YO SOY MADRILISTA

AceMakedonski

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.214
Naziv teme sve govori,doduse na spanskom.Da li ima nekog ovde kojim slucajem da je Madrilista,odnosno da ima veliku simpatiju i sklonost prema svetom-kraljevskom-evropskom-Hristovom-gradu-metropoli u pravom smislu reci,gradu Madridu?Koji je kao sto je opste poznato i glavni grad Spanije,prelepe zemlje u Pirinejskom poluostrvu,odnosno jugo-zapadna Evropa.Zvanicno je Madrid 3 metropola u Evropi,posle Londona i Pariza,grad koji je poznat sirom Evrope i sveta po svom tradicionalnom-sofisticiranom smeku,kulturnim-zabavnim desavanjima,spanskoj veceri-tavernama i po nekim nezvanicnim indicijama,to je mesto- staciste najboljih devojaka na svetu u svakom pogledu.Madrid je po nekim nezvanicnim studijama jedan od poslednjih bastiona,ako ne i poslednji u Evropi,po svom evropskom-hriscanskom tradicionalizmu i antiglobalizmu,gde se logika vodi da treba ici srcem a ne INTERESOM,spontanoscu i zdravo-razumnom rezonovanju,na njihov perfidan nacin naravno.
 
Ovom temom nisam mislio na fudbalski-navijacki rivalitet izmedju Reala i Barcelone,iako trenutno navjise simpatisem Atletico Madrid,vec sam vise mislio na neki nacin na life style,odnosno nacin zivota. VIVA LA MADRID-ESPANA PARA SIEMPRE. ;) .
 
Zar nije "madridista"?

I zar nije to univerzalno ime za navijače Reala bez obzira odakle su? Mislim ne možeš biti madridista i navijati za Atletiko...ni u ludilu :lol:

Moze kako queres,Madridista-Madrilista.Mada evo sam bas sada proverio na Wikipediji,da naziv Madridista vise odgovara Realovim navijacima,nego Madrilista.Iskreo naziv Madrilista sam cuo jos pre 4,5 godina,od spanskih repera iz Madrida.Posle sam saznao sta taj izraz ustvari znaci a to je slediti,ili zargonski furati,ili simpatisati taj stil,fazon u zivotu koji je karakteristican prvenstveno striktno za grad Madrid a posle i za veci deo Spanije,pre svega srednjo-kontinetalne,odnosno pokrajine iliti regije Kastilja,koja je rodonacelnik danasnje Spanije.

- - - - - - - - - -

Ayer la vi bailando por ahi
con sus amigas en una calle de Madrid
tan linda como en el dia que la conoci
fueron los dias mas felices para mí....




O tome ti pricasm,MADRID CIUDAD DE CHICAS.Kakve su chicas de Madrid,mmmmmm,mogu samo da sanjam,haha. ;) . Kako bi mi bilo lepo u kraljevskom gradu,sa muy bonitas-calientes senoritama de Madrid,secerleme.

- - - - - - - - - -

MADRID MADRUGADA. ;) .
 
Poslednja izmena:

Back
Top