Šta ste pazarili danas?

ne vredi ova nova djubrad sto prave da traju 5 god i to uz debelo prskanje i dopingovanje
treba naci one stare sorte, pa njih zasaditi
i nama pocrkalo par tih novih, i opet kupi svekr i kao zasadi al neke prezive neke crknu
a stare vocke sto su ovde gooodinama su vec na izdisaju, bas su matore, bile na placu pre njih, zato su i krenuli u obnovu, al neuspesnu
a i brata smara cekanje da odrastru i da radjaju normalno, mi cemo brze da omatorimo :lol:
Окалемите нове на ринглов(џанарику), мсм од ових старих било младице из коштица, било гране са старог дрвећа.
Кајсија треба да је у заветрини(не у сенци), може једном, двапут годишње да се залије са цеђи(оном водом од прања из машине), ја имам мађарска рана2, сорта тамо из 70их, неке су скорашње, неке имају и преко 30 година(у родитељској кући, или на салашу).
 
Ne mora da znaci. Ja sam od novih kupio sadnice sljiva i radjaju bez prskanja, kajsije nece. Kajsije ne mogu svuda uspeti. A prebacivao sam i stare sorte poput jabuka kozara i nece da radja.

nece, napada ih sve zivo i ne mogu da uspeju
a ocemo bez prskanja
stare sortu prezivljavaju al ove nove nece
meni su i ranije stare sorte bez prskanja uspevale sve fino kod mene u dvoristu

zavisi sta si uzeo, zavisi podneblje, razni cinioci
prosle god su nastradale najvise od onolikih kisurina a bile jos bebe

hebi ga ako pocrkaju bez hemije neka pocrkaju, ja da sadim pa da mi bude isto ko sa pijace necu, onda cu samo na pijaci kupovati i gotovo

mada ovde i nije neka vajda s obzirom da komsinica pored prska i vestacki djubri zemljiste :roll:
pisi propalo

- - - - - - - - - -

Окалемите нове на ринглов(џанарику), мсм од ових старих било младице из коштица, било гране са старог дрвећа.
Кајсија треба да је у заветрини(не у сенци), може једном, двапут годишње да се залије са цеђи(оном водом од прања из машине), ја имам мађарска рана2, сорта тамо из 70их, неке су скорашње, неке имају и преко 30 година(у родитељској кући, или на салашу).

ma znam
nego nije ovo moje, i ne zivim tu, tako da ne mogu da se bakcem oko dvorista kad veci deo godine nisam ovde, to svekr i svekrva su sami kupovali sami sadili
oni hoce da se ja bakcem nije to problem, nemaju nista preotiv da ja pocupam ovu djubrad sto su kupili pa po ps-u odradim sve, al em nemam kad, em i da odradim to opet neko treba to da sredjuje, a oni rade po ceo dan, ja nisam ovde stalno
sve u svemu sa ovakvim nacinom zivota basta i vocnjak ne idu
videcu do leta sta cemo i kud cemo pa ako se desi da ostajemo u kg onda cu da se igram sa dvoristem...ako ne nema veze
 
Ja sam prezadovoljan svojim španskim višnjama . Uopše ih ne prskam a do sada nisu imale problem sa nekom bolesti .
Daju veliki i ukusan plod ( kiseo taman koliko treba ) . Imaju i velike listove i ukras su za dvorište . Da imam više ukućana
posadio bih još višanja .
 
Ne, nema prskanja.

- - - - - - - - - -

Idu sistemom da za otrove mora da se daje novac, a teski su na novcu. Sreca pa je tako.

to je dobro
ovde malo njih koristi dvoriste za to, uglavno cvece jelkice i te gluposti...periferija grada
ali bas ko za baksuza pored ova sadi i to bas aktivno celo dvoristre, i ko za baksuza baca vestacko djubrivo i prska povremeno :roll:
ne naginje se ka nama, ali opet ....
 
taj sremus sto svi kupujete me je jako razocarao.oseti se na luk.volim da jedem luk,ali ne i da mi zelenis mirise na luk
ja sam izmedju ostalog kupila cuveni turski keks koji je nula .cista budalastina
Сестро Цмоква у твом тону написаног поста осети се негатива.
Сад смо обалили ванглу кокица на путеру што и теби саветујем, а и осталима!:zbanana:
 
taj sremus sto svi kupujete me je jako razocarao.oseti se na luk.volim da jedem luk,ali ne i da mi zelenis mirise na luk
ja sam izmedju ostalog kupila cuveni turski keks koji je nula .cista budalastina

ni meni se ne svidja sremus
smrducka za sve pare, a nije luk
onda bolje mladi beli luk - i miris i ukus
taj turski je zbog izgleda samo u receptima
ja sam napravila onu nazovi torticu od keksa, jogurta, cokolade i visanja
ili da napravim ili da me nema
i sad mi jeonako bljak
setila sam se da ja ne volim te lenje domacice kolace

a kupila maslinovo ulje, origano, nasla rasad smilja i kupila 4 saksije, spanac, avokado, krompir, cokolade, kupus i cureci file, limun i banane, sodu bikarbonu i prasak za pecivo, razano i speltino brasno, osvezvac za wc solju, prezident sir za dzuleta
 
ni meni se ne svidja sremus
smrducka za sve pare, a nije luk
onda bolje mladi beli luk - i miris i ukus
taj turski je zbog izgleda samo u receptima
ja sam napravila onu nazovi torticu od keksa, jogurta, cokolade i visanja
ili da napravim ili da me nema
i sad mi jeonako bljak
setila sam se da ja ne volim te lenje domacice kolace

a kupila maslinovo ulje, origano, nasla rasad smilja i kupila 4 saksije, spanac, avokado, krompir, cokolade, kupus i cureci file, limun i banane, sodu bikarbonu i prasak za pecivo, razano i speltino brasno, osvezvac za wc solju, prezident sir za dzuleta

:eek:
kuku dzukelica i ja isto jedemo
 
ne bre, onaj mladi neslani

- - - - - - - - - -



pa st fali, ako je dobro za tebe, dobro je i za dzuleta :zag:

pa nije dobro u tome je i stos
nemoj jesti taj industriski sir
i nemoj davati njoj
mozes kamenje u zuci i bubregu da joj navuces
kupi na pijaci od seljaka mladi ili bilo koji pa joj daj ako vec oces, ali pravi domaci od pravog mleka, a ne to gowno od mleka u prahu i hemije

hranila i ja macke sirom, nije to nista cudno, samo pravi sir

- - - - - - - - - -

Ја сам купио њихов кајмак три пута, први пут, задњи пут и никад више.

ja nisam ni prvi
sto bih, kad ima na pijaci onaj kajmak koji je video pravo mleko
 
pa nije dobro u tome je i stos
nemoj jesti taj industriski sir
i nemoj davati njoj
mozes kamenje u zuci i bubregu da joj navuces
kupi na pijaci od seljaka mladi ili bilo koji pa joj daj ako vec oces, ali pravi domaci od pravog mleka, a ne to gowno od mleka u prahu i hemije

hranila i ja macke sirom, nije to nista cudno, samo pravi sir

- - - - - - - - - -



ja nisam ni prvi
sto bih, kad ima na pijaci onaj kajmak koji je video pravo mleko
Није био пијачни дан(суботом је главна пијаца и дођу млекари, њих 6-7-8), није било кајмака у кући и још сам видео рекламу... баш се склопило.
 
iskusenja su velika za nas izelice :aha:
Нема везе што је био ужасан, нисам га бацио.:mrgreen:
Најбољши кајмак сам јео(и донео кући неколико кила) у Скопљу у војсци, донесу са Шаре и Скопске Црне Горе.
Кад имамо излазак одемо до пијаце, сваки купи по пола киле кОјмака и лепињу...
 
Нема везе што је био ужасан, нисам га бацио.:mrgreen:
Најбољши кајмак сам јео(и донео кући неколико кила) у Скопљу у војсци, донесу са Шаре и Скопске Црне Горе.
Кад имамо излазак одемо до пијаце, сваки купи по пола киле кОјмака и лепињу...

mnogo bre kume za pojesti odjednom, ne bude vam muka?
ja pojedem dva parceta tanko namazana i to je to za taj dan ...ne mogu ja masnoce puno ne prija mi, smuci se, bljak
ja i zejtin jedva koristim
al zato sam pa nevaljala kad su uglj hidrati u pitanju :zkez:
 

Back
Top