Zasto Isus nije

Zasto Isus nije nikada spominjao Adama i Evu, jel zna neko, od njih smo postali

Duhovno (religijsko) učenje svakog doba korespondiralo je stanju svesti populacije da bi koliko toliko ljudi mogli da shvate ponešto što će ih voditi u pravcu ekspanzije svesti. (Slično đacima u školi kada ih prvo učiš osnovim matematičkim operacijama a onda iz godine u godinu nadograđuješ.)
Zato su kasnije došla deset zakona ili zapovesti jer je čovekova svest dosegla samo taj stadijum da razume šta sme a šta ne. Kasnije su dolazili i drugi učitelji a onda i Isus koji je izneo nešto savremenije jer je čovek malo bolje mogao razmišljati i razumeti pa je zato i dao sveobuhvatniji zakon iskazan kao, "Čini drugima što bi da se tebi čini." Svakako, forma je malo drugačija ali je suština ista.
Danas, čak ni ta Isusova pouka više ne pije vodu onima koji žele bliže znanje koje će proisticati iz ličnih iskustava. Da, lična iskustva iz komunikacije sa Bogom.
Upravo tako; Bog komunicira sa svojom kreacijom odnosno sa Dušama preko svoje Reči a Reč Njegova je upravo sama suština života koju znamo pod desetine drugih imena dok je Hrišćani znaju pod imenom Sveti Duh. Dakle, Reč Boga je Sveti Duh koji je sačinjen od dva pilara od duhovne Svetlosti i Zvuka. Danas ima ljudi koji već imaju iskustva sa Svetlošću i Zvukom Svetoga Duha jer je to jedan od najdirektnijih načina kako TO (Bog) komunicira sa Dušama.
Kada bi se sada pojavio Isus ne bi se ni osvrtao na svoje nekadašnje propovedi pa ga ljudi ne bi ni prepoznali i proganjali bi ga upravo oni koja slede njegova odavno prevaziđena učenja. Dakle, učenja moraju odgovarati mogućnostima čoveka da razume najvišu suštinu i istinu...
 
Duhovno (religijsko) učenje svakog doba korespondiralo je stanju svesti populacije da bi koliko toliko ljudi mogli da shvate ponešto što će ih voditi u pravcu ekspanzije svesti. (Slično đacima u školi kada ih prvo učiš osnovim matematičkim operacijama a onda iz godine u godinu nadograđuješ.)
Zato su kasnije došla deset zakona ili zapovesti jer je čovekova svest dosegla samo taj stadijum da razume šta sme a šta ne. Kasnije su dolazili i drugi učitelji a onda i Isus koji je izneo nešto savremenije jer je čovek malo bolje mogao razmišljati i razumeti pa je zato i dao sveobuhvatniji zakon iskazan kao, "Čini drugima što bi da se tebi čini." Svakako, forma je malo drugačija ali je suština ista.
Danas, čak ni ta Isusova pouka više ne pije vodu onima koji žele bliže znanje koje će proisticati iz ličnih iskustava. Da, lična iskustva iz komunikacije sa Bogom.
Upravo tako; Bog komunicira sa svojom kreacijom odnosno sa Dušama preko svoje Reči a Reč Njegova je upravo sama suština života koju znamo pod desetine drugih imena dok je Hrišćani znaju pod imenom Sveti Duh. Dakle, Reč Boga je Sveti Duh koji je sačinjen od dva pilara od duhovne Svetlosti i Zvuka. Danas ima ljudi koji već imaju iskustva sa Svetlošću i Zvukom Svetoga Duha jer je to jedan od najdirektnijih načina kako TO (Bog) komunicira sa Dušama.
Kada bi se sada pojavio Isus ne bi se ni osvrtao na svoje nekadašnje propovedi pa ga ljudi ne bi ni prepoznali i proganjali bi ga upravo oni koja slede njegova odavno prevaziđena učenja. Dakle, učenja moraju odgovarati mogućnostima čoveka da razume najvišu suštinu i istinu...

Postovanje Krsticu, pocinjes da me Zabrinjavas, i to iskreno.Ne mogu da shvatim da ti je neko toliko uticao na mozak.
Bog je i Duh, i ko mu se moli, u duhu da mu se moli.
Bog se javi u Telu.
Bog bi rec, i rec bese u BOga.
Krsticu, zalutao si mnogo negde dalekooo.
Zasto dozvoljavas da te Sejtan uzima pod svoje.
Kakvi pilari, kakva svetlost, kakav zvuk ?
Da li je tebi jasno da je Bog, nas stvorio prema Oblicju svojemu?
 
Postovanje Krsticu, pocinjes da me Zabrinjavas, i to iskreno.Ne mogu da shvatim da ti je neko toliko uticao na mozak.
Bog je i Duh, i ko mu se moli, u duhu da mu se moli.
Bog se javi u Telu.
Bog bi rec, i rec bese u BOga.
Krsticu, zalutao si mnogo negde dalekooo.
Zasto dozvoljavas da te Sejtan uzima pod svoje.
Kakvi pilari, kakva svetlost, kakav zvuk ?
Da li je tebi jasno da je Bog, nas stvorio prema Oblicju svojemu?

Vecni zivot, a bojis se smrti, ha ha ha
 
Postovanje Krsticu, pocinjes da me Zabrinjavas, i to iskreno.Ne mogu da shvatim da ti je neko toliko uticao na mozak.
Bog je i Duh, i ko mu se moli, u duhu da mu se moli.
Bog se javi u Telu.
Bog bi rec, i rec bese u BOga.
Krsticu, zalutao si mnogo negde dalekooo.
Zasto dozvoljavas da te Sejtan uzima pod svoje.
Kakvi pilari, kakva svetlost, kakav zvuk ?
Da li je tebi jasno da je Bog, nas stvorio prema Oblicju svojemu?

A el tebi jasno da čovek najviše liči na majmuna?
Čak i tim oponašanjem izmišljotina i karakterom mu sve bliži!
Moliš se Bogu?
A što?
Zar nije dovoljno biti ispravan ?
A ako si (sa:mrgreen:)grešio,onda je molitva tu da ti progleda kroz prste?
Ili je rasejan pa nekog zaboravi i ovaj-fić -potone u ništavilo kad rikne!?:eek::sad2:
I zato ga stalno treba podsećati:"Uzmi mene-nemoj Peru,ja ću ti dobar biti,uzmi mene ,molim te...":mrgreen:
U tom smislu se i interpretiraju Isusove poslednje reči na krstu "Zašto si me napustio oče!":sad2:
Ybg,život je nekom qrva,a nekom maćeha...:manikir:
 
Kako da ih nije spominjao?

Kakvca vi pitanja postavljat?

To je kao da postravite pitanje, a u matematici nema vise od 10?

Mt 19:4 A On odgovarajući reče im: Niste li čitali da je Onaj koji je u početku stvorio Adama muža i ženu stvorio ih?

Markus 2:27 I govoraše im: Subota je načinjena Adama radi, a nije čovek subote radi.
 
Kako da ih nije spominjao?

Kakvca vi pitanja postavljat?

To je kao da postravite pitanje, a u matematici nema vise od 10?

Mt 19:4 A On odgovarajući reče im: Niste li čitali da je Onaj koji je u početku stvorio Adama muža i ženu stvorio ih?

Markus 2:27 I govoraše im: Subota je načinjena Adama radi, a nije čovek subote radi.
I njihove ćerke i sinovi stupiše u incest! Amen!
 
I njihove ćerke i sinovi stupiše u incest! Amen!

Kao sto smo videli zbog toga se nisu rajdali nenormalni ljudi ili invalidi.

Zato sto tada to nije bio incest, jer je genetika coveka jos bila zdrava.

Kasnije, je genitika coveka sve slabija i trosnija i genetksi kvarovi kod brata takodje se pojalvjuju i kod sestre, i onda se kod potomstva jos povecavaju.

Onda ljudi primecuju deformacije i tada to vremnom postaje lose i naziva se danas incest.

I danas jeste incest i zabranjeno je.
Bog sam zabranjuje kasnije zenidbu srodnih.

Zato nemoj da kvaris prosek, zamoljavam, i drzi se teme...
 
Kao sto smo videli zbog toga se nisu rajdali nenormalni ljudi ili invalidi.

Zato sto tada to nije bio incest, jer je genetika coveka jos bila zdrava.

Kasnije, je genitika coveka sve slabija i trosnija i genetksi kvarovi kod brata takodje se pojalvjuju i kod sestre, i onda se kod potomstva jos povecavaju
Jel to pise u bibliji ili je to tvoja konstatacija ?
 
Kao sto smo videli zbog toga se nisu rajdali nenormalni ljudi ili invalidi.

Zato sto tada to nije bio incest, jer je genetika coveka jos bila zdrava.

Kasnije, je genitika coveka sve slabija i trosnija i genetksi kvarovi kod brata takodje se pojalvjuju i kod sestre, i onda se kod potomstva jos povecavaju

(Tvoje reči!)


Pa pitao sam njega gore ne tebe.

Ja sam samo obajsnio sta nam kazu informacije koje imamo o tome u bibliji.

Od Adamove dece se po imenu pominju samo troje.

A ostali ne.

Adam je radjao sinove i kceri skoro 900 godina, sto zanvi da ih je imao mnogo.

Bog je na pocetku stvorio samo Adama i Evu i nikog vise.

1.Mo 1:27 I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.


Znaci da su se njihova deca medjusobno zenila i da je Kain otisavsi od njih, imao sestru za zenu.

Sto znaci da je ceo svet od jedne krvi, a i znamo da je tako, i to potvrdjuje takodje da je tako.

1.Mo 5:4 A rodiv Sita požive Adam osam stotina godina, radjajući sinove i kćeri;

Posto smo mi danas njihovi potomci, onda bi smo svi trebali da budemo nenormalni ili poremeceni.
Ali nismo.

To se danas desava samo kada se ozene u srodstvu.

Zbog toga jer se vec oslabljeni gen, kod potomstva pojacava i dolazi do bolesti ili poremecaja.

Sto je svima poznato.

Ali to se ocigledno nije desavalo kod Adamove dece, sto je jasno da su ljudi tek stvoreni, bili u punoj snazi i zdravlju.

Logicno zar ne?

Kada vas ovde citam vi drzite do logike, ali kada vam ne odgovara ne?

Sto znaci da ste iskvareni.

1.Mo 6:5 I Gospod videći da je nevaljalstvo ljudsko veliko na zemlji, i da su sve misli srca njihovog svagda samo zle,

Kasnije Bog stavlja zabranu na zenidbu izemdju brata i sestre:

5.Mo 27:22 Proklet da je koji bi obležao sestru svoju, kćer oca svog ili kćer matere svoje. A sav narod neka kaže: Amin.

Sto nam jasno kaze da to ranije nije bilo zabranjeno, ali da je Bog video da je doslo vreme da se to zabrani jer to vise nece biti dobro za coveka jer njegova gentika slabi.

Jer da je incest kod predpotopnih ljudi dovodio do poremecaja nas danas ne bi bilo.

A posto nije dovodio, to tada nije bio incest.

Sto nam jasno govori da je prvi covek tek izasao iz stvoriteljevih ruku, jos bio u punoj snazi, zdravllju, jos genetkski neostecen.

Da li je sada jasno?
 
Poslednja izmena:

Back
Top