Najhrabriji dečak Republike Srpske

To što je neko ovom dečaku gurnuo pušku u ruke i stavio ga pred nišane tudjih pušaka je idiotluk belosvetskih razmera!

taj decak je ostao samo sa babom,takoreci siroce.Ziveli su u selu na prvoj liniji,a borci su ga stedeli i namenili mu ulogu itendanta.Tragicno je nastradao isto onako kakav mu je i zivot bio.Taj deckic je imao srce,postujte njegovu zelju da ne napusta rodni kraj.
 
nije mi ova tema namenjena da se raspravljam sa zastupnicima alijine ratne politike.

zalutali su, pokazali nedostatak kulture

ovo je mali pomen na nase stradale, nase svete zrtve. a i podestrnik ko smo i sta smo, da nam nasli losi komsije ne daju da zivimo u miru

zamolio bih forumase da ne ulaze u prepucavanja sa muslimanskim extremistima, bar ne ovde
 
Дечак Споменко Гостић је заиста био херој.
Веома ми је жао што је погинуо од руке Алијиних злочинаца........
Али, даће Бог - ДОЋИ ЋЕМО И МИ СРБИ ДО ПРАВДЕ!!!
 
taj decak je ostao samo sa babom,takoreci siroce.Ziveli su u selu na prvoj liniji,a borci su ga stedeli i namenili mu ulogu itendanta.Tragicno je nastradao isto onako kakav mu je i zivot bio.Taj deckic je imao srce,postujte njegovu zelju da ne napusta rodni kraj.

Nisam to znao procitao sam tekst uvodnicara i pomislio da je neko stavrno ovom decaku dodelio ulogu borca. To mi je naprosto tuzno, ruzno i nemoralno. Ovako je samo tragično i tužno ... Slava ti Spomenko ...
 
To su deca koja su se nasla u tom vihoru rata,slicno kao onaj mali koji je sa Kosova valjda vozio svoje u jugu a imao je tada valjda 12 godina,situacija ga je naterala,jer nije imao ko,tako i ovaj mali heroj.

Prosto i tako je pokazao neprijatelju kakvi smo mi.
 
Није у питању "дечак" него МУШКАРАЦ, ЧОВЈЕК. У вријеме кад су многи дупло старији од њега бјежали ка ђаво од тамјана и од интедентурем а камоли борбеног статуса, он се уздигао и ступио на мјесто ђе ГЊИДЕ нијесу смјеле ни присмрдити.
Нека му је вјечна слава!
Свако у животу има намјену. Неко је ГЊИДА и БЕСКИЧМЕЊАК а неко ЧОВЈЕК И КАРАТКТЕР.

И још једном, Споменко није био "дечак"!
 
Zbog njegove zrtve, treba streljati svakog dezertera-piccku koji je bacio oruzje i pobegao. Kako mu bre nije cast da sluzi srpstvu sa puskom u rukama, i da jednu takvu Boziju nagradu odbaci!
Iskreno, prvo treba strijeljati sve one koji su dopustili da se to dijete uopće mota po vojnim postrojbama! Djeci nije mjesto u postrojbi i nikako im se ne smije dopustiti da ona sama odlučuju hoće li tu biti ili ne!!! Njegov život prevashodno ide na dušu oficirima koji su odgovorni za ovu jedinicu. Sad smo svi vjeverice i trebamo vjerovati da komanda ove jedinice i tadašnje političlo čelništvo nisu mogli ovo dijete evakuirati s prve crte bojišnice. Ma dakako da su mogli, ali neee... mali naivni nesretnik im je poslužio za jednokratni medijski prilog dok su svoju djecu držali na sigurnoj udaljenosti od zone borbenih dejstava.
Znati da se ovoliko dijete mota po crti bojišnice i ne samo ne poduzeti ništa da se skloni na sigurno, već i slikati ga za korist ratne propagande znači pravi zločin.
Neka je tom malom mučeniku laka crna zemlja! Sam Gospod Bog valjda zna zašto ga je tako rano sebi na nebo uzeo.
 
Poslednja izmena:
Iskreno, prvo treba strijeljati sve one koji su dopustili da se to dijete uopće mota po vojnim postrojbama! Djeci nije mjesto u postrojbi i nikako im se ne smije dopustiti da ona sama odlučuju hoće li tu biti ili ne!!! Njegov život prevashodno ide na dušu oficirima koji su odgovorni za ovu jedinicu. Sad smo svi vjeverice i trebamo vjerovati da komanda ove jedinice i tadašnje političlo čelništvo nisu mogli ovo dijete evakuirati s prve crte bojišnice. Ma dakako da su mogli, ali neee... mali naivni nesretnik im je poslužio za jednokratni medijski prilog dok su svoju djecu držali na sigurnoj udaljenosti od zone borbenih dejstava.
Znati da se ovoliko dijete mota po crti bojišnice i ne samo ne poduzeti ništa da se skloni na sigurno, već i slikati ga za korist ratne propagande znači pravi zločin.
Neka je tom malom mučeniku laka crna zemlja! Sam Gospod Bog valjda zna zašto ga je tako rano sebi na nebo uzeo.

To sam se i ja pitao......cudi me da su oficiri dozvolili da mali bude u rovu gde padaju granate i prangijaju meci. Ako je to neko uradio zbog jeftine ratne propagande, onda je stvarno novinarsko dno. Ali opet......njegova zrtva ide na dusu oficira. Mada je on svetao primer za one koji su bezali glavom bez obzira od mobilizacije. Klinac ih je posramio, mada sumnjam da osecaju sram.
 
Tko išta zna o vojsci svjestan je da i intedant predstavlja vojinika pa, kao takav, duži uniformu i naoružanje.
Za oružje je i sam rekao da ga nosi, a uniforma na djetetu i više no jasna, što je uistinu odvratan prizor i ukazuje klasičnu zlouporabu djeteta koja se u svakoj civiliziranoj sredini tretira kao gnusan zločin.
Šetaju uniformisano siroče po minskim poljima i kroz kišu metaka i to još medijski prikazuju kao njegovu hrabrost?
Još ga PIČKETINA NOVINARSKA pita pred kamerama: "a kakvi su tvoji zadaci kao mladog borca?"!!!
***** jedno novinarsko, izvukao se iz rata na radnu obavezu i sad pravi propagandu na sudbini malog nesretnika!
 
Poslednja izmena:
Iskreno, prvo treba strijeljati sve one koji su dopustili da se to dijete uopće mota po vojnim postrojbama! Djeci nije mjesto u postrojbi i nikako im se ne smije dopustiti da ona sama odlučuju hoće li tu biti ili ne!!! Njegov život prevashodno ide na dušu oficirima koji su odgovorni za ovu jedinicu. Sad smo svi vjeverice i trebamo vjerovati da komanda ove jedinice i tadašnje političlo čelništvo nisu mogli ovo dijete evakuirati s prve crte bojišnice. Ma dakako da su mogli, ali neee... mali naivni nesretnik im je poslužio za jednokratni medijski prilog dok su svoju djecu držali na sigurnoj udaljenosti od zone borbenih dejstava.
Znati da se ovoliko dijete mota po crti bojišnice i ne samo ne poduzeti ništa da se skloni na sigurno, već i slikati ga za korist ratne propagande znači pravi zločin.
Neka je tom malom mučeniku laka crna zemlja! Sam Gospod Bog valjda zna zašto ga je tako rano sebi na nebo uzeo.


Djecak nije bio mobilisan vec je zivio u Ozrenskom selu Jovicima kod Maglaja gde je prosla linija fronta,kontas prosto kuca mu se nasla na liniji i bio je sa vojskom ,masa je takvih sela bilo i naroda koji je ostao da zivi u njima i pomaze vojsci u odbrani.Spomenka su snimili novinari i uci ce u istoriju a za masu drugih slicnih heroja i nece se ni cuti.

Evo ja znam za jednu citavu brigadu VRS od 1800 boraca,borci brigade od Spomenka su bili samo stariji 3 god ,znaci uglavnom 18 god golobradi mladici mobilisani 1994 god po celoj RS to je bila slavna tridest i prva brdsko jurisna brigada vojske republike srpske

Brigada je vodila teske borbe oko danasnjeg Donjeg Vakufa i imala ogromne gubitke ,u avgustu 1995 potpuno je razbila Alijnu armiju i 707 brigadu 7 korpusa Alijne vojske i u septembru 1995 posljednja se povukla sa donjevakuvskog fronta.Svjedok sam svega ,to ce biti zaboravljeno jer nije bilo tv kamera da to snime
 
Tko išta zna o vojsci svjestan je da i intedant predstavlja vojinika pa, kao takav, duži uniformu i naoružanje.
Za oružje je i sam rekao da ga nosi, a uniforma na djetetu i više no jasna, što je uistinu odvratan prizor i ukazuje klasičnu zlouporabu djeteta koja se u svakoj civiliziranoj sredini tretira kao gnusan zločin.
Šetaju uniformisano siroče po minskim poljima i kroz kišu metaka i to još medijski prikazuju kao njegovu hrabrost?
Još ga PIČKETINA NOVINARSKA pita pred kamerama: "a kakvi su tvoji zadaci kao mladog borca?"!!!
***** jedno novinarsko, izvukao se iz rata na radnu obavezu i sad pravi propagandu na sudbini malog nesretnika!

u ratu prvo stradaju emocije.Taj decak je spletom okolnosti i igrom sudbine odrastao pre vremena,za to postoji hiljade slicnih primera.Tokom WWII su se u redove britanske trgovacke mornarice javljalli sesnestogodisnjaci i sedamnestogodisnjaci koji su stradali kao zrtve torpedovani konvoja.Ti ovo racionalno posmatras sa jedne vremenske distance iz normalnih uslova,ali moras da pokusas da se stavis u njegove cipele i cipele mnogih drugih maloletnika, koji su se borili na sve tri zaracene strane u to vreme.To nisu bile klasicne vojske,to su u najvecoj meri bili naoruzani civili.Momcic je ziveo na prvoj liniji i ti naorzani civili su smatrali kada je vec tu da je najbolje da bude uz njih.Za eticke strane to je lose,ali takvo je to bilo vreme.
Ovaj slucaj sa jedne strane treba posmatrati kao nasu surovu balkansku realnost i primer sta treba menjati u drustvu, da do slicnih tragedija ne bi ponovo doslo.Sa druge strane, kao svetao primer koliko jedno dete moze pre vremena da odraste i shvati daleko zrelije od vecine odraslih,zbivanja u kojima se nasao
 
Poslednja izmena:
u ratu prvo stradaju emocije.Taj decak je spletom okolnosti i igrom sudbine odrastao pre vremena,za to postoji hiljade slicnih primera.Tokom WWII su se u redove britanske trgovacke mornarice javljalli sesnestogodisnjaci i sedamnestogodisnjaci koji su stradali kao zrtve torpedovani konvoja.Ti ovo racionalno posmatras sa jedne vremenske distance iz normalnih uslova,ali moras da pokusas da se stavis u njegove cipele i cipele mnogih drugih maloletnika, koji su se borili na sve tri zaracene strane u to vreme.To nisu bile klasicne vojske,to su u najvecoj meri bili naoruzani civili.Momcic je ziveo na prvoj liniji i ti naorzani civili su smatrali kada je vec tu da je najbolje da bude uz njih.Za eticke strane to je lose,ali takvo je to bilo vreme.
Ovaj slucaj sa jedne strane treba posmatrati kao nasu surovu balkansku realnost i primer sta treba menjati u drustvu, da do slicnih tragedija ne bi ponovo doslo.Sa druge strane, kao svetao primer koliko jedno dete moze pre vremena da odraste i shvati daleko zrelije od vecine odraslih,zbivanja u kojima se nasao

U Britaniji ? Pa sto bi isli tako daleko kad imas kolko oces srpskih domacih tinejdzera vojnika i u drugom a pogotovo u prvom svetskom ratu. U prvom je cak jedan nosio pusku i tamanio Svabe a imao je 7 ili 9 godina !

- - - - - - - - - -

Da, da, da... imali smo to već ovdje i pregledali... vatromet emocija i slične pizdarije... al ovdje je u pitanju stradanje djeteta koje nije moralo biti u ratu! Djeci jednostavno nije mjesto u vojsci, a pogotovu ne tamo gdje se ratuje! Za njegovu sudbinu odgovornost dijele obije strane!

Pizdarije?

Nije mi jasno zasto nisi banovan i zasto ti ovaj post nije izbrisan jer otvoreno se ismevas srpskoj tragediji koja je enormno velika
 
U Britaniji ? Pa sto bi isli tako daleko kad imas kolko oces srpskih domacih tinejdzera vojnika i u drugom a pogotovo u prvom svetskom ratu. U prvom je cak jedan nosio pusku i tamanio Svabe a imao je 7 ili 9 godina !

- - - - - - - - - -



Pizdarije?

Nije mi jasno zasto nisi banovan i zasto ti ovaj post nije izbrisan jer otvoreno se ismevas srpskoj tragediji koja je enormno velika

Sto da bude banovan. Normalno je da deca budu van rova i da se ne motaju vojsci oko nogu u momentu kad padaju salve granata i prste meci oko glave. On nije mogao da zna da je linija fronta prolazila kroz njegovo selo kao sto ni ja nisam cuo za to dok Golub Babic nije pojasnio. I drugo.....ima dosta onih koji se preterano "pumpaju" emocijama i busaju u prsa, da se granici sa patetikom.
 

Back
Top