ZVANIČNO: Srbi narod najnesrećniji!

Poruka
18.895
Ljudi u Srbiji su uz Bugare najmanje srećni u Evropi, pokazuju rezultati najnovijeg istraživanja Eurostata.


588391_1011_ff.jpg


Od 32 zemlje Evrope u kojima je obavljeno istraživanje, Srbija je na drugom mestu otpozadi. Gora od nje je samo Bugarska, a malo su srećni Mađari, Grci i Hrvati. Najzadovoljniji žive u Švajcarskoj.

Ovi rezultati dobijeni su na osnovu pitanja koja su se ticala socijalno-demografskih faktora kao kriterijumi zadovoljstva. Ispitanici su se izjasnili da su im najznačajniji faktori zdravlje, finansijska situacija, zaposlenost, društveni odnosi, klima.

Najnezadovoljniji su dobijali ocenu od nula do dva, a potpuno zadovoljni deset.
Ovakvi podaci ne čude psihijatra Slobodana Jovičića.

- Mlad čovek u Srbiji nema nikakvu perspektivu. On je u startu zakočen jer je nemoguće živeti u Srbiji sa platom od 39.000 dinara i imati porodicu. Čak i da zaradi 2.000 evra, jedino što može to je, figurativno rečeno, da kupi “kvalitetniju salamu” - kaže dr Jovičić.

Sociolog Ratko Božović podseća da su srećni oni ljudi koji su slobodni.

- Srećni su oni koji imaju kontrolu nad svojim životom, koji su sposobni da dostignu svoje želje. U Srbiji toga nema. Sreća i zadovoljstvo se ogledaju u ispunjenosti, blaženstvu, harmoniji. U Srbiji toga nema - kaže Božović.


Sta drugo ocekivati kad smo pod okupacijom?
 
Али то не иде са петооктобарским променама, а још мање са снсовцима. То горе наведено је директно супростављено европском путу.
Дакле - шта желите Срби?

Хехех...
Да све је почело од 5. октобра.

Јер знадемо да историја увијек почиње од нуле.

А ја радио у Србији за 10-15 марака цијели дан прије петог октобра.
 
Tacna je konstatacija,da su Srbi najnesrecniji narod,bar u Evropi.Zasto je to tako.? Pa mislim da je najveci razlog,medjusobna netrpeljivost,neobrazovanost,
Mi imamo ogroman broj ljudi,koji su zavrsili neke fakultete,ali su ostali skroz neobrazovani.I ono sto je najgore od najgoreg,NECIVILIZOVANI. Takav narod,
nije u stanju da bira,da zahteva,da na rukovodeca mesta,dodju najstrucniji i naj pametniji.Mi se stalno spoticemo,vrtimo se u krug,kao ringispil,u decjem
zabavnom parku.Evo samo jedan primer.:Pre godinu dana,Studentski park,na istoimenom trgu,detaljno je obnovljen.Sve je preorano,stara stabla posecena,nova zasadjena.Sve staze ponovo napravljene.Zasadjeno novo drvece,postavljeno bezbroj novih klupa.Radovi su izvodjeni,nekoliko meseci.Kostalo je to uredjenje dosta,
ali je vrlo dobro i temeljno uradjeno.Odjednom,ponovo nova koncepcija.Sve drvece se sece,sade se mladice,krs i pohor.Kazu odluceno je da se ispod parka,
gradi podzemna garaza.Zbog toga se sece veliko drvece.Pa zar se za tu novu namenu,nije znalo prosle godine,kada je izvrsena temeljita rekonstrukcija parka.
Eto to nas ubija.Jedan korak napred,dva nazad.Tako je u svemu,sve radimo ko izlapele babe.Kako kome dune,tako uradi.Sve me ovo u nasoj zemlji,potseca
na onu decju pesmicu:"KOLARICU PANICU,PLETEMO SE SAMICU-SAMI SEBE UPLICEMO,SAMI SEBE RASPLICEMO,KOLARICU PANICU"!!!
 
Tacna je konstatacija,da su Srbi najnesrecniji narod,bar u Evropi.Zasto je to tako.? Pa mislim da je najveci razlog,medjusobna netrpeljivost,neobrazovanost,
Mi imamo ogroman broj ljudi,koji su zavrsili neke fakultete,ali su ostali skroz neobrazovani.I ono sto je najgore od najgoreg,NECIVILIZOVANI. Takav narod,
nije u stanju da bira,da zahteva,da na rukovodeca mesta,dodju najstrucniji i naj pametniji.Mi se stalno spoticemo,vrtimo se u krug,kao ringispil,u decjem
zabavnom parku.Evo samo jedan primer.:Pre godinu dana,Studentski park,na istoimenom trgu,detaljno je obnovljen.Sve je preorano,stara stabla posecena,nova zasadjena.Sve staze ponovo napravljene.Zasadjeno novo drvece,postavljeno bezbroj novih klupa.Radovi su izvodjeni,nekoliko meseci.Kostalo je to uredjenje dosta,
ali je vrlo dobro i temeljno uradjeno.Odjednom,ponovo nova koncepcija.Sve drvece se sece,sade se mladice,krs i pohor.Kazu odluceno je da se ispod parka,
gradi podzemna garaza.Zbog toga se sece veliko drvece.Pa zar se za tu novu namenu,nije znalo prosle godine,kada je izvrsena temeljita rekonstrukcija parka.
Eto to nas ubija.Jedan korak napred,dva nazad.Tako je u svemu,sve radimo ko izlapele babe.Kako kome dune,tako uradi.Sve me ovo u nasoj zemlji,potseca
na onu decju pesmicu:"KOLARICU PANICU,PLETEMO SE SAMICU-SAMI SEBE UPLICEMO,SAMI SEBE RASPLICEMO,KOLARICU PANICU"!!!

:ok: ....
 
Хехех...
Да све је почело од 5. октобра.

Јер знадемо да историја увијек почиње од нуле.

А ја радио у Србији за 10-15 марака цијели дан прије петог октобра.

Хвала ти што си личним примером показао зашто се Срби сматрају најнесрећнијим народом.
Непроцењиво.
 
Хвала ти што си личним примером показао зашто се Срби сматрају најнесрећнијим народом.
Непроцењиво.

Прочитај нешто.
Ништа од српски проблема није од ЈУЧЕ (тј. од 5. октобра :hahaha:).

Срби већ стотину година живе у агонији. И нијесу имали прилику да се развијају као ЗДРАВО ДРУШТВО. Нема апсолутно никаквог континуитета у било чему. Е то је ово ДАНАС, сасвим природно.

А то са мојим личним примјером нема никакве везе. Никад нијесам држао власт, према томе нијесам имао ни утицаја на било какве одлуке. Да сам којим случајем имао, знало би се то итекако....
Ја би вјешао за муда, да простиш, за сваку и најмању превару и лаж. Ту би почели а даље како заврши. Некоме би рогови били уврнути, а коме видило би се.
 
ODUVEK SAM ZNAO,DA SAM BAKSUZ.KOJI GOD POSAO POCNEM,PROPADNE MI. EVO,KAKO SAM CUO ZA PRODAJU STANOVA,U BEOGRADU NA VODI
JA ODLUCIM DA KUPIM JEDAN. I BAS TIH DANA,DOBIH NEKU TEMPERATURU.TRAJALO TO KOD MENE,DVA TRI DANA.CIM OZDRAVIH,ODJURIM TAKSIJEM,DA KUPIM JEDAN STANCIC OD 8O KV.M KAD,HOCES VRAGA.KAZU NEMA.KAKO NEMA PITAM:NEMA KAZU.CEKALI LJUDI DVE NOCI U REDU
DA KUPE I......SVE PRODATO KO ALVA.STA SADA DA RADIM ? NISTA REKOSE,SVE JE PRODATO CEO BEOGRAD NA VODI.I ETO,OSTADOH BAKSUZ BEZ STANA.A TAMAN SAM MISLIO KAKO CU IZ STANA,MOCI DA SKOCIM PRAVO U SAVU NA KUPANJE.
 
Tacna je konstatacija,da su Srbi najnesrecniji narod,bar u Evropi.Zasto je to tako.? Pa mislim da je najveci razlog,medjusobna netrpeljivost,neobrazovanost,
Mi imamo ogroman broj ljudi,koji su zavrsili neke fakultete,ali su ostali skroz neobrazovani.I ono sto je najgore od najgoreg,NECIVILIZOVANI. Takav narod,
nije u stanju da bira,da zahteva,da na rukovodeca mesta,dodju najstrucniji i naj pametniji.Mi se stalno spoticemo,vrtimo se u krug,kao ringispil,u decjem
zabavnom parku.Evo samo jedan primer.:Pre godinu dana,Studentski park,na istoimenom trgu,detaljno je obnovljen.Sve je preorano,stara stabla posecena,nova zasadjena.Sve staze ponovo napravljene.Zasadjeno novo drvece,postavljeno bezbroj novih klupa.Radovi su izvodjeni,nekoliko meseci.Kostalo je to uredjenje dosta,
ali je vrlo dobro i temeljno uradjeno.Odjednom,ponovo nova koncepcija.Sve drvece se sece,sade se mladice,krs i pohor.Kazu odluceno je da se ispod parka,
gradi podzemna garaza.Zbog toga se sece veliko drvece.Pa zar se za tu novu namenu,nije znalo prosle godine,kada je izvrsena temeljita rekonstrukcija parka.
Eto to nas ubija.Jedan korak napred,dva nazad.Tako je u svemu,sve radimo ko izlapele babe.Kako kome dune,tako uradi.Sve me ovo u nasoj zemlji,potseca
na onu decju pesmicu:"KOLARICU PANICU,PLETEMO SE SAMICU-SAMI SEBE UPLICEMO,SAMI SEBE RASPLICEMO,KOLARICU PANICU"!!!

Ko...mi...ma čini ti se...
 

Back
Top