Баба је закон..мани ме доктора..

Kata Bucik

Zainteresovan član
Poruka
255
Ја сам од оних за које је температура од 39,5С та фатална граница која дели реаност од кошмара, здрав разум од халуцинација..
Већ два пута преживљена страхота у животу, довела ме је до паничног страха од високе температуре..
Поштујем ону од 37,5С која је знак одбране организма од којекаквих вашкова, али све преко тога пазим да спречим на време..

Оно пре два дана се није дало спречити..
Напало је подмукло, на јуриш и није реаговало ни на шта..
Омануле су све, обично успешне, технике..туширање хладном водом, облози од комовице, кувана ракија, чајеви, шербет, лимунада, врућа домаћа супа, чак ни омражени лекови, па сам ја, иначе огорчени противник отровног Фебрицета, кренула да гутам по таблету на сат, миксујући је са шумећим Аспирином Ц, док мој желудац коначно и дефинитивно није колабирао и отказао послушност..
Када ме је шалтеруша у Хитној хладнокрвно откачила јер је субота увече време када болесни људи нису приоритет (морају се бавити спасавањем оних који су се ДОБРОВОЉНО напили, надрогирали, потукли или искасапили ножевима), била сам на граници да пошаљем Војкана до Апотеке по Бруфен..исти онај лек који ја, као ветеринар, не бих смела да препишем ни једној животињи..јер је у ветерини забрањен због доказаног разарајућег дејства на јетру..

А онда је, негде код 39,3С, мој сироти мозак, већ увелико свестан фрке која га чека, ишчачкао, тада тога још нисам ни била свесна, спасоносну мисао..
Наиме, када сам била мала, нана ми је на ноге стављала кукурузно брашно и сирће..као што је и њој на тај начин температуру скидала моја прабака, мудра жена руских пространстава..

У сваку чарапицу ставите по шаку кукурузног брашна, потопите чарапице у сирће и обујете их..брашно распоредите тако да табани буду прекривени и ноге умотате у пешкир..

Просто је..
И непријатно јако..
Нисам то волела као дете..
Нисам волела ни прекјуче ни јуче..
Али, када откријете да нисте у стању да устанете нити да навучете сами чарапице на ноге, некако вам се то непријатно учини прихватљивим..

Презнојила сам се у року од сат времена..и температура је муњевито пала..
Још увек сам као поломљена, али је, од синоћ, моја температура све време испод 37С..

Пуно пута сам се питала због чега људи уопште студирају медицину..
Наравно да схватам потребу за хирурзима..
Има ту и доктора који умеју да вам олакшају живот..
Али ми помало сулудо звучи да у XXI веку најефикаснији, а уз то и потпуно нешкодљив, лек буде тесто за проју..
Ето, само тако се питам..
 
Da, opšte je poznato da šaka kukuruznog brašna u "čarapici" smanjuje temperaturu. :rotf:
Srednji vek.

Za ova silna nadrilekarsva i sarlatanstva, i raznorazna lecenja svih bolesti ruskim cajem, proglasvanjem vakcina za detetov neprijatelj br. 1, krivi su i sami lekari jer
ne reaguju kada njihove kolege lupetaju kojesta, a i lekarska komora koja se oglasila zadnji put u vreme prvog ustanka.

Nada Macura , kardiorolog kaze sledece:


Poznata je kao "svačiji doktor" i "hodajuća zdravstvena institucija", a kao tako uspešna osoba, dr Nada Macura je žena sa tri telefona i uvek svima dostupna. Svesna je da su mobilni telefoni i ostali električni uređaji opasni po zdravlje i apeluje na sve da ih isključe kad god mogu.

- Ja sam nekada nosila kamenje i razne magnete, kako bi me zaštitili od zračenja. Izbegavam da nosim telefone u džepovima, a svima bih savetovala da nose i zaštitu za njih. Ne možete smatrati da oni ne donose štetu. Samo zamislite koliko je potrebno zračenja kada vam je omogućeno da sa nekim ko na primer živi na Tajlandu potpuno normalno i bez smetnji telefonirate.




http://www.srbijadanas.com/clanak/n...a-evropskim-gradovima-mi-imamo-sve-23-03-2015
 
Za ova silna nadrilekarsva i sarlatanstva, i raznorazna lecenja svih bolesti ruskim cajem, proglasvanjem vakcina za detetov neprijatelj br. 1, krivi su i sami lekari jer
ne reaguju kada njihove kolege lupetaju kojesta, a i lekarska komora koja se oglasila zadnji put u vreme prvog ustanka.

Nada Macura , kardiorolog kaze sledece:


Poznata je kao "svačiji doktor" i "hodajuća zdravstvena institucija", a kao tako uspešna osoba, dr Nada Macura je žena sa tri telefona i uvek svima dostupna. Svesna je da su mobilni telefoni i ostali električni uređaji opasni po zdravlje i apeluje na sve da ih isključe kad god mogu.

- Ja sam nekada nosila kamenje i razne magnete, kako bi me zaštitili od zračenja. Izbegavam da nosim telefone u džepovima, a svima bih savetovala da nose i zaštitu za njih. Ne možete smatrati da oni ne donose štetu. Samo zamislite koliko je potrebno zračenja kada vam je omogućeno da sa nekim ko na primer živi na Tajlandu potpuno normalno i bez smetnji telefonirate.




http://www.srbijadanas.com/clanak/n...a-evropskim-gradovima-mi-imamo-sve-23-03-2015

:eek:

Iskreno, u šoku sam. :confused:
 
Za ova silna nadrilekarsva i sarlatanstva, i raznorazna lecenja svih bolesti ruskim cajem, proglasvanjem vakcina za detetov neprijatelj br. 1, krivi su i sami lekari jer
ne reaguju kada njihove kolege lupetaju kojesta, a i lekarska komora koja se oglasila zadnji put u vreme prvog ustanka.

Nada Macura , kardiorolog kaze sledece:


Poznata je kao "svačiji doktor" i "hodajuća zdravstvena institucija", a kao tako uspešna osoba, dr Nada Macura je žena sa tri telefona i uvek svima dostupna. Svesna je da su mobilni telefoni i ostali električni uređaji opasni po zdravlje i apeluje na sve da ih isključe kad god mogu.

- Ja sam nekada nosila kamenje i razne magnete, kako bi me zaštitili od zračenja. Izbegavam da nosim telefone u džepovima, a svima bih savetovala da nose i zaštitu za njih. Ne možete smatrati da oni ne donose štetu. Samo zamislite koliko je potrebno zračenja kada vam je omogućeno da sa nekim ko na primer živi na Tajlandu potpuno normalno i bez smetnji telefonirate.




http://www.srbijadanas.com/clanak/n...a-evropskim-gradovima-mi-imamo-sve-23-03-2015

naravno da zrače...pogotovo oni novije generacije..to i mala djeca znaju...
 
Danas se tradicionalna medicina naziva nadri. Tradicionalna je starija od moderne, primer iz uvodnog pripada etno (narodnoj) medicini.
Pa nije to areheologija ili vino pa sto je starije to je dragocenije:zcepanje:

- - - - - - - - - -

Zemlja je ravna ploča jer je to verovanje starije...
Gospodja kardiolog preporucuje i magnete, alternativnu medicinu, amajlije protiv uroka:D
Ono kao kad neko kaze, ja se u to ne razumem, ali je moje misljenje da ne treba telefonirati sa dalekim destinacijama jer
oce brate onda da mnogo zraci:D
 
А онда је, негде код 39,3С, мој сироти мозак, већ увелико свестан фрке која га чека, ишчачкао, тада тога још нисам ни била свесна, спасоносну мисао..
Наиме, када сам била мала, нана ми је на ноге стављала кукурузно брашно и сирће..као што је и њој на тај начин температуру скидала моја прабака, мудра жена руских пространстава..

У сваку чарапицу ставите по шаку кукурузног брашна, потопите чарапице у сирће и обујете их..брашно распоредите тако да табани буду прекривени и ноге умотате у п
ешкир..

Ja znam isto ,ali sa naseckanim krompirom (opere se i zajedno sa ljuskom nasecka, na kolutove ili neke šnite)..a sirće se malo razblaži vodom da ne izgori kožu tabana . Provereno skida temperaturu (sirće povuče, krompir zadrži) ali jeste gadan osećaj.

Još jedan bakin recept je trljanje komovom rakijom , skida temperaturu sa kože.
 
Uvde se u stvari vodi pravi rat između FARMAKO LOBISTA i pristalica PREVENTIVNE MEDICINE.

Koriste sva raspoloživa sredstva, samo da bi nas održali na vrhi Evropske liste potrošnje lekova po glavi stanovnika. A zna se takođe da smo najbolesnija nacija u Evropi (tumor, kardiovaskularne bolesti, depresija i td i td).

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
NE DOZVOLITE DA VAM ISPIRAJU MOZAK, U SVAKOM SLUČAJU JE BOLJE SPREČITI NEGO LEČITI.
 
Ma oni uče tatu kako se deca prave. Ukrali su nekoliko formula iz prirode (lekovite biljke, gljivice, bakterije, alge), napravili tabletice i misle da su uhvatili Boga za bradu.

Nemaju pojma šta se sve u prirodi nalazi. Ne znaju da postoji još bezbroj formula.
Držali se antibiotika ko pijan plota. Tek danas kada su shvatili da su mala Coli i njene drugarice DALEKO PAMETNIJE od njihovih FARMACEUTSKIH GENIJA dali se u opsežna istraživanja biljaka koje su stari druidi već hiljadama godina uspešno koristili. Vidan napredak nauke, nema se šta reći.
Ma samo o Epilobiumu - Ruskom čaju rađeno je preko 200 naučnih studija u svetu za poslednjih 15 god. Šta mislite ZAŠTO ISTRAŽUJU OVU I OSTALE VEĆ ZABORAVLJENE BILJKE?
Radi se o aktuelnim trendovima u razvijenom svetu.
Avaj, ovi naši FARMAKOLOBISTI su i dalje NEOBAVEŠTENI. I dalje se drže strogo utvrđene staze BOLJE LEČITI NEGO SPREČITI.
Mada iskreno sumnjam da su NAŠI ?
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
NE DOZVOLITE DA VAM ISPIRAJU MOZAK, U SVAKOM SLUČAJU JE BOLJE SPREČITI NEGO LEČITI
 
Ok, a ovaj, samo da pitam, zbog čega je tebi bila ta temperatura?

Jer, temperatura ne udara bez razloga, iz vedra neba, velika je količina energije potrebna telu da digne temperaturu za jedan stepen, a kamoli za 3, u tvom slučaju?
Telo diže temperaturu jer na visokim temperaturama većina bakterija, virusa i gljivica ne može da preživi, ne diže je bez razloga.

Što se boriš protiv temperature, što se ne boriš protiv onoga što je okida? Nije mi najjasnije, pa ako može pojašnjenje.
U redu u tom trenutku boriti se protiv temperature, ali inače?
 
Ok, a ovaj, samo da pitam, zbog čega je tebi bila ta temperatura?

Jer, temperatura ne udara bez razloga, iz vedra neba, velika je količina energije potrebna telu da digne temperaturu za jedan stepen, a kamoli za 3, u tvom slučaju?
Telo diže temperaturu jer na visokim temperaturama većina bakterija, virusa i gljivica ne može da preživi, ne diže je bez razloga.

Što se boriš protiv temperature, što se ne boriš protiv onoga što je okida? Nije mi najjasnije, pa ako može pojašnjenje.
U redu u tom trenutku boriti se protiv temperature, ali inače?

Кажу да је у питању био некакав вирус..
Грип није, а шта је, нико живи не зна..
Температура је скочила муњевито без неких других видљивих симптома..

Генерално, температура до 37,5С, евентуално 38С се не дира из разлога који сте навели..
Оне више се морају држати под контролом, јер организам не може да се избори након одређеног нивоа..
Ја сам је дуго лековима и "бабским лековима" одржавала на 39,5С..немам појма шта би се догодило да сам је пустила..нити бих испробавала..

Какогод, како је дошла, тако је сутрадан прошла..
А мене оставила више од три недеље поломљену и неспособну да функционишем..
Сви налази уредни..
Чак су радили и ЕКГ и снимали плућа "за сваки случај"..
Остаде мистерија, не поновила се..

- - - - - - - - - -


Хвала што пратите мој блог..почаствована сам..
 

Back
Top