Kupovina telefona u Americi (Florida)?
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Kupovina telefona u Americi (Florida)?

Početnik
    Učlanjen
    17.02.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kupovina telefona u Americi (Florida)?

Zdravo, zanima me da li neko zna kako se kupuju telefonu tamo i da li je potrebno neko dekodiranje? Sestra mi ide u Ameriku i zeleo bih da mi kupi. Za iPhone znam da mora freesim i da se ne isplati tako puno jer je freesim 600e, a ovde je dekodiranje skupo? A Samsung i ostali androidi? Da li i oni moraju unlockovani ili moze i ovde da se dekodira i da li se to sve uopste isplati i kolika je ta razlika u cenama? Naravno mislim da mi kupi u nekoj prodavnici kao kod nas Handy, a ne kod njihovih operatera-znaci bez ugovora. I ako moze neko da mi objasni GSM i CDMA, sta je to i kakve veze ima sa kupovinom. I takodje da li moze preko amazona da se kupi nov telefon a ne polovan? Izvinjavam se ako pitam neke gluposti ne razumem se bas!

Hvala unapred

Poznat ForestGreen (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Podrazumevano Re: Kupovina telefona u Americi (Florida)?

А да се не правиш важан и узмеш неки нормалан телефон до 100, максимално 150 евра? Шта ће ти ајфон? Не можеш музику са компа да убациш на њега, не ради блутут са другим маркама. Мислим да чак не можеш да скинеш музику са нета, лупам, миле китић.

Купи си неки андроид телефон и рокај.
    Из користољубља се људи одричу отаџбине, породице и вере!

Domaćin Sabonis (avatar)
    Učlanjen
    01.11.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    73

Citat Original postavio jmatija98 Pogledaj poruku
    Zdravo, zanima me da li neko zna kako se kupuju telefonu tamo i da li je potrebno neko dekodiranje? Sestra mi ide u Ameriku i zeleo bih da mi kupi. Za iPhone znam da mora freesim i da se ne isplati tako puno jer je freesim 600e, a ovde je dekodiranje skupo? A Samsung i ostali androidi? Da li i oni moraju unlockovani ili moze i ovde da se dekodira i da li se to sve uopste isplati i kolika je ta razlika u cenama? Naravno mislim da mi kupi u nekoj prodavnici kao kod nas Handy, a ne kod njihovih operatera-znaci bez ugovora. I ako moze neko da mi objasni GSM i CDMA, sta je to i kakve veze ima sa kupovinom. I takodje da li moze preko amazona da se kupi nov telefon a ne polovan? Izvinjavam se ako pitam neke gluposti ne razumem se bas!

Hvala unapred
    Za Americko trziste postoje jos uvek telefoni koji imaju CDMA opciju za mrezu.CDMA ti je specificna mreza koja ne postoji u Evropi i telefoni koji imaju samo tu opciju ovde ne bi radili.Telefona koji imaju samo CDMA,EvDO i CDMA2000 (3G CDMA) opcije danas mislim da i nema.U Evropi postoje GSM,W-CDMA (poznatiji kao UMTS),HSDPA,HSPA i LTE.Posto su Ameri videli da razvoj CDMA mreze nema neku perspektivu ona se napusta,ali ne mogu je ugasiti preko noci jer milioni ljudi kod njih jos uvek koriste takve telefone (ko kod nas kad matorci koriste one crno bele nokije koje imaju samo GSM signal).Dakle pod obavezno telefon mora u specifikacijama da ima nesto od ovih evropskih mreza.I u Evropi ce vremenom doci do gasenja GSM mreze kao sto je uradjeno u Japanu i Koreji i ostace ove 4...
    buongiorno Dio
    lo sai che ci sono anch'io

Početnik
    Učlanjen
    17.02.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Od ajfona sam i odustao. I da li mozda znate ako telefon koji nije free-sim kolika moze da bude cena dekodiranja ovde i od cega konkretno to zavisi na primer za Samsung Galaxy S3 i S4? I koja je cena free-sim telefona i gde mi je najjeftinije da ga kupim (amazon, ebay ili neka prodavnica)

Početnik
    Učlanjen
    11.12.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja sam pre 20 dana uzeo u Australiji Htc one m8, samo uzmi unlocked i ne treba nista vise.

Slične teme

1. sex preko telefona??
    Autor Dirk u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 301
    Poslednja poruka: 15.01.2017., 20:29
  2. Kupovina telefona?
    Autor alex1974 u forumu Mobilni telefoni i navigacija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 04.12.2014., 20:42
  3. Kupovina telefona?
    Autor nidzesi u forumu Mobilni telefoni i navigacija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 30.07.2006., 08:41
  4. Da li se palite preko telefona?
    Autor u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 01.11.2003., 11:42
  5. Slanje mail-a sa mobilnog telefona (SMS2mail)
    Autor Gill Bates u forumu Mobilni telefoni i navigacija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 22.09.2003., 22:17

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •