Kameron nam plaća "da izdamo" Ruse

PartizanBeograd

Veoma poznat
Poruka
10.918
Kameron nam plaća "da izdamo" Ruse

London/Beograd -- Britanski premijer Dejvid Kameron ustanovljava fond namenjen pomoći istočnoevropskim zemljama da se "odupru pritisku iz Rusije", piše više britanskih medija.

1944574141550bfef3380d3118216687_orig.jpg


Tzv. "Fond za dobro upravljanje" će u 2015. i 2016. raspolagati sa 20 miliona funti (28 miliona evra), a kako je formulisano "biće namenjen jačanju demokratskih institucija u oblastima u kojima se strahuje od ruskog uticaja", prenose Skaj njuz i agencija Blumberg.

Uzor za ovaj program je "Nou-hau fond" britanske premijerke Margaret Tačer iz 1989, koji je bio namenjen "razvoju privrede, upravljanja i institucija" u zemljama iz sovjetske sfere uticaja, kao što su bile tadašnja Čehoslovačka, Mađarska i Poljska.

Saznaje se da će pet miliona funti iz Kameronovog fonda biti namenjeno Ukrajini, a ostatak Moldaviji, Gruziji, Bosni i Hercegovini i Srbiji.

Među ciljevima fonda su borba protiv korupcije i reformisanje ključnih tržišta, kao što su banke i tržište energetike.

U Dauninig stritu navode da su tražili države za koje postoji opasnost da postanu "nova Ukrajina" i da bi fond trebalo posmatrati kao dugoročnu investiciju koja će štititi zemlje koje Vladimir Putin sada nadgleda.

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2015&mm=03&dd=20&nav_id=970815

Nismo ni sumnjali da će opet biti neka demokratija u pitanju :D
 
5 miliona evra daju

Imam osecaj da cu opet ostati praznih saka. Gde se bre prijavljuje za te fondove da se i ja malo ogrebem.
Onog Gumija sam cimao da me ubaci u te placene bot funkcije jos od kad je krenulo krljanje u Ukrajini ali on cemer nista, drazi su mu ovi polumozgasi koji ni prostoprosirenu ne mogu da sastave.

Evo sad stizu i Kameronove pare da se opljune po Rusima, ko nadje gde se konkurise dajem procenat ako upadnem u ekipu.
 
На сваког по пола долара !
Па добро и то је нешто. Поготово је то огромна сума за евроталибанску и демократску неписмену стоку. Сутра ће бити задовољни и са једним центом а прекосутра са 5 грама олова у главу. Додуше, то парче олова биће теже од препуне главе просечног демократе.

А на крају могу да се хвале како су се здушно потрудили да постану кметови и топовска храна.
 
Poslednja izmena:
MALO PARA DAJE.
Da je 6 milijardi pa da razmislimo.

Тих 6 милиона је за дачића, вучића и николића. По 2 милиона да купе по кућицу у САД. Само колико ми се чини ни Недић ни Љотић нису стигли да побегну ! Живот кратки нијед им дозволио да уживају у свим благодетима издаје.
 
Poznajući vas, ne dvojim da ćete iskoristiti prigodu i uzeti novce pa i dalje "ponosno" nastaviti po svome, sve dok vas ponovo razočarani i izrevoltirani "investitori" ne odvale po ušima, a Rusi to samo spomenu kao praktičan primjer za pravdanje osobne prakse na terenu!

Odavno ste na sve okačili cijenu, al ste brate skloni po više puta prodavati istu robu, a to "kupci" malo i ne vole.

Zar netko još sumnja da će 6 milijuna dolara proteći Ivici i Alexandru ispod nosa, a oni se ni počešati neće?
 
Poslednja izmena:

Back
Top