Express Entry / Expression of Interest Canada

Hvala @Pixy1984 i @cika.mancic

@Dragonfly, kako si saznao da ti je file zavrsio u "bunaru" pomenutom i sta to zapravo znaci?

- - - - - - - - - -

Zaboravih da pitam,

Da li ste info da je viza odovrena i poziv za viziranje pasosa dobili na email ili vam je stiglo u vidu obavestenja u EE profilu?

Pozdrav.
Meni je stigao prvo mail, pa sam pogledao na profilu

CRS 459 ITA: 12.01.2017. App: 13.02.2017 AOR: 13.02.2017. Medical passed: 15.03.2017.
Request letter: 02.07.2017
Visa approved: 25.07.2017
 
Hvala @Pixy1984 i @cika.mancic

@Dragonfly, kako si saznao da ti je file zavrsio u "bunaru" pomenutom i sta to zapravo znaci?

- - - - - - - - - -

Zaboravih da pitam,

Da li ste info da je viza odovrena i poziv za viziranje pasosa dobili na email ili vam je stiglo u vidu obavestenja u EE profilu?

Pozdrav.

Kad udjete u proces i dobijete AOR, postoji puno agencija na netu preko kojih mozete naruciti izvestaj od Imigracionog o progresu vase aplikacije. Izvestaj se zove GCMS notes. Po zakonu oni moraju da vam to izdaju, ceka se oko mesec dana i kosta 25$. Tu se vidi puno stvari koje su pisali o vasoj prijavi, i kako napreduje proces. U sustini, to vam ne treba ako aplikacija napreduje normalnim tokom i dobijete vizu u okviru 6 meseci, kao sto pise na sajtu. Ja sam trazila izvestaj kad sam videla da se nista ne desava posle 5 meseci. Aplikacija je prosla medical, svi papiri su ok, agent je napisao da ispunjavam uslove, i onda su poslali na "Security Screening". Problem kod tog Screening-a je sto je to izuzetno netransparentan proces koji moze da potraje beskrajno. Na canadavisa forumu ima ljudi koji cekaju i po dve godine, na zalost. Naravno, ne idu svi aplikanti na tu detaljnu proveru, samo srecni izabranici koji ili imaju dosta putovanja, sluzili vojni rok, ili jednostavno nasumice (najcesce), mozda oko 10-20% svih aplikacija, kako kazu na forumu. Ne postoji nacin da se sazna kada ce taj proces biti zavrsen, mozda bude sutra (malo verovatno), a mozda i za godinu dana. Poslala sam i zvanicni upit preko myCIC profila pre 6 nedelja, na koji niko nije odgovorio. Posto zivim u Dubaiju, mozda misle da sam clan pink panter bande ili neke druge organizacije :dash:
Eto raspisah se o tome, a daj Boze da ovde nikome ove informacije nece trebati i da svi dobiju vize u roku od 6 meseci.
 
Hvala @Pixy1984.

@Dragonfly, nadam se da ce se to zavrsiti uskoro.

Mi smo dobili da je Med passed i trenutni status za BG check je IP2. Tako je vec nedelju dana.
Po svim informacija sa drugih foruma vec smo trebali da dobijemo PPR jer velika vecina taj email dobije u kratkom roku, 1-5 dana.

Ostaje nam da cekamo i da se nadamo!

Srecno svima !
 
Poslednji draw:

1. (1) For the purposes of paragraph 10.2(1)(b) of the Immigration and Refugee Protection Act, the number of invitations that may be issued during the period beginning on August 2, 2017, and ending on August 3, 2017, is 3,264.

Required rank

(2) Foreign nationals who, on August 2, 2017, at 12:22:55 UTC, have been assigned a total of 441 points or more under the Comprehensive Ranking System.....
 
Pozdrav
Da li neko prati provinciju Sask?
Citala sam da su prosirili listu defocitarnih zanimanja... da li je to jos aktuelno?
I, kako da se informisem o nacinu na koji apliciram (neko je pisao da se iz citavog sveta aplicira u isto vreme i da sve bude zavrseno/popunjeno za par minuta)...

Pozdrav,
Na sledecem linku imate neke informacije o tome pa mozda vam i bude od koristi.

https://www.cicnews.com/2017/08/und...upations-list-obtaining-licensure-089439.html
 
Kao sto sam i pretpostavio dosli meni i zeni evaulacija iz WES-a za obrazovanje:
- ja dipl inz. elektronike stari program - Bachelors degree (kao sto su mi i neki rekli nece da priznaju Master diplomu :(((( ) - DA LI IMA POENTE DA SE ZALIM????
- supruga profesor Engleskog - Bachelors degree

OK idemo dalje, otvaranje naloga i molenje boga da upali neki PNP :(
 
Kao sto sam i pretpostavio dosli meni i zeni evaulacija iz WES-a za obrazovanje:
- ja dipl inz. elektronike stari program - Bachelors degree (kao sto su mi i neki rekli nece da priznaju Master diplomu :(((( ) - DA LI IMA POENTE DA SE ZALIM????
- supruga profesor Engleskog - Bachelors degree

OK idemo dalje, otvaranje naloga i molenje boga da upali neki PNP :(

Koliko sam videla po netu i cula od svih koji su prevodili nase diplome - nase diplome po starom programu od 4 god su automatski Bachelor. I meni su 4 god prof Engleskog preveli kao Bachelor, a naknadno sam kasnije zavrsavala Master godinu, i to su mi priznali kao Master. Znam jos par takvih istih slucajeva. Mislim da ne vredi da se zalite, nisam cula da su bilo kome dali Master, ako gresim neka me ispravi neko.
 
Kao sto sam i pretpostavio dosli meni i zeni evaulacija iz WES-a za obrazovanje:
- ja dipl inz. elektronike stari program - Bachelors degree (kao sto su mi i neki rekli nece da priznaju Master diplomu :(((( ) - DA LI IMA POENTE DA SE ZALIM????
- supruga profesor Engleskog - Bachelors degree

OK idemo dalje, otvaranje naloga i molenje boga da upali neki PNP :(

Coa,

Moja preporuka je da spremite i uradite bolje engleski. Kada se pređe u intermediate-advance dobija se dodatnih 50 ili 60 bodova na transferability, tako da je to veliki boost u poenima. Postoje dobre preipreme online, a i ako imate novca u nekim školama engleskog, za IELTS koje mogu da pomognu da se ocene poprave. Naravno sve košta, to je veliki problem, i nije sigurno da će se dobiti bolje ocene posle svega, ali su nekako ti poeni sigurniji jer ne zavise od nikog drugog, dok PNP zavisi od provincije i njihovih potreba.

Pozdrav,
 
Coa,

Moja preporuka je da spremite i uradite bolje engleski. Kada se pređe u intermediate-advance dobija se dodatnih 50 ili 60 bodova na transferability, tako da je to veliki boost u poenima. Postoje dobre preipreme online, a i ako imate novca u nekim školama engleskog, za IELTS koje mogu da pomognu da se ocene poprave. Naravno sve košta, to je veliki problem, i nije sigurno da će se dobiti bolje ocene posle svega, ali su nekako ti poeni sigurniji jer ne zavise od nikog drugog, dok PNP zavisi od provincije i njihovih potreba.

Pozdrav,

Cika :)

plan je i takav, supruga pokidala IELTS (L8.5,R6.5, W7.5, S8) i mladja godinu dana tako da idemo preko nje. Msm da ce mozda da ponovi IELTS zbog Reading-a (da predje 7cu). Za sada otvaramo nalog na njeno ime jer ima bolji IELTS pa da vidimo CRS score. J... nas godine (40 ona, 41 ja) tako da ce score biti too low ali never give up!!!
Mora nesto da upali!! Uvek samo pozitivno!!!

Ako neko ima bolji predlog neka javi :)
 
Pozdrav drugari...
Pratim ovu temu dosta dugo i konačno je došlo vreme da krenemu u pustolovinu kroz EE.

Na samom početku cele te priče par pitanja u vezi sa WES-om:

- Moja žena, koja bi ujedno i bila PA, ima diiplomu sa jednog fakulteta i master sa totalno drugog fakulteta. WES-u bi prijavila da ima master. U tom slučaju da li šalje papire i za jednu i za drugu diplomu ili šalje papire samo za master?
- Kada se na WES-ovom sajtu odradi onaj inicijalni upit .. za Srbiju .. nudi se opcija evaluacije i srednje škole i fakulteta. Da li je iko slao papire za srednju školu?! -ako se ima diploma fakulteta ili master .. logično je da je srednja završena i nevidim poentu slanja papira i za srednju .. ili grešim?
- Ja imam klasičnu diplomu sa fakulteta (4 god.) i taj fakultet sam završio pre novog načina studiranja ili ti bolonje.
WES je skoro update-ovao svoj sajt i tamo lepo piše sledeće .. crvenim boldiranim slovima: Important Information - For incomplete, in-progress, or pre-Bologna study, please ask the institution you attended to send your academic transcript directly to WES.
Do sada se išlo na fakultet za onu drugu kovertu koju oni zatvore i stave pečat pozadi i potpišu i daju tebi da je zajedno sa tvojom kovertom pošalješ FedEx-om ili čime već direktno WES-u. Da li je i dalje ista procedura ili sad kad su uveli ovaj Important Information koji se odnosi i na pre-Bolonju ipak fakultet mora da pošalje tu drugu kovertu a ja šaljem moju? Malo mi taj deo priče nije baš najjasniji ..

Veliko hvala unapred za info ... imam još par nedoumica ali otom-potom .. čim mi admini omoguće normalno postavljanje pitanja jer mi je ovo prva poruka..
 
Pozdrav drugari...
Pratim ovu temu dosta dugo i konačno je došlo vreme da krenemu u pustolovinu kroz EE.

Na samom početku cele te priče par pitanja u vezi sa WES-om:

- Moja žena, koja bi ujedno i bila PA, ima diiplomu sa jednog fakulteta i master sa totalno drugog fakulteta. WES-u bi prijavila da ima master. U tom slučaju da li šalje papire i za jednu i za drugu diplomu ili šalje papire samo za master?

I jedno i drugo, za svaki slucaj.

- Kada se na WES-ovom sajtu odradi onaj inicijalni upit .. za Srbiju .. nudi se opcija evaluacije i srednje škole i fakulteta. Da li je iko slao papire za srednju školu?! -ako se ima diploma fakulteta ili master .. logično je da je srednja završena i nevidim poentu slanja papira i za srednju .. ili grešim?

Ne treba srednja skola da se salje 100%
- Ja imam klasičnu diplomu sa fakulteta (4 god.) i taj fakultet sam završio pre novog načina studiranja ili ti bolonje.
WES je skoro update-ovao svoj sajt i tamo lepo piše sledeće .. crvenim boldiranim slovima: Important Information - For incomplete, in-progress, or pre-Bologna study, please ask the institution you attended to send your academic transcript directly to WES.
Do sada se išlo na fakultet za onu drugu kovertu koju oni zatvore i stave pečat pozadi i potpišu i daju tebi da je zajedno sa tvojom kovertom pošalješ FedEx-om ili čime već direktno WES-u. Da li je i dalje ista procedura ili sad kad su uveli ovaj Important Information koji se odnosi i na pre-Bolonju ipak fakultet mora da pošalje tu drugu kovertu a ja šaljem moju? Malo mi taj deo priče nije baš najjasniji ..
Za ovo ne znam, ali mislim da je i dalje ista procedura koju ste opisali. Probajte da pitate na fakultetu, ili neko mozda ovde zna ko je skorije slao za WES.
Veliko hvala unapred za info ... imam još par nedoumica ali otom-potom .. čim mi admini omoguće normalno postavljanje pitanja jer mi je ovo prva poruka..
Sa srecom!
 
Pozdrav drugari...
Pratim ovu temu dosta dugo i konačno je došlo vreme da krenemu u pustolovinu kroz EE.

Na samom početku cele te priče par pitanja u vezi sa WES-om:

- Moja žena, koja bi ujedno i bila PA, ima diiplomu sa jednog fakulteta i master sa totalno drugog fakulteta. WES-u bi prijavila da ima master. U tom slučaju da li šalje papire i za jednu i za drugu diplomu ili šalje papire samo za master?
- Kada se na WES-ovom sajtu odradi onaj inicijalni upit .. za Srbiju .. nudi se opcija evaluacije i srednje škole i fakulteta. Da li je iko slao papire za srednju školu?! -ako se ima diploma fakulteta ili master .. logično je da je srednja završena i nevidim poentu slanja papira i za srednju .. ili grešim?
- Ja imam klasičnu diplomu sa fakulteta (4 god.) i taj fakultet sam završio pre novog načina studiranja ili ti bolonje.
WES je skoro update-ovao svoj sajt i tamo lepo piše sledeće .. crvenim boldiranim slovima: Important Information - For incomplete, in-progress, or pre-Bologna study, please ask the institution you attended to send your academic transcript directly to WES.
Do sada se išlo na fakultet za onu drugu kovertu koju oni zatvore i stave pečat pozadi i potpišu i daju tebi da je zajedno sa tvojom kovertom pošalješ FedEx-om ili čime već direktno WES-u. Da li je i dalje ista procedura ili sad kad su uveli ovaj Important Information koji se odnosi i na pre-Bolonju ipak fakultet mora da pošalje tu drugu kovertu a ja šaljem moju? Malo mi taj deo priče nije baš najjasniji ..

Veliko hvala unapred za info ... imam još par nedoumica ali otom-potom .. čim mi admini omoguće normalno postavljanje pitanja jer mi je ovo prva poruka..

Kao ste rece @**Dragonfly** mi smo imali istu situaciju i slali smo obe diplome - za svaki slucaj.
Faks 4 godine je priznat kao Bachelor 4 years a master dve goine kao Master :)

Koliko god diploma da posaljes evaluirace ih o istom trosku :)
Ako se dobro secam, sve dipolome mogu(idu) u jednu kurirsku kovertu - u nasem slucaju UPS.
Dosta povoljnije a stize za 2-3 dana.

Takodje, vezano za notifikaciju koju pominjes, u svim slucajevima do sada "institucija je slala svoju kovertu".
Oni su popunili wes obrazac, pecatirali, zatvorili kovertu i nju takoje pecatirali na preklopu.
Mo smo samo "odenli u postu" i platili za to :)

Tako da ne vidim zasto bi to bilo druacije sada.
Mozda da ubacis u dve kurirske koverte?

Srecno !!
 
Bilo je izvlacenje 9 Avgusta...

Determination — number of invitations

1. (1) For the purposes of paragraph 10.2(1)(b) of the Immigration and Refugee Protection Act, the number of invitations that may be issued during the period beginning on August 9, 2017, and ending on August 10, 2017, is 2,991.

Required rank

(2) Foreign nationals who, on August 9, 2017, at 12:15:03 UTC, have been assigned a total of 433 points or more under the Comprehensive Ranking System that is set out in the Ministerial Instructions Respecting the Express Entry System....
 
Mi smo slali pre mesec dana i kao sto pisu gore faks odradio svoj deo (pecatirano na preklopu itd) mi sve stavili u jednu posiljku za mene i suprugu ( 4 koverte ) i sve poslali preko Poste 2600din slanje za Kanadu i evo dobili pre neki dan od WES-a rezultate bez problema.
Ps. Nismo slali srednje skole ne treba ti.
Ps2. Ne zaboravi vencani list za suprugu!!!!!

Ako treba nesto javi mi smo svezi jos oko toga.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Pozdrav,
imam jednu situaciju pomalo čudnu, naime prilikom prevoda diplome i dodatka diplome prevodioc mi je lupio crno beli pecat i potpisao se plavom hemijskom (pozvao sam prevodioca i rekli su mi da oni nemaju plavi pečat i da ne brinem), posto je sve proslo ok u WES-u i dobio sam evaluaciju e sad prilikom dobijanja ITA treba sve to ponovo da im skeniram i pošaljem ali čitanjem indijskih foruma naleteo sam na jedan post gde je neko napisao da je odbijen zato što je skenirao neki dokument i sve je bilo crno belo i da je odbien zato sto sumljaju da je to falsifikat. E moje pitanje je da li je neko poslao prevode diploma sa crno belim pecatom i da li su imli neke probleme sa imigracionim bas zbog toga?
hvala
 
Pozdrav,
imam jednu situaciju pomalo čudnu, naime prilikom prevoda diplome i dodatka diplome prevodioc mi je lupio crno beli pecat i potpisao se plavom hemijskom (pozvao sam prevodioca i rekli su mi da oni nemaju plavi pečat i da ne brinem), posto je sve proslo ok u WES-u i dobio sam evaluaciju e sad prilikom dobijanja ITA treba sve to ponovo da im skeniram i pošaljem ali čitanjem indijskih foruma naleteo sam na jedan post gde je neko napisao da je odbijen zato što je skenirao neki dokument i sve je bilo crno belo i da je odbien zato sto sumljaju da je to falsifikat. E moje pitanje je da li je neko poslao prevode diploma sa crno belim pecatom i da li su imli neke probleme sa imigracionim bas zbog toga?
hvala

Nemaju razloga za sumnju, jer to je original pecat. I da ga skenirate u boji, bice crn, ne mozete nista tu da uradite. Moj pecat prevodioca na policijskom uverenju je crn, i celo uverenje je crno belo, nisu pravili nikakav problem oko toga. To sto su oni pisali na forumu se odnosi na dokumenta koja su skenirana crno-belo a imaju neka bitna obelezja koja su u boji.
 
Drugari, hvala puno na odgovorima .. neke stvari su sad malo jasnije..

Nakon pročitane cele ove teme kao i Kako do Kanadske iseljeničke vize + podosta sa CanadaVisa foruma .. napravio sam lisu od par pitanja na koja nigde nisam uspeo da nađem adekvatne odgovore..pa kako ne bih slao 100 poruka hajde da probamo ovako:

Medical:
- kada se generalno zakazuje medical? (pre ITA, odmah čim se dobije ITA, .. ili..?)
- od momenta zakazivanja .. oni koji su radili u Beogradu .. koliko se dugo čeka da se dobije termin kada će se uraditi pregledi? (dan-dva ..15 dana..?)
- da li može kratak opis šta se sve konkretno radi tj. chekira na tom medicalu? .. koliko sam pregled fizički traje? (15-20min .. sat-dva .. ceo dan..?)
- pošto mi imamo ćerkicu koja će u periodu kada se nadamo da ćemo dobiti ITA imati 4 god. .. kako ide medical za klince? -šta njima sve pregledaju?
- koliko košta medical za nas starije a koliko za klince?
- daleko bilo, da li je neko odbijen zbog medical-a?

Potvrda o nekažnjavanju:
- kada je najbolje tražiti ovu potvrdu iz SUP-a .. pre ITA .. odmah po dobijanju ITA .. ?
- za one iz Beograda .. od momenta podnošenja zahteva .. koliko se dugo čeka da bi se dobilo rešenje? -čuo sam razne priče da je trajalo i po mesec dana...
- koliko košta ova potvrda?
- da li potvrda ima neki "rok trajanja"? -negde sam video da se pominje period od 6 meseci do godinu dana?

Proof of funds:
- da li je neko imao slučaj da je držao keš u sefu u banci .. kako to dokazati kao PoF?
- mislim da je @Boske83 rekao na ovoj temi da je Banka Intesa jako fleksibilna kada su u pianju custom made izjave za PoF .. da li je neko već radio ovo sa Intesom (osim Bosketa83) .. kakva su vam iskustva sa njima?
- možda mnogo tražim, ali .. jel može na PM neki custom made template iz Intese .. čisto da vidim kako izgleda.. podrazumeva se da je bez cifara....

Family member:
- Na pitanje "da li imate nekog od rodbine ko ima status PR ili da je citizen of Canada" šta reći za sestru od tetke? :-) Kako se sestra od tetke vodi po njihovoj klasifikaciji familije? Imam neki osećaj da je u pitanju "cousin" ili ti rod koji nije toliko blizak po njihovom rangiranju te da je ne mogu navesti kao blisku familiju u Kanadi ... ili grešim?

IELTS:
- ukoliko engleski poznajete dovoljno dobro i koristite ga u svakodnevnoj komunikaciji, kao što je kod mene slučaj jer imam gomilu kolega-strendžera, koliko vam je trebalo vremena (okirno) da spremite test za najveće ocene? -znam da je pitanje jako individualno ali generalno.. jel se radi o mesec-dva..ili 6-7 meseci .. ?

Hvala do neba svima za odgovore...

pozz
 

Back
Top