Sto mislite kako ce Crna Gora proci ulaskom u NATO alijansu?

crna-gora-i-nato.png


Crna Gora je formalno postala članica NATO programa Partnerstvo za mir 14. decembra 2006. godine.
Ciljevi učešća Crne Gore u PzM se odnose na pripremu Crne Gore za uključenje u NATO, reformu sistema bezbjednosti, standardizaciju, dostizanje interoperabilnosti snaga, sredstava i institucija, učešće u zajedničkim misijama i operacijama koje imaju za cilj uspostavljanje i očuvanje mira u svijetu.

Zabrinjavajuca cinjenica da veliki broj gradjana Crne Gore nema stav o jednom od ključnih spoljno-političkih ciljeva Crne Gore.
Gradjani koji se opredjeljuju za ili protiv članstva to rade samo na osnovu nekoliko argumenata koji se trenutno pojavljuju u javnosti.

Licno i da se pitam u NATO nikad .Da li ce do referenduma po tom pitanju doci nije izvjesno ?
A bilo bi pozeljno .

Ne mogu kao prvo da shvatim da su se crnogorci"prodali" evropskim monstrumima, i odcepili se od srba, rodjene brace, po krvi, jeziku, mentalitetu, veri pradjedovskoj i ostalom.
Crnogorci su uvek bili sve do Zete, pa kada pocnu carke sa turcima, bez u Srbiju,a ne u Hrvatsku ili Makedoniju.
Sta znaci sledece = kralj Akleksandar Karadjordjevic je sin najstarije cerke kralja Nikole I Karadjordjevica , dede Nikole II , princa Crne Gore ?
U cemu se to srbi i crnogorci razlikuju ???
Pazi ovu izjavu:
Savremena istorijska nauka odbacuje prevaziđenu tezu po kojoj Crnogorci predstavljaju dio srpskoga naroda, budući da preci današnjih Crnogoraca nijesu Srbi, već stari dukljanski Sloveni etnički pomiješani s balkanskim starośediocima.
A ko su Srbi, ako nisu sloveni ?
Drugo, nije mi jasno, sta je to opozicija u Crnoj Gori, i zasto ne skine mafiozu sa vlasti, kao sto su srbiskinuli Milosevica,. kada su bili zacrtali.
Trece , zasto se ne napravi referendum gde ce Cenogorci da se izjasne da li su za ili protiv?
I cetvrto kao najvaznije da li Crnogorski narod zna da su rusi izjavili da sve clanice zlocinackog nato pakta su neprijatelji Rusije, i da ce prema njima biti uperene rakete ?
 
Zalosno je to zalosno,a evo jos jedan podatak, odakle potice rodonacelnik loze Nemanjica
Stevan Nemanja je sin kneza Zavida rođen u Duklji na Morači, Raška (danas Crna Gora).

- - - - - - - - - -

Петар II Петровић Његош / P. P. Njegosh
(1813-1851)

_ppn.jpg


Име ми је вјерољуб, презиме ми родољуб. Црну Гору, родну груду камен паше одасвуда.
Србски пишем и зборим, сваком громко говорим: народност ми србинска, ум и душа славјанска.
Петар II Петровић Његош
 
Ruska Duma usvojila je danas Izjavu kojom se usprotivila ulasku Crne Gore u NATO, upozoravajući da to može imati negativne tendencije u oblasti turizma, investicija i ekonomske saradnje Rusije i Crne Gore.
Izjavom, koju je pripremio Komitet za međunarodne poslove, Duma se obraća poslanicima Skupštine Crne Gore, parlamentima država članica NATO-a i poslanicima Parlamentarne skupštine OEBS-a, i poziva na uzdržavanje od širenja Alijanse, prenose agencije.
 
Ljudi jos samo dva tri dana bice moja drzava primljena u NATO .
Pored lastavica koje su se spasile jer su odljetejele u toplije krajeve vrapci su propjevali Crma Gora u NATO.
I nije to sve komarci oni sto su se sakrili u kucnim skrivalicama i oni propjevali a pri tom jos i ujedaju ...
Oce li nas ostaviti ove slavopoljke zaboga jednoga ili ce se ovoj pjesmici pridruziti jos po neki veci isekt ili ne daj Boze osae?
 
Matiju Beckovica sam davno upoznala u Vebasu u sred Backe ravnice ...
Na jednoj vecero poezije u gimnaziji * ZARKO ZRENJANIN*
Mi se Crnogorci drzimo kad smo van Crne Gore ...Poklonio mi je pozdrav i lijepi osmijeh .

Evo smo dobili pozivnicu za u NATO a slavopoljkama nema kraja ...
Ovaj poziv je bros za DPS vladajucu stranku .
Dokle to sami Bog zna a ostatku i cijeloj opoziciji ostaje da se nada da ce doci do promjena ...
Malena usluga od alijanse nije bez racuna i nije od ljubavi ,
Od cega je zivi bili vidjeli ...Licno ne ocekujem da je bilo sto dobro ...
 
Matiju Beckovica sam davno upoznala u Vebasu u sred Backe ravnice ...
Na jednoj vecero poezije u gimnaziji * ZARKO ZRENJANIN*
Mi se Crnogorci drzimo kad smo van Crne Gore ...Poklonio mi je pozdrav i lijepi osmijeh .

Evo smo dobili pozivnicu za u NATO a slavopoljkama nema kraja ...
Ovaj poziv je bros za DPS vladajucu stranku .
Dokle to sami Bog zna a ostatku i cijeloj opoziciji ostaje da se nada da ce doci do promjena ...
Malena usluga od alijanse nije bez racuna i nije od ljubavi ,
Od cega je zivi bili vidjeli ...Licno ne ocekujem da je bilo sto dobro ...

Nato je zainteresiran za CG samo da spreči Ruski uticaj na Balkanu i u Evropi morskim putem.

Posle toga Rusija nemože nikako doći do Srbije bez dozvole NATO ni morskim, ni kopnenim niti vazdušnim putem.
Mora tražiti dozvolu za prelaz a to je katastrofa.
Zato i Srbija mora u NATO jer će ostati izolirana i okružena NATO zemljama.
 

Back
Top