razvod u srednjim godinama da ili ne ?

Često zamišljam sebe sa pedeset godina i ne želim da mi se to desi. ... da mi se čini da sam pogrešila na nekom bitnom mestu

ali život se ne završava u pedesetoj... svako zaslužuje da bude srećan
ako ne možeš to da postigneš sa sadašnjom suprugom, onda pronađi neko zadovoljavajuće rešenje
 
john-p:
Dugo već razmišljam o razvodu , imam 52 god. 30 god. sam u braku odlagao sam dosad sve dog deca neodrastu , sin je formirao porodicu ćerka je apsolvent ispunio sam moj uslov. Molim dobronamerne komentare ako je neko imao ovkvo iskustvo

Koliko je to "dugo" da li zaista dduuuuuuuggggooooooooooooo ili samo tako izgleda? Ako je brak zaista u krizi sta si cekao do sad, mislim 30 godina je ipak trideset godina. Da nije u pitanju sve prisutnija kriza srednjih godina koja se sve vise leci brojnim razvodima i mladim curicama koje dodju kao eliksir mladosti?
 
dragi Jonh( secas se istoimene serije?)
ovde je prosek godina ljudi mnogo manje nego sto ti imas.da li stvarno mislis da ti gomila ljudi koja nema preca posla nego da piskara ovde moze pomoci da doneses zivotnu odluku?
ja mislim da ne moze.

ipak,moje skromno misljenje je da se muskarac u drugom braku ili vezi sa zenom podmladi ,osvezi...ozivi !!!! na zalost....sa zenama je drugacije,zena propada i moralno i materijalno danas veoma cesto i duhovno...nikada se stvarno ne oporavi od razvoda dok muskarac vrlo brzo shvati u kakvom je paklu ziveo i sta je sve od zivota propustio boraveci u takvoj uzasnoj atmosferi.zene su sklone idealizaciji tako ce zauvek patiti za tvojim prljavim carapama svuda po kuci iako ti je 500000000 puta gundjala zbog toga.muskarac ce za sebe naci neku potpuno razlicitu,zena trazi uvek slicnog.
imas bar jos 20 godina kvalitetnog zivota.razmisli kako zelis da ga provedes.20 godina nije malo.mnogima na forumu je to citav zivot !!!!
 
john-p:
Dugo već razmišljam o razvodu , imam 52 god. 30 god. sam u braku odlagao sam dosad sve dog deca neodrastu , sin je formirao porodicu ćerka je apsolvent ispunio sam moj uslov. Molim dobronamerne komentare ako je neko imao ovkvo iskustvo


Eh...
Toliki čovek a našao Svet da pita...
Kaži Svete šta da jedem!
Prijatelju, da li si ti nas pitao kad si se ženio?
NISI!
Da li si ti nas pita koliko dece da praviš?
NISI!
Šta oćeš sada?
HEJ! A DA OVO NIJE DRUGI NICK OD MILOJKO VASIĆ?
 
Dlakava_Strvina:

Eh...
Toliki čovek a našao Svet da pita...
Kaži Svete šta da jedem!
Prijatelju, da li si ti nas pitao kad si se ženio?
NISI!
Da li si ti nas pita koliko dece da praviš?
NISI!
Šta oćeš sada?
HEJ! A DA OVO NIJE DRUGI NICK OD MILOJKO VASIĆ?
Ha, ovo me je nasmejalo ! Ma jok. Milojko Vasić odavno poznaje forumaše. Jesam li ikad postavio ozbiljno pitanje na forumu ?
 
ali možda razvod nije rešenje
ti si toliko dugo u braku, možda tvoj pravi problem i nije brak sa tom ženom

uvek ja najlakše odgovornost prebaciti na nekog drugog
sa jedne strane, ti si toliko dugo u braku, on se potpuno inkorporirao u tvoj život i tvoju ličnost
pitanje je da li ćeš moći da funkcionišeš bez njega

sa druge strane, ako si toliko dugo bio neodlučan u vezi sa prekidom tog odnosa ne znam kako ćeš sada napraviti tako drastičan rez

nisi dao nikakve podatke o sebi i tvojoj ženi... o vašem odnosu
najbolje bi bilo da se obratiš nekom stručnom licu, nekom psihologu ili čak možda svešteniku... i oni se bave psihologijom... pa ako si vernik, to je najbolje rešenje

moji prijatelji psihoanalitičari često se koriste religijom u misiji da pomognu svojim klijentima
 
Milojko Vasic:
Ha, ovo me je nasmejalo ! Ma jok. Milojko Vasić odavno poznaje forumaše. Jesam li ikad postavio ozbiljno pitanje na forumu ?

Je'lte?
A ako niste VI kouj je ondak?
Kuj je ovde još u te srednje godine?
Sve balaFurdija i ljubavnici na rečima...
Mene ipak liči na Vas pa se Ti smej koliko oćeš!
P.S. Mene ne poznaješ!


DOPUNA:

Prijatelje, ostavi tu ženu da te pere i dalje a ako ti je do onoga nadješ usput neku mladju a da ova ne zna.
Kažeš ženi "ne mogu sada jer me bole glava", što je donekle tačno, ali ne govori na koju "glavu" misliš
 
CaLiMeRo:
Mene zanima, koliko dugo ste razmišljali o razvodu?
Mislim, zvuči mi jezivo da neko GODINAMA čeka da se razvede... Mada, šta ja znam. Nisam bila u braku...:roll:

da ...stvarno zvuci grozno...
meni bi najgora stvar bila da zivim sa nekim i posle saznam kako je on GODINAMA planirao da se razvede ili jos gore da me nije voleo...
bas je sado-mazo situacija...
a sto bi rekao dj....bolesno tkivo treba hiruski odstraniti... znaci seci na zivo! ;)
 
Život je čudo , godinama živiš u skladnom braku , ljudi se vremenom menjaju onda odjednom dođe velika razlika u pogledima na određenu situaciju u porodici .
U politici se to kaže rezolucija na neki događaj i to odjednom stvori veliki jaz .
U ovom slučaju nije ni druga žena a još manje vremenska neodlučnost jednostavno
desilo se . Ovo pišem iz ugla mog života .
 

Back
Top