Express Entry / Expression of Interest Canada

invizigot

Početnik
Poruka
41
Pozdrav svima,
Posto se od 1.1.2015. godine preslo na nov sistem dobijanja iseljenicke vize poznatije kao Express Entry / Expression of Interest, mislila sam da bi bilo pozeljnje otvoriti novu temo koja ce se izdvojiti od ostalih koji rade iseljenje za Kanadu po starom ili pak onih koji su tamo vec stigli. Sva pitanja koja imate o EE postavite ovde a ja cu se potruditi da odgovorim koliko znam.

Za opste informacije o EE mozete pogledati strane

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/index.asp
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/index.asp
 
Ministerial Instructions respecting invitations to apply for permanent residence under the Express Entry system #5 – March 20, 2015

The Minister of Citizenship and Immigration, pursuant to section 10.3 of the Immigration and Refugee Protection Act, gives the annexed Ministerial Instructions Respecting Invitations to Apply for Permanent Residence under the Express Entry System (March 20, 2015).

Ottawa, March 20, 2015

Chris Alexander
Minister of Citizenship and Immigration

Ministerial Instructions Respecting Invitations to Apply for Permanent Residence Under the Express Entry System (March 20, 2015)
Determination — number of invitations

1. (1) For the purposes of paragraph 10.2(1)(b) of the Immigration and Refugee Protection Act, the number of invitations that may be issued during the period beginning on March 20, 2015 and ending on March 21, 2015 is 1620.
Required rank

(2) Foreign nationals who, on March 20, 2015 at 23:59:53 UTC, have been assigned a total of 481 points or more under the Comprehensive Ranking System that is set out in the Ministerial Instructions Respecting the Express Entry System, as published in the Canada Gazette, Part I, on December 1, 2014 and as amended from time to time, occupy the rank required to be invited to make an application for permanent residence.
 
Ja sam tu. :) Nadam se da ce nam se i ostali pridruziti.

evo da odgovorim ovde... mi jos nismo u poolu, cekamo rezultate zalbe na IELTS... uglavnom, ili ako usvoje zalbu ili ako ponovo budemo polagali pa dobili ocene koje nam trebaju, treba da imamo 452-467 poena, zavisi koje tacno ocene budu... sa sadasnjim ocenama, imamo 396, sto po meni nije dovoljno i necemo ni ulaziti u pool ili dok granica ne spadne na tu cifru, ili dok ne resimo IELTS...

kako vi stojite?
 
evo da odgovorim ovde... mi jos nismo u poolu, cekamo rezultate zalbe na IELTS... uglavnom, ili ako usvoje zalbu ili ako ponovo budemo polagali pa dobili ocene koje nam trebaju, treba da imamo 452-467 poena, zavisi koje tacno ocene budu... sa sadasnjim ocenama, imamo 396, sto po meni nije dovoljno i necemo ni ulaziti u pool ili dok granica ne spadne na tu cifru, ili dok ne resimo IELTS...

kako vi stojite?

Ma mi imamo 325 i odlucili smo da apliciramo. Pa kako bude. Bas sam vam poslala PP. :) Nekako se nadamo da bi mogli za nekih 3-4 mjeseca nas uzeti u obzir, sa ovim brojem bodova. Ko zna?
 
I mi smo planirali traziti remark. Ali trenutno za ovu godinu finansijski nemamo to u planu. Tako da smo odustali. Idemo s ovim pa sta bude. Iako u medjuvremenu planiramo francuski polagati. Ne znam, cini mi se da ste dobri s bodovima, opet kao sto kazete, svi imamo neke svoje pretpostavke, ali koliko primjecujem (neko moje zapazanje) Kanadjani su mi totalno cudni, nikad se sa njima ne zna. Jeste da sve preciziraju i nekako detaljisu, opet nekako nisam toliki pesimista sto se tice ovog EE da ce biti bas "zadrti". I oni se prilagodjavaju jos novom sistemu. Sve je moguce. Kao i ovaj drasticni pad u score-u.
 
Pozdrav,
Radim za Kanadsku firmu u Srbiji (predstavnistvo) na poziciji Senior Software Engineer oko 6 godina, imam ponudu maticne firme da se preselim u Kanadu (Alberta) sa porodicom (mogu da dobijem LMIA od maticne firme u Kanadi)...e sad kvaka
je u tome sto fakticki imam formalno obrazovanje (srednja skola i 10-ak ispita na faksu davne 93-94 god., drustveni smer koji nema blage veze sa zanimanjem), 20-ak Microsoft sertifikata - titula (MCPD,MCIP,MCTS...) (koje u USA i EU prolaze..al ne u CAN kako videh) i 18 godina iskustva u struci (potvrdjenog sto ovde, sto u inostranstvu - imam dokumentaciju) a i mator sam '42 leta.. i tu me ubi EE FSW minumum od 67 ako sam dobro ukapriao. Da li neko zna neki drugi program za apliciranje za radnu - iseljenicku vizu ili bar savet (koji nije da procitam celi forum jer sam ga procitao :)). Inace supruga ima fax (masinac) 'al nema posao :(.
Unapred zahvalan za svaki info..savet...sugestiju
 
Imam 461. S tim da u septembru punim 33, pa onda mozda treba da racunam 5 poena manje, ne znam. U tom slucaju 456. U svakom slucaju, hocu da budem sigurna da mi stize police check iz Amerike pre nego sto udjem u pool. Znam po indijskom forumu da su nekima vracali fingerprint check kao illegible :( Imam da cekam jos oko mesec dana....Nadam se da ce se poeni do tad spustiti da mozemo da dobijemo ITA.
 
Pozdrav,
Radim za Kanadsku firmu u Srbiji (predstavnistvo) na poziciji Senior Software Engineer oko 6 godina, imam ponudu maticne firme da se preselim u Kanadu (Alberta) sa porodicom (mogu da dobijem LMIA od maticne firme u Kanadi)...e sad kvaka
je u tome sto fakticki imam formalno obrazovanje (srednja skola i 10-ak ispita na faksu davne 93-94 god., drustveni smer koji nema blage veze sa zanimanjem), 20-ak Microsoft sertifikata - titula (MCPD,MCIP,MCTS...) (koje u USA i EU prolaze..al ne u CAN kako videh) i 18 godina iskustva u struci (potvrdjenog sto ovde, sto u inostranstvu - imam dokumentaciju) a i mator sam '42 leta.. i tu me ubi EE FSW minumum od 67 ako sam dobro ukapriao. Da li neko zna neki drugi program za apliciranje za radnu - iseljenicku vizu ili bar savet (koji nije da procitam celi forum jer sam ga procitao :)). Inace supruga ima fax (masinac) 'al nema posao :(.
Unapred zahvalan za svaki info..savet...sugestiju

pozdrav kolega,

Obrati paznju da se LMIA ne dobija od maticne firme, vec od njihove nadlezne institucije koja odredjuje da li postoje kanadjani koji se mogu obuciti da rade deo tih zaduzenja, ili ne... nije to samo dobra volja firme da ti da above median platu, vec i da se oglasava pozicija, i daje izvestaj na osnovu kog se nalaze da li se LMIA odobrava ili ne... ali to je druga prica...

za FSW je naravno prvi kriterijum tih 67/100 poena, to je eligibility, a tek onda se boduje CRS... tako da nema EE poola bez 67 poena.

Kao alternativu, ako vec mozes da dobijes LMIA, idi na TFW vizu,i onda sacekaj da budes eligible za CEC klasu... oni nemaju education requirement sigurno, mislim da je bitno bukvalno samo kanadsko radno iskustvo... a sa tom LMIA sa kojom si prosao na TFW ces kada postanes CEC eligible bez problema dobiti PR preko EE...

eto, toliko od mene sada... srecno...
 
pozdrav kolega,

Obrati paznju da se LMIA ne dobija od maticne firme, vec od njihove nadlezne institucije koja odredjuje da li postoje kanadjani koji se mogu obuciti da rade deo tih zaduzenja, ili ne... nije to samo dobra volja firme da ti da above median platu, vec i da se oglasava pozicija, i daje izvestaj na osnovu kog se nalaze da li se LMIA odobrava ili ne... ali to je druga prica...

za FSW je naravno prvi kriterijum tih 67/100 poena, to je eligibility, a tek onda se boduje CRS... tako da nema EE poola bez 67 poena.

Kao alternativu, ako vec mozes da dobijes LMIA, idi na TFW vizu,i onda sacekaj da budes eligible za CEC klasu... oni nemaju education requirement sigurno, mislim da je bitno bukvalno samo kanadsko radno iskustvo... a sa tom LMIA sa kojom si prosao na TFW ces kada postanes CEC eligible bez problema dobiti PR preko EE...

eto, toliko od mene sada... srecno...

Hvala puno za info..

Za LMIA znam da ne izdaje firma...lose sam se "odrazio" :) Fazon za LMIA je da softver koji sam razvijao a po prilicno je specifican (radi se o softveru za industriju na projektima u Fort Hills-u) distribuira iz Kanade, tako da oni fakticki daju oglas za senior developera tog istog softvera gde traze radno iskustvo u toj bransi na tom softveru, sertifikaciju..itd.. koje tesko neko moze da ispuni u Kanadi jer autori su u ...Srbiji :). Ono sto se ja dvoumim je da li da probam ovo jada od ispita negde da iskoristim za neku Visu skolu uz neka polaganja, ako je moguce da bi navukao min. od 67 bodova (vreme, novac, nema blage veze sa strukom, zivci...) 'il na TFW kao sto predlazes. Za mene vremenski okvir odlaska je jedino klinac (6 raz.) za koga bi voleo da nastavi skolovanje u Kanadi...da ne ceka Beograd na vodi, metro, brze pruge, vanzemaljce itd...inace ce ko i ja da napuni 40 i kusur leta cekajuci Godoa..

Pozz
 
Imam 461. S tim da u septembru punim 33, pa onda mozda treba da racunam 5 poena manje, ne znam. U tom slucaju 456. U svakom slucaju, hocu da budem sigurna da mi stize police check iz Amerike pre nego sto udjem u pool. Znam po indijskom forumu da su nekima vracali fingerprint check kao illegible :( Imam da cekam jos oko mesec dana....Nadam se da ce se poeni do tad spustiti da mozemo da dobijemo ITA.

Pozdrav, da li mozes ovo da mi pojasnis?
U svakom slucaju super si sa bodovima mislim da za par izvlacenja ces dobiti ITA.
Srecno.

- - - - - - - - - -

Nasla sam. Nadam se da ce nam se i drugi pridruziti. :) Koliko bodova ti imas i kada se nadas ITA? Znam da je mozda rano govoriti, ali s obzirom da su tek otvorili EE mozda nam se svima posreci i sve nas prime. :) Nadam se...

Super. Malo se pokrenula grupa. Tamo je stvarno bila zbraka i treba dosta da se lista da se bilo sta vezano za EE nadje.
Imam 357 bodova i nadam se da ce spustiti dovoljno da prodjem. Bicu zadovoljna i krajem godine samo da spuste toliko.
Pozdrav svima.

- - - - - - - - - -

evo da odgovorim ovde... mi jos nismo u poolu, cekamo rezultate zalbe na IELTS... uglavnom, ili ako usvoje zalbu ili ako ponovo budemo polagali pa dobili ocene koje nam trebaju, treba da imamo 452-467 poena, zavisi koje tacno ocene budu... sa sadasnjim ocenama, imamo 396, sto po meni nije dovoljno i necemo ni ulaziti u pool ili dok granica ne spadne na tu cifru, ili dok ne resimo IELTS...

kako vi stojite?

396 bodova nije lose i mislim da nemate sta da izgubite da otvorite profil. Uvek posle mozedete dodati i pormenuti informacije ako do promena dodje. Go for it. :)
 
Pozdrav,
Radim za Kanadsku firmu u Srbiji (predstavnistvo) na poziciji Senior Software Engineer oko 6 godina, imam ponudu maticne firme da se preselim u Kanadu (Alberta) sa porodicom (mogu da dobijem LMIA od maticne firme u Kanadi)...e sad kvaka
je u tome sto fakticki imam formalno obrazovanje (srednja skola i 10-ak ispita na faksu davne 93-94 god., drustveni smer koji nema blage veze sa zanimanjem), 20-ak Microsoft sertifikata - titula (MCPD,MCIP,MCTS...) (koje u USA i EU prolaze..al ne u CAN kako videh) i 18 godina iskustva u struci (potvrdjenog sto ovde, sto u inostranstvu - imam dokumentaciju) a i mator sam '42 leta.. i tu me ubi EE FSW minumum od 67 ako sam dobro ukapriao. Da li neko zna neki drugi program za apliciranje za radnu - iseljenicku vizu ili bar savet (koji nije da procitam celi forum jer sam ga procitao :)). Inace supruga ima fax (masinac) 'al nema posao :(.
Unapred zahvalan za svaki info..savet...sugestiju

Mozda da probate sa provincijskim, zasto da ne probate predati za Albertu, jos ako je job offer mozete upasti i eto vam odmah 600 poena za EE. Koliko sam ja upucena mislim da mozete ici na tu opciju. Da iscitate fino taj provincijski i saljete.

- - - - - - - - - -

Ajd da se i ja javim ovde...
Mi imamo 370 i ubacili smo se u pool. Kontam da će kad-tad doći i do nas

I mi se nadamo, pa sta bude... :) Eto bolji ste i od nas... pa sretno nam. :)

- - - - - - - - - -

Evo I mene drugari, u subotu polazemo IELTS, ove nedelje saljemo WES pa se nadam da oko 20. udjemo u pool. Ocekujem oko 420 poena, da li prilikom ulaska u pool program izbaci koliko poena imate? Ili racunate sami? Pozdrav svima :bye:

Break a leg! Kako to englezi kazu :) Bice to sve ok.

- - - - - - - - - -

Do kraja godine bice dovoljno i ispod 250 poena.. zivi bili pa videli.

To se ove optimizam.. HUra!!! :D
 
Zanima me da li se moze racunati canadian experience ako fizicki nisam nikad bio tamo a radim kao subcontractor za kanadsku kompaniju (od kuce)


Moze li mi neko objasniti PNP za albertu i da li i za to treba LMIA.

pozz

Nisam spretna bas sa PNP, ali kapiram da moras da imas posao i da treba LMIA. Proveri ovde http://www.albertacanada.com/opportunity/immigrating/ainp.aspx
Ne bih rekla sa se racuna posao kao canadian experience, ali takodje nemoj me uzimati za rec.
 
Cao svima, evo da i ovde ostavim podatke mozda nekom zatrebaju. Nisam dugo bila na krstarici pa vidim da ljudi nekim prethodnim stranama pitaju za preporuke advokata ili agencije za emigriranje u Kanadu. Ja vam mogu iz licnog i pozitivnog iskustva preporuciti gospodju koja radi u Beogradu i koja vec 20 godina pomaze nasim ljudima da emigriraju u Kanadu. Gospodja je Kanadjanka, advokatica - uza specijalnost Drzavljanstvo i Imigracija, cija se maticna firma nalazi u Torontu, Kanada. Ja sam do nje dosla tako sto je moja sestra sa porodicom prvo emigrirala uz njenu pomoc a sada sam i ja u proceduri. Koliko je meni poznato a u vezi sa novim Express Entry programom, mogu da obezbede i posao tj. radnu vizu uz pomoc koje cete konacno dobiti i PR status. Ne znam tacno sve detalje ali evo kontakta. Ne kosta nista da je pozovete, posaljete e-mail ili zakazete sastanak. Znam da prima pozive pon-sre-pet izmedju 15-18h.


Email: jody.pataran@yahoo.com

Ako treba posaljite mi i pp i ja cu vam rado odgovoriti na sve sto znam. Neka nam je svima srecan ovaj duzi put u bolje sutra.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Cao svima, evo da i ovde ostavim podatke mozda nekom zatrebaju. Nisam dugo bila na krstarici pa vidim da ljudi nekim prethodnim stranama pitaju za preporuke advokata ili agencije za emigriranje u Kanadu. Ja vam mogu iz licnog i pozitivnog iskustva preporuciti gospodju koja radi u Beogradu i koja vec 20 godina pomaze nasim ljudima da emigriraju u Kanadu. Gospodja je Kanadjanka, advokatica - uza specijalnost Drzavljanstvo i Imigracija, cija se maticna firma nalazi u Torontu, Kanada. Ja sam do nje dosla tako sto je moja sestra sa porodicom prvo emigrirala uz njenu pomoc a sada sam i ja u proceduri. Koliko je meni poznato a u vezi sa novim Express Entry programom, mogu da obezbede i posao tj. radnu vizu uz pomoc koje cete konacno dobiti i PR status. Ne znam tacno sve detalje ali evo kontakta. Ne kosta nista da je pozovete, posaljete e-mail ili zakazete sastanak. Znam da prima pozive pon-sre-pet izmedju 15-18h.



Email: jody.pataran@yahoo.com

Ako treba posaljite mi i pp i ja cu vam rado odgovoriti na sve sto znam. Neka nam je svima srecan ovaj duzi put u bolje sutra.

Zdravo drustvo,
Nova sam ovdje i interesuje me sve. + 1 Za EE.
Ne mogu poslati PP ali ne znam kako.
Pozdrav
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top