Ispucale usne i problemi

Araon

Veoma poznat
Poruka
14.444
Imam problem sa ispucalim usnama, to je uglavnom zimi, bez obzira izlazim li ili ne, uglavnom, to sve ispuca, postane tamno crveno, ali to nisu ni pukotine koliko su to neki mestimični crveni upaljeni delovi. Mislim, to pulsira... Otišao sam i namazao panthenol, onaj sa crvenim krstom na njemu, u trenutku kad sam namazao sam pogotovo osetio pulsiranje i bol... Ne znam šta da radim sa tim? Neka prevencija? Nešto?

Negde sam čuo da to može biti i reakcija na stres, tako nešto?
 
labello i mackas svaki dan :D

dzaba,samo malo pomogne,mazao sam čak i niveom...malo ublaži..
preko zime obavezno jednom ili dva puta pukne donja usna,kao neka rasjekotina,i to uvijek na istom mjestu svake godine i traje po nekoliko dana..to kad sam par dana na vjetru i hladnom..:dash:

- - - - - - - - - -

Imam problem sa ispucalim usnama, to je uglavnom zimi, bez obzira izlazim li ili ne, uglavnom, to sve ispuca, postane tamno crveno, ali to nisu ni pukotine koliko su to neki mestimični crveni upaljeni delovi. Mislim, to pulsira... Otišao sam i namazao panthenol, onaj sa crvenim krstom na njemu, u trenutku kad sam namazao sam pogotovo osetio pulsiranje i bol... Ne znam šta da radim sa tim? Neka prevencija? Nešto?

Negde sam čuo da to može biti i reakcija na stres, tako nešto?

kod mene ista situacija,sa tim što se dešava samo kad sam duže vrijeme vani na vjetru,i obavezno na jednom mjestu kao pukne,kao mala rasjekotina..
ali prođe za par dana,do deset dana najviše..
i mene zanima neko rješenje..
e da,i pocrvene nekako kao da sam se našminkao...
 
ali moras ga koristiti redovno i to vise puta dnevno cim pocne da duva vetar, a ne da se dovedes u tu situaciju da ti pukne pa tek onda nega usana zarad lecenja

- - - - - - - - - -

ja mackam cele godine, a vi ako vam je mrsko pocnite tamo negde u oktobru :)
 
Namazi vazelinom, mornarima su usne stalno ispucale i kazu da im samo to pomaze....ranije sam mazala sa labelom po ceo dan sad pravim sama labelo i dovoljno mi je da 1 dnevno namazem - otopis na pari 1 kasiku pcelinjeg voska, 1 kasiku ricinusovog ulja i 1/2 kasike maslinovog ako te ne mrzi:D

Jasno da me mrzi :D Ali hvala na savetu Queen :D

- - - - - - - - - -

kod mene ista situacija,sa tim što se dešava samo kad sam duže vrijeme vani na vjetru,i obavezno na jednom mjestu kao pukne,kao mala rasjekotina..
ali prođe za par dana,do deset dana najviše..
i mene zanima neko rješenje..
e da,i pocrvene nekako kao da sam se našminkao...

To, druže, upravo to, kao da sam našminkan crvena usta... To pulsira bukvalno... Cele zime imam taj problem... A evo, i sad imam taj problem... Ranije nisam imao, što je najjače...
 
Imam problem sa ispucalim usnama, to je uglavnom zimi, bez obzira izlazim li ili ne, uglavnom, to sve ispuca, postane tamno crveno, ali to nisu ni pukotine koliko su to neki mestimični crveni upaljeni delovi. Mislim, to pulsira... Otišao sam i namazao panthenol, onaj sa crvenim krstom na njemu, u trenutku kad sam namazao sam pogotovo osetio pulsiranje i bol... Ne znam šta da radim sa tim? Neka prevencija? Nešto?

Negde sam čuo da to može biti i reakcija na stres, tako nešto?

Jesi ozbiljna?

Prosto mi dođe neverovatno...

- - - - - - - - - -

A sve te masti su mi nekako gadne i ljigave... Ali probaću, hvala na savetu. :)


Da, pad imunitet. Ojačaj se vitaminima, sklanjaj se od stresa i nervozu, dobro se hrani. Ranu ne diraj ništa, sam se isceli.

Labela su dobri, štite od hladnoće i suvoće.
 
Labello za usne ili grozdjana mast za usne ima u apoteci.Labelo i preventive radi cim osetis da su ti usne suve,a grozdjana mast je dobra kada je veci problem.

labello i mackas svaki dan :D


Labela su dobri, štite od hladnoće i suvoće.

Zar je moguće da svima vama pomažu sva ta silna labela? :D Ja sam baš imala problema sa njima jer su mi užasno isušivala usne. Što sam više mazala, usne su mi bile suvlje, crvenije i ispucalije. Na kraju sam ih skroz batalila, prešla na pantenol i sada je sve ok. Zato upotrebu labela nikako ne bih savetovala onima koji imaju suve i ispucale usne, samo će biti u još većem problemu.

Pantenol je zakon. :worth:
 
Imam problem sa ispucalim usnama, to je uglavnom zimi, bez obzira izlazim li ili ne, uglavnom, to sve ispuca, postane tamno crveno, ali to nisu ni pukotine koliko su to neki mestimični crveni upaljeni delovi. Mislim, to pulsira... Otišao sam i namazao panthenol, onaj sa crvenim krstom na njemu, u trenutku kad sam namazao sam pogotovo osetio pulsiranje i bol... Ne znam šta da radim sa tim? Neka prevencija? Nešto?

Negde sam čuo da to može biti i reakcija na stres, tako nešto?

Znaći ti se zimi i ne ljubiš :) fala Bogu :)))))

Može biti od stresa ali zašto baš zimi i da li zimi imaš više stresa no u ostaloj godini ?

Ja zimi mažem usne sa rvatskim melemom (u maloj metalnoj kutijici )
 
pantenol

mozez i flogocid.... ili kantarionovo ulje ili u obliku kreme

a cim ti je toliko izrazeno moguce da ti fale vitamini, b, a i ostali verovatno
mogo bi mozda malo oligovita da popijes
i kostunjavo voce, maslinovo ulje....sta vec volis
 
Poslednja izmena:

Back
Top