Znam / Ne znam

Лулница

Iskusan
Poruka
5.305
Uvek sam mislila da znam šta hoću u životu. U poslednje vreme shvatam da zapravo ne znam, to me uplašilo i zabrinulo. Da li je moguće da sam od toliko želja (koje igrom slučaja nisam ostvarila) dospela u stanje da ne znam šta hoću? :think: Brinem se i bojim se da ne potraje.

Da li se to i vama dešava, i kako ste to rešili?
 
Desava se skoro svima, cast izuzecima. Ne upinjem se vise kao ranije da to resavam. Svi skoro mislimo da odlicno poznajemo sebe pa se sokiramo kad ispadnemo iz sina. To nepoznavanje nas dovede dotle da se pogubimo . Uticu tu i razne okolnosti, nedostatak samopostovanja , strahovi i ostale trice i kucine od kojih smo satkani.... Ukoliko se trudim jos vise se upetljam i zbunim. Nekad se to " znam sta hocu" izjalovi jer je nedostizno. Zato je mozda pametnije postavljati realne, jasne, dostizne ciljeve za kraci vremenski period. Ukoliko je nesto "neresivo" , preskacem ga i ostavljam ga da odlezi dok mi opet ne profunkcionisu sive celije ( ako uopste profunkcionisu) , dok se ne saberem , razmislim o tome koliko su moje zelje ostvarive ili hodam po plafonu i fantaziram. Rad je majka , sto vise radis nemas vremena da lupas glavu: sta mi je? Kako mi je? Sta ja to hocu, necu? Sad zavisi i da li ti skripi oko neke odluke, oko neke konkretne situacije ili uopste.
 
Poslednja izmena:
Uvek sam mislila da znam šta hoću u životu. U poslednje vreme shvatam da zapravo ne znam, to me uplašilo i zabrinulo. Da li je moguće da sam od toliko želja (koje igrom slučaja nisam ostvarila) dospela u stanje da ne znam šta hoću? :think: Brinem se i bojim se da ne potraje.

Da li se to i vama dešava, i kako ste to rešili?

zivot je put koji se prelazi, nije cilj do kojeg se dolazi
znaci, opusteno
ko zna kakva ce sve iznenadjenja zivot da ti donese :)
 
Dešavalo se..proći će...obično te usmerenost prema jednom veće prioritetu blokira il žargonski rečeno "zakuca na mestu", pa onda ove manje željice izgledaju negde besmisleno ili manje bitno..kad odblokiraš tu glavnu stvar, spontano će doći do oslobođenja svih tih malih željica koje su isto tako jako bitne za osećaj sreće i zadovoljstva.
 
Dešavalo se..proći će...obično te usmerenost prema jednom veće prioritetu blokira il žargonski rečeno "zakuca na mestu", pa onda ove manje željice izgledaju negde besmisleno ili manje bitno..kad odblokiraš tu glavnu stvar, spontano će doći do oslobođenja svih tih malih željica koje su isto tako jako bitne za osećaj sreće i zadovoljstva.
htedoh da odgovorim ali potesa je sve rekla...
:ok:
 
Uvek sam mislila da znam šta hoću u životu. U poslednje vreme shvatam da zapravo ne znam, to me uplašilo i zabrinulo. Da li je moguće da sam od toliko želja (koje igrom slučaja nisam ostvarila) dospela u stanje da ne znam šta hoću? :think: Brinem se i bojim se da ne potraje.

Da li se to i vama dešava, i kako ste to rešili?

Danas znam ali potrošio sam najproduktivnije godine na razne životne stranputice i pogrešna uverenja. Mada mudrost i mladost ne idu pod ruku, pa verovatno nisam ni mogao da imam sve. Sistemom eliminacije doćićeš do pravog odgovora, ali sam proces je prilično mučan i protkan neprijatnim izenanađenjima.
 
Uvek sam mislila da znam šta hoću u životu. U poslednje vreme shvatam da zapravo ne znam, to me uplašilo i zabrinulo. Da li je moguće da sam od toliko želja (koje igrom slučaja nisam ostvarila) dospela u stanje da ne znam šta hoću? :think: Brinem se i bojim se da ne potraje.

Da li se to i vama dešava, i kako ste to rešili?
menjaju se zelje i tumbaju prioriteti,zelim sve manje minimalno sto je ostvarivo
 
Naivnost u svojoj osnovi je sam covek, kada nakupi iskustvo covek ugrozi naivnost koju pocinje da brani i jednog trenutka shvati da ne zeli napred, a nazad ne moze. To su trenuci kada ne zna sta zeli.
Neki ljudi ovo prebrode sto podju za iskustvom, a naivnost zaborave, kasnije se kaju ili se pomire sa uslovima i uzivaju u onome sto imaju. Drugi, sacuvaju naivnost i pomire se da ne zele ono iza brega ili nadju neko drugo opravdanje ili satisfakciju. Pouzdano znam jedno, nijedan covek koji voli i voljen je nikad se nije pokajao zbog naivnosti, sve drugo su utesni rezultati. A mozda i gresim.:)
 
Uvek sam mislila da znam šta hoću u životu. U poslednje vreme shvatam da zapravo ne znam, to me uplašilo i zabrinulo. Da li je moguće da sam od toliko želja (koje igrom slučaja nisam ostvarila) dospela u stanje da ne znam šta hoću? :think: Brinem se i bojim se da ne potraje.

Da li se to i vama dešava, i kako ste to rešili?

Pa ne, to mi je više slučaj za ostvarene želje. Sa neostvarenim je jasnija situacija jer mi one usmeravaju težnju.

Možda je rešenje da budeš realnija, da bi ti želje bile ostvarive, u suprotnom ćeš još više tonuti u dezorijentisanost.
 
Treba uskladiti želje sa mogućnostima. Nekada sam puno toga željela io planirala, malo se ostvarilo. sada nastojim da život prihvatam takav kakav jeste; šta mi je donio i do čega sam došla sticajem raznih okolnosti ili pogrešnih odluka nekada. Šta je tu je. Znam samo da ne možemo promijenitiu niuti jedan trenutak prošlosti, a kako je život čudna pojava, i pun iznenađenja, to treba težoiti ka onome što je realno ostvarljivo, inače se zapada u frustracije i nerealna očekivanja.
 

Back
Top