KOLIKO KOSTA OPROSTAJ?

­­mar­lon

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
280

"Изгубљени животи људи, као и бројни повређени, никада не смеју бити заборављени и заувек ће остати у нашим срцима. Ипак, зарад успомене на пострадале, морамо се окренути бољој будућности за све наше грађане, Европи и ЕУ - великој породици народа којој се морамо придружити и где нам је сасвим сигурно место", рекао је принц Карађорђевић у писаној изјави.


znaci sve ostalo je nebitno.... nista da se okrenemo pre svega sebi i svojoj tradiciji, nacionu, kulturi, istoriji, pravoslavlju... jok sve to baci u blato jer su ti pare najbitnije... dno dna, ni srpski nije nasao shodno da nauci... ni o zlikovcu koji je dosao u beograd i uredjuje nam parlament i politiku ki o nato paktu, ali isto kao vuk draskovic.... oprostaj... kome bre da oprostim i zasto? ako se tebi oprasta zlocincima oprastaj im, tolikosi pun oprostaja da si se laktao i pljuvao po komunistima sto su otelu imovinu, sto njima nisi oprostio....

tomislav se sigurno prevrce u grobu , ali sam je znao koja gnjida od covek je ovaj
 
Pa koliko kosta, kad vec tako pitas mozda ti znas i kod tebe to vazi?

Oprasta se iz dobrote i drugih plemenitih pobuda, narocito ako vidis da se neko kaje (i nevezano za ovu temu), ali gde si ti video u tekstu rec i nekakvom oprostaju?

A moja je parola, oprostiti ali ne zaboraviti (ali onom koji to trazi, koji se kaje). To ne znaci biti zlopamtilo, nego krajnje oprezan ubuduce.

Takodje, sve sto je dobro pa makar i iz EU, prihvatiti, sve lose odbaciti pa makar i iz "bratske" Rusije.

I na kraju, sta si ocekivao od kralja koji je pola zivota proveo u izbeglistvu bas u toj EU? Koji je uopste nas kralj u proslosti gajio animozitet prema Evropi? Nijedan.
 
Pa koliko kosta, kad vec tako pitas mozda ti znas i kod tebe to vazi?

st hoces da kazes? da sam se ja nekom prodao i da radim za necije interese?

- - - - - - - - - -

Pa koliko kosta, kad vec tako pitas mozda ti znas i kod tebe to vazi?

Oprasta se iz dobrote i drugih plemenitih pobuda, narocito ako vidis da se neko kaje (i nevezano za ovu temu), ali gde si ti video u tekstu rec i nekakvom oprostaju?

A moja je parola, oprostiti ali ne zaboraviti (ali onom koji to trazi, koji se kaje). To ne znaci biti zlopamtilo, nego krajnje oprezan ubuduce.

Takodje, sve sto je dobro pa makar i iz EU, prihvatiti, sve lose odbaciti pa makar i iz "bratske" Rusije.

I na kraju, sta si ocekivao od kralja koji je pola zivota proveo u izbeglistvu bas u toj EU? Koji je uopste nas kralj u proslosti gajio animozitet prema Evropi? Nijedan.

procitaj ceo tekst imas ga svuda... iz svake recenice se oseca da su zlikovci nevini i da mi moramo da mislimo na sutra.... a to je moralno i ljudsko dno... sto nije rekao da se vratimo sebi i svojim duhovnim vrednostima?
 
st hoces da kazes? da sam se ja nekom prodao i da radim za necije interese?

- - - - - - - - - -



procitaj ceo tekst imas ga svuda... iz svake recenice se oseca da su zlikovci nevini i da mi moramo da mislimo na sutra.... a to je moralno i ljudsko dno... sto nije rekao da se vratimo sebi i svojim duhovnim vrednostima?


Naravno da sam procitala tekst pre nego sto sam se ukljucila u temu.

Smatram da izjavu prerstolonaslednika koristis u dnevno politicke svrhe i zlurado izvrces,i iako ni sama nisam pristalica monarhije, vec republike ne bih to ovako tumacila kao ti.

Toliko o tome.
 
Da se vratimo Brozu, izgleda da vam je sa njim bilo bolje? Moglo da se malo radi, po malo kraducka, izgradi neki placić... de ćeš bolje, a? A ebo t ošto nam zemlju podelili na tri dela i sve iz nje spakovali po nekim Slovenijama, Hrvatskijama i ostalim vukohebinama?
Hteli mi to ili ne, oni su naša Kraljevska porodica. A ovi iz pomenutih vukohebina mogu samo da budu ljubomorni što su uvek imali tuđe vladare.
 
Da se vratimo Brozu, izgleda da vam je sa njim bilo bolje? Moglo da se malo radi, po malo kraducka, izgradi neki placić... de ćeš bolje, a? A ebo t ošto nam zemlju podelili na tri dela i sve iz nje spakovali po nekim Slovenijama, Hrvatskijama i ostalim vukohebinama?
Hteli mi to ili ne, oni su naša Kraljevska porodica. A ovi iz pomenutih vukohebina mogu samo da budu ljubomorni što su uvek imali tuđe vladare.

imali smo knez mihajla.. zasto ne mozemo da budemo kao on? ko ce da ti brani? sta ce da ti rade? da te bombarduju? zbog cega? :lol:
 
Da se vratimo Brozu, izgleda da vam je sa njim bilo bolje? Moglo da se malo radi, po malo kraducka, izgradi neki placić... de ćeš bolje, a? A ebo t ošto nam zemlju podelili na tri dela i sve iz nje spakovali po nekim Slovenijama, Hrvatskijama i ostalim vukohebinama?
Hteli mi to ili ne, oni su naša Kraljevska porodica. A ovi iz pomenutih vukohebina mogu samo da budu ljubomorni što su uvek imali tuđe vladare.

Kako da ne, srpska kraljevska porodica sve sa spoplitanjem iz Londona srpskih nogu i pokopavanja svega srpskog po Balkanu,.......
ostavi se te sladunjave, opore,,,,,,,,ljigave i sumorne patetike o kruni srpskoj!
 
to je neka pozitivna forma apsolutisticke politike a ne ovo lizanje dupeta po svaku cenu... poenta je sto zna da prica lazi ali prica,jer eu nas nece nikad primiti i eu je gotova, to svako zna ko je krocio u bilo koju zemlju evropske unije....

- - - - - - - - - -

pricali smo da je izdaja i prevare naroda srpskog vec 2001 sa demokratama... ta prevara i izdaja je smesna u poredjenju sa ovom danas, ali ni ove ne bilo bez onih jer su svi deo iste sile koja zeli da unisti sve srpsko sto postoji i vredno i pregalacki rade na tome... jedini koji nije hteo da igra po tome je kostunica i zato su ga skinuli....

u prestolonaslednika ne mozesda razocaras jer ga je gurao draskovic radi svoje licne koristi... ali mozes u ovakvu njegovu izjavu...zaboravi i jednog dana ces mozda dobiti pare za to
 
I dalje oni jesu naša Kraljevska porodica. Te komuinističke ideje o jednakosti i ravnopravnosti prodajte nekom drugom. Recimo makedoncima?

tvoja mozda jesu moja nisu... jedini ko je bio medju njima srbin od glave do pete je tomislav ali on je iz drugog krila i sve je suprotno od ovog karikaturalnog lika.... ako sumnjas dovoljno je da odes u sve eparhije i pitaj sta mise o tomislavu a sta o aleksandru pa dodji da nam kazes....
 
tvoja mozda jesu moja nisu... jedini ko je bio medju njima srbin od glave do pete je tomislav ali on je iz drugog krila i sve je suprotno od ovog karikaturalnog lika.... ako sumnjas dovoljno je da odes u sve eparhije i pitaj sta mise o tomislavu a sta o aleksandru pa dodji da nam kazes....

Tomislav se nije bavio politikom i dosao je sasvim privatno (sto bi se reklo, da umre, jer bio je dosta stariji).
 
tvoja mozda jesu moja nisu... jedini ko je bio medju njima srbin od glave do pete je tomislav ali on je iz drugog krila i sve je suprotno od ovog karikaturalnog lika.... ako sumnjas dovoljno je da odes u sve eparhije i pitaj sta mise o tomislavu a sta o aleksandru pa dodji da nam kazes....

Tvoje ili moje mišljenje je nebitno, oni su naša Kraljevska porodica i Srbi su srećni što jedini od svih ex Yu naroda to imaju.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Tvoje ili moje mišljenje je nebitno, oni su naša Kraljevska porodica i Srbi su srećni što jedini od svih ex Yu naroda to imaju.

to ti nista ne vredi kada su oni u koje se kunu a to je engleska kraljevska porodica smrtni neprijatelji srbije...jel ti zaista mislis da je slucajno sto premijer bez stida preporucuje narodu da svi predjemo u protestante :lol:

mnogo toga rif ne znas, sta se valja iza svake krune sto sa kraljevinama nema vise veze kao ranije....jer satanisti danas ne postuju cak ni to pravo ma kako ono bilo negde jadno kao kod nas.... iz kojih pobuda ih branis ne znam, ali krunski savet je za mene iskompromitovan nekim ljudima a acovic da je covek trebao je makar da se oglasi povodom najvecih lomova vezanih za drzavotvornost srbije sto nije uradio, tako da je on za mene izgubio svaki kredibilitet iako sam ga izuzetno postovao
 
tvoja mozda jesu moja nisu... jedini ko je bio medju njima srbin od glave do pete je tomislav ali on je iz drugog krila i sve je suprotno od ovog karikaturalnog lika.... ako sumnjas dovoljno je da odes u sve eparhije i pitaj sta mise o tomislavu a sta o aleksandru pa dodji da nam kazes....

Да не заборавимо Јелисавету са женске стране, иако се није мешала у политику, врло одмерена, образована, права дама плаве крви за разлику од Александрове паткице
 
Titovi omnladinci su krivi za nesreću Srba preko Drine, ne Kraljevska porodica. Obrati se Miloševićevim kadrovima, to su oni što su prodavali sendviče i vodu izbeglicama na granici.

za sve nesrece srbije u proslom veku jedino je kriva britanska kruna pa i za onaj 27 mart....a to su i sami priznali sa zadrskom...titovi omladinci su svuda bili samo puki izvrsioci bas kao ovi jadni i napaceni naprednjaci danas pod vucicem sa jednom velikom razlikom...broz ko god on bio :lol:bio je strateg i mozak kakav se retko srece, ovo su prezervativ politicari za jednokratnu upotrebu....

- - - - - - - - - -

Да не заборавимо Јелисавету са женске стране, иако се није мешала у политику, врло одмерена, образована, права дама плаве крви за разлику од Александрове паткице

tacno...
 
to ti nista ne vredi kada su oni u koje se kunu a to je engleska kraljevska porodica smrtni neprijatelji srbije...jel ti zaista mislis da je slucajno sto premijer bez stida preporucuje narodu da svi predjemo u protestante :lol:

mnogo toga rif ne znas, sta se valja iza svake krune sto sa kraljevinama nema vise veze kao ranije....jer satanisti danas ne postuju cak ni to pravo ma kako ono bilo negde jadno kao kod nas.... iz kojih pobuda ih branis ne znam, ali krunski savet je za mene iskompromitovan nekim ljudima a acovic da je covek trebao je makar da se oglasi povodom najvecih lomova vezanih za drzavotvornost srbije sto nije uradio, tako da je on za mene izgubio svaki kredibilitet iako sam ga izuzetno postovao

Pa bolje da pređemo u protestante nego u santaniste, zar ne? Nije baš ta latino muzika najbolja, a?
 
Pa bolje da pređemo u protestante nego u santaniste, zar ne? Nije baš ta latino muzika najbolja, a?

e rif...prvi bi zagovarao kraljevinu,ne znas me...zadojeni sam rojalista jer znam sta znaci jaka kraljevina da ne moze svaka briselska susa da te zaebava...ali ne moze, danas ne.... gotovo je sa tim ovo ce se sve raspasti na paramparcad, ostace grupacija ostatka srbije do cacka ili vec dokle.... sve od nisa ima da priapdne kosovu tj velikoj albaniji a jadni srbi iz vojvodine i iz crne gore koje je milo pre neki dan prozvao preko svojih kao mete za odstrel, pobeci ce pod ovu sljivu... tri tomislava nam nece pomoci jer nismo pre nekoliko godina digli q kad je trebalo...
 
Nebitno je ostalo što si napisala? Pa što si pisala ako nije bitno?

Nebitno je ono sto mi je ovaj postavljac pripisao, a to je da sam maltene zelela ili sta vec da on umre. To sam samo onako stavila u zagradi jer je to istina, i on je sam tako nesto vise puta ponovio u intervjuima, naravno ne direktno i ne na taj nacin. Mogla sam i bez te zagrade i to ne menja sustinu posta.
 
Nebitno je ono sto mi je ovaj postavljac pripisao, a to je da sam maltene zelela ili sta vec da on umre. To sam samo onako stavila u zagradi jer je to istina, i on je sam tako nesto vise puta ponovio u intervjuima, naravno ne direktno i ne na taj nacin. Mogla sam i bez te zagrade i to ne menja sustinu posta.

nijedan pravoslavni vernik nece razmisljati o smrti dok ona ne zakuca na vrata... a tomislav je bio zilav covek i duhovan preko svake mere i covek koji je sirio neskriveni optimizam sto je za coveka tih godina retkost...
 

Back
Top