Bitcomet 0.6, treba mi pomoc...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 33

Tema: Bitcomet 0.6, treba mi pomoc...

Zainteresovan član Samurai Jack (avatar)
    Učlanjen
    09.10.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Bitcomet 0.6, treba mi pomoc...

Skinuo sam Bitcomet 0.6 s namerom da konacno probam i taj torrent fazon...
    E sad, skinuo sam program, instalirao ga, nasao neki torrent na netu i poceo je download....evo sta vidim na ekranu posle nekog vremena
    http://img300.imageshack.us/my.php?image=untitled7se.jpg
    Ono sto meni nije jasno je uokvireno crvenim...
    Ovako...fajl je velicine 107 MB...neki rmdb format koji se otvara sa Real One playerom...e sad...kaze ''preostalo'' 92.25 MB, znaci 15 MB je skinuo tj. 13.9% gotovo...e, sta je onda ono nize ''downloadovano 199 MB'' a ''odbaceno 150 MB beskorisnih podataka''? Nadam se da on te ''beskorisne'' podatke ne trpa negde na moj hard? Vidite sad...199 - 150 = 50 MB...znaci po nekoj prostoj logici trebao bi da je skinuo 50 MB (pola fajla) medjutim gore kaze da je skinuo 15 MB (107 - 92.25 MB)....
    Jel mozete malo da mi pojasnite sta se ovde desava?
    Da ne pricam sto mu je trebao ceo dan za tih 15 MB...
    Podpitanje bi bilo jel on uvek ovako spor? Sa limewire-om bi do sada skinuo 5 GB podataka...
    Help :-(
    Poslednji put ažurirao/la Samurai Jack : 03.10.2005. u 17:58
    Long ago in a distand land I, Aku, the shape-shifting master of darkness, unleashed an unspeakable evil, but a foolish samurai warrior, wealding a magic sword, stepped forth to oppose me. Before the final blow was struck, I thore open a portal in time and flung him in to the future, where my evil is law! Now the fool seaks to return to the past and undo the future that is Aku....

Učlanjen
    09.10.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: Bitcomet 0.6, treba mi pomoc...

Stvar je u tome da kada sam birao klijent svuda sam cuo da neko pohvali bitcomet...nigde nije pomenuta ova komplikacija...
    nadam se da ce ovo procitati neko ko je koristio/koristi Bitcomet...
    Long ago in a distand land I, Aku, the shape-shifting master of darkness, unleashed an unspeakable evil, but a foolish samurai warrior, wealding a magic sword, stepped forth to oppose me. Before the final blow was struck, I thore open a portal in time and flung him in to the future, where my evil is law! Now the fool seaks to return to the past and undo the future that is Aku....

Zainteresovan član AsSaSs1n (avatar)
    Učlanjen
    22.04.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Prvo za pocetak ti preporucujem neki jednostavniji klijent npr. : BitTorrent, a kasnije nesto ozbiljnije npr. : Azureus
    A drugo ti odbaceni podatci nastaju jer ti skidas od vise seed-ova (neko ko ima ceo fajl i deli ga) i peer-ova (neko ko ima deo fajla, skida ga i deli sta je skinuo) u isto vreme pa ti oni nekad salju i isti deo tog fajla koji skidas. Nadam se da sam ti bar malo pomogao.

Poz

EDIT: Koju konekciju imas (Dial Up po onom screenshot-u bih rekao) ? Brzina zavisi i od koliko seed-ova/peer-ova skidas, i od tvoje konekcije i od njihove konekcije, znaci neces sve torrente skidati istom brzinom.
    Poslednji put ažurirao/la AsSaSs1n : 04.10.2005. u 00:01

Učlanjen
    09.10.2004.
    Reputaciona moć
    53

Mislim da sam te razumeo...ja primam deo fajla koji vec imam? Malo mi je nelogicno da je torrent ovoliko neracionalan....ja sam do sad skinuo ukupno 800 MB podataka, a od toga ''valja'' 45 MB a za sve to mi je trebalo 4 dana. 4 dana za 45 MB!? Jel to tako treba, jel to klijent nije najbolji ili je torrent jednostavno zanimacija za one sa flat ADSL/Cable konekcijama?

ps. tek sad sam video tvoj edit: imam ADSL 256/64...jel normalno da torrent ide max. 10Kb/s?

Učlanjen
    22.04.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Ako je tako ko sto kazes onda nesto nije u redu sa tim torrentom. Ja licno koristim BitSpirit i nemam ama bas nikakvih problema (doduse ja imam kablovski). Jel imas link za taj torrent da ga ja skinem i vidim dal ce i mene da zeza.

EDIT: Nije to je presporo, ali opet mozda nema dovoljno brzih seed-ova/peer-ova, koliko ih je bilo kad si skidao ?

Učlanjen
    09.10.2004.
    Reputaciona moć
    53

Eno ga u prvom postu link ka screenshotu ekrana....videces tacno ono sto ja vidim...
    Uffff....ne secam se tacno gde sam ga nasao....
    Mislim da sam ga nasao preko torrentspy.com, u pitanju je prva epizdoda pete sezone serije ''Smallville''...ono, mladi Supermen, ide kod nas na pinku....
    Mogu da ti posaljem torrent mejlom ako ti nesto znaci?

Učlanjen
    22.04.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Moze, proveri private.

Administrator tab503 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5782

zavisi i sta skidas i u koje vreme.
    Na primer nesto mi skida dosta sporo a nesto i dosta brzo.
    probaj jos nesto da skines pa vidi da li ti se opet ponavlja problem.
    Ja koristiom bitcommet i nisam imao problem u brzini (izuzev kad sam skidao jednom jedan film) ostale igrie koje sam skidao su bile ok ali sam primetio da sam nocu dobijao punu brzinu downloada a tokom dana recimo pola od te brzine.

2AsSaSs1n
    pitanje.
    sta je tacno azureus i u cemu se razlikuje od bitcommeta i zasto si rekao da je ozbiljniji.

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Brzina skidanja jako varira, ja sam na 3 Mb/s i nekada skida kao da sam na modemu, nema pravila, desava se da nekada uopste nece ni da pokrene download. Zato nemoj mnogo da se uzbudjujes ako ide malo sporije, sta da se radi, nista nije savrseno pa ni BitComet, mada je odlican.
    I koristim ga u kombinaciji sa LimeWire Pro, jedino sto mi se kod BitCometa vise svidja to sto skidas cele MP3 albume i vecina je radjena u 256 kb/s tako da je odlican zvuk.

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Citat Original postavio klika
    jedino sto mi se kod BitCometa vise svidja to sto skidas cele MP3 albume i vecina je radjena u 256 kb/s tako da je odlican zvuk.
    To sto su celi albumi, i sto su 256 nema veze sa time sto su torrenti.
    Iz kopa pesma ori se,
    Sa naseg severa,
    Dok delije su uz tebe
    Ti si nepobediva

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Citat Original postavio Agent Orange
    To sto su celi albumi, i sto su 256 nema veze sa time sto su torrenti.
    Ne znam s cime ima veze, samo kazem da preko BitCometa skidam ceo album u 256 kb/s rate i da je zvuk odlican. LimeWire isto koristim i odlicno odradjuje posao samo sto je tamo vecina MP3 formata u 128 , ok , ima i boljih ali je sve sareno i razbacano pa moras posle to sve da sredjujes i doterujes, kod BitCometa je sve vec odradjeno, imas cak i slike cover page albuma itd. To sam samo hteo da uporedim.

Učlanjen
    22.04.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio tab503
    2AsSaSs1n
    pitanje.
    sta je tacno azureus i u cemu se razlikuje od bitcommeta i zasto si rekao da je ozbiljniji.
    Pa Azureus je java torrent klijent i jedan je od najboljih/najbrzih, e sad koji ces ti klijent koristi zavisi od tebe, uostalom skini Azureus pa vidi, mozda ti se dopadne pa predjes na njega.

Citat Original postavio klika
    Ne znam s cime ima veze, samo kazem da preko BitCometa skidam ceo album u 256 kb/s rate i da je zvuk odlican. LimeWire isto koristim i odlicno odradjuje posao samo sto je tamo vecina MP3 formata u 128 , ok , ima i boljih ali je sve sareno i razbacano pa moras posle to sve da sredjujes i doterujes, kod BitCometa je sve vec odradjeno, imas cak i slike cover page albuma itd. To sam samo hteo da uporedim.
    Jedino sa cime to ima veze je ko je napravio/upload-ovao torrent, on je rip-ovao taj album u tom i tom formatu u tolikom i tolikom bitrate-u. To sto sa LimeWire-om moras da sredjujes je posledica toga da sa LimeWire-ome ne mozes da share-ujes a samim time i skidas direktorijume vec samo pojedinacene fajlove (ti share-ujes dir. ali kad neko uradi search za recimo tool lateralus nece mu izaci ceo dir. nego samo pesme koje se nalaze u tom dir.-u)

Poz

Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5782

bitcommet ili kazaa ili limwire
    dc++ je komplikovaniji i zahteva ogroman share folder

Zainteresovan član tigi (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2004.
    Reputaciona moć
    51

Ili mozda Ares koji nema mnogo fajlova, ali ako nadjes sta te zanima pici kao lud...

Učlanjen
    09.10.2004.
    Reputaciona moć
    53

Probao sam Ares i AV mi je reagovao. Sto se tice onog torrent-a s pocetka tema, batalio sam celu stvar. Njegova prosecna brzina je 5-6 kb/s! Limewire pici u proseku 23-25 kb/s! Plus one njegove gluposti sa odbacenim fajlovima...neisplativo.
    Ja takođe dajem glas Limewire-u...

Ističe se yugo 45 (avatar)
    Učlanjen
    09.08.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    74

alo ljudi skinuo sam bitcomet skinuo film ali ne znam kako da ga pogledam sad se on uplouduje na net ok tj u redu ali kako da ga pogledam
    Sirotan misli da vazduh nema ni masu ni težinu, i ne shvata da se kreće zajedno sa Zemljom, zato je zbunjen kao položajnik pred električnim šporetom.

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Mozda bi mogao da ga pokrenes?
    Iz kopa pesma ori se,
    Sa naseg severa,
    Dok delije su uz tebe
    Ti si nepobediva

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Desava se nakada da su filmovi ili sta vec u formatu Ergob.xVid pa se u tom slucaju ne mogu pokrenuti iz ovih standardnih playera, VLC player pokrece sve formate, moze se skinuti sa neta, besplatan je.
    Cisto informacija ako se nekome desi nesto slicno posto sam ja imao taj problem pre izvesnog vremena.

Učlanjen
    09.08.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    74

izvinjavam se pisao je da ga je skinuo ali nije file je tezak samo 1.39 kb ***** titorenta hvala ljudi
    Sirotan misli da vazduh nema ni masu ni težinu, i ne shvata da se kreće zajedno sa Zemljom, zato je zbunjen kao položajnik pred električnim šporetom.

Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5782

to je fajl preko kog skidas film. znaci dvoklik na taj fal i pokreni download

Učlanjen
    09.08.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    74

hvala puno sad radi sve samo sporo skida mislio sam da ce brze bzi mi upload nego download imam dsl 256 a skida mi neku igru 4kb/s kurtastrofa ljudi imate li neki savet osim da zapalim sezam pro i tele.centralu

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

obrati paznju na odnost seeds/downloads
    takodje strpi se, posle nekog vreme se bitcomet zauka pa radi sve u 16
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Učlanjen
    09.10.2004.
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio Obersturmfuehrer
    obrati paznju na odnost seeds/downloads
    takodje strpi se, posle nekog vreme se bitcomet zauka pa radi sve u 16
    Preko 1000 seedova, po podacima na torrentspy.com...
    Odbacuje podatke kao nenormalan...veoma sam nezadovoljan kako ovo funkcionise. Totalno neekonomicno. Onaj ko nema flat moze odma da puca sebi u glavu. Sve mi se cini da cu se vratiti na yee ol' Limewire...

Učlanjen
    09.08.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    74

Citat Original postavio Samurai Jack
    Preko 1000 seedova, po podacima na torrentspy.com...
    Odbacuje podatke kao nenormalan...veoma sam nezadovoljan kako ovo funkcionise. Totalno neekonomicno. Onaj ko nema flat moze odma da puca sebi u glavu. Sve mi se cini da cu se vratiti na yee ol' Limewire...
    googlo sam po netu i video limwire je samo za linux jel tako?

Učlanjen
    09.10.2004.
    Reputaciona moć
    53

Ima i verzija za Windows. Milijardu posto. Imam XP i evo bas sad nesto skidam sa Limewire-om....
    Ne mogu nista da ti garantujem ali sam gotovo siguran da ce ti se svideti...

Slične teme

1. uTorent vs BitComet
    Autor kovach_tauro u forumu Softver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 30.03.2008., 05:35
  2. Treba mi pomoc....cackala sam nesto sto ne treba :)
    Autor Ivanana u forumu Internet
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 30.06.2007., 10:00
  3. BitComet & BitTorrent
    Autor Milan5 u forumu Softver
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 05.01.2007., 15:07

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku