DS traži Zagrebačku ulicu u Beogradu

PartizanBeograd

Veoma poznat
Poruka
10.918
Vratiti Zagrebačku ulicu Beogradu, traži DS

Odbornička grupa Demokratske stranke u Skupštini grada Beograda podnela je danas inicijativu da jedna ulica na teritoriji Beograda dobije naziv Zagrebačka, saopšteno je iz te stranke.

DS smatra da će na ovaj način Beograd dokazati da je bio i ostao kosmopolitski, grad koji ume da se nosi sa svojom istorijom i koji želi da razvija prijateljske i bratske odnose sa susedima.

DS Gradskoj vlasti u Beogradu predlaže da se u nekoj od novoizgrađenih ulica ili nekoj od ulica koje nemaju ime da naziv po glavnom gradu susedne Hrvatske, navodi se u saopštenju i dodaje da je inicijativu potpisalo 15 gradskih odbornika iz redova Demokratske stranke.

Beograd je do kraja prošle godine imao Zagrebačku ulicu, na području Opštine Saveski venac, ali je ona, odlukom Gradskog veća, preimenovana u Ulicu Koče Popovića.

http://mondo.rs/a780522/Info/Drustvo/DS-trazi-da-se-Beogradu-vrati-Zagrebacka-ulica.html

Haha tipično srpski, da razvijamo prijateljske odnose tako što ćemo mi imati Zagrebačku ulicu u Beogradu, a Zagreb neće Beogradsku

Ma nek ide sve do đavola, ako smo kosmopolite nek budemo do kraja, Trg Republike preimenovati u Trg Adema Jašarija :super:

Dobri odnosi sa svima :super:
 
Ови из ДС-а још увек верују у неке добросуседске односе.
Што не питају хрвате дал желе добросуседске односе са Србијом.
Ни један потез њихове власти не указује на то.
Иначе није јасно шта су хтели да кажу тиме да Београд уме да се носи са својом историјом ?
 
kakava curac zagrebacka????

moze kad se predaju

Ako ćemo da držimo onu muslimansku Sarajevsku onda nek idemo do kraja
Koliko me sećanje služi pljujete i Makedonce, a u samom centru grada Makedonska

Ja bi ipak vratio Admirala Geprata (po narodnoj milozvučnosti GEPARDA) u centar...
Pa ako neće da ga vrate, nek slone i Djordja Vašingtona - satanista i kradljivac zlata

- - - - - - - - - -

Ови из ДС-а још увек верују у неке добросуседске односе.
Што не питају хрвате дал желе добросуседске односе са Србијом.
Ни један потез њихове власти не указује на то.
Иначе није јасно шта су хтели да кажу тиме да Београд уме да се носи са својом историјом ?

Naravno da verujemo, kupujemo u IDEA-i
A ako kao presečan Bosanac ne želiš da suradjuješ sa Srbijanske strane, onda ne brini
suradjivaćemo preko multinacionalnih kompanija... da vidiš jel će vodiš politiku...
Ajd tamo U Njemačkoj šta bace u jezičko odeljenje i HR i SRB i MU pa šute i djelaju
al da vidiš kada te nategnu na sopstvenoj ti teritoriji

o-oooo će se ujedaš gde si najmesnatiji...
 
Poslednja izmena:
Ako ćemo da držimo onu muslimansku Sarajevsku onda nek idemo do kraja
Koliko me sećanje služi pljujete i Makedonce, a u samom centru grada Makedonska

Ja bi ipak vratio Admirala Geprata (po narodnoj milozvučnosti GEPARDA) u centar...
Pa ako neće da ga vrate, nek slone i Djordja Vašingtona - stanista i kradljivac zlata

- - - - - - - - - -



Naravno da verujemo, kupujemo u IDEA-i

A šta se desilo sa Admirala Geprata? :eek:
Kako se sad zove?

------------------------------------------------------------------------

Inače neka pitaju stanovnike te ulice da li bi želeli da se zezaju sa dokumentima (ponovo),nazvali je zagrebačka ili velike srbije nebitno.
 
kakve veze ima?? zagrebacka nije nista napadno ni zlo..

a nema sela gde nema ulice onog krvoloka ive lola ribara..

da ne pricam o savi kovacevicu
mosi pijadi
i o ostalim krvnicima srpskoga (i ne samo srpskoga) naroda

tom logikom zasto nebi bila neka zagrebacka?


Baš tako...

Zagreb i Beograd su bila dva jako karakteristična grada kako u SFRJ tako i danas

naime, kad SELJAČINA PLANINSKA dodje u Zagreb... mora da se ponaša civilizirano
kad SELJAČINA PLANINSKA dodje u Beograd... heh... nemam živaca da dovršim komentar
znate i sami...
 
Улица адмирала Гепрата и даље постоји у Београду.

- - - - - - - - - -

kakve veze ima?? zagrebacka nije nista napadno ni zlo..

a nema sela gde nema ulice onog krvoloka ive lola ribara..

da ne pricam o savi kovacevicu
mosi pijadi
i o ostalim krvnicima srpskoga (i ne samo srpskoga) naroda

tom logikom zasto nebi bila neka zagrebacka?
Лупаш ли, лупаш...
 
aleksandar-vucic-bulevar-ratka-mladica-675x422.jpg


Aca da vrati bulevar Ratka Mladića, naviko se narod
To je bio general iz BiH i ratovao za Srbe dok mu žena šetala bunde po Beogradu

Onda da se zbog Zorane Mihajlović ubaci i Tuzlanska, malo pored Sarajevse....
recimo Savsku da izbacimo a ubacimo Tuzlansku

Trg Republike zbog novonastale banana situacije sa republikom Srbijom nazvati TRG REALNOSTI
to vam je ono realno, realno a realno smo banana
 
aleksandar-vucic-bulevar-ratka-mladica-675x422.jpg


Aca da vrati bulevar Ratka Mladića, naviko se narod
To je bio general iz BiH i ratovao za Srbe dok mu žena šetala bunde po Beogradu

Onda da se zbog Zorane Mihajlović ubaci i Tuzlanska, malo pored Sarajevse....
recimo Savsku da izbacimo a ubacimo Tuzlansku

Trg Republike zbog novonastale banana situacije sa republikom Srbijom nazvati TRG REALNOSTI
to vam je ono realno, realno a realno smo banana

banana trg
 
To je bilo onomad kad je Djilas bio gradonačelnik i privatnik nekoliko uspešnih kompanija po gradu
Pa su zbog DS-a Rusi odbili da nas pozovu na njihovu vojnu svečanost...

Sem što postoji...
Da li je ulica na istom mestu?

Geprat je Francuz :lol:

Ono je sa Tolbuhinom ili Ždanovim bila neka premeštaljka ;) uvališe im neku pinosavu ili jajince.
 
Poslednja izmena:
BULEVAR KRALJA ALEKSANDRA HITNO PREIMENOVATI U BULEVAR DJENERALA DRAZE !

Булевар краља Александра се тако назива од 1896... С једном епизодом, од 1946. до 1997, кад је био Булевар Револуције.

Значи, тај назив треба и да остане.

А Дража нек добије неку другу улицу.
 
Inace imam potrebu da podelim sa vama dragi forumasi moje jedno zapazanje.Cesto prolazim pored sajma i do skoro nisam ni znao da se taj deo grada(otprilike na pola puta izmedju ade i sajma pa sve do mostara-gazele) zove bulevar vojvode Misica . Interesantno je da u tih onako odokativno 1.5 do 2 km nema vise od 3 table na kojima pise bulevar vojvode Misica.Dakle zvanicno on postoji i zove se tako ali je neprimecen i svi taj deo grada zovu sajam.Kada mi je to upalo u oci pogledao sam po drugim ulicama u gradu i svuda je bukvalno na svakom koraku znaci na svakih 30 do 50 metara tabla na kojoj pise ime ulice. Da li sam ja toliko prolupao i postao toliko istripovan ili su vlasti to namerno tako odradile i da li je mozda jos neko to primetio? Ja licno mislim da je sramota da tako vazna licnost u istoriji Srbije na ovaj nacin bude pa ajde da se izrazim ponizena....Naravno mene to ne cudi, to se sve uklapa u proces menjanja svesti i zaboravljanja svoje istorije,tradicije i kulture al eto doslo mi je ovo da napisem, nisam nikome to rekao
 
Poslednja izmena:
Булевар краља Александра се тако назива од 1896... С једном епизодом, од 1946. до 1997, кад је био Булевар Револуције.

Значи, тај назив треба и да остане.

А Дража нек добије неку другу улицу.

Ja sam bio ubedjen da taj bulevar nosi ime Aleksandra Karadjordjevica
 
Булевар краља Александра се тако назива од 1896... С једном епизодом, од 1946. до 1997, кад је био Булевар Револуције.

Значи, тај назив треба и да остане.

А Дража нек добије неку другу улицу.

E PENIS!

Nek se zove Kralja Aleksandra do onog dela dokle je bila ulica
Ovo ovde što bilo kukuruzište i što niko normalan nije hteo da dolazi... nek ostane BULEVAR REVOLUCIJE
To što je nastalo pod nazivom BULEVAR REVOLUCIJE je danas fensi lokacija i imamo visoku cenu kvadrata
Dakle ono parče oko skupštine nek se zove Kralja Aleksandra a posle Vukovog Spomenika pa gore do Ustaničke BULEVAR REVOLUCIJE

Sad ispade da ulica bila tolika, da niko nije dolazio u Beograd nego sve starosedeoci...
kakva kukuruzišta, kakve stočne rampe...


A KAKO SE ZVALA ULICA DOK SE GRAD ZVAO SINGIDUNUM?
 
Inace imam potrebu da podelim sa vama dragi forumasi moje jedno zapazanje.Cesto prolazim pored sajma i do skoro nisam ni znao da se taj deo grada(otprilike na pola puta izmedju ade i sajma pa sve do mostara-gazele) zove bulevar vojvode Misica . Interesantno je da u tih onako odokativno 1.5 do 2 km nema vise od 3 table na kojima pise bulevar vojvode Misica.Dakle zvanicno on postoji i zove se tako ali je neprimecen i svi taj deo grada zovu sajam.Kada mi je to upalo u oci pogledao sam po drugim ulicama u gradu i svuda je bukvalno na svakom koraku znaci na svakih 30 do 50 metara tabla na kojoj pise ime ulice. Da li sam ja toliko prolupao i postao toliko istripovan ili su vlasti to namerno tako odradile i da li je mozda jos neko to primetio? Ja licno mislim da je sramota da tako vazna licnost u istoriji Srbiji na ovaj nacin bude pa ajde da se izrazim ponizena....Naravno mene to ne cudi, to se sve uklapa u proces menjanja svesti i zaboravljanja svoje istorije,tradicije i kulture al eto doslo mi je ovo da napisem, nisam nikome to rekao
Булевар војводе Мишића тако се назива од 1930.
 

Back
Top