Мајкл Кирби: Нисам у току да ли у Србији постоји проблем слободе медија

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
Мајкл Кирби: Нисам у току да ли у Србији постоји проблем слободе медија


БЕОГРАД – Амбасадро САД у Србији Мајкл Кирби изјавио је вечерас да је у Србији тешко направити економски исплатив медиј, а да је делимично проблем медија слабост на новац, јер постоји много медијских кућа у трци за не тако великим новцем.

„Проблем медија је делимично слабост на новац, јер постоји много медијских кућа у трци за не тако великим новцем. Ако погледате број новина у Србији видећете да их има много, посебно у поређењу са Америком”, навео је амерички амбасадор.

Он је указао да је у Србији број медија несразмерно велики, као и да је потребан новац да би медиј опстао па зато „адвертајзинг чини рањивим”.

Кирби је за ТВ Н1 говорио и о слободи медија и рекао да зна да се на то гледа као на велики проблем, али да он лично није у току са тим јер је, како је подсетио, дипломата.

„Много људи ми поставља много питања, не видим да им неко брани да ми их поставе”, истакао је Кирби.

(Танјуг)

:eek::rotf::dash:
 
Poslednja izmena od moderatora:
НИЈЕ ОБАВЕШТЕН...:pljus:

Покушава да имитира ...Коштуницу...који " стварно није био обавештен " и кога су сви саплитали на сваком кораку, пратила ЦИА, БНД и МИ6 .....:think: :aha2:
 
НИЈЕ ОБАВЕШТЕН...:pljus:

Покушава да имитира ...Коштуницу...који " стварно није био обавештен " и кога су сви саплитали на сваком кораку, пратила ЦИА, БНД и МИ6 .....:think: :aha2:

Mozda i njega prati CIA.:D
 
A što je on pa važan faktor dal je u Srbiji cenzura ili nije?
Nek nam priča koliko se resursa troši po Americi da se gase privatne radio stanice preko kojih se objšanjava narodu kako Kongres služi banksterima?

Baš me zabole za kirbija, poslali nekog trećerazrednog šarlatana da mu dupe vidi put, da ga imaju na stanju na platnom spisku
Pitajte Kirbija jel srećan što su ga šutnuli na Balkan...
 
Mozda i njega prati CIA.:D
Па наравно.

А Вучића ЦИА неће са своје стране рушити док испуњава одредбе Бриселског споразума.

- - - - - - - - - -

Колика је Србија вукохебина и колонија кад једно дивљезападно говедо уопште сме себи да да право и коментарише слободу медија у Србији !?

Па не коментарише, у томе и јесте ствар :hahaha: :rotf:
 
U vezi izjave ''Sankcije Srbiji bile ispravne''

''Velike i uticajne države poput SAD u male i neuticajne države šalju neostvarene i nekvalitetne diplomate poput Kirbija, jer ne žele da troše kvalitetne diplomate na države koje su svakako pod njihovom kontrolom. Onda se domaći političari i mediji dodvoravaju tim diplomatskim mediokritetima koje niko ozbiljan ne zarezuje u Vašingtonu, jer mediokriteti za idole samo i mogu da imaju - druge mediokritete. Kada Kirbi kaže da su sankcije Srbiji bile ispravne, to je najvažnija vest na B92, a kada Noam Čomski, najveći filozof današnjice, takođe Amerikanac, kaže da su sankcije Srbiji bile jeziva greška, lokalni političari i mejnstrim mediji ćute. Kako se zove država u kojoj se takve stvari dešavaju? Kolonija.''
 
Kirby_Vacuum_Cleaner.jpg
 
U vezi izjave ''Sankcije Srbiji bile ispravne''

''Velike i uticajne države poput SAD u male i neuticajne države šalju neostvarene i nekvalitetne diplomate poput Kirbija, jer ne žele da troše kvalitetne diplomate na države koje su svakako pod njihovom kontrolom. Onda se domaći političari i mediji dodvoravaju tim diplomatskim mediokritetima koje niko ozbiljan ne zarezuje u Vašingtonu, jer mediokriteti za idole samo i mogu da imaju - druge mediokritete. Kada Kirbi kaže da su sankcije Srbiji bile ispravne, to je najvažnija vest na B92, a kada Noam Čomski, najveći filozof današnjice, takođe Amerikanac, kaže da su sankcije Srbiji bile jeziva greška, lokalni političari i mejnstrim mediji ćute. Kako se zove država u kojoj se takve stvari dešavaju? Kolonija.''

Pa da li neko recimo u Nemackoj, Francuskoj, UK ili Kini zna uopste ko je tamo ambasador , recimo ruski ili izraelski, indijski.
Pa koje su to novine, koji je to sistem gde se ambasadori javljaju za rec i iznose svoja misljenja, stavove?
U Srbiji svako zna ko je americki ambasador, a da ga pitas ko je recimo ministar privrede ili finansija, pa i inostranih poslova pojma ne bi imao.
 
Nadam se da neću dugo čekati da Ameri počiste ove naše izdajice kao fekalnu fleku na asfaltu kad im više ne budu upotrebljivi.

Da, bas ce amrikanci da pociste izdajnike i svoje sluge i u skladu sa interesima Srbije i Srpskog naroda da dovedu na vlast postene ljude i patriote .....:zcepanje:
 
Pametan covek, boli ga qrtz za medije u Srbiji, on i tako ima veze sa medijima koji su mu bliski i objavljuju sve sto on zeli.

da ga boli ****** ne bi nam pisao ustav i postavljao kabinet

- - - - - - - - - -

Шта је било истерала те модерација па јово наново :)

jok..sam sam otisao, ali sam skontao sta se desilo one noci pa reko vim razgalamile se botine cim me nema i da malko navrnem za vikenda.... :lol:
 
Неће да се меша у унутрашње ствари Србије...


Да видиш како би се мешао када би пусимаут само покушао да не изврши неку наредбу.

Па американци се не буне ни против драстичних кршења људских права у Саудији, све док тамо имају играче који слушају њихов такт.

Исто је и у Спрдији, не виде кршење слободе медија, зато што имају играча који игра у њиховом ритму
 
Pametan covek, boli ga qrtz za medije u Srbiji, on i tako ima veze sa medijima koji su mu bliski i objavljuju sve sto on zeli.

Да да, што каже колега горе, да је Слоба на власти, да видиш како би вриштао о слободи медија као Дамјанов зеленко .
 
Да да, што каже колега горе, да је Слоба на власти, да видиш како би вриштао о слободи медија као Дамјанов зеленко .

sedeo jednom u borbi sa manjom u njegovom kabinetu kad ga je zvao mladja i zavrtao mu usi... a mladja je inace vaspitan i fin lik ko ne zna... manja je odlepio... mogu da mislim kako se ova fukara danas ponasa kada komanduje i izdaje direktive kada su svi gl. urednici medija na bensedinima zbog njih
 
Да да, што каже колега горе, да је Слоба на власти, да видиш како би вриштао о слободи медија као Дамјанов зеленко .
Znam da si malo stariji semestar i da te nije jos ufatio Alchajmer pa bih da pitam da li ti licno vidis da je sloboda medija kod Milosevica bila
ugrozenija nego sto je to slucaj danas? Moja je percepcija dogadjaja dijametralno suprotna. Milosevica je boleo qrtz sta pise b92, Vreme, Nasa borba,
ali ove izgleda da mnogo boli.
 
Znam da si malo stariji semestar i da te nije jos ufatio Alchajmer pa bih da pitam da li ti licno vidis da je sloboda medija kod Milosevica bila
ugrozenija nego sto je to slucaj danas? Moja je percepcija dogadjaja dijametralno suprotna. Milosevica je boleo qrtz sta pise b92, Vreme, Nasa borba,
ali ove izgleda da mnogo boli.

Милошевић је за ово данас био Макаренко слободе говора и демократије.
 
Мајкл Кирби: Нисам у току да ли у Србији постоји проблем слободе медија


БЕОГРАД – Амбасадро САД у Србији Мајкл Кирби изјавио је вечерас да је у Србији тешко направити економски исплатив медиј, а да је делимично проблем медија слабост на новац, јер постоји много медијских кућа у трци за не тако великим новцем.

„Проблем медија је делимично слабост на новац, јер постоји много медијских кућа у трци за не тако великим новцем. Ако погледате број новина у Србији видећете да их има много, посебно у поређењу са Америком”, навео је амерички амбасадор.

Он је указао да је у Србији број медија несразмерно велики, као и да је потребан новац да би медиј опстао па зато „адвертајзинг чини рањивим”.

Кирби је за ТВ Н1 говорио и о слободи медија и рекао да зна да се на то гледа као на велики проблем, али да он лично није у току са тим јер је, како је подсетио, дипломата.

„Много људи ми поставља много питања, не видим да им неко брани да ми их поставе”, истакао је Кирби.

(Танјуг)

:eek::rotf::dash:
ili je to moglo ovako da se prevede
kirbi:
ma nema problema sa slobodom,svi rade za nas;)
 

Back
Top