjuvremenu se nerviram i brojim pikavce u piklsi. Nikad se ne zna da li cu i ja uskoro nervozno lomiti prste izmedju dve cigarete u tudjim stanovima...
I opet cu brzinom svetlosti zaboraviti koliko to smeta ljudima koji kulturno kazu da im ne smeta ako zapalis.
Meni je mozda tim gore jer sam i ostavila jer su mi jako smetale, obavezno ako sam izlozena duze dimu zapusen nos, a duze na duze staze potpuni kolaps sa sinusima. Ali dostojanstveno to podnosim, uzdajuci se u inhalaciju i tako... Bitno da pred ljudima ne odajem utisak tipicnog bivseg pusaca sto jesam.
Meni smeta prvoj kad se previse zadimi ili ako slucajno neko zapali kad spavam. Odmah me probudi miris, a probijam paklu i po dnevno... tako da ja razumem nepusace, ali vecina njih trenutno trucka o tome zato sto se o tome prica, nisu sami dosli na ideju. Pogotovo na pocetku tih svih zabrana. Nisi od njih mogao da zivis.
 
Nama bivsim pusacima vise smeta tudji dim, to je cinjenica, ne zato sto bi neko mogao da dodje u iskusenje da se ponovo prihvati cigareta nego sto ga stvarno intenzivnije njusimo, osecamo ga. Mada kazem da sve zavisi od situacije, nije mi nikad palo na pamet da zenama nakon vodjenja ljubavi sugerisem da ugase cigaretu. :rumenko: :lol:
 
nisi me razumeo komšo...ako zabranjuješ zabrani u celom lokalu i to je okejije nego da u pola lokala dozvoliš a u pola zabraniš

Ne postoje lokali komso gde je to kombinovano.
Morao bi lokal fizicki da pregradis (zid) i da napravis nezavisnu ventilaciju za oba dela lokala.
To ne mozes da radis bez plana i gradjevinske dozvole a niko ne zeli da to radi jer bi morao i da zatvori dok se to ne zavrsi.
Najlakse i najisplativije je zalepti crni papir na kome pise da je dozvoljeno.

Ako ti smeta dim nadaj se da nije puno pusaca kada ulazis.

- - - - - - - - - -

A pritom kada dodje zakleti nepusac/ serator o duvanskom dimu i kako njemu isti smeta i udje sa mnom u pusacki kafic i zakukava, pa tacno bi mu glavu odvrnula.
Situacija je takva, svi kafici su manje- vise pusacki, jer se nikome ne isplati da budu nepusacki. Jako tesko ces pusaca naterati u nepusacki kafic, ali ti nemoj da ulazis ako ti smeta, a ne da meni seres kad zapalim svaku.
Jednom sam cak dozivela da mi devojka u mojoj kuci kaze da ne pusim. O tome da vise nije usla ne bih da pricam. Isto tako necu ni pitati da li se u kuci pusi ako ne vidim pikslu na stolu, cisto da domacina ne dovodim u nezgodnu situaciju. Ako ima terasa izaci cu. Pred malom decom i trudnicama cak i ako su kod mene u stanu, ja izadjem na terasu.

Ovde se slazem sa tobom.

Pise mu na vratima da je dozvoljeno i nema sta da se buni, niko ga nije terao ili tukao da udje.
 
Ne postoje lokali komso gde je to kombinovano.
Morao bi lokal fizicki da pregradis (zid) i da napravis nezavisnu ventilaciju za oba dela lokala.
To ne mozes da radis bez plana i gradjevinske dozvole a niko ne zeli da to radi jer bi morao i da zatvori dok se to ne zavrsi.
Najlakse i najisplativije je zalepti crni papir na kome pise da je dozvoljeno.

Ako ti smeta dim nadaj se da nije puno pusaca kada ulazis.

- - - - - - - - - -



Ovde se slazem sa tobom.

Pise mu na vratima da je dozvoljeno i nema sta da se buni, niko ga nije terao ili tukao da udje.

Jeste, a i oni kafici sto kao imaju odvojen deo, gde je povucena imaginarna linija, a razlikuje se u tome sto na jednim stolovima nema piskle su tek hit... i sad meni nije jasno kako nekoga frustrira pusac, a ne frustrira ta sizofrenija u nasem sistemu i mentalitetu koja je svuda od kafica do salterusa kada odes da izvadis novu licnu kartu.
 

Back
Top