Pauk mi je odneo automobil, molim vas pomozite mi!

Stvarno nije nuzno objasnjavati situaciju, pauk mi je odneo automobil pre par dana, otisao sam tamo i preuzeo ga plativsi 8800 dinara. Pored tih 8800 dinara, trazi se od mene da platim jos 2500 dinara na racun budzeta Republike Srbije (to je kazna koju MUP izvodi). Koje su posledice ako ne platim tih 2500 dinara, da li je to sasvim potrebno platiti ? Jako mi je bitno to jer sam jako kratak sa parama. Hvala vam puno na odgovoru, pozdrav!!!
 
Stvarno nije nuzno objasnjavati situaciju, pauk mi je odneo automobil pre par dana, otisao sam tamo i preuzeo ga plativsi 8800 dinara. Pored tih 8800 dinara, trazi se od mene da platim jos 2500 dinara na racun budzeta Republike Srbije (to je kazna koju MUP izvodi). Koje su posledice ako ne platim tih 2500 dinara, da li je to sasvim potrebno platiti ? Jako mi je bitno to jer sam jako kratak sa parama. Hvala vam puno na odgovoru, pozdrav!!!
Tih 2500 ti je polovina kazne i taj popust imas ako je platis u roku od 8 dana od momenta urucenja. Inace ces platiti punu cenu, odnosno 5000. Ako ni to ne platis predace stvar sudiji koji ce ti uz kaznu racunati i sudske troskove (ne znam koliki su sad). Ako izbegavas pozive, presude i ostalo ili nisi na adresi na kojoj si prijavljen opet ti nema pomoci, jer ce ti to naplatiti prilikom prve sledece registracije automobila. Ukratko - najmanje ce te kostati ako odmah platis tih 2500. Nekad se to moglo izbeci, ali je drzava poslednjih godina dostra poostrila postupak naplate kazni.
 
Mjok, ta kazna do sada nije placana. Posto znaju da su ti vec uzeli pare, ako ne platis kaznu morace da sprovode postupak i da te pozovu. Ako jos nisu uveli slikanje propusti da to platis i vidi sta ce se desiti. Ja to jos nisam platio, a nosili su mi i moj i tudja vozila i ne znam da li sam jednom ili ni jednom smetao, uvek su imali mlaka opravdanja sa stavom "Ovo mora da se plati, pa se ti zali", naravno posle ne platim tu kaznu, pa i ja kao zadovoljan.
 
Stvarno nije nuzno objasnjavati situaciju, pauk mi je odneo automobil pre par dana, otisao sam tamo i preuzeo ga plativsi 8800 dinara. Pored tih 8800 dinara, trazi se od mene da platim jos 2500 dinara na racun budzeta Republike Srbije (to je kazna koju MUP izvodi). Koje su posledice ako ne platim tih 2500 dinara, da li je to sasvim potrebno platiti ? Jako mi je bitno to jer sam jako kratak sa parama. Hvala vam puno na odgovoru, pozdrav!!!

U CH zovu to usluga i mog sina košta 550franaka.ukupno,znači ipak u Srbiji puno jevtinije,
 
Mjok, ta kazna do sada nije placana. Posto znaju da su ti vec uzeli pare, ako ne platis kaznu morace da sprovode postupak i da te pozovu. Ako jos nisu uveli slikanje propusti da to platis i vidi sta ce se desiti. Ja to jos nisam platio, a nosili su mi i moj i tudja vozila i ne znam da li sam jednom ili ni jednom smetao, uvek su imali mlaka opravdanja sa stavom "Ovo mora da se plati, pa se ti zali", naravno posle ne platim tu kaznu, pa i ja kao zadovoljan.
Tako je nekad bilo, a pre nekog vremena mog poznanika ekspresno premestili u zatvor na 10 dana zbog neplacenih kazni kad je dosao u SUP da registruje kola. Kazna za nepropisno parkiranje je uvek postojala.
 
U CH zovu to usluga i mog sina košta 550franaka.ukupno,znači ipak u Srbiji puno jevtinije,

Ukoliko bi ovdi vozio kola i tako živeo poreska uprava bi ga zvala da ga pita odakle mu pare.Dakle u Srbiji poireska uprava bi imala puno posla.
А плата твог сина је 1100 франака? Мислим, чисто да видимо какви су односи?
 
А плата твог сина је 1100 франака? Мислим, чисто да видимо какви су односи?

Nisam ekonomista ali mislim da se ne upoređuju plate već proizvodnja.Bolje rečeno ako napravite neki dobar auto koji je istog kvaliteta Nemačkog košta 50.000 eura a Vi prodajete za 25-30hiljade to je već u najmanju ruku pola švabske plate.U svakom slučaju ekonomisti
znaju bolje da objasne kako se postiže veća plata.
 
Kaznu da platis dal sudiji ili policiji da te ne goni a za auto si mogao da uzmes advokata i da ih tuzis [pricam kako se po zakonu tretira auto].On je tvoja licna svojina a licnu svojinu ne sme niko da ti zapleni. On se po zakonu treitra kao da ti neko skine naocare i zadrzi dok mu ne das pare a dal je to u redu.....pa sudija ce da odluci ALI dok do toga ne dodje ti ne vidis nista.
Tako ti je to po zakonu no niko od nas smrtnika ne angazuje advokata da tera sudski spor koji ce da traje pitaj boga koliko dok mu auto trune na parkingu. Mi se samo malo iznerviramo, platimo i posle izvesnog vremena zaboravimo.
Mozes da ih tuzis da ti je [nedaj boze] majka hitno morala da se odveze na neku operaciju, da ti je zena trudna i da je trebala u porodiliste, da je tebi pozlilo na ulici ili sl ALI sve to ne sme da se sankcionise tako da tvoju licnu svojinu neko prisvoji dok mu ne platis. U najboljem slucaju [ako ometas saobracaj ili sl] mogu ti preparirati auto na neki parking, neko slobodno mesto ili sl ali nikako da ti ga zaplene dok ne platis. To je cista otimacina koju je drzava koobejagi legalizovala.
Zakon kaze da trotoare ne moze niko da zaposedne ali drzava je nekom uredbom [koja je slabija od zakona] to promenila pa naplacuju trotoare kao parkinge.
O ovome moze da se diskutuje do sutra ako sve gledamo po zakonu koji u zemlji Srbiji postoji ali se selektivno primenjuje
 
Nisam ekonomista ali mislim da se ne upoređuju plate već proizvodnja.Bolje rečeno ako napravite neki dobar auto koji je istog kvaliteta Nemačkog košta 50.000 eura a Vi prodajete za 25-30hiljade to je već u najmanju ruku pola švabske plate.U svakom slučaju ekonomisti
znaju bolje da objasne kako se postiže veća plata.
Пробао сам да дознам зашто сте поредили висину казне у Швајцарској и Србији али, из досадашњег писанија, схватам да је једини разлог то да се похвалите како живите у Швајцарској, где вам и син ради. Све у свему, никакве везе са темом. Мора да је у тој Швици јако досадно? Али стандард...
 
otvori se za flajku benzina i polij im pauka
Hm... Ironično, ali će se ludilo instalirano kao SISTEMSKA PLJAČKA, koja sve više uzima maha
u državi u kojoj "svaka država ima mafiju, ali mafija u Srbiji ima državu",
neminovno jednog trenutka završiti veoma gadno!!!!!!!!!!

Ozakonjeni LJUDI-HIJENE u Serbiji sve češće i sve više divljaju, sve više liče na domaće Arnaute, poznate
po otimanju stoke seljacima, paljevinama, pljački, ubistvima.. neljudskostima svake vrste.
 

Back
Top