koji aspirator kupiti

alesandro

Zainteresovan član
Poruka
107
koju su vasa iskustva sa aspiratorima. koji kupiti jer postoje razne varijante od onih sa odvodom, bez odvoda, sa metalnim, papirnim, karbonskim filterima. sta se najbolje pokazalo. na prodavce ne mogu da se oslonim jer je po njima njihov najbolji.
 
Gde god je to moguće, treba koristiti one sa odvodom. Ako je dobar "cug", oni vuku, kao i dimnjaci...skoro da može i bez motora...mi smo, u staroj kući, imali takav jedan, starinski, samo "levak" iznad štednjaka, sa odvodom, i radio je posao. Ako nema mogućnosti za odvod, onda se moramo pomiriti i sa onim bez odvoda, samo me to brine u vezi njih, ti filteri, da li ima odgovarajućih na tržištu redovno, i slično - obaveza više.Taj bez odvoda nemam a treba mi jer u jednoj kuhinji nemam uslova za odvod.
Mislim da efeikasnost zavisi isključivo od snage motora, a kvalitet se ogleda u trajnosti....
 
kupio sam Gorenjev aspirator DU6115EC pa me interesuje da li su karbonski filteri za sve Gorenjeve modele isti i gde imaju da se kupe i po kojoj ceni. Nemam uslova za odvod pa sam prinudjen da jurim ove filtere,ali ne znam kako su se pokazali.
 
U Gorenje studijima bi trebalo da mozes da kupis kompletan asortiman vezan za belu tehniku.
Pogledaj njihov sajt i pogledaj lokacije studija.
Ako ne, onda ih pozovi na 3610-555 i trazi g-dina Protica, pa ga pitaj u kom trgovinskom lancu mozes kupiti filter koji ti treba u mestu kom zivis (ili radnji).
Srecno!
 
haha aspirator z:)
ja sam, dok sam živela sa roditeljima, živela u kući u kojoj je jedna vertikala bila mog oca, a druga mog strica, tako da su nam terase bile jedna blizu druge...
te moje sestre od strica su imale aspirator, koji je u to doba bio vajda neko čudo tehnike, a ja nisam, pa su me malo i prozivale zbog toga... deca...
kada smo ga konačno kupili, bila sam presrećna i svako malo zvala sestru da izađe na terasu: "ivooooooo... ivooo... ivo, imamo i mi aspirator" z:D
 
haha aspirator z:)
ja sam, dok sam živela sa roditeljima, živela u kući u kojoj je jedna vertikala bila mog oca, a druga mog strica, tako da su nam terase bile jedna blizu druge...
te moje sestre od strica su imale aspirator, koji je u to doba bio vajda neko čudo tehnike, a ja nisam, pa su me malo i prozivale zbog toga... deca...
kada smo ga konačno kupili, bila sam presrećna i svako malo zvala sestru da izađe na terasu: "ivooooooo... ivooo... ivo, imamo i mi aspirator" z:D

..moj ujak je ziveo u zgradi koja je imala
na krovu ogroman centralni motor aspiratora,
a u stanovima su bile samo usisne "haube"..
..kada se to chudo ukljuchi, ljudi moji,
zvuchi kao avionski motor, a vuche kao tornado levak.. :eek:
..ujak se zavitlavao da prvo priveze decu za stolice,
a poklopce za sherpe, a onda ukljuchuje.. :lol:
 

Back
Top