Moja Biblija...

sama...iskustvom

pesimista je optimista sa iskustvom...tako da igram za pesimisticki tim :lol:
ne me diraj ne te diram
sve sto mozes sam uradi zaebi oslanjanje na druge nema od toga vajde
probaj da ispunis sto vise svojih zelja, zivot je jedan iskoristi ga mnogo je kratak
 
Poslednja izmena:
Koje su vaše osnovne vodilje u životu? Moto, načelo, vrednosti, osobine koje želite da razvijate? I da li su vam ih usadile majke, očevi, neko drugi ili ste sami/e došli do njiih? :heart:

Zivot je suvise kratak da bi pili lose vino.

- - - - - - - - - -

Iskustvo je najbolja skola, samo je skolarina vrlo skupa...

- - - - - - - - - -

Nacela:
Voli
Budi voljen
Uzivaj
Budi posten
Pomozi
Smej se

- - - - - - - - - -

Do ovih... dodjoh sama... posle raznih desavanja u zivotu...

Majka i otac su mi usadili postenje kao osnovno nacelo.
Porodicu kao stub i osnovu razvoja. Zajednistvo. Podrska.

- - - - - - - - - -

Jos da ubacim mir u svetu i mogu na izbor za mis :malav:
 
Koje su vaše osnovne vodilje u životu? Moto, načelo, vrednosti, osobine koje želite da razvijate? I da li su vam ih usadile majke, očevi, neko drugi ili ste sami/e došli do njiih? :heart:

...hm...pa zapravo one hriscanske...ili, bolje receno, one "od knjige", kako bese, hriscanske, jevrejske, islamske i i i...i bese jos jedna "knjiga"...i klasicne, narodne...e tako nekako, uz onaj osnovni francuski postulat liberté, égalité, fraternité...sto je neki kao politicki stav ali je vise moralno nacelo koje je po nekom mom sudu ipak posledica hriscanskog nasledja...ima i ona Kantova, zvezdano nebo iznad mene, moralni zakon u meni...jednostavno imam dusevni mir kada zivim onako kako smatram da je zivota vredno ziveti...sta mi vredi da na silu krsim pravila kada se posle tog krsenja grizem...nista ne moze da kupi mojih deset minuta pre nego sto se nocu uspavam...ako tih deset minuta imam osecaj da sam nesto gadno izgresila, nema nista od sna...
 
Koje su vaše osnovne vodilje u životu? Moto, načelo, vrednosti, osobine koje želite da razvijate? I da li su vam ih usadile majke, očevi, neko drugi ili ste sami/e došli do njiih? :heart:

Tako su mi se neke situacije slozile da sam totalno ostala bez pravila, takoreći postala sam totalno moralno i neprincipijalno rasulo... i ono malo nacela sto sam imala je nestalo. Jedino mi je jos macka ostala da je cuvam, volim, mazim i pazim... karakter mi je nula sto bi rek'o izvesni izvodjac izvesnih pesama... al' cu se zakunem...
 
Koje su vaše osnovne vodilje u životu? Moto, načelo, vrednosti, osobine koje želite da razvijate? I da li su vam ih usadile majke, očevi, neko drugi ili ste sami/e došli do njiih? :heart:

Iskustvo nas menja. I ne poznajem nikoga ko je ucio na tudjim greskama, moramo sami da se opecemo.
Jos u vrticu sam naucila da "koga nema bez njega se moze". Svesna sam da nemamo pravo nikoga da menjamo ali dajem sebi za pravo da odbijem sve sto mi smeta. Tacno znam sta NE zelim. Tezim spontanim, klizavim, opustenim, ususkanim,... odnosima. Osobe cija mi blizina izaziva nelagodu, tenziju, sumnju, nesigurnost,... gledam da izbegnem. Najveca vrednost za mene su spokoj i sloboda. Odsustvo zlobe i obzirnost su osobine koje cuvam i koje najvise cenim kod drugih.
Ne bih volela da slicim mami, uzasno mi je iritantna njena sklonost predaji i izjednacavanje saosecanja i sazaljenja. Nikako da shvati da je ovo drugo uvreda!
Vodila sam se nekim svojim principima i moralnim normama. Znam da nikoga nisam svesno i namerno povredila. Zivot me je nagradio prijateljima i stvarno sam imala tu srece. Posto sam rano dobila dete mogu da mu se zahvalim jer koliko sam ja vaspitavala njega, toliko je i on mene :heart: A zajednicki moto nam je: "Ako nemas osmeh nisi obucen!" :)
 
Trudim se da nekom ne nanesem zlo namerno, da ga zahebem ili tako nesto.
Sustinski pravilo mi je, ne diram te, ne diraj me. Postujem te kao ljudsko bice, ne zagorcavam ti zivot, ocekujem isto.

To mi je oduvek, tako sam odgajan, da radim svoj posao posteno, da budem covek koliko mogu. A kako sam rastao sve vise sam poceo da se vodim ovim "ne diraj me, ne diram te".
 
Trudim se da nekom ne nanesem zlo namerno, da ga zahebem ili tako nesto.
Sustinski pravilo mi je, ne diram te, ne diraj me. Postujem te kao ljudsko bice, ne zagorcavam ti zivot, ocekujem isto.

To mi je oduvek, tako sam odgajan, da radim svoj posao posteno, da budem covek koliko mogu. A kako sam rastao sve vise sam poceo da se vodim ovim "ne diraj me, ne diram te".

čudod jedno kolko jajti slično razmišljamo :)
 
Iskustvo nas menja. I ne poznajem nikoga ko je ucio na tudjim greskama, moramo sami da se opecemo.
Jos u vrticu sam naucila da "koga nema bez njega se moze". Svesna sam da nemamo pravo nikoga da menjamo ali dajem sebi za pravo da odbijem sve sto mi smeta. Tacno znam sta NE zelim. Tezim spontanim, klizavim, opustenim, ususkanim,... odnosima. Osobe cija mi blizina izaziva nelagodu, tenziju, sumnju, nesigurnost,... gledam da izbegnem. Najveca vrednost za mene su spokoj i sloboda. Odsustvo zlobe i obzirnost su osobine koje cuvam i koje najvise cenim kod drugih.
Ne bih volela da slicim mami, uzasno mi je iritantna njena sklonost predaji i izjednacavanje saosecanja i sazaljenja. Nikako da shvati da je ovo drugo uvreda!
Vodila sam se nekim svojim principima i moralnim normama. Znam da nikoga nisam svesno i namerno povredila. Zivot me je nagradio prijateljima i stvarno sam imala tu srece. Posto sam rano dobila dete mogu da mu se zahvalim jer koliko sam ja vaspitavala njega, toliko je i on mene :heart: A zajednicki moto nam je: "Ako nemas osmeh nisi obucen!" :)

:))) pametna zgodna divna
fali ti samo neki nadprosečno nadareni forumaš :)))
:heart:
 
Voleti i biti voljen
uzivati u zivotu, nekad kolko zelis, nekad kolko mozes
uzmi najvise dobrog od svega sto ti se ponudi
prastaj sebi i drugima
srecan si onoliko koliko si posvecen da se o nekome brines i da ti je do nekoga stalo
bolje da pogresis po svom izboru, nego da se kajes ako te drugi nagovore
 
Sve te načelne rečenice tipa "voleti i biti voljen" , "padni pa se pridigni" i slične motivacione zid-na-fejsu poruke za mene su samo praznjikave reči, floskule koje se prepisuju i kače u potpise.
Nešto poput upisa u spomenar, rame uz rame sa pitanjima "koja vam je omiljena boja" i "koji vam je omiljeni citat iz knjiga", iz kojih odgovora se ne razlučuje suštinski ništa.
 

Back
Top