Express Entry / Expression of Interest Canada

Pozdrav svima nakon duzeg vremene. Supruga i ja polozismo engleski i pripremismo dokumenta za wes. Mozete li ki reci posto mi je promakla ta informacija a tice se EE profila. Nemoze se otvoriti bez engleskog i wesa. A mi kad placamo wes salje u cic..kako onda kad se otvara profil se kaze ili pronadje ili... da je wes njima vec poslao nasu evaluaciju. Da li se pise neki br koji ce se dobiti od wesa...hvala
 
Pozdrav svima nakon duzeg vremene. Supruga i ja polozismo engleski i pripremismo dokumenta za wes. Mozete li ki reci posto mi je promakla ta informacija a tice se EE profila. Nemoze se otvoriti bez engleskog i wesa. A mi kad placamo wes salje u cic..kako onda kad se otvara profil se kaze ili pronadje ili... da je wes njima vec poslao nasu evaluaciju. Da li se pise neki br koji ce se dobiti od wesa...hvala

pozdrav, nije im wes poslao evaluaciju niti ce im poslati - cic daje instrukcije da se izabere opcija da wes salje vama samo evaluaciju a ne i njima... vi kad pravite profil imate neki checkbox na education page koji kaze - ej imamo evaluaciju, oznacite ga i prikaze vam se polje gde upisete vas broj koji ste dobili za tu wes evaluaciju... kasnije kad dobijete ITA, trazi vam se da potvrdite podatke i da upload ne wes nego pravu diplomu, a cic vec ima nacin na proveri to sve preko rednog broja evaluacije...

nas su prvi put odbili zato sto smo na mesto za diplomu uploadovali wes, tako da samo pazljivo, citajte i sve shvatajte bukvalno, a sto ne znate pitajte - mnogo ljudi vec odavde je proslo/prolazi EE i sigurno mozemo pomoci...

sve najbolje...
B
 
Boske hvala....i dalje nas pratis i ti i iskusniji clanovi kako bi nama sporijima pomogli..

Imam jos dve nedoumice
1. Da li je istina (procitao sam na forumima na dva mesta ali nisam nasao potvdru za to) da ako nakon nekog vremena steknete jos jednu diplomu da ce vam wes fu evaluaciju uraditi bez troskova??? I ja i supruga smo upisali master studije i zavrsavamo ih u junu a sad bi poslali u wes samo osnovnu diplomu. Verujem da ima clanova kojima je ovo mozda isto zanimljivo. Nama se neceka jun za aplikaciju a da predvidimo da li cemo imati troskove ili se provuci bez troskova za master.

2. Da li je neko izvrsio evaluaciju dve diplome odjednom. Ja imam faks od 4 god i visu od 2god. Da li da saljem jednu kovertu a u njoj dve koverte (jednu za faks a drugu za visu) a opet u ove dve koverte po dve koverte unutra tj jednu od mene a drugu od faksa tj vise skole

Svako dobro svima
 
Pitanje drustvu oko rangiranja diplome koja se salje WES-u:
Na ETF u Nisu posto sam po starom programu mi izdaju potvrdu uz diplomu da se moja diploma izjednacava sa masterom (10 semestra, 5 godina studija) i naravno spisak ispita, da li je ta potvrda dovoljna da mi WES prizna kao Master ako je neko imao slicnu situaciju? Ili je potrebna bas MAster diploma (koja btw se placa oko 600e, pa nisam lud da bacam $$ za cisti lopovluk).

Hvala
 
Sorry na off ali da li je neko razmisljao o Australiji posto je za Kanada poostrena procedura oko PR? Valje misljenje o jos daljoj destinaciji?
Za ili protiv Australia vs Canada
Tnx


Sent from my iPhone using Tapatalk
Koliko sam upućen, procedura je ista kao za CA. Verovatno je drugi servis na koji se šalje diploma, IELTS i ostalo sve isto.


CRS 459 ITA: 12.01.2017. App: 13.02.2017 AOR: 13.02.2017. Medical passed: 15.03.2017.
 
Ja sam na građevinskom fakultetu izvadio potvrdu da je izjednačena stara diploma i master (stari program pre Bolonje) i poslao sam sa ostalim dokumentima u WES, WES-ov odgovor je bio da je moja diploma jednaka bečleru tako da je moje mišljenje da ne bacas pare na taj dokument. Ako ces sa sa tom master diplomom, koja košta 600e, dobiti i spisak ispita koje si polagao (predpostavljam u petoj godini) onda se isplati zato sto ćes dobiti izejdnačenje diplome master, što ce ti dosta značiti u daljem bodovanju.
Pozdrav
 
Ja sam na građevinskom fakultetu izvadio potvrdu da je izjednačena stara diploma i master (stari program pre Bolonje) i poslao sam sa ostalim dokumentima u WES, WES-ov odgovor je bio da je moja diploma jednaka bečleru tako da je moje mišljenje da ne bacas pare na taj dokument. Ako ces sa sa tom master diplomom, koja košta 600e, dobiti i spisak ispita koje si polagao (predpostavljam u petoj godini) onda se isplati zato sto ćes dobiti izejdnačenje diplome master, što ce ti dosta značiti u daljem bodovanju.
Pozdrav

Kako je moguce da ne priznaju taj papir kad mi ga isto izdaje institucija koja mi izdala diplomu i na njemu pise da se izjednacava sa master diplomom (ne vidim razliku)?? Znaci ne gine mi pucanje kinte cccc :(
Sta si ti uradio jesi trazio pravu master diplomu ili si nastavio sa tim kao Becler?
sad Coa
 
Kako je moguce da ne priznaju taj papir kad mi ga isto izdaje institucija koja mi izdala diplomu i na njemu pise da se izjednacava sa master diplomom (ne vidim razliku)?? Znaci ne gine mi pucanje kinte cccc :(
Sta si ti uradio jesi trazio pravu master diplomu ili si nastavio sa tim kao Becler?
sad Coa

Ostao sam na Becler evaluaciji posto nisam imao ni jednu drugu opciju. Stari program studiranja i to je to, da su mogli da mi izvuku spisak ispita iz pete godine i da mi daju kao dodatak diplomi uz master to bi bilo savrseno i WES bi prihvatio tu diplomu i bio bi master ali nista od toga zato sto su po bolonji neke ispite koje sam ja imao kao dvosemestralne oni su ih razdojili na dva ispita i tako dalje. Ako je kod tebe to moguce vredi platiti ali ako uz diplomu master nemas dodatak spiska ispita ne verujem da ce WES to izjednaciti sa masterom.
 
Saznao sam da ne postoji vise opcija te master diplome nego samo ta potvrda kao sto si ti imao. Jedino ako mogu da mi daju spisak ispita i naznace da su ti ispiti bili u 5oj godini ako ti tako kazes probacu. Uostalom to mi je jedina opcija nema druge moram tako da idem pa sta mi da bog. Javljam sta sam napravio na WESu kad posaljem.
Zamisli koji paradoks moj kum krenuo da studira kao i ja po starom ali batalio i vratio se posle 10 god i sad zavrsio i dobio master = ispada bolje proso nego mi u roku jbte drzavo.... ali to je sad neka druga prica. Hvala na savetima.
Poz


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav svima.
Zavrsio sam fax na jednom univerzitetu a master na drugom (u drugoj drzavi).
Da li da saljem diplomu i transkript samo master diplome? To bi mi mnogo olaksalo zivot, da ne pominjem da bih ustedeo malo para.
Da li je neko imao slicna iskustva? Sta mi savetujete, slanje obe ili samo mastera?

Pozdrav,

Ja sam, iako imam diplome sa istog fakulteta, slao samo master diplomu, bachelor nije nikoga zanimao. Svakako možeš samo master što se CIC-a i aplikacije tiče.

Pozdrav,
 
Veliki pozdrav svima!
Citam vec duze vreme, pa red je da i podelim po nesto...mozda ce nekom znaciti.
ITA primljen 16. novembra, aplikacija poslata 30. decembra. Evo skoro ce 5 meseci cekanja... porucivala i GCMS notes da vidim gde mi je aplikacija - pise "met" za sve, ali Background check traje li traje... Izgleda da visa office u Becu nije toliko brz kao drugi, procitah ovde da je nekom trebalo 10 meseci :roll:
 
Veliki pozdrav svima!
Citam vec duze vreme, pa red je da i podelim po nesto...mozda ce nekom znaciti.
ITA primljen 16. novembra, aplikacija poslata 30. decembra. Evo skoro ce 5 meseci cekanja... porucivala i GCMS notes da vidim gde mi je aplikacija - pise "met" za sve, ali Background check traje li traje... Izgleda da visa office u Becu nije toliko brz kao drugi, procitah ovde da je nekom trebalo 10 meseci :roll:

Zdravo! Važno da ste ušli u proceduru pa sad kad bude. Prosečno vreme obrade je 5-6 meseci.

Na ovom liku se možete poigrati sa statistikom http://canadavisahelpcentre.com/sta...ulators-and-spreadsheets-for-the-data-hungry/
Prema datumu koji ste naveli, worst case je 20.6. Javite da li su pogodili :)

Na myCic kad se ulogujete, piše da ako vas ne kontaktiraju za 6 meseci, da se javite. Proverite u porukama.

Mi smo predali sve 28.4.2017. i naravno, i mi još čekamo. Ali bar smo dočekali poziv i predaju papira.

Sve najbolje! Javljajte kako ide.

Veliki pozdrav,
 

Back
Top