Express Entry / Expression of Interest Canada

stigao IELTS remark - ocene drasticno popravljene... Sutra idemo do BC da pokupimo rezultate i refund i uvece pravimo EE profil... ako sam dobro sracunao - bice 462 poena, ali videcemo sta ce racunar da izbaci... :)

Svaka čast buraz!
Kud nisam ranije pratio temu IELTS, nisam ni znao kako taj remark funkcioniše, možda sam mogao još koji bod da pokupim. Ali ko zna zašto je to dobro :D

Imam jedno pitanjce za bolje upućene, ja sam u profilu naveo da sam oženjen (što ću i biti) a nisam još, šta ako stignem na red za ITA pre nego što se venčam? Onda bi ubrzali proces tj. otišli kod matičara i rešili, ali bi datum bio posle pravljenja profila
 
Poslednja izmena:
Hvala pixy... ovo sto su meni popravili je ogromno - dve oblasti za po celu ocenu...

da li prilikom kreiranja EE profila imas ponudjene odvojene opcije - married i common-law partnership ? ... tretira se isto - s tim sto je ovo drugo malo teze za dokazati jer nemas vencani list, ali ako si imao ponudjene odvojene opcije idi edituj profil i zameni to pre dobijanja ITA, inace ti mogu tretirati to kao misrepresentation i izbaciti te iz poola... to ne utice na bodove, i realno ne bi trebalo da se to desi, ali ja se ne bih kockao da sam na tvom mestu...
 
Svaka čast buraz!
Kud nisam ranije pratio temu IELTS, nisam ni znao kako taj remark funkcioniše, možda sam mogao još koji bod da pokupim. Ali ko zna zašto je to dobro :D

Imam jedno pitanjce za bolje upućene, ja sam u profilu naveo da sam oženjen (što ću i biti) a nisam još, šta ako stignem na red za ITA pre nego što se venčam? Onda bi ubrzali proces tj. otišli kod matičara i rešili, ali bi datum bio posle pravljenja profila

Update svoj profil i stavi da si common-law.
Ako utvrde da si lagao (a jesi) suspendovace te kasnije u procesu. Kanadjani su jako striktni u primeni pravila, bukvalno se drze svake reci koja je propisana, i zato ponekad ljudi misle pa to je sitnica, ili kao sto ti kazes..pa ja cu se svakako vencati do tada...Oni to gledaju drugacije, za njih je to je prekrsaj pravila i odmah te suspenduju za dalji proces
A kasnije kad se vencas ponovo update profil kao ozenjen. I kao ozenjen i kao common-law tvoj partner ima pravo da ide sa tobom.
O tome sta sve treba uraditi da bi se dokazao common - law pisali smo na temi Zivot u Kanadi

- - - - - - - - - -

ajde ajde, nemoj tu da bogohulis prema svetoj bracnoj zajednici :)

ovi indijci ocekuju sledeci draw sad u petak ili za vikend - ja moram pozuriti da napravim profil sutra uvece :D ... sto bilo daleko doslo blizu...

...da te cekam za dorucak? :D
 
Poslednja izmena:
Update svoj profil i stavi da si common-law.
Ako utvrde da si lagao (a jesi) suspendovace te kasnije u procesu. Kanadjani su jako striktni u primeni pravila, bukvalno se drze svake reci koja je propisana, i zato ponekad ljudi misle pa to je sitnica, ili kao sto ti kazes..pa ja cu se svakako vencati do tada...Oni to gledaju drugacije, za njih je to je prekrsaj pravila i odmah te suspenduju za dalji proces
A kasnije kad se vencas ponovo update profil kao ozenjen. I kao ozenjen i kao common-law tvoj partner ima pravo da ide sa tobom.
O tome sta sve treba uraditi da bi se dokazao common - law pisali smo na temi Zivot u Kanadi

Hvala na savetu, ali imam problem sa dokazivanjem common law tj. ne mogu da dokažem da živim sa devojkom više od godinu dana. Možda mi to bude još veći problem. Ali ću promeniti i kad granica dođe do 400 idem kod matičara i rešavam brak i onda ponovo update
 
Hvala na savetu, ali imam problem sa dokazivanjem common law tj. ne mogu da dokažem da živim sa devojkom više od godinu dana. Možda mi to bude još veći problem. Ali ću promeniti i kad granica dođe do 400 idem kod matičara i rešavam brak i onda ponovo update

Pixi - za tacnost informacija u EE profilu ce ti gledati datum kreiranja profila, ne datum dobijanja ITAe... tako da - ili brisi profil ako ga imas pa cekaj, ili se zeni :D
 
Hvala na savetu, ali imam problem sa dokazivanjem common law tj. ne mogu da dokažem da živim sa devojkom više od godinu dana. Možda mi to bude još veći problem. Ali ću promeniti i kad granica dođe do 400 idem kod matičara i rešavam brak i onda ponovo update

Sta je problem dokazati common-law?
Neka promeni adresu i odmah update pasos.
Otvorite zajednicki racun u banci i sa njega sve troskove placajte.
Eventualno uplati neko jeftino zivotno osiguranje za nju koje ti placas ...i to je to

Niko ne trazi tacno po datumima od kad i do kad..i ako traze ti ih sam upisujes...retko ko bi mogao da dokaze pa mi zivimo na istoj adresi od pre 5 god uz papirologiju, sama cinjenica da je u pasosu ista adresa za njih je dosta

Svakako, sta god uradis, promeni podatke u EE na ispravno stanje u ovom momentu. Tebi niko ne brani da se ozenis i update stanje u toku procesa

Srecno
 
Pixi - za tacnost informacija u EE profilu ce ti gledati datum kreiranja profila, ne datum dobijanja ITAe... tako da - ili brisi profil ako ga imas pa cekaj, ili se zeni :D

Sad sam promenio u common-law... Pa ću posle opet promeniti kad budem bio muž :D :D
Aj jedno glupo pitanje, jel za common-law mora biti promenjeno baš mesto prebivališta devojke sad nešto kontam njoj je istekla LK pre skoro godinu dana vadiće novu pa možda to i bude ok. Npr. Računi za mob. stižu ovde na zajedničku adresu (negde sam pročitao da se i tako dokazuje - računima!?!)
 
Sad sam promenio u common-law... Pa ću posle opet promeniti kad budem bio muž :D :D
Aj jedno glupo pitanje, jel za common-law mora biti promenjeno baš mesto prebivališta devojke sad nešto kontam njoj je istekla LK pre skoro godinu dana vadiće novu pa možda to i bude ok. Npr. Računi za mob. stižu ovde na zajedničku adresu (negde sam pročitao da se i tako dokazuje - računima!?!)

Rece ti malopre botexag dobro kako se dokazuje common law... treba da se prilagodite navikama kanadskih common law partnera da bi kanadjanima dokazali common law zajednicu... ja i dalje smatram da je vencani list mnogo manja zezancija od svog ostalog dokazivanja, ali svako radi kako on misli, zeli i oseca... :)
 
Baš sam i ja kuckao u trenutku kad mi je botexag odgovorio, pa je ispalo baš baš glupo pitanje
Mislim da ću i ja ići ipak sa venčanim listom, to me ionako čeka a i planirali smo uskoro svejedno

Ja sam ovde dosao kao common-law, sto znaci da ti pricam iz iskustva, a ne cuo sam ili citao....
Common -law je ovde mnogo zastupljeniji nego kod nas, prava su mnogo veca, i apsolutno je identicna procedura da li si married ili common-law.

..svakako, svako treba da donese svoje sopstvene odluke :)
 
Pozdrav svima!
Evo, muz i ja se pridruzujemo svima, i krecemo u akciju prikupljanja papira. Bili smo kod advokata na konsultacionom razgovoru, cisto da se eto iz prve ruke upoznamo sa tim sta i kako, a dalje cemo sami. IELTS smo polagali, ja sam ga uradila dobro za "ne nosioca" liste l:7, r:7.5, s:7, w:5.5, a muz je imao isto kao i ja, sto je znacilo da mora ili na remark ili na ponovno polaganje, zbog 5.5 na writing delu. Aplikacija sa sajta je medjutim prihvatila i dala nam broj za dalju proceduru, iako na sajtu kaze da minimum mora da bude 6 na svakom delu. Na kraju smo poslali i Ambasadi u Becu mail, i rekose da mora jovo na novo. :) Tako da cekamo 9.maj i da opet ispolaze sve. :) Papiri odneti kod sudskog tumaca, tako da cemo taman to na WES da saljemo, dok se sacekaju rezultati. E sad, ako neko moze da mi odgovori na par pitanjca, bila bih mu zahvalna. :)

- Koliko se otprilike cekju rezultati procene WES- a?
- Posto je muz nosilac liste, advokat, barem po onom listu koji nam je dao, je napisao da on mora da salje svedocanstvo i diplome iz srednje skole + dodatak diplomi i diplomu sa Vise. I to je ok, u procesu je prevodjenja (mada mi nije jasno cemu srednja skola, jer na sajtu stoji poslednje zavrseno obrazovanje, tako da ako neko ima neku info o tome, neka je prosledi. :))
E sada me zanima da li i ja treba da saljem svoje obrazovanje? Posto mi je ostalo jos 3 ispita do uzimanja male diplome sa Fakulteta, sto znaci da bih sada slala sve iz srednje, ali po onom bodovnom sistemu max koji moze da dobije supruznik je 10 poena, pa ne znam da li uopste slati i placati 300CAD ako ne pravi neku Bog zna kakvu razliku (jedino ako mora). Kako ste vi odradili?

Kako vi napredujete sa svim ovim? Mi ulazimo u sve to, i pravo da vam kazem jedva cekamo da, ako sve bude kako treba, zaplivamo tim vodama. :) I da ne zaboravim, hvala unapred na odgovorima. :)
 

Back
Top