Express Entry / Expression of Interest Canada

Hvala Coa. Javljam se kad uživo vidim koverat. Ne znam na šta to liči jer ga nisu zalepili pre udaranja pečata nego samo nakon, tim selotejpom. Bojim se da ne izgleda neuredno i kao da je otvaran pa neko hteo to da prikrije prelepljivanjem. Dobro, makar si ti slao slično zalepljen i bez potpisa preko preklopa. Moj nema ni potpis, nit zaglavlje faksa pozadi, nit je zalepljen prema instrukcijama...Videćemo šta me s ovim drugim čeka - odužilo se k'o gladna godina al' kad zavisim od drugih ne mogu da izvoljevam.
Zero, ja mislim da ti treba samo jedan "tvoj" koverat u koji ubaciš i regularnu i master diplomu (tj.kopije) a žena isto jedan "svoj" s diplomom i venčanim listom. Naravno, ako si siguran da dvoje ljudi mogu da šalju odjednom i o istom trošku a čini mi se da je neko odavde već uradio tako. Ja imam dve diplome s različitih faksova i staviću ih u jedan "svoj". Ali nek ti odgovori i neko ko je već slao dokumenta. Pozdrav.
 
Postovani, novi sam na forumu, moja supruga i ja smo u toku popunjavanja aplikacije vec 5 mjeseci, neke smo stvari oko ispunjavanja vec obavili. Dosli smo do dijela koji se odnosi na novac koji treba staviti na bankovni racun. procitali smo na glavnoj stranici cic.gc.ca da nam je potrebno 18.850 Kanadskih dolara sto iznosi 24.000 km s obzirom da smo troclana porodica. Imamo tamo kod koga biti. Zanima nas da li moramo bas tacno toliko novaca pripremiti ili mozemo staviti i neku znatno manju sumu. Da li bi taj postupak ugrozio nasu aplikaciju? Lijep pozdrav i puno srece svima
 
Postovani, nov sam na ovom forumu. Moja supruga i ja radimo na nasoj aplikaciji oko 5 mjeseci, dosta toga smo uspjeli uraditi. ocekujemo rezultate IELTS ispita. Imao bih neka pitanja, nadam se da nam mozete pomoci: 1. Posto sam ja nosilac aplikacije zanima me je li dovoljno da samo ja radim IELTS test li mora i moja supruga? Mi smo troclana porodica, vidjeli smo na glavnoj stranici cic.gc.ca da je u okviru potrebnog novca na racunu iznos 18.850 Kanadskih dolara sto iznosi 24.000 konvertibilnih maraka koji se odnosi na porodicu od tri clana. nas zanima da li je moguce priloziti manje novca od ovog navedenog?
 
Postovani, nov sam na ovom forumu. Moja supruga i ja radimo na nasoj aplikaciji oko 5 mjeseci, dosta toga smo uspjeli uraditi. ocekujemo rezultate IELTS ispita. Imao bih neka pitanja, nadam se da nam mozete pomoci: 1. Posto sam ja nosilac aplikacije zanima me je li dovoljno da samo ja radim IELTS test li mora i moja supruga? Mi smo troclana porodica, vidjeli smo na glavnoj stranici cic.gc.ca da je u okviru potrebnog novca na racunu iznos 18.850 Kanadskih dolara sto iznosi 24.000 konvertibilnih maraka koji se odnosi na porodicu od tri clana. nas zanima da li je moguce priloziti manje novca od ovog navedenog? lijep pozdrav i sretno svima
 
Postovani, nov sam na ovom forumu. Moja supruga i ja radimo na nasoj aplikaciji oko 5 mjeseci, dosta toga smo uspjeli uraditi. ocekujemo rezultate IELTS ispita. Imao bih neka pitanja, nadam se da nam mozete pomoci: 1. Posto sam ja nosilac aplikacije zanima me je li dovoljno da samo ja radim IELTS test li mora i moja supruga? Mi smo troclana porodica, vidjeli smo na glavnoj stranici cic.gc.ca da je u okviru potrebnog novca na racunu iznos 18.850 Kanadskih dolara sto iznosi 24.000 konvertibilnih maraka koji se odnosi na porodicu od tri clana. nas zanima da li je moguce priloziti manje novca od ovog navedenog? lijep pozdrav i sretno svima
Morate da imate taj novac, ako prilozite da imate manje, bicete odmah odbijeni, to je jedan od glavnih preduslova. Jedini nacin da ga zaobidjete, je da imate poslovnu ponudu. Nazalost, ne pomaze cinjenica da imate nekoga tamo kad je ispunjenje ovog uslova u pitanju.
 
Zdravo svima,
Imam jednu nedoumicu, pa bih zeleo da vidim kakav je rezon pratilaca ovog foruma.
Naime, ja sam inzenjer elektrotehnike, ali nemam ni dan inzenjerskog radnog iskustva. Sa druge strane, radim kao elektricar u ozbiljnoj firmi vec vise od sedam godina.
Moja nedoumica je sledeca... Da li da saljem svoju diplomu na proveru u WES (pa da se prijavljujem kao inzenjer elektrotehnike) ili da postupak prijave radim kao elektricar, imajuci u vidu da su elektricari sa iskustvom uvek na listama NOC i PNP? Ako idem kao elektricar, da li je potrebno da se polaze neki test u adekvatnoj zanatskoj komori/esnafu odredjene provincije, ili se prijavljujem na osnovu svog radnog iskustva u Srbiji?
 
Zdravo svima,
Imam jednu nedoumicu, pa bih zeleo da vidim kakav je rezon pratilaca ovog foruma.
Naime, ja sam inzenjer elektrotehnike, ali nemam ni dan inzenjerskog radnog iskustva. Sa druge strane, radim kao elektricar u ozbiljnoj firmi vec vise od sedam godina.
Moja nedoumica je sledeca... Da li da saljem svoju diplomu na proveru u WES (pa da se prijavljujem kao inzenjer elektrotehnike) ili da postupak prijave radim kao elektricar, imajuci u vidu da su elektricari sa iskustvom uvek na listama NOC i PNP? Ako idem kao elektricar, da li je potrebno da se polaze neki test u adekvatnoj zanatskoj komori/esnafu odredjene provincije, ili se prijavljujem na osnovu svog radnog iskustva u Srbiji?

Mogu da odgovorim za Express Entry/Foreign Skilled Worker. Nije problem da se ne slazu diploma i radno iskustvo za Foreign Skilled Worker kategoriju. U tom slucaju u prijavi navodite kao zanimanje ono cime se bavite (u vasem slucaju elektricar) jer tu imate iskustvo, a diploma ide u prilog i dobicete poene za nju. Pogotovo sto su opet to povezane oblasti, tj ne dolazite Vi sa diplomom iz knjizevnosti. Jedini problem je, sto morate da proverite da li se Vase zanimanje elektricara uopste kvalifikujue za FSW, tj da li spada pod NOC 0, A ili B, sto je uslov za FSW. Ako se ne kvalifikuje, onda morate da se prijavljujete preko nekog drugog kanala (mislim da je to Foreign Skilled Trade), za to ne znam kako ide i da li diploma igra neku ulogu.
 
Postovani, pokusavali smo da na odgovarajuce nacine prikupimo sve bodove za Express Entry ali nemamo dovoljan minimum. radili smo probnu aplikaciju za program self-employed,gdje imamo dovoljan broj bodova, a odgovor je bio da imamo sanse. S obzirom da imam vise od 17 godina skole, te sam magistrirao likovnu umjetnost, i od 2010 godine pa do danas sam prikupio dovoljno diploma sa svjetskih izlozbi. Radim kao slobodni umjetnik vec 7 godina, ali ne mogu to da dokazem. imam iskustva koje bi papirima konkretnije mogao dokazati ali se to odnosi na rad u drugim poslovima. Da li ja mogu svoje radno iskustvo dokazati izlozbama ili volontiranjem? Dobro govorim engleski jezik i ocekujem dobru ocjenu iz IELTS-a. Da li postoji neki link koji se odnosi na zadati iznos novca za ovaj program? Da li bi aplikacija bila odbijena ako ne bih mogao dokazati svoje radno iskustvo papirima? Pozdrav i hvala unaprijed
 
Zdravo, trenutno sam u Vankuveru turisticki. Informisala sam se oko dobijanja permanent residence i probala bih da je dobijem preko express entry skilled worker. Imam 28 godina, osnovne studije zavrsene u Beogradu na Fakultetu dramskih i dva mastera: jedan zavrsen u Italiji(Laurea Magistrale 2 godine) i drugi u Spaniji(MBA 1godina).
Nisam imala radnu knjizicu dok sam radila u Beogradu, al vec procitah da nije neophodna.
Pre svega me zanima kakav dokument treba da trazim Univerzitetima i sta neizostavno mora da bude deo tih potvrda o diplomiranju ili diploma? Posle sve prevodim na engleski i sa apostilom se salje WES-u?
U kom trenutku se prijavljujem za EE? Tek nakon sto prikupim dokumenta vezana za obrazovanje i radno iskustvo i vec imam odgovor od WES-a?

Hvala unapred ko bude imao strpljenja da mi odgovori!
 
Zdravo, trenutno sam u Vankuveru turisticki. Informisala sam se oko dobijanja permanent residence i probala bih da je dobijem preko express entry skilled worker. Imam 28 godina, osnovne studije zavrsene u Beogradu na Fakultetu dramskih i dva mastera: jedan zavrsen u Italiji(Laurea Magistrale 2 godine) i drugi u Spaniji(MBA 1godina).
Nisam imala radnu knjizicu dok sam radila u Beogradu, al vec procitah da nije neophodna.
Pre svega me zanima kakav dokument treba da trazim Univerzitetima i sta neizostavno mora da bude deo tih potvrda o diplomiranju ili diploma? Posle sve prevodim na engleski i sa apostilom se salje WES-u?
U kom trenutku se prijavljujem za EE? Tek nakon sto prikupim dokumenta vezana za obrazovanje i radno iskustvo i vec imam odgovor od WES-a?

Hvala unapred ko bude imao strpljenja da mi odgovori!

Odradite WES i IELTS, dobijete sve rezultate i onda se prijavite. Za WES vam ne treba apostil, prevedete diplomu i transkript ispita kod sudskog tumaca u dve kopije - jednu salje fakultet sa zvanicnim pecatom, drugu saljete vi.
 
Drugari .. nešto malo zamrla tema... ?

Čisto da čekiram .. jel vas ima koji ste još uvek u pool-u ili tek planirate ..?
Kako napreduju aplikacije?

- - - - - - - - - -

Kad sam već ovde ...
Čisto mi pade na um da proverim sa vama .. možda neko zna..
Da li ima neki sajt ili neka institucija gde unapred, on-line, može da se uradi background & police check pre nego što CIC krene da radi svoju priču ?

Thanks unapred za info...
 
Drugari .. nešto malo zamrla tema... ?

Kad sam već ovde ...
Čisto mi pade na um da proverim sa vama .. možda neko zna..
Da li ima neki sajt ili neka institucija gde unapred, on-line, može da se uradi background & police check pre nego što CIC krene da radi svoju priču ?

Thanks unapred za info...

I da ima, CIC to ne bi prihvatio umesto sopstvenog background check-a. Predas uverenja iz policije, i cekas da te oni isproveravaju, nema druge.
 
Pitanje oko slanja papira za WES - konkretno ciljam na "legible photocopies and translations".

Samo da vidim da li razmišljam u dobrom pravcu:

1. napravim fotokopiju diplome,
2. ponesem diplomu (original) i fotokopiju kod notara da bi mi on "overio" fotokopiju da je ona verna originalu,
3. odnesem overenu fotokopiju kod prevodioca/sudskog tumača kako bi ovaj to preveo na engleski
4. WES-u šaljem fotokopiju overene fotokopije (zvuči retardirano, znam) plus fotokopiju prevoda jer prevod ima neki dodatni papir kojim se potvrđuje da je veran izvornom dokumentu pa ne mora da se i to nosi kod notara ...

5. ista priča i sa onim dodatkom diplomi ukoliko faks to ne prevede u startu..

.. ili grešim u koracima negde?

thanks unapred za info :-)
 
Pitanje oko slanja papira za WES - konkretno ciljam na "legible photocopies and translations".

Samo da vidim da li razmišljam u dobrom pravcu:

1. napravim fotokopiju diplome,
2. ponesem diplomu (original) i fotokopiju kod notara da bi mi on "overio" fotokopiju da je ona verna originalu, - Ovo ti ne treba, dovoljan je pecat sudskog tumaca
3. odnesem overenu fotokopiju kod prevodioca/sudskog tumača kako bi ovaj to preveo na engleski
4. WES-u šaljem fotokopiju overene fotokopije (zvuči retardirano, znam) plus fotokopiju prevoda jer prevod ima neki dodatni papir kojim se potvrđuje da je veran izvornom dokumentu pa ne mora da se i to nosi kod notara ...

5. ista priča i sa onim dodatkom diplomi ukoliko faks to ne prevede u startu..

.. ili grešim u koracima negde?

thanks unapred za info :-)

Sve drugo je ok, osim ovog pod 2
 
Pozdrav drugari ...

Pitanje u vezi sa overom master diplome..

Naime, moja draga je pre dve nedelje odbranila master rad i dobila uverenje sa fakulteta zajedno sa onim dodatkom o položenim ispitima.
Diplome se izdaju samo jednom godišnje tako da će proći dosta vremena dok ona fizički ne dobije tu diplomu.

WES sa druge strane traži da se od dokumenata pošalje diploma i dodatak diplomi.
Obzirom na to da ona tu diplomu fizički neće dobiti bar još jedno 6 meseci .. da li ono uverenje sa faksa može da se protumači kao diploma? .. -ili da se prevede to uverenje zajedno sa dodatkom i da se u explanation letter-u napiše da se diploma očekuje tokom 2018. god jer je to praksa fakulteta?

Da li je neko imao slična iskustva sa ovim?

Veliko hvala unapred za info ...
 
Pozdrav drugari ...

Pitanje u vezi sa overom master diplome..

Naime, moja draga je pre dve nedelje odbranila master rad i dobila uverenje sa fakulteta zajedno sa onim dodatkom o položenim ispitima.
Diplome se izdaju samo jednom godišnje tako da će proći dosta vremena dok ona fizički ne dobije tu diplomu.

WES sa druge strane traži da se od dokumenata pošalje diploma i dodatak diplomi.
Obzirom na to da ona tu diplomu fizički neće dobiti bar još jedno 6 meseci .. da li ono uverenje sa faksa može da se protumači kao diploma? .. -ili da se prevede to uverenje zajedno sa dodatkom i da se u explanation letter-u napiše da se diploma očekuje tokom 2018. god jer je to praksa fakulteta?

Da li je neko imao slična iskustva sa ovim?

Veliko hvala unapred za info ...

Pozdrav zer0day,
Isti problem je imala i moja zena, mi smo cekali da uzmemo diplomu od fakulteta pa smo tek onda slali WES-u, prosto nismo nasli nikog ko je slao samo uverenje da nam potvrdi da li moze ili ne. Ako ima smisla odradite sve ostale pripreme najvise mislim na IELTS za koji treba vremena da se spremi pa će se bar malo smanjiti taj period ili ako ste već sve ostalo uradili šalji pa ćes videti.
Pozdrav
 

Back
Top