Problem sa Malwarebytes anti malware 2. 0. 4.

Kerkyra

Legenda
Poruka
55.151
Posle reinstalacije Windowsa, kad god skenirram racunar ovim programom, pojavi se plavi ekran u sred skeniranja i racunar prestaner da radi, a na ekranu se pojavi "disk error", tj. moram da ga iskljucim i restartujem, pa ne uspem da skeniram do kraja.

Pre reinstalacije doduse nisam ni koristila ovu, vec stariju verziju (1.0.6) ovog antivirusnog programa i problema nije bilo.

Da li se nekom dogadja isto, ili je neka greska napravljena pri reinstalaciji?
 
nemam pojma sta ti je sa kompom...meni se plavi ekran smrti pojavio prosle godine, kada mi je grom spicio po kompu i zeznuo mu neki hardverski deo, manji na srecu (bio ukljucen za vreme grmljavine, u zgradi sa gromobranom :mrgreen:). a koliko znam uzrok moze da bude i softver i hardver.
s tim sto kod mene ni restartovanje nije pomagalo (kod tebe je to 6 meseci), morao je taj deo da se zameni.

- - - - - - - - - -

ovde je jos jedna dozivela slican problem isto sa tim programom, pa su vecale mudre glave krstarice dal je bas do tog programa ili do neceg drugog.

ja imam verziju 2.1.4 radi normalno, ne pravi problem
 
Hvala, ma ne moram njega da koristim, ali sam navikla na njega kad god smatram da imam veci problem i da je racunar zarazen, on mi je bio "desna ruka" i najefikasniji uvek.

Nemam problema prilikom koriscenja starije verzije, ali bih volerla da imam ovu novu koja je ipak valjda "update" svih starijih i + nesto bolja (valjda). Nije vazno, mogu i uz pomoc stare i nekih drugih AV programa da skeniram (sto i radim) samo mi oduzima vise vremena.

Pozz.
 
obriši sve.skini superantispyware.

je l imas mozda jos neki ativirus?

Odakle znas da imam superantispyware? :eek:

Naravno da imam jos neki AV program, ali to nikad nije uticalo na ovaj.

Neznam sta moze biti,ja imam duze vreme tu verziju i nisam imao tih problema.Da nije kod tebe TRIAL verzija pa joj prosao rok pa zato pravi te probleme.

Da, imam FREE verziju sa njihovog sajta, ali on nema rok.

https://www.malwarebytes.org/mwb-download/
 
Odakle znas da imam superantispyware? :eek:

Naravno da imam jos neki AV program, ali to nikad nije uticalo na ovaj.



Da, imam FREE verziju sa njihovog sajta, ali on nema rok.

https://www.malwarebytes.org/mwb-download/

I SUPERAntiSpywar i Malwarebytes Anti-Malware su programi koji kupe malvere i spajvere koje AV sam ne moze da ukloni i nikako ne smetaju jedan drugom.Kod tebe je neki drugi problem,mozda bi mogla da skines malware sa nekog drugog sajta.Moguce je da je neki problem do njega samog.
 
to je program za uklanjanje spajvera

http://www.superantispyware.com/

imas besplatnu verziju tu

Hvala, ja sam to i uradila odmah posto sam videla da "Malware.." ne funkcionise. Ali bih vise volela da imam njega.

I SUPERAntiSpywar i Malwarebytes Anti-Malware su programi koji kupe malvere i spajvere koje AV sam ne moze da ukloni i nikako ne smetaju jedan drugom.Kod tebe je neki drugi problem,mozda bi mogla da skines malware sa nekog drugog sajta.Moguce je da je neki problem do njega samog.

Mislim da je ipak "Malware" bolji, ali sta sad, "kad nema kise dobar je i grad"..

P.S. Ne verujem da je do sajta jer je to njihov zvanican sajt. Nema veze ne moram njega da koristim...a i izgleda da je ipak problem u reinstalaciji.

Hvala.
 
Hvala, ja sam to i uradila odmah posto sam videla da "Malware.." ne funkcionise. Ali bih vise volela da imam njega.



Mislim da je ipak "Malware" bolji, ali sta sad, "kad nema kise dobar je i grad"..

P.S. Ne verujem da je do sajta jer je to njihov zvanican sajt. Nema veze ne moram njega da koristim...a i izgleda da je ipak problem u reinstalaciji.

Hvala.

Dobro je ako si uradila deinstal tog programa ,ali ta dva programa su zastite od razlicitih gamadi.Ne moze da ocisti jedan sve i obrnuto.
 
Posle reinstalacije Windowsa, kad god skenirram racunar ovim programom, pojavi se plavi ekran u sred skeniranja i racunar prestaner da radi, a na ekranu se pojavi "disk error", tj. moram da ga iskljucim i restartujem, pa ne uspem da skeniram do kraja.

Pre reinstalacije doduse nisam ni koristila ovu, vec stariju verziju (1.0.6) ovog antivirusnog programa i problema nije bilo.

Da li se nekom dogadja isto, ili je neka greska napravljena pri reinstalaciji?

Zato jer ti je ta verzija zaražena virusom i instalira se zajedno tokom instalacije.
 
1. Znači , Kasperski , NOD Avira , Avast , Bitdefender , AVG ... su Antivirusi. Malwarebytes NIJE ANTIVIRUS!!! On je program kao što mu ime kaže antimalware tj bori se sa neželjenim programima - Malweri -nisu Virusi. Virusi vam razaraju sistem , malweri ga iskorištavaju i samim time otežavaju rad sistema uzimajući mu resurse za rad malwera.
2. To što se pojavljuje blue skrin govori da je u pitanju ili hardwer ili problem sa pojedinim drajverima a to je do operativnog sistema koji koristiš i koji ti je neko instalirao na računar (verovatno nelegalan - custom sa virusom u sebi).
 
1. Znači , Kasperski , NOD Avira , Avast , Bitdefender , AVG ... su Antivirusi. Malwarebytes NIJE ANTIVIRUS!!! On je program kao što mu ime kaže antimalware tj bori se sa neželjenim programima - Malweri -nisu Virusi. Virusi vam razaraju sistem , malweri ga iskorištavaju i samim time otežavaju rad sistema uzimajući mu resurse za rad malwera.
2. To što se pojavljuje blue skrin govori da je u pitanju ili hardwer ili problem sa pojedinim drajverima a to je do operativnog sistema koji koristiš i koji ti je neko instalirao na računar (verovatno nelegalan - custom sa virusom u sebi).

Slažem se.
I da dodam:
Ne dozvolite cookies
mislim da je to način ulaska virusa u računar
 
Ljudi iz straha od kojekakvih virusa naprave stete na svom racunaru.

Ne gasite cookies-e.
Ne gasite Js.
Obrisite ta smeca od programa sto sebe nazivaju antivursom (to su programi nastali da bi naplacivali zastitu od stvari kojih skoro nema pa su sami morali izmisliti opasnost da bi mogli nastaviti uzimati pare,99% virusa i ostalih gamadi je nastalo od antivirus kompanija)
Naucite da koristite internet ako skidate MP3 a naziv fajla se zavrsava sa .exe onda znate sta je u pitanju.
Drzite se sigurnih sajtova jer na onim "crnim" ionako nema sta pametno da se vidi osim ponekad torrenta.
Naucite da razlikujete kvar hardvera i gresku softwera od antivirusa.Ako crkava hard pa izbacuje plavi ekran ne znaci odmah da je virus.Ako je crkla ram memorija pa se sam restartuje ne znaci da je virus.U 99% slucajeva verovatno da nije virus.

Drzim se ovih uputstava vec 10ak godina i nekad problema.Antiviruse ni slicne programe nikad nisam koristio.A vidjao sam kod pojedinih ljudi zagusene i usporene racunare kojekakvim zahtevnim antivirusima koji nista ne rade osim sto smaraju popapovima cim kliknes.
 
AntiMalwarebytes i anti Spajver,uopste nisu anti virususi.Vec sama njihova rec kaze kakvi su to programi,a te spajvere i malvere AV ne prepoznaje kao viruse,sto i nisu,ali treba da se ociste da ne koce rad OS-a.U svakom slucaju ih je boljke imati nego raditi cesto reinstalaciju OS-a.Povremeno se sa njima preskenira OS i ocist te gamadi,t.j. pokupi ih i stavi u qarantin i ne moraju da se brisu,jer u programu moze da se podesi kada i za koliko dana treba da se ociste iz karantina.Da bi se jednostavno oslobodilo mesto.Ko zna sa njima ,niti su veliki niti zahtevni,a pogotovo nikako ne ugrozavaju OS vec samo pomazu AV-u da sto on ne pokupi pokuoe oni i uvek bude cist OS.A za gusenje OS-a nisukrivi ti programi uopste,vec neki AV-i,koji su zahtevni i neko nezna da ih podesi da rade kako treba.
 
Ljudi iz straha od kojekakvih virusa naprave stete na svom racunaru.

Ne gasite cookies-e.
Ne gasite Js.
Obrisite ta smeca od programa sto sebe nazivaju antivursom (to su programi nastali da bi naplacivali zastitu od stvari kojih skoro nema pa su sami morali izmisliti opasnost da bi mogli nastaviti uzimati pare,99% virusa i ostalih gamadi je nastalo od antivirus kompanija)
Naucite da koristite internet ako skidate MP3 a naziv fajla se zavrsava sa .exe onda znate sta je u pitanju.
Drzite se sigurnih sajtova jer na onim "crnim" ionako nema sta pametno da se vidi osim ponekad torrenta.
Naucite da razlikujete kvar hardvera i gresku softwera od antivirusa.Ako crkava hard pa izbacuje plavi ekran ne znaci odmah da je virus.Ako je crkla ram memorija pa se sam restartuje ne znaci da je virus.U 99% slucajeva verovatno da nije virus.

Drzim se ovih uputstava vec 10ak godina i nekad problema.Antiviruse ni slicne programe nikad nisam koristio.A vidjao sam kod pojedinih ljudi zagusene i usporene racunare kojekakvim zahtevnim antivirusima koji nista ne rade osim sto smaraju popapovima cim kliknes.

Kao neko kome je racunarska zastita deo profesije, a i kao obican korisnik, mogu da potpisem ovo.
Samo da dodam: sasvim je dovoljan default widows defender i malo svesti pri koriscenju komp-a.
 
Kao neko kome je racunarska zastita deo profesije, a i kao obican korisnik, mogu da potpisem ovo.
Samo da dodam: sasvim je dovoljan default widows defender i malo svesti pri koriscenju komp-a.
ja na mome ličnom računaru odavno nemam antivirus program , ali naravno ja znam da kada mi iskoči prozor sa porukom click here ili klikni ovde -ja tamo ne klikćem
na pitanje zašto su kliknuli na link koji je zarazio računar sa virusom ljudi obično odgovaraju rečenicom -pa pisalo je da kliknem tamo ...
 
Kao neko kome je racunarska zastita deo profesije, a i kao obican korisnik, mogu da potpisem ovo.
Samo da dodam: sasvim je dovoljan default widows defender i malo svesti pri koriscenju komp-a.

To ieste tako,ali ako neko pogresi,onda mu trebaju dodatni programi uz AV, kao sto su Malwarebytes ili anti spajver.To je za one"Ma daj da kliknem pa sta bude".
 

Back
Top