СМИСАО ЖИВОТА

Срба Србић

Domaćin
Banovan
Poruka
4.007
Ако нема Бога и никаквог облика живота после смрти, какав је онда смисао човековог постојања? Онда је сав наш боравак на земљи тотално бесмислен. Ма како уживали, или имали пара и каријеру, испуњен живот, ако се претвориш у прашину све је то џаба.

Људи кажу за уметнике што направе велика дела да су бесмртни, али нису. Кажу да обстају кроз своја дела. Али не обстају. Они се претварају у прашину, а њихова дела обстају независно од њих, али то нису они.

Све је онда бесмислено и не треба се нервирати око ничега.

Надам се да постоји Бог, па макар ми и подаријо вечне муке у паклу, јер и то је некакво постојање и боље је од непостојања.

- - - - - - - - - -

Зашто атеиста живи? Он може одма да се убије.

Живот атеисте је бесмислен какав год да је.

А како то да сам ја баш сад жив? Можда сам и пре постојао у неком облику.

Улудо је да се живот троши на форуме и расправе о политичарима. Потребо је проникнути у тајне универзума и сазнати шта нас чека.
 
Зашто Бог ако постоји није откријо човеку јасну и недвосмислену истину? То је мало безобразно са његове стране.

Верници кажу да тиме одузима људима слободу. Зашто онда даје људима слободу да греше? То је исто као да родитељи који живе на десетом спрату зграде оставе отворен прозор и дају малом детету слободу да скочи ако пожели.
 
Pominju za Tita da je pred smrt cituckao Kuran. Ne znam da li je to istina ili nije.

Нема неке суштинске разлике између монотеистичких религија. Неко је морао да створи универзум, е сад ко ће га знати. Људи ништа не знају о ничему, зашто нам није дато да знамо те ствари? Свет би бијо боље место кад би људи знали те највеће тајне и боље би се понашали. Неби било криминала и корубције и власт би била поштена.

А можда Бог није суров па оће свакога у рај да смести, али ипак блефира и блаши људе да би били добри.
 
Зашто Бог ако постоји није откријо човеку јасну и недвосмислену истину? То је мало безобразно са његове стране.

Верници кажу да тиме одузима људима слободу. Зашто онда даје људима слободу да греше? То је исто као да родитељи који живе на десетом спрату зграде оставе отворен прозор и дају малом детету слободу да скочи ако пожели.

Otkriva istinu ,ali samo onima koji zele da je vide.Srcem.Iskreno.
 
***** му матер, не знам. Ако неко умре, нема га више и затре му се сваки траг то је грозно. Наш живот је онда бесмислен самим тим што је наше трајање ограничено.
 
Cini ti se. Ako osetis bol u paklu , shvatices da si bila u gadnoj zabludi.

Мени ће бити драго да будем у паклу, јер ћу ипак наставити трајање. А и на муке и бол се човек навикне и после неког времена их прими здраво за готово.

А ако се спусти у земљу и црви га поједу, нестане са својим телом, онда је то баш безвезе.

***** ти онда све ово и зашто смо живели уобште.

Боље да нисам никад бијо жив него овако што сам се родијо и мора да умрем.
 
***** му матер, не знам. Ако неко умре, нема га више и затре му се сваки траг то је грозно. Наш живот је онда бесмислен самим тим што је наше трајање ограничено.

Smrt ti je rajko kao smena dana i noci.Legnes ,spavas , probudis se ...i nastavis tamo gde si stao...

Naravno u tim prelaznim rokovima imas ispite . sta si uradio, sta si uprskao...

- - - - - - - - - -

a ti si osetio, pa znaš?

Osetio sam boli. nije bas sve jedno.
 
Pominju za Tita da je pred smrt cituckao Kuran. Ne znam da li je to istina ili nije.

И ако је Ислам у праву и то је добро. И то опет даје неку смисао свему.

Сада сам ставијо руку на срце и осећам како куца, осећам и таласање крви, ударање пулса, очи гледају и виде слику око себе. Све то једног дана може да нестане и онда је то баш зајебана ситуација. Нико није сигуран дал ће сутра осванути.

Због тога не треба да се нервирамо, а ми се нервирамо због разних ситница. Наше жеље и амбиције нас чине незадовољним и увек оћемо више и никад нам није мало. А треба да смо срећни само што смо живи и здрави и да не дозволимо ишта друго да нас дотиче. Свега ће бити, само неће бити нас, а на друге људе не треба да се обазиремо, као да их нема.
 
И ако је Ислам у праву и то је добро. И то опет даје неку смисао свему.

Сада сам ставијо руку на срце и осећам како куца, осећам и таласање крви, ударање пулса, очи гледају и виде слику око себе. Све то једног дана може да нестане и онда је то баш зајебана ситуација. Нико није сигуран дал ће сутра осванути.

Због тога не треба да се нервирамо, а ми се нервирамо због разних ситница. Наше жеље и амбиције нас чине незадовољним и увек оћемо више и никад нам није мало. А треба да смо срећни само што смо живи и здрави и да не дозволимо ишта друго да нас дотиче. Свега ће бити, само неће бити нас, а на друге људе не треба да се обазиремо, као да их нема.

Lakomislen si rajko.To te mnogo kosta.Lak si za ulov. Alav si.
 
Ако је атеистичко тумачење смрти тачно, онда си већи губитник што си испуњенији живот водијо и бијо успешнији. Онај клошар и бескућник је ту далеко у блусу у односу на Цукенберга, Гејтса, Путина, Ајнштајна и Теслу. Јер они тим чином губе све одједанпут и све им је џаба, док тај бескућник и смрда не губи ништа посебно и он их је ту зајебо и у бољој је позицији.

Или онај Плејбој чича. Он живи у вилама са базенима и је.бе сисате фуље, њега сигурно ужасава ако мора да се претвори у прашину, а немоћан је да ишта учини поводом тога.

Како се зове онај чича што држи Плејбој? Заборавијо сам му име сунце ти је.бем.

- - - - - - - - - -

Хју Хефнер. Сад сам се сетијо. Ипак ми мозак ради.

- - - - - - - - - -

Lakomislen si rajko.To te mnogo kosta.Lak si za ulov. Alav si.

Шта значи то алав? Нисам алав уобште. Мало ми за срићу триба.

- - - - - - - - - -

И зашто ме зовеш Рајко?

Ти си ко онај Тригер из мућки што је Роднија стално звао Дејв.
 
Ако је атеистичко тумачење смрти тачно, онда си већи губитник што си испуњенији живот водијо и бијо успешнији. Онај клошар и бескућник је ту далеко у блусу у односу на Цукенберга, Гејтса, Путина, Ајнштајна и Теслу. Јер они тим чином губе све одједанпут и све им је џаба, док тај бескућник и смрда не губи ништа посебно и он их је ту зајебо и у бољој је позицији.

Или онај Плејбој чича. Он живи у вилама са базенима и је.бе сисате фуље, њега сигурно ужасава ако мора да се претвори у прашину, а немоћан је да ишта учини поводом тога.

Како се зове онај чича што држи Плејбој? Заборавијо сам му име сунце ти је.бем.

- - - - - - - - - -

Хју Хефнер. Сад сам се сетијо. Ипак ми мозак ради.

- - - - - - - - - -



Шта значи то алав? Нисам алав уобште. Мало ми за срићу триба.

- - - - - - - - - -

И зашто ме зовеш Рајко?

Ти си ко онај Тригер из мућки што је Роднија стално звао Дејв.

Jesi jesi. Alav si. Razmisljas kao alav covek.
A sreca je u kontra smeru. U skromnosti.
 
Ако нема Бога и никаквог облика живота после смрти, какав је онда смисао човековог постојања? Онда је сав наш боравак на земљи тотално бесмислен. Ма како уживали, или имали пара и каријеру, испуњен живот, ако се претвориш у прашину све је то џаба.

Људи кажу за уметнике што направе велика дела да су бесмртни, али нису. Кажу да обстају кроз своја дела. Али не обстају. Они се претварају у прашину, а њихова дела обстају независно од њих, али то нису они.

Све је онда бесмислено и не треба се нервирати око ничега.

Надам се да постоји Бог, па макар ми и подаријо вечне муке у паклу, јер и то је некакво постојање и боље је од непостојања.

- - - - - - - - - -

Зашто атеиста живи? Он може одма да се убије.

Живот атеисте је бесмислен какав год да је.

А како то да сам ја баш сад жив? Можда сам и пре постојао у неком облику.

Улудо је да се живот троши на форуме и расправе о политичарима. Потребо је проникнути у тајне универзума и сазнати шта нас чека.

Covek se prosvetlio na PDF-u Poltika :D

Ako znas engleski mogu te ja uputiti na zanimljivo predavanje na youtube-u.
 
Да бисмо схватили шта је смиао живота, морамо прво да разумемо шта је бесмисао. Бесмисао се спознаје тако што се одгледа снимак гостовања Вучића на РТС.

Да бисмо смислено живели, морамо прво да умремо у бесмислу. Умире се тако што се одгледа гостовање три пута за редом. Без паузе између два гледања. Значи, трипут без вађења.

Након смрти у бесмислу, васкснућемо у смислу.
 

Back
Top