Eurosong 2015

Vexy

Buduća legenda
Poruka
34.273
Песма Евровизије 2015. биће 60. по реду избор за Песму Евровизије, поводом победе Кончите Вурст на Песми Евровизије 2014. године, са песмом Rise Like a Phoenix, у Копенхагену. Биће одржан у Бечу, главном граду Аустрије. Биће ово друго домаћинство за Аустрију, а прво после 1967. године. Домаћин овог такмичења биће аустријски јавни сервис ORF.Прво полуфинале заказано је за 19. мај, друго полуфинале за 21. мај, а финале за 23. мај 2015. године.

40 земаља ће се такмичити, Кипар и Србија се враћају након једногодишње паузе, Чешка се враћа након петогодишње паузе, док ће Украјина прескочити ово такмичење. Аустралија ће се први пут такмичити као гост.
Гласамо по Евровозијском принципу
Поени који су нам на располагању: 12 (за песму која нам се највише свиђа), 10, 8, 7,6,5,4,3,2,и1
Гласање траје до 18.5.у 20 часова
Након другог финала, отворићемо ново гласање.
а Еви и песама:
Прво полуфинале
 
Odkad je Australija u Evropi ili ja nesto nisam dobro procitala :dontunderstand:

Evo odgovora iz wikipedije

10. фебруара 2015. ЕБУ је позвао Аустралију да учествује у финалу, и да могу да изаберу представника преко јавног сервиса СБС који тридесетак година преноси ово такмичење на подручју Аустралије. Аустралија има право на учешће само ове године у част прославе 60. годишњице такмичења. Уколико Аустралија победи, моћи ће да учествује 2016. године - организатори би били СБС али би се такмичење одржало у Европском граду по њиховом избору. ЕБУ је изразио могућност позивања земаља ван подручја Европе да учествују на такмичењу. Учешће Аустралије је повећао број учесника у финалу на 27. То ће бити највећи број учесника у финалу у историји такмичења. Биће и први пут да земља из Океаније учествује на такмичењу.
http://sr.wikipedia.org/sr/Песма_Евровизије_2015.

U vestima:
http://mondo.rs/a769185/Zabava/Muzika/Australija-na-Evroviziji.html
http://www.rts.rs/page/magazine/ci/story/421/Музика/1826201/Аустралија+на+„Песми+Евровизије“?.html
 
Sledece nedelje krece :ok: Ja Eurosong pratim od 2004. godine i veliki sam fan ovog takmicenja sta god pricali. Istina je da je poslednje 2,3 godine kvalitet znacajno opao, ali tako je u svim sferama muzike. Problem kod nas je sto ljudi koji se loze na Partizan i Zvezdu gledaju ESC kao neko takmicenje gde je bitan plasman. Navijam za pesme koje mi se svidjaju nema veze da li je to Srbija, Albanija ili Svedska cije sam takmicenje btw gledao ove godine, i ladno je muzicki kvalitetnije od samog Eurosonga. Uopste, skandinavci po pravilu salju dobre pesme. Ove godine nijedna pesma mi se nije izdvojila za sad, nisam nesto ni slusao doduse. Sto se nase pesme tice, prezadovoljan sam, Bojana je fantastican vokal, pesma je ok sa porukom i konacno pevamo ne engleskom :worth:
 
Meni se ova pesma isto dosta sviđa, sli ipak bih volela da Bojana peva na srpskom.
Iako Bojana dosta dobro peva i na engleskom, dosta dobro to zvući,ipak srpski je srpski.:ok:
i baš sam se bila razočaralakad sam čula zvanično da je na engleskom
Koreografija je isto dosta dobra, mislim da će se dobro plasirati..:ok:
 
Колики идиот неко треба да буде па да слуша песму која нас представља на енглеском језику! Тад песма сад представља Енглеску и енглески језик, а не Србију.

:bljak:
 
Sto se toga tice, to je prosto trend, nije bitno kako nama zvuci vec kako ce se dopasti Evropi. I dobro je da smo to konacno ukapirali. Engleski je postao univerzalni svetski jezik i to je cinjenica.
Ove godine 6 ili 7 zemalja od 40 ne peva na engleskom i samo se mi bunimo zbog toga iako je ovo tek prvi put da pevamo na engleskom.
Gledajte to iz drugog ugla. Ako naprimer Rumuni ili Albanci pevaju na njihovom maternjem jeziku sanse da vam se dopadne ta pesma je minimalna, prvo nista ne razumemo, drugo nisu pevljivi jezici.
Da ne pricamo o nemackom koji nimalo nije muzikalan. Recimo Rusi (na koje se tako cesto ugledamo) od 2012. nemaju klasicno takmicenje kao kod nas ranije sto je bila Beovizija vec izaberu jednog pevaca, ne znam ni ja kako. Te 2012. sam gledao njihovo nacionalno takmicenje i od 25 pesama u finalu 20 je bilo na engleskom! To mozete proveriti na netu. A kod nas se pojavi jednom pesma na engleskom i odmah skandal.:dontunderstand:
 
Ако нам језик није певљив, онда немој ни да се такмичимо! Зар да због тога губимо идентитет, и шта ме брига за друге! Ово је идиотски, што се мене тиче то нећу више да гледам, а њој желим последње место.

(А можда је и теорија завере: кад неко пева на енглеском, одмах буде награђен високим местом. Немој да ми неко каже како ту никако нема намештања.)
 
Poslednja izmena:
Čestitke za Bojanu i ulazak u finale :klap:

A što se tiče pevanja na srpskom, ne treba zaboraviti da je Marija Šerifović pevala na srpskom i pobedila
Željko Joksimović je pevao na srpskom, jednom bio drugi (sa pesmom Lane moje) jednom treći (Nije ljubav stvar),Hari je pevao na maternjem jeziku i bio drugi (pesma Lejla).

Što se tiče razumljivosti, običan narod, koji glasa preko mobilnog, i na engleskom razume tek po koju reč,( i to možda).

..al ajd sad kako je tako je.
Sad čekamo finale u subotu i navijamo za Bojanu..:ok:
 
Али, она није представљала нашу земљу, будите реални. Добро, може неко да навија и за Енглезе па ма колико нам они били душмани, примерице, што Немци нису довршили у рату бомбардовањем, то су Енглези, његово право, шта да се ради. Којима је испран мозак, ту нема помоћи. Ја нисам гледао, а нећу ни надаље. Поготово што се поред енглеског форсира неприродна сексуална склоност, нови светски поредак, сатанизам... Али добро, ко сматра да му ипак није испран мозак а гледа и одушевљава се нека то чини, немам начин да га спречим.
 

Back
Top