Loše vesti, okruženje

Araon

Veoma poznat
Poruka
14.348
Šta se ovo dešava danas - ne znam, ali znam da nešto nije normalno... Svi ljudi u grču, sve neka negativa, nije što se meni ne dešava ništa lepo, nego što ne znam nikoga da na privatnom planu imaju nešto lepo... Neki par kom ide, ko se ne žali, da ih vidiš kako su srećni... Neki zajednički planovi, bez neke rezerve, svi nešto vuku sebi, bez nekih većih zajedničkih ideja... Nepoverenje i sve ostalo što ide uz to. Znači, ne znam možda dve osobe koje su srećne privatnim životom, baš srećne, uživaju, žive punim plućima što bi se reklo. (poslovno ne računam, tu ih i ima).

Da ne bude pričamo samo o drugima, evo, ja bih mogao i o sebi, tako sam nakazna osoba postao da vam se prosto naježi dlaka na guzovima, što je najgore od svega, ja to uopšte i ne vidim kao nešto negativno.

Da li su negativna stanja samo dubioza koja gura još dublje ili postoji promena toga? Nešto ne verujem da se to desi svesno, normalno... Ne vidim situaciju koja to menja...

Ljudi često znaju da kažu kako će se desiti nešto što će to promeniti... Ali ne vidim šta je to i koliko krupno mora biti da bi se nečije mišljenje u potpunosti promenilo, stil i filozofija života?
 
a onda kad ja ovako razmišljam kažu mi da sam negativan
ja sam se i do sada nadao nekom čudu, ali se u poslednjih mesec dana pojavio tračak svetlosti na kraju mog tunela koja mi je pojačala nadu
a ovako na globalnom planu mislim da tu nema menjanja skoro, mada spolja i nije sve tako crno kao što je ovde
 
a onda kad ja ovako razmišljam kažu mi da sam negativan
ja sam se i do sada nadao nekom čudu, ali se u poslednjih mesec dana pojavio tračak svetlosti na kraju mog tunela koja mi je pojačala nadu
a ovako na globalnom planu mislim da tu nema menjanja skoro, mada spolja i nije sve tako crno kao što je ovde

Šta je za tebe taj tračak svetlosti?
 
jao...pa sad će mnogi da kažu kako sam materijalista, a nisam materijalista, ali je stvarno frka kad nemaš kintu (da ne ulazim u detalje kako to izgleda i kakve mizerne primere imam), a pojavio se izgled da se dođe do kinte u narednom periodu
eto to je to

a ako ti misliš na neke duhovne nivoe, daleko smo od toga i tu nema ič svetlosti
 
jao...pa sad će mnogi da kažu kako sam materijalista, a nisam materijalista, ali je stvarno frka kad nemaš kintu, a pojavio se izgled da se dođe do kinte u narednom periodu
eto to je to

a ako ti misliš na neke duhovne nivoe, daleko smo od toga i tu nema ič svetlosti

Kao što rekoh, na poslovnom ih i bude, ali privatno, tu je slabo... Ono, međuljudski odnosi, partnerski, ne znam...
 
poslovno mrtvo more, al takav je posao da je i bolje da je mrtvo more, a karijerista nisam, niti bi čak i da jesam želeo da gradim karjieru ovde gde sam jer se ne vidim tu, ne pripadam tu
privatno neam pojma...mučno, mučno...
 
poslovno mrtvo more, al takav je posao da je i bolje da je mrtvo more, a karijerista nisam, niti bi čak i da jesam želeo da gradim karjieru ovde gde sam jer se ne vidim tu, ne pripadam tu
privatno neam pojma...mučno, mučno...

Nebitno je poslovno sad, da ne govorimo o tome... Pričajmo samo u privatnom...

Slabo, slabo... Ja bukvalno znam možda jednu osobu koja je zadovoljna, pa ni to nije nešto, ali eto, bar nije frustrirana ili negativna. Čak i oni u vezama nisu zadovoljni... Čak ni to ne funkcioniše. Zato sam se zapitao šta se dešava...
 
jao...pa sad će mnogi da kažu kako sam materijalista, a nisam materijalista, ali je stvarno frka kad nemaš kintu (da ne ulazim u detalje kako to izgleda i kakve mizerne primere imam), a pojavio se izgled da se dođe do kinte u narednom periodu
eto to je to

a ako ti misliš na neke duhovne nivoe, daleko smo od toga i tu nema ič svetlosti

Sit gladnom ne veruje.Naravno da ekonomski problemi utiču na raspoloženje, ko priča drugačije priča gluposti.I kada čovek ima izvesnost i vidi da napreduje na materijalnom planu ipak ne ide to preko noći pa do tog perioda može biti itekako u minus fazi.
Ja kao i ti znam da će biti bolje, čak sam siguran, pa takođe viđam tračkove svetlosti, al ne želi čovek tračkove nego da bude okupan suncem.:mrgreen:

Što se tiče onih koji nemaju materijalne, zdravstvrne, ljubavne probleme, to je već zaista stvar duha.
 
Sit gladnom ne veruje.Naravno da ekonomski problemi utiču na raspoloženje, ko priča drugačije priča gluposti.I kada čovek ima izvesnost i vidi da napreduje na materijalnom planu ipak ne ide to preko noći pa do tog perioda može biti itekako u minus fazi.
Ja kao i ti znam da će biti bolje, čak sam siguran, pa takođe viđam tračkove svetlosti, al ne želi čovek tračkove nego da bude okupan suncem.:mrgreen:

Što se tiče onih koji nemaju materijalne, zdravstvrne, ljubavne probleme, to je već zaista stvar duha.

A da li je ovo uopšte posledica lošeg i teškog života ili nešto drugo?

Ili smo "okupani" suncem holivuda koji je sreću pokazao u možda nekom nerealnom svetlu? Te neke parove u nekom boljem i lepšem izdanju?

Jer često ljudi kad pričaju o životu pričaju o tome da "će biti i svađa, ma svega i svačega", ali, iskreno, slabo čujem "biće i jako lepih momenata, kao što smo mi imali tad i tad, tako i tako"... To mi je onako...
 
Sit gladnom ne veruje.Naravno da ekonomski problemi utiču na raspoloženje, ko priča drugačije priča gluposti.I kada čovek ima izvesnost i vidi da napreduje na materijalnom planu ipak ne ide to preko noći pa do tog perioda može biti itekako u minus fazi.
Ja kao i ti znam da će biti bolje, čak sam siguran, pa takođe viđam tračkove svetlosti, al ne želi čovek tračkove nego da bude okupan suncem.:mrgreen:

Što se tiče onih koji nemaju materijalne, zdravstvrne, ljubavne probleme, to je već zaista stvar duha.
ja znam kako je bilo i nikad se nije imalo nešto previše, ali ovo je premalo...
i onda se nađu neki pametnjakovići koji uglavnom imaju pa te još više ubiju u pojam kad kažu ajde ne kukaj
a da bi ja stvarno bio razumen (razumet) trebao bi da navodim primere a to nešto neću, tako da nema veze

- - - - - - - - - -

A da li je ovo uopšte posledica lošeg i teškog života ili nešto drugo?

Ili smo "okupani" suncem holivuda koji je sreću pokazao u možda nekom nerealnom svetlu? Te neke parove u nekom boljem i lepšem izdanju?

Jer često ljudi kad pričaju o životu pričaju o tome da "će biti i svađa, ma svega i svačega", ali, iskreno, slabo čujem "biće i jako lepih momenata, kao što smo mi imali tad i tad, tako i tako"... To mi je onako...
brate onaj ko oće kuću na beverli hilsu i ferari taj je budala...ali ako je problem da se kupi jedna jebbena knjiga o čemu onda da pričamo dalje
a naravno da će nekad, ko zna kad da budfe nečeg lepog...barem se nadamo
 
Poslednja izmena:
Nebitno je poslovno sad, da ne govorimo o tome... Pričajmo samo u privatnom...

Slabo, slabo... Ja bukvalno znam možda jednu osobu koja je zadovoljna, pa ni to nije nešto, ali eto, bar nije frustrirana ili negativna. Čak i oni u vezama nisu zadovoljni... Čak ni to ne funkcioniše. Zato sam se zapitao šta se dešava...

Prvo boldovano - a što bi biti u vezi značilo automatski sreću? Mnoge veze su katastrofalne.

Drugo podvučeno je već preterivanje.Ne može biti sve toliko loše.U stvari može, ali ne treba preterivati.:hahaha:
 
brate onaj ko oće kuću na beverli hils taj je budala...ako je problem da se kupi jedna jebbena knjiga o čemu onda da pričamo dalje
a naravno da će nekad, ko zna kad da budfe nečeg lepog...barem se nadamo

Ja hoću kuću u Monte Karlu, Monaku, Lisabonu... Možda sam budala, ko zna... Ali, opet, ne pričamo o poslu, pričamo privatno...
 
ja znam kako je bilo i nikad se nije imalo nešto previše, ali ovo je premalo...
i onda se nađu neki pametnjakovići koji uglavnom imaju pa te još više ubiju u pojam kad kažu ajde ne kukaj
a da bi ja stvarno bio razumen (razumet) trebao bi da navodim primere a to nešto neću, tako da nema veze

Ja sam bio jedan od takvih pametnjakovića koji kažu, aj ne kukaj, al kad mi došo porez i kad sam video koliki je nakon ekonomskih reformi voljene nam vlade :heart: da ne idem u politiku, postao sam razumniji.:lol:
 
Prvo boldovano - a što bi biti u vezi značilo automatski sreću? Mnoge veze su katastrofalne.

Drugo podvučeno je već preterivanje.Ne može biti sve toliko loše.U stvari može, ali ne treba preterivati.:hahaha:

Pa ne znam, ja nekako vezujem veze i sve ostalo sa izborom ljudi koji ti prijaju, ne vidim zašto ljudi biraju osobe koje im ne prijaju... Kao što ja gledam da zamenim auto koji će me činiti srećnijeg nego ovaj sadašnji, ne gledam da kupim nešto što će me činiti frustriranim.

Nije sve toliko loše, ali ja ne znam za par, za osobu koja dođe i kaže "bili smo tamo i tamo, baš smo se super proveli, uživali smo, uvek bih ponovio/la to"... Čak retko vidiš i ljude koji o svojim partnerima pričaju lepo... Ili ih vidiš nasmejane, zato me zanima šta se dešava sa ljudima.

A gledam i kakav sam ja postao, to stvarno da se nekad čovek uplaši.
 
muke ih natisle, nedostatak alternative
misim imaš ti alternativu al nije rešenje da se ide " od trn na glog"

Ma znam,druže, ali mi nije jasno to kako su svi toliko nezadovoljni, negativni, frustrirani, privatno biraš ono što ti se sviđa, da ih neko tera na to ja ne bih ni bio u čudu... Ovako, sami biraju, sami prave, a opet retko ko je srećan, zadovoljan...

Čak sam i ja negativan a da me neko pita zašto... Šta da ti kažem, nekako sam se utopio u okruženje i naučio da plivam u lošem kao ajkula... Ali zato mi je pozitivno nepoznato.
 
Pa ne znam, ja nekako vezujem veze i sve ostalo sa izborom ljudi koji ti prijaju, ne vidim zašto ljudi biraju osobe koje im ne prijaju... Kao što ja gledam da zamenim auto koji će me činiti srećnijeg nego ovaj sadašnji, ne gledam da kupim nešto što će me činiti frustriranim.

Nije sve toliko loše, ali ja ne znam za par, za osobu koja dođe i kaže "bili smo tamo i tamo, baš smo se super proveli, uživali smo, uvek bih ponovio/la to"... Čak retko vidiš i ljude koji o svojim partnerima pričaju lepo... Ili ih vidiš nasmejane, zato me zanima šta se dešava sa ljudima.

A gledam i kakav sam ja postao, to stvarno da se nekad čovek uplaši.

Ima raznih razloga, neki su u vezi tačnije braku gde se stvari komplikuju, deca, zajednička imovina pa ostaju u takvom braku.Dok oni koji su u lošoj vezi su tu često po inerciji ( ono, bolje biti u nekoj vezi neko suhoga...da ne lajem) dok neki čekaju da se partner promeni ili pokušavaju da ga promene....naravno ne treba odmah odustajati, ali nekad je bolje uhvatiti štraftu, ne plače Bežanova, nego Stojanova majka.
 
Ma znam,druže, ali mi nije jasno to kako su svi toliko nezadovoljni, negativni, frustrirani, privatno biraš ono što ti se sviđa, da ih neko tera na to ja ne bih ni bio u čudu... Ovako, sami biraju, sami prave, a opet retko ko je srećan, zadovoljan...

Čak sam i ja negativan a da me neko pita zašto... Šta da ti kažem, nekako sam se utopio u okruženje i naučio da plivam u lošem kao ajkula... Ali zato mi je pozitivno nepoznato.

pozitivno mi je poznato i rado ga se sećam
a to oko izbora...pa znaš kako...svaka jabuka je jednom bila rumena i crvena i super i sve
 
Ima raznih razloga, neki su u vezi tačnije braku gde se stvari komplikuju, deca, zajednička imovina pa ostaju u takvom braku.Dok oni koji su u lošoj vezi su tu često po inerciji ( ono, bolje biti u nekoj vezi neko suhoga...da ne lajem) dok neki čekaju da se partner promeni ili pokušavaju da ga promene....naravno ne treba odmah odustajati, ali nekad je bolje uhvatiti štraftu, ne plače Bežanova, nego Stojanova majka.

Ne znam, mnogi ljudi žive loše živote bez logičnog razloga.

Ok, ovo oko imovine je najčešće i finansija, ali ne znam, mislim da ima tu nešto iza toga.

- - - - - - - - - -

pozitivno mi je poznato i rado ga se sećam
a to oko izbora...pa znaš kako...svaka jabuka je jednom bila rumena i crvena i super i sve

Što je najgore od svega nije svaka jabuka ni bila jednom tako fina, lepa... Ne znam, meni je i sad neverovatno da ljudi imaju izbor i žive loše.

A još neverovatnije mi je da sam ja pun negative zbog svega toga.
 
pa štajaznam...eto, danas sam čuo da se dobar drug verio,
posle dužeg tumaranja u mraku samoće, kum (budući) je našao ok curu,
treći ortak se ženi za dve nedelje...

kod mene nažalost nije takva situacija, ali verujem da će biti bolje...nadam se...
ili bar mislim da imam čemu da se nadam, jer nit sam glup, nit sam ružan, niti nesposoban,
al što reče Dika, bez para tu nema mnogo matematike...
a para ne vidim da će biti skoro...jebemliga...
 
pa štajaznam...eto, danas sam čuo da se dobar drug verio,
posle dužeg tumaranja u mraku samoće, kum (budući) je našao ok curu,
treći ortak se ženi za dve nedelje...

kod mene nažalost nije takva situacija, ali verujem da će biti bolje...nadam se...
ili bar mislim da imam čemu da se nadam, jer nit sam glup, nit sam ružan, niti nesposoban,
al što reče Dika, bez para tu nema mnogo matematike...
a para ne vidim da će biti skoro...jebemliga...

E, kad si već pomenuo... Kad se neko veri, udaje, ženi, retko ko kaže "super, nek je sa srećom" a oni kao planiraju nešto lepo, vidiš da uživaju i da oni to ŽELE, ne rade to zato što treba, nemaju drugu opciju.

- - - - - - - - - -

Ima i toga, kolektivna patologija utiče na pojedinca, nije isto živeti pored planinskog potoka ili močvare.Treba bežati od toksičnih ljudi.

Moguće i da je to, da sam samo upao u loše okruženje.
 

Back
Top