Коријен српског аутошовинизма?!

С С Д

Ističe se
Banovan
Poruka
2.854
Поштовање господо.

Шта ви мислите, одакле потиче дубоко укоријењен аутошовинизам у народу? Ми не можемо више упирати прстом у политичаре. То смо могли за вријеме Ђинђића и Тадића. Једном, два пута, може неко да те насамари. Трећи пут, мораћеш се погледати у огледало. Озбиљно се запитати, да ли си психички здрав.

Како је овај рак захватио просјечног Србина?
 
То је коријен данашње самоубилачке политике?? Занимљив став. Појасни. Како се из мањег/већег неуспјеха рађа аутошовинизам? А не мотивација?

И кад си већ ту, можеш и о Милошевићу. Успут. Ја нисам знао да је Слобо увео санкције Србији. Или да је он наредио бомбардовање. Можда ти располажеш информацијама које ја не посједујем.
 
Poslednja izmena:
Безбожништво и среброљубље(као последица првог). Среброљубље је корен свих зала.

Мањак религиозне свијести?

Како је онда могуће да Скандинавија тако савршено функционише, а 70% популације тврди да вјера није битна?!
 
Poslednja izmena:
ЈУГОСЛАВИЈА И ЈУГОСЛОВЕНСТВО.

Писали су људи о томе. Ништа као та два АРХИ-ЗЛА није убило и Србина и Човјека у Србину.

- - - - - - - - - -

То је још Јован Скерлић, кад је нападао дум Ивана Стојановића, као ВЕЛИКОСРБИНА и ШОВИНИСТУ, а уздизао Анту Старчевића (и друге хрватске србомрсце) као великог ЈУГОСЛОВЕНА. Таквије људи као Скерлић је било на иљаде...
И то не обични, малије људи, него оних који су имали утицаја на шире масе Срба као народа (политичара, писаца, академика итд.).
 
Поштовање господо.

Шта ви мислите, одакле потиче дубоко укоријењен аутошовинизам у народу? Ми не можемо више упирати прстом у политичаре. То смо могли за вријеме Ђинђића и Тадића. Једном, два пута, може неко да те насамари. Трећи пут, мораћеш се погледати у огледало. Озбиљно се запитати, да ли си психички здрав.

Како је овај рак захватио просјечног Србина?

Аутошовинизам није укорењен у народу.

Аутошовинизам је маргинална категорија коју *******и из неког разлога не могу да избију себи из главе.

То им ваљда дође као неко оправдање за све лоше ствари које им се дешавају у животу.
 
Је ли та цјелокупна идеја југословенства, од 1900. наовамо утицала на католике и муслимане?! Чини ми се да није. Јесу Срби предводили ту југословенску самомржњу, слажем се. То је била државна идеологија Југославије. Ја сам само шокиран да је просјечан Србин, српско бирачко тијело, заузело тај став југосрпских политичара.

Нагласио сам у ОП. Поновићу. Откуд то код просјечног Србина? Након свега што је видио од Ђинђића и Тадића, он опет гласа за проЕУ опцију. Која је то врста психичког обољења? Или смо толико политички неписмени?
 
Poslednja izmena:
Аутошовинизам није укорењен у народу.

Аутошовинизам је маргинална категорија коју *******и из неког разлога не могу да избију себи из главе.

То им ваљда дође као неко оправдање за све лоше ствари које им се дешавају у животу.

Добро. Ако није, откуд 15 год проЕУ политике? Кад смо до 2008-2010 видјели да од проЕУ политике немамо вајде?
 
А зашто стављаш знак једнакости између проЕУ странака и аутошовинизма?

Зато што не могу да саставим пет позитивних тачака, које су произашле из проЕУ смијера. Заузврат, могу навести десет негативних. Исправи ме ако гријешим.

Дакле, ми свјесно, тријезно, гласамо за пропаст. То је аутошовинизам. Без дилеме. Мене само занима, да ли смо душевно болесни или политички неписмени?
 
Poslednja izmena:
Је ли та цјелокупна идеја југословенства, од 1900. наовамо утицала на католике и муслимане?! Чини ми се да није. Јесу Срби предводили ту југословенску самомржњу, слажем се. То је била државна идеологија Југославије. Ја сам само шокиран да је просјечан Србин, српско бирачко тијело, заузело тај став југосрпских политичара.

Нагласио сам у ОП. Поновићу. Откуд то код просјечног Србина? Након свега што је видио од Ђинђића и Тадића, он опет гласа за проЕУ опцију. Која је то врста психичког обољења? Или смо толико политички неписмени?

То је сто година прије Ђинђића и Тадића и ЕУ.:eek:
 
То је сто година прије Ђинђића и Тадића и ЕУ.:eek:

Да, јесте. То опет не објашњава политичку неписменост просјечног Србина. Почињем вјеровати да је то консеквентно узрок Османлијске власти на овим просторима. У нама је остао тај неки животињски инстинкт да се требамо ослободити. Слободарски дух. Веома минорна политичка појава. Али осим тога, ми смо показали да нисмо зрели за самоуправљање и политичке одлуке. Како отклонити тај рак, који је сигурно најопаснија појава у било којем друштву....
 
Najbolji Srbi izgibose onomad na Kosovu. Ustanak protiv Turaka su digli polu Albanci, polu poturice, koji su sa tavana skinuli pravoslavne ikone.

Jos tada nam je drzavu vodio preteca Cica Tome, trgovac Milos Obrenovic. Srbi su se jos u 19 veku odricali ljudi koji su imali veze sa Zapadom, i okretali se palanackom mentalitetu.

I posle svakog rata su svoje heroje sami gurali u pakao klosarskog zivota.

Vladali su ratni profiteri, agenti stranih drzava, ili potpuno sumanuti likovi.

I Srbin u svojoj drzavi nakon Turaka NIKADA nije bio zadovoljan.
 
Najbolji Srbi izgibose onomad na Kosovu. Ustanak protiv Turaka su digli polu Albanci, polu poturice, koji su sa tavana skinuli pravoslavne ikone.

Jos tada nam je drzavu vodio preteca Cica Tome, trgovac Milos Obrenovic. Srbi su se jos u 19 veku odricali ljudi koji su imali veze sa Zapadom, i okretali se palanackom mentalitetu.

I posle svakog rata su svoje heroje sami gurali u pakao klosarskog zivota.

Vladali su ratni profiteri, agenti stranih drzava, ili potpuno sumanuti likovi.

I Srbin u svojoj drzavi nakon Turaka NIKADA nije bio zadovoljan.

Сад су дошли много гори зулумћари од Турака.
 
Problem Srba je sto nemaju cilj, a danasnja generacija je dobila drzavu na poklon dok su drugi morali da se izbore za svoju.
Imas situaciju da narod ne zna da ceni ono sto ima, a nema cilja da zna sta hoce i sto nesto hoce.
Tome dodaj nemastinu koja traje relativno dugo za veliki broj ljudi i pored svega nabrojanog oni su spremni da se prodaju jeftino zbog kratkorocne koristi.
To je siroko rasprostranjen problem i kod drugih.
 
Поштовање господо.

Шта ви мислите, одакле потиче дубоко укоријењен аутошовинизам у народу? Ми не можемо више упирати прстом у политичаре. То смо могли за вријеме Ђинђића и Тадића. Једном, два пута, може неко да те насамари. Трећи пут, мораћеш се погледати у огледало. Озбиљно се запитати, да ли си психички здрав.

Како је овај рак захватио просјечног Србина?

To je odavno prisutan fenomen najčešće kod inferiornih naroda. Prvo ga zapate skorojevići i oni anacionalni soliterski kreteni koji pate od hronične krize identiteta.

Moda gađenja prema svemu srpskom kao legitimacija progresivnosti začeta je još u SFRJ dok je 90ih dostigla kulminaciju jer su u krugove elite promovisani isključivo, od strane jugokomunjarskih vlasti brižljivo uzgajani, autošovinisti za kojima se povodila raja ispranog mozga.

Ima tu još mnogo faktora ali inferiornost, primitivizam, nepismenost i brainwash su ključne reči.
 
То је коријен данашње самоубилачке политике?? Занимљив став. Појасни. Како се из мањег/већег неуспјеха рађа аутошовинизам? А не мотивација?

И кад си већ ту, можеш и о Милошевићу. Успут. Ја нисам знао да је Слобо увео санкције Србији. Или да је он наредио бомбардовање. Можда ти располажеш информацијама које ја не посједујем.

Partija Slobodana Miloševića je decenijama radila na odvajanju Kosova.
Partija Slobodana Miloševića je decenijama radila negativnom natalitetu u Srbiji.
Partija Slobodana Miloševića je decenijama radila na politici "slaba Srbija Jaka Jugoslavija"
Sankcije su samo deo politike ""slaba Srbija Jaka Jugoslavija".
Bombardovanje je samo nastavak politike ocepljenja Kosova i slabljenja Srbije koja je počela za vreme komunista i završila se sa Komunistom Slobom.
Partija Slobodana Miloševića je decenijama radila na i podržavala pad BDP.
 
...
одакле потиче дубоко укоријењен аутошовинизам у народу?
...

Od jugoslovenstva !

Nažalost,
jugoslovenstvo i srpstvo se isključuje !

To su komunisti znali
pa su nas terali da budemo Srbi, Hrvati, Mađari ...
A mi nismo kapirali opasnost od tog dualizma,
pa smo hrlili u jugoslovenstvo ...

Da je Jugoslavija bila zaista federacija,
znači ujedinjene države Jugoslavije,
nikada se ne bi raspala

Amerika i Evropa će početi da se raspadaju onog trenutka
kad broj "Amerikanaca" i "Evropljana"
dostigne kritičnu tačku !

Nadam se da će naš slučaj uzeti kao pravi primer
kako ne treba !
 
Problem Srba je sto nemaju cilj, a danasnja generacija je dobila drzavu na poklon dok su drugi morali da se izbore za svoju.
Imas situaciju da narod ne zna da ceni ono sto ima, a nema cilja da zna sta hoce i sto nesto hoce.
Tome dodaj nemastinu koja traje relativno dugo za veliki broj ljudi i pored svega nabrojanog oni su spremni da se prodaju jeftino zbog kratkorocne koristi.
To je siroko rasprostranjen problem i kod drugih.

Потписујем.
 
Потписујем.

Шта потписујеш кад Конси замењује тезе? Толике генерације су одрасле у систему који није тражио никакву одговорност, где је све било на изволте, где се све добијало преко политичке линије, где није постојала приватна иницијатива, где је све било добро док је било зелених новчаница које су стизале из иностранства... Па нормално је да након таквих генерација дођу оне које не знају где ударају и куда да се окрену. А све то из простог разлога што од својих претходника ништа добро нису могли научити.
 
Partija Slobodana Miloševića je decenijama radila na odvajanju Kosova.
Partija Slobodana Miloševića je decenijama radila negativnom natalitetu u Srbiji.
Partija Slobodana Miloševića je decenijama radila na politici "slaba Srbija Jaka Jugoslavija"
Sankcije su samo deo politike ""slaba Srbija Jaka Jugoslavija".
Bombardovanje je samo nastavak politike ocepljenja Kosova i slabljenja Srbije koja je počela za vreme komunista i završila se sa Komunistom Slobom.
Partija Slobodana Miloševića je decenijama radila na i podržavala pad BDP.

Стани мало момчино. Сви у тој држави су били комунисти. Не можеш ми говорити да су комуњаре полагали живот за српске територије 90тих. Па Младић је задњи скинуо петокраку са главе. А нема истакнутијег Србина од њега 90тих. Та прича о Слоби комуњари одавно не пали у интелектуалним круговима.

Милошевић је највећи српски државник свих времена. С обзиром ко му је стао на пут, добро смо ми прошли. Волио бих видјети иједног од ваших миљеника против цијелог Запада и домаћих фашиста одједном.

Према томе, не булазни. Српски аутошовинизам, везе нема са 90тим годинама. Тад смо још и били некакви Срби. Види нас сад на шта личимо. На све, само не на нормалан народ.
 

Back
Top