Plan života?

Wrong Turn

Domaćin
Banovan
Poruka
4.812
Šta mislite da li je dobro praviti plan života?
Neke dugoročne(godišnje), srednjoročne(mesečno) i kratkoročne(dnevne, nedeljne) planove?

Želeo bih da se rešim nekih loših navika, da se više socijalizujem, da završim faks, da nađem posao, devojku itd.

Šta mislite koliko je pametno praviti takve planove, naravno često je moguće da nešto poremeti te planove, ali da u osnovi stoje kao neki "deadline" odnosno rok na engleskom?

primer

Sutra: položiti kolokvijum iz baza, svratiti do butika i kupiti duks
Prekosutra: otići kod ortaka

Sledeće nedelje, krenuti sa teretanom, srediti cv

Sledećeg meseca otvoriti sajt i uložiti 60$ na mesečnu reklamu,

Do Juna dati sve ispite

Sledeće godine pokušati da zaradim bar godišnji minimalac od 2400 evra

itd...
 
Kratkorocno je ok, posebno ako su neke obaveze ili skola, tipa ispit za dve nedelje, moram da sednem i do tada da spremim sve to.
Ne planiram unapred, mora do tada i tada, osim ako nije posao u pitanju pa imamo sklopljen dogovor koji se trudim da ispostujem maksimalno.

Licno ne volim rokove, mora do tada i tada, hitno, mislim da stvara stres. Naravno, ne treba lencariti i zabusavati (kao ja sada :mrgreen:).
 
Šta mislite da li je dobro praviti plan života?
Neke dugoročne(godišnje), srednjoročne(mesečno) i kratkoročne(dnevne, nedeljne) planove?

Želeo bih da se rešim nekih loših navika, da se više socijalizujem, da završim faks, da nađem posao, devojku itd.

Šta mislite koliko je pametno praviti takve planove, naravno često je moguće da nešto poremeti te planove, ali da u osnovi stoje kao neki "deadline" odnosno rok na engleskom?

primer

Sutra: položiti kolokvijum iz baza, svratiti do butika i kupiti duks
Prekosutra: otići kod ortaka

Sledeće nedelje, krenuti sa teretanom, srediti cv

Sledećeg meseca otvoriti sajt i uložiti 60$ na mesečnu reklamu,

Do Juna dati sve ispite

Sledeće godine pokušati da zaradim bar godišnji minimalac od 2400 evra

itd...

Da planiraš da nađeš devojku? Ili je nađeš ili je ne nađeš, kakav ti tu plan treba? Isto važi i za druženje. Nije drugar uvek slobodan baš kad ti isplaniraš.
 
Šta mislite da li je dobro praviti plan života?
Neke dugoročne(godišnje), srednjoročne(mesečno) i kratkoročne(dnevne, nedeljne) planove?

Želeo bih da se rešim nekih loših navika, da se više socijalizujem, da završim faks, da nađem posao, devojku itd.

Šta mislite koliko je pametno praviti takve planove, naravno često je moguće da nešto poremeti te planove, ali da u osnovi stoje kao neki "deadline" odnosno rok na engleskom?

primer

Sutra: položiti kolokvijum iz baza, svratiti do butika i kupiti duks
Prekosutra: otići kod ortaka

Sledeće nedelje, krenuti sa teretanom, srediti cv

Sledećeg meseca otvoriti sajt i uložiti 60$ na mesečnu reklamu,

Do Juna dati sve ispite

Sledeće godine pokušati da zaradim bar godišnji minimalac od 2400 evra

itd...

Ako dođeš do takvih prihoda devojku nećeš morati ni da tražiš. Naćiće ona tebe.
 
Šta mislite da li je dobro praviti plan života?
Neke dugoročne(godišnje), srednjoročne(mesečno) i kratkoročne(dnevne, nedeljne) planove?

Želeo bih da se rešim nekih loših navika, da se više socijalizujem, da završim faks, da nađem posao, devojku itd.

Šta mislite koliko je pametno praviti takve planove, naravno često je moguće da nešto poremeti te planove, ali da u osnovi stoje kao neki "deadline" odnosno rok na engleskom?

primer

Sutra: položiti kolokvijum iz baza, svratiti do butika i kupiti duks
Prekosutra: otići kod ortaka

Sledeće nedelje, krenuti sa teretanom, srediti cv

Sledećeg meseca otvoriti sajt i uložiti 60$ na mesečnu reklamu,

Do Juna dati sve ispite

Sledeće godine pokušati da zaradim bar godišnji minimalac od 2400 evra

itd...

Neke stvari treba planirati u životu i o njima unaprijed razmišljati, ali ne sve. Na šta bi nam život ličio kad bismo baš sve planirali. Malo stihije dobro dođe, Život sastavljen samo od planova i rokova nije interesantan
 
Neke stvari treba planirati u životu i o njima unaprijed razmišljati, ali ne sve. Na šta bi nam život ličio kad bismo baš sve planirali. Malo stihije dobro dođe, Život sastavljen samo od planova i rokova nije interesantan

Da ne kažem koliko ćeš da se sj.ebeš kad ne ispuniš plan zbog nekih razlog. Par puta sam tako planirao i nikad više, Šte bude, biće...
 
Ovo je samo primer, naravno devojke i to su glup primer, ali recimo da sam hteo reći da krenem da izlazim i povećam šanse da uđem u vezu, šemu.

Mislim da mi plan pomaže u produktivnosti, pomagao je ranije pri učenju i nekim drugim poslovima...
 
Ovo je samo primer, naravno devojke i to su glup primer, ali recimo da sam hteo reći da krenem da izlazim i povećam šanse da uđem u vezu, šemu.

Mislim da mi plan pomaže u produktivnosti, pomagao je ranije pri učenju i nekim drugim poslovima...

Izlasci nemaju veze sa produktivnošću, kreći se među ljudima koji imaju iste interese kao i ti i vidi šta će da se desi. Nemoj da se duriš na zaje.bancije i nema šta da planiraš.
 
postavljanje kratkoročnih podržavam..dugoročne negde držati u malom mozgu...što bi se reklo...u svakom slučaju u međuvremenu živeti život i pozitivno vrednovati one sitne pobede koje smo izvojevali
..
validacija je bitna da se motivacija ne bi izgubila..ako postaviš previsoke ciljeve, a ne ostvariš neke od njih ili nijedan u nekom predviđenom roku, može da bude obeshrabrujući...
.
 

Back
Top