Instalirao sam nov drajver imam zvuk ali nemam onaj sound meni?

Instalirao sam nov drajver imam zvukali nemam onaj sound meni?

sve je kako treba ali nemam onaj meni gde mogu da podesavam da ukljucim slusalice na onaj prednji ulaz, opcije za mikrofon eqvilajzer itd...
Kako to da instaliram i koji program da skinem da bude taj meni odgovarajuci uz taj drajver...
sta treba da uradim i da ukucam?

Ako ga nema u task baru trebalo bi da bude u kontrol panelu.Proveri ume neki put da se prikaze drugacuja ikonica.
 
Nema ni u control panelu...

proveri u program fajlsu"Realtek".a podfolder Audio,pa sledeci podfolder HDA,Pa Ikonica "RtHDVCpl".Idi desnim klikom na nju i otvorice ti se audio panel za podesavanje,a mozes i desni klik pa na padajuci meni "Send to desktop shortcat" i tako mozes podesavati zvuk.Moze se desiti da nekad nekim restartom jednostavno se pojavi ikonica u task baru i kontrol panelu.Ako ti se to ne svidja,onda moras deinstalisati te drajvere,pa ih ponovo instalisati.
 
Poslednja izmena:
proveri u program fajlsu"Realtek".a podfolder Audio,pa sledeci podfolder HDA,Pa Ikonica "RtHDVCpl".Idi desnim klikom na nju i otvorice ti se audio panel za podesavanje,a mozes i desni klik pa na padajuci meni "Send to desktop shortcat" i tako mozes podesavati zvuk.Moze se desiti da nekad nekim restartom jednostavno se pojavi ikonica u task baru i kontrol panelu.Ako ti se to ne svidja,onda moras deinstalisati te drajvere,pa ih ponovo instalisati.

Nema nikakvih fajlova od navedeno RtHDVCpl...

A ne znam, tj ne vidim gde je taj drajver innstaliran da bi obrisao..

izbrisao sam Realtek High Definition Audio pa cu opet da instaliram...

A drajver za zvuk koji jse koristi je ovaj AMD High Definition Audio Device a on ide uz tu zvucnu karticu koju imam...

http://www.via.com.tw/en/products/audio/codecs/vt1708s/

ovo mi je muzicka kartica

Imam windows 8.1...
 
Poslednja izmena:
Nema nikakvih fajlova od navedeno RtHDVCpl...

A ne znam, tj ne vidim gde je taj drajver innstaliran da bi obrisao..

izbrisao sam Realtek High Definition Audio pa cu opet da instaliram...

A drajver za zvuk koji jse koristi je ovaj AMD High Definition Audio Device a on ide uz tu zvucnu karticu koju imam...

http://www.via.com.tw/en/products/audio/codecs/vt1708s/

ovo mi je muzicka kartica

Imam windows 8.1...

Ako ga nemas u kontrol panelu i program fajlsu,onda ga nisi dobro ni instalisao,ali ako imas zvuk znaci da je negde u program fajlsu ubacio radne fajlove,inace ne bi imao tona.Instaliraj ponovo pa vidi sta ce biti.Inace ikonica za audio izgleda ovako:
Screenshot_1.png
.To je ikona koja se nalazi u kontrol panelu gde se vrsi uninstal programa.
 

Prilozi

  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    54,7 KB · Pregleda: 2
Poslednja izmena:
Nema nikakvih fajlova od navedeno RtHDVCpl...

A ne znam, tj ne vidim gde je taj drajver innstaliran da bi obrisao..

izbrisao sam Realtek High Definition Audio pa cu opet da instaliram...

A drajver za zvuk koji jse koristi je ovaj AMD High Definition Audio Device a on ide uz tu zvucnu karticu koju imam...

http://www.via.com.tw/en/products/audio/codecs/vt1708s/

ovo mi je muzicka kartica

Imam windows 8.1...

"VIA" ti je codec.A Realtek audio drajvere za Win.8.1 skini sa sajta i instaliraj i dobices ikonu u task baru i moci ces da stelujes sve sto ti treba.
 
Resio sam problem, odmah samprimetio am je da realtek nije za via ali zbunilo me zasto mi na google izlazilo kad ukucam tamo sve realteck...

Sada imam opet problem, onako nista nije problem slusanje muzike i gledanje filmova zvuk je odlican ali kad hocu gitaru da sviram, i na obican mikrofon i kad ukljucim elektroakusticnu kasni zvuk , ima problema sa latencijom i nekako malo ima prljav zvuk...
Nisu kablovi upitanju niti bananice nit gitara a ni zvucnici, nesto ne stima uopste...
Ne mogu da verujem da na tako dobar racunar , nov tako ocajna zvucna kartica a na onaj stari komp pre 13 godina je radila savrseno pa sta vec i na onaj tip kompjutera ibm sto je kao ploca a pentum 3 je radila je bolje nego na ovaj...
 
Vi svibanj pokušati besplatan Driver Updater nazivom DriverTuner će vam pomoći preuzeti i instalirati upravljačke programe koje trebate automatski. Možete ga dobiti od: http://www.officialdriverdownload.com/. Slijedite korake u nastavku za pokretanje ovog programa: 1. Skeniranje za vozače automatski skenirati računalo sa savršenom tehnologijom skeniranja 2. Preuzmite Vozač Download gotovo sve out-of-date vozača s jednim klikom 3. uvesti Vozač Instalacija najprecizniji i nad- to-date vozača kako bi povećali performanse računala.
 
Možete pokušati ove DriverTuner vam pomoći preuzeti i instalirati upravljačke programe koje trebate automatski. Možete ga dobiti od: http://www.officialdriverdownload.com/. Slijedite korake u nastavku za pokretanje ovog programa:
1. Skeniranje za vozače automatski skenirati računalo sa savršenom tehnologijom skeniranja
2. Preuzmite Vozač Download gotovo sve out-of-date vozača s jednim klikom
3. Instalirajte Vozači Instalirajte najprecizniji i up-to-date vozača kako bi povećali performanse računala.
 

Back
Top