Express Entry / Expression of Interest Canada

MINISTERIAL INSTRUCTIONS RESPECTING INVITATIONS TO APPLY FOR PERMANENT RESIDENCE UNDER THE EXPRESS ENTRY SYSTEM (APRIL 17, 2015)

Determination — number of invitations

1. (1) For the purposes of paragraph 10.2(1)(b) of the Immigration and Refugee Protection Act, the number of invitations that may be issued during the period beginning on April 17, 2015 and ending on April 18, 2015 is 715.

Required rank

(2) Foreign nationals who, on April 18, 2015 at 00:00:00 UTC, have been assigned a total of 453 points or more under the Comprehensive Ranking System that is set out in the Ministerial Instructions Respecting the Express Entry System, as published in the Canada Gazette, Part I, on December 1, 2014 and as amended from time to time, occupy the rank required to be invited to make an application for permanent residence.


Nama je stigla ITA... :)
 
MINISTERIAL INSTRUCTIONS RESPECTING INVITATIONS TO APPLY FOR PERMANENT RESIDENCE UNDER THE EXPRESS ENTRY SYSTEM (APRIL 17, 2015)

Determination — number of invitations

1. (1) For the purposes of paragraph 10.2(1)(b) of the Immigration and Refugee Protection Act, the number of invitations that may be issued during the period beginning on April 17, 2015 and ending on April 18, 2015 is 715.

Required rank

(2) Foreign nationals who, on April 18, 2015 at 00:00:00 UTC, have been assigned a total of 453 points or more under the Comprehensive Ranking System that is set out in the Ministerial Instructions Respecting the Express Entry System, as published in the Canada Gazette, Part I, on December 1, 2014 and as amended from time to time, occupy the rank required to be invited to make an application for permanent residence.


Nama je stigla ITA... :)


Sve čestitke, impresivno!
 
MINISTERIAL INSTRUCTIONS RESPECTING INVITATIONS TO APPLY FOR PERMANENT RESIDENCE UNDER THE EXPRESS ENTRY SYSTEM (APRIL 17, 2015)

Determination — number of invitations

1. (1) For the purposes of paragraph 10.2(1)(b) of the Immigration and Refugee Protection Act, the number of invitations that may be issued during the period beginning on April 17, 2015 and ending on April 18, 2015 is 715.

Required rank

(2) Foreign nationals who, on April 18, 2015 at 00:00:00 UTC, have been assigned a total of 453 points or more under the Comprehensive Ranking System that is set out in the Ministerial Instructions Respecting the Express Entry System, as published in the Canada Gazette, Part I, on December 1, 2014 and as amended from time to time, occupy the rank required to be invited to make an application for permanent residence.


Nama je stigla ITA... :)

CESTITAM !!! :vatromet::vatromet::vatromet:
Sto u prevodu znaci za par meseci ste u Kanadi. Sjajno, sve najbolje i javljaj nam kako teku sve pripreme.
 
Dobro vece svima :)
Novi clan foruma sam i bila bih veoma zahvalna da me neko uputi oko ovog " programa " Express Entry-a ...vec nekoliko puta i suprug i ja pokusavamo da shvatimo gde gresimo ,
nismo ni tupi ni glupi , ocigledno da nam je nesto promaklo , isli smo korak po korak , od prvog linka gde proveramo " Find out if you're eligible to apply for Express Entry" ,
uvek dobijamo negativan odgovor , tj da nije podoban za ovaj program ,
Based on your answers, you do not appear to be eligible for Express Entry
Osnovne info : suprug 37 god, 10 god radnog iskustva, fakultetski obrazovan, odlicno poznavanje i svakodnevna upotreba engleskog jezika, ...pa opet ne snalazimo se :( mozda nas prevelika zelja da odemo iz ove zemlje "blokira " ...
Koji je to prvi korak , drugi korak , verujte mi nocima sam citala forum, pre nego sam resila da se registrujem i posaljem pitanje jer stvarno mi nije jasno gde gresimo ...

Hvala svima na dobroj volji i trudu , i saljem Vam jedan rudarski pozdrav SRECNO :bye:
 
P.S.
Da se dopunim, prvo popunjavamo upitnik :

Apply to immigrate to Canada
There are different programs that allow you to immigrate to Canada permanently. Answer a few questions to find out what immigration programs you can apply for.

Tu nam kaze da smo za EE , idemo dalje , popunimo sledeci upitnik , onda dobijemo odgovor da nismo za EE ....
u cemu je fora , molim Vas za pomoc :sad2:
 
Dobro vece svima :)
Novi clan foruma sam i bila bih veoma zahvalna da me neko uputi oko ovog " programa " Express Entry-a ...vec nekoliko puta i suprug i ja pokusavamo da shvatimo gde gresimo ,
nismo ni tupi ni glupi , ocigledno da nam je nesto promaklo , isli smo korak po korak , od prvog linka gde proveramo " Find out if you're eligible to apply for Express Entry" ,
uvek dobijamo negativan odgovor , tj da nije podoban za ovaj program ,
Based on your answers, you do not appear to be eligible for Express Entry
Osnovne info : suprug 37 god, 10 god radnog iskustva, fakultetski obrazovan, odlicno poznavanje i svakodnevna upotreba engleskog jezika, ...pa opet ne snalazimo se :( mozda nas prevelika zelja da odemo iz ove zemlje "blokira " ...
Koji je to prvi korak , drugi korak , verujte mi nocima sam citala forum, pre nego sam resila da se registrujem i posaljem pitanje jer stvarno mi nije jasno gde gresimo ...

Hvala svima na dobroj volji i trudu , i saljem Vam jedan rudarski pozdrav SRECNO :bye:

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/apply-factors.asp

ovde imate bodovanje, pretpostavljam da aplicirate na FSW... da li imate min 67/100 poena? ... ako to imate, onda dobro proverite da upisete ispravan proof of funds, jer ako nemate dovoljno novaca za porodicu, automatski niste podobni... tabela se nalazi ovde - http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/funds.asp ..

nadam se da ce pomoci...
 
Nismo odradili test ,
cekirala sam okvirno vrednosti,
za supruga cenim da ne bi dobio ispod 8-8.5 ni jedan modul, dok sam ja malo slabija negde oko 5.5-6 ..

Tek krecemo u celu ovu pricu, odakle poceti , sta prvo uraditi, nismo sami imamo i dvoje dece , sin krece u I razred u sept, ima tu dosta uklapanja, razmisljanja, matematika kaze da i dosta novca treba ....

Hvala Boske jos jednom, def je bilo pitanje oko sume novca po clanu porodice, ...mislim stvarno da imam 20.000 na racunu ne bih planirala odlazak bilo gde vec bi pokrenula svoj biznis ...ali dobro i to se da prevazici ...nekako ...

SRECNO

- - - - - - - - - -

Imam jedno pitanje u vezi testa ,
citajuci iskustva vidim da su neki izlazili na general a neko ide na academic ....

Sami biramo na koji izlazimo , ili se ide prvo na general pa na academic ?
Da li moze odmah na academic ?

SRECNO
 
Nismo odradili test ,
cekirala sam okvirno vrednosti,
za supruga cenim da ne bi dobio ispod 8-8.5 ni jedan modul, dok sam ja malo slabija negde oko 5.5-6 ..

Tek krecemo u celu ovu pricu, odakle poceti , sta prvo uraditi, nismo sami imamo i dvoje dece , sin krece u I razred u sept, ima tu dosta uklapanja, razmisljanja, matematika kaze da i dosta novca treba ....

Hvala Boske jos jednom, def je bilo pitanje oko sume novca po clanu porodice, ...mislim stvarno da imam 20.000 na racunu ne bih planirala odlazak bilo gde vec bi pokrenula svoj biznis ...ali dobro i to se da prevazici ...nekako ...

SRECNO

- - - - - - - - - -

Imam jedno pitanje u vezi testa ,
citajuci iskustva vidim da su neki izlazili na general a neko ide na academic ....

Sami biramo na koji izlazimo , ili se ide prvo na general pa na academic ?
Da li moze odmah na academic ?

SRECNO

Iznenadili bi ste se sta je sve od ocena moguce dobiti u beogradskom British Council-u...

Za novce - ili mozete imati job offer (sa ili bez LMIA) pa vam ne trebaju proof of funds, ili morate prikazati iznos iz tabele... Kanadski Permanent Residence vredi mnogo vise od toga sto Kanada trazi od imigranata da prikazu da imaju, tako da je meni prilicno razumljivo da ne zele da uvoze ljude koji ce se od prvog meseca nakaciti na socijalnu pomoc zato sto nemaju dovoljno novca da se izdrzavaju dok ne pronadju poslove... taj iznos koji oni traze je osiguranje za 6 meseci da necete traziti socijalnu pomoc od drzave, posle mozete - ako vam se isplati... ne verujem da je ikome cilj i namera da se seli i zivi na socijali, ali Kanada to ne moze da zna, i zato se osigurava barem na 6 meseci...

za test engleskog - SVE pise vrlo jasno na CIC sajtu... http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/language-testing.asp

pozdrav
B
 
Pozdrav drugari,

imam jedno praktično pitanje, za koje mislim da sam već video da ga je neko postavio.
Šta se dešava ako imate LMIA za struku koja je potpuno različita od vašeg formalnog obrazovanja? Primer: recimo da ste inžinjer elektrotehnike ili mašinstva, a obezbedite LMIA za neki zanat (tipa moler, stolar i slično).
Znači, nidje veze :)
 
Boske i sta je sad tvoj sledeci korak kad se dobije ITA...znam da pise na sajtu nego vise volim da cujem ovako po naski :D nek je sa srecom:klap:

Pa mora se popuniti aplikacija u roku od 60 dana... dobije se novi potpuno deo profila na MyCIC, gde se sve popunjava, i onda personal document checklist... :D

generalno, treba sve... i sredstva za processing fee i RPRF, i police checks, i upfront medical - apsolutno sve...

nakon toga - dobije se AOR za 5-6 dana... pa potvrda da je medical stigao... pa onda oni traze ili ne traze pojasnjenja i dopune... i onda pozivaju da se donesu pasosi...

tako nekako - uglavnom, uz malo srece, bice put do Beca za 3-4 meseca... :)
 
Pozdrav drugari,

imam jedno praktično pitanje, za koje mislim da sam već video da ga je neko postavio.
Šta se dešava ako imate LMIA za struku koja je potpuno različita od vašeg formalnog obrazovanja? Primer: recimo da ste inžinjer elektrotehnike ili mašinstva, a obezbedite LMIA za neki zanat (tipa moler, stolar i slično).
Znači, nidje veze :)

U principu nema veze koje ti je zvanicno obrazovanje ako mozes da dokazes da imas radno iskustvo u zanimanju za koje si dobio LMIA.
U samom dokumentu pise koje obrazovanje je potrebno, za zanatske poslove nije specifirano. Znaci spremi samo pisma preporuke od ljudi za koje si radio, to ce ti biti dovoljno da dokazes radno iskustvo.

- - - - - - - - - -

Iznenadili bi ste se sta je sve od ocena moguce dobiti u beogradskom British Council-u...

Za novce - ili mozete imati job offer (sa ili bez LMIA) pa vam ne trebaju proof of funds, ili morate prikazati iznos iz tabele... Kanadski Permanent Residence vredi mnogo vise od toga sto Kanada trazi od imigranata da prikazu da imaju, tako da je meni prilicno razumljivo da ne zele da uvoze ljude koji ce se od prvog meseca nakaciti na socijalnu pomoc zato sto nemaju dovoljno novca da se izdrzavaju dok ne pronadju poslove... taj iznos koji oni traze je osiguranje za 6 meseci da necete traziti socijalnu pomoc od drzave, posle mozete - ako vam se isplati... ne verujem da je ikome cilj i namera da se seli i zivi na socijali, ali Kanada to ne moze da zna, i zato se osigurava barem na 6 meseci...

za test engleskog - SVE pise vrlo jasno na CIC sajtu... http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/language-testing.asp

pozdrav
B

..sto se tice socijalne pomoci...
To je bila nekada popularna "zanimacija" ratnih emigranata iz bivse Jugoslavije...
Situacija se znatno izmenila, i svako ko misli da ce lako dobiti socijalnu pomoc ce se vrlo neprijatno iznenaditi novom procedurom...drugin recima ne bih mnogo racunao na tu soluciju, narocito za novopridosle PR
 
..sto se tice socijalne pomoci...
To je bila nekada popularna "zanimacija" ratnih emigranata iz bivse Jugoslavije...
Situacija se znatno izmenila, i svako ko misli da ce lako dobiti socijalnu pomoc ce se vrlo neprijatno iznenaditi novom procedurom...drugin recima ne bih mnogo racunao na tu soluciju, narocito za novopridosle PR

Da slazem se ...to je nekad bila glavna zanimacija, mada mislim da je danas stanje mnogo drugacije, narocito za fakultetski obrazovan kadar, mislim stvarno ko bi se mlatio sa procedurom da bi otisao da zivi na socijali ....kad vec u zemlji SRB mozes da budes socijala sa fakultetskom diplomom ...na zalost ....ljudi idu jer zele bolje uslove rada, bolju platu , usavrsavanje, putovanje, upoznavanje novih ljudi ...ma svega ...

Kada je moj suprug dobio posao bilo je svega, treninga , obuke , i to mnogo vise u inostranstvu nego ovde, jeste da je strana firma u pitanju , tada nismo ni pomisljali da odemo, bilo nam je vrlo dobro da ne kazem odlicno , i onda je sve odjednom stalo ,nema toliko putovanja , nema vise internih konkursa, pa sad i sto bi i hteli da odemo u neku filijalu sirom sveta od Kanade do Australije prilika nikako da se pojavi ...a mi starimo deca rastu ...posla sve manje para jos manje ....

SRECNO
 
MINISTERIAL INSTRUCTIONS RESPECTING INVITATIONS TO APPLY FOR PERMANENT RESIDENCE UNDER THE EXPRESS ENTRY SYSTEM (APRIL 17, 2015)

Determination — number of invitations

1. (1) For the purposes of paragraph 10.2(1)(b) of the Immigration and Refugee Protection Act, the number of invitations that may be issued during the period beginning on April 17, 2015 and ending on April 18, 2015 is 715.

Required rank

(2) Foreign nationals who, on April 18, 2015 at 00:00:00 UTC, have been assigned a total of 453 points or more under the Comprehensive Ranking System that is set out in the Ministerial Instructions Respecting the Express Entry System, as published in the Canada Gazette, Part I, on December 1, 2014 and as amended from time to time, occupy the rank required to be invited to make an application for permanent residence.


Nama je stigla ITA... :)

Boške, ČESTITAM!!!! Ja sam konačno dobila police check iz Amerike i večeras otvaram EE profil. Očekujem 461 poen, ali videćemo da li će sistem potvrditi to isto. Držim fige svima nama zajedno!!!! Samo napred!!!!
 
Boske moze li odgovor kako si nakupio 462 boda ili tabelu molim te?

izvini, promakla mi je poruka...
32 godine, master diploma, engleski sve 4 ocene CLB9+, 7 god prijavljenog radnog iskustva... supruga bachelor, sve osim jedne ocene CLB9+ ... najvaznija stavka je moj engleski, koji u paru sa diplomom i iskustvom donosi 100 poena na skill transferability sekciji...
 
Pozdrav svima, Imam jedno pitanje u vezi Police Certificate. Naime, bio sam u Americi 2007. i 2008. godine na 'Work and Travel' programu, oba puta po 4 meseca. Cuo sam da su nekome trazili Police Certificate iz Amerike iako nisu proveli vise od 6 meseci tamo. Da li neko ima bilo kakvih informacija o tome tj. da li je neko bio u slicnoj situaciji?

Hvala unapred.
 
izvini, promakla mi je poruka...
32 godine, master diploma, engleski sve 4 ocene CLB9+, 7 god prijavljenog radnog iskustva... supruga bachelor, sve osim jedne ocene CLB9+ ... najvaznija stavka je moj engleski, koji u paru sa diplomom i iskustvom donosi 100 poena na skill transferability sekciji...

Skontao sam za 50 poena prvih, za skill transferability, ali zar ti za drugih 50 ne treba 2 diplome posle zavrsene srednje skole?

Ja imam 33, bachelor, 6+ godina iskustva, supruga university, ielts treba da radimo sad. Ako uradim dobro engleski a mislim da hocu, jel dobijam i ja tu 100 bodova?
 
Skontao sam za 50 poena prvih, za skill transferability, ali zar ti za drugih 50 ne treba 2 diplome posle zavrsene srednje skole?

Ja imam 33, bachelor, 6+ godina iskustva, supruga university, ielts treba da radimo sad. Ako uradim dobro engleski a mislim da hocu, jel dobijam i ja tu 100 bodova?

Master diploma podrazumeva da imas i bachelor... to donosi situaciju da se imaju dve diplome posle srednje skole...
 

Back
Top