Express Entry / Expression of Interest Canada

Ej, zadnji draw na 453 CRS. Sjajno, imaju odličan tempo, možda se u ostvare pročanstva Blok-70 :klap:. Ja ipak mislim da će dosta izvlačenje biti na min 380 jer je tu i najveći broj aplikanata, osim ako ne bude preferiranja određenih NOC-a.

Polako ljudi.... koliko ih je do sada izvuceno od pocetka godine?? 5 - 6k....

Do kraja godine potrebno je izvuci tricavih 200 - 250k...

nadam se da ce neko da casti kada score padne ispod 250 komada :)

pozz.

ps. za kanada calling mogli bi vi da pocastite s obzirom da se za DZ reklamirate na forumu a koliko cujem lepu svoticu uzimate za obicnu konsultaciju.

pozz i srecno
 
Pozdrav svima, evo da dodam da sam ja poslao diplomu i svu pratecu dokumentaciju u University of Toronto da mi urade akreditaciju diplome. I prijavio IELTS za 18.04.2015.
Ovo su dva preduslova da bih uopste mogao da apliciram za EE. Imam par pitanja pa ako neko zna odgovore bio bih zahvalan.

1. Da li mogu da otvorim EE profil nakon dobijanja rezultata IELTS-a bez cekanja akreditacije diplome? (pise da se ceka od 14-18 nedelja :eek:)
Kada proveravam da li mogu da apliciram stavim da sam "Bechelor 3 or more years" pa ako dobijem ITA onda bih objasnio da sam u procesu akreditaciju kod UoT. Da li je moguc ovakav scenario da ITA stave na cekanje dok mi urade akreditaciju?

2. Do you have valid job offer? Kako da trazim posao kad nisam jos ni vizu dobio? Mislim ja hocu da apliciram za EE a oni me pitaju da li imam posao, nije mi jasno kako da nadjem posao bez vize.
Kapiram da EE nije samo za nas koji hocemo da odemo iz zemlje vec i za ljude koji su privremeno u Kanadi i sl. pa je onda ovo pitanje namenjeno njima. Ispravite me ako gresim.

Pozdrav.
 
Da li neko moze da mi da jednu informaciju tj odgovor...nasao sam poslodavca u kanadi koji mi je sredio radnu dozvolu i job offer i sve je poslao u kanadsku ambasadu ...ja sam predao sve papire i pasos za odobrenje vize ...recite mi koje su mi sanse za dobijanje vize ....hvala unapred

Prvi put cujem da Kanadski poslodavac salje papire u Kanadsku ambasadu.
Poslodavac teba tebi da posalje Job Offer I LMIA, to spojis sa svojim dokumentima (koja dobiju obradni broj) i saljes onda u ambasadu

Inace ako imas svu dokumentaciju koja je trezena za tu vizu, ne bi trebao da imas problema za dobijanje dozvole, najgore sto moze da se desi je da te pozovu na razgovor da malo popricaju o detaljima
 
Pozdrav svima, evo da dodam da sam ja poslao diplomu i svu pratecu dokumentaciju u University of Toronto da mi urade akreditaciju diplome. I prijavio IELTS za 18.04.2015.
Ovo su dva preduslova da bih uopste mogao da apliciram za EE. Imam par pitanja pa ako neko zna odgovore bio bih zahvalan.

1. Da li mogu da otvorim EE profil nakon dobijanja rezultata IELTS-a bez cekanja akreditacije diplome? (pise da se ceka od 14-18 nedelja :eek:)
Kada proveravam da li mogu da apliciram stavim da sam "Bechelor 3 or more years" pa ako dobijem ITA onda bih objasnio da sam u procesu akreditaciju kod UoT. Da li je moguc ovakav scenario da ITA stave na cekanje dok mi urade akreditaciju?

2. Do you have valid job offer? Kako da trazim posao kad nisam jos ni vizu dobio? Mislim ja hocu da apliciram za EE a oni me pitaju da li imam posao, nije mi jasno kako da nadjem posao bez vize.
Kapiram da EE nije samo za nas koji hocemo da odemo iz zemlje vec i za ljude koji su privremeno u Kanadi i sl. pa je onda ovo pitanje namenjeno njima. Ispravite me ako gresim.

Pozdrav.

Prvo ti ne bih preporucio, tj nemoj stavljati u svoj profil ono sto jos nemas, jer su kanadjani veoma strikni i precizni, cim otkriju odmah ce ti suspendovati profil na odredjeno vreme
Drugo se odnosi na ponudu za posao, a ne da treba da pocnes da radis. Prakticno treba da nadjes firmu koja ce pismeno potvrditi da je voljna da te zaposli (bez prave obaveze u realnosti) onda kada ti dokumenta budu sredjena. Ako za tu poziciju uspeju da isdestvuju i LMIA onda je to vec nesto drugo, prakticno te 'lansira' u vrh liste, i jako brzo mozes da pocnes proces dobijanja PR, ili da dodjes u Kanadu na radnu dozvolu pa odavde da zavrsis imigracioni proces.
 
ispravka ...firma koja mi je poslala job offer i radnu dozvolu ima svog pr koji zavrsava papire za nas ..sve dokumenta i sve sto sam trebao skupio sam i poslao osobi koja je juce predala i papire i job offer i pasos i odobrenje iz alberte za rad tj radnu dozvolu .....inace smo cekali jobb offer da joj stigne trebali smo ranije jos predati ali je bila greska u imenima za job offer...
 
delboj7, ako ti nije problem za pojašnjenje: zbog čega si se odlučio za University of Toronto a ne WES World Education Services? Negdje na ovom forumu sam pročitao da većina ljudi sa ovih prostora radi verifikaciju preko WESa i da je tu najmanje problema i da ugalvnom priznaju ekvivalenciju naših škola.
 
Prvo hvala svima na odgovorima, sad mi je jasno da moram da cekam akreditaciju diplome (14-17 nedelja a javicu kad bude gotovo koliko je trajalo) pa tek onda da se prijavim za EE.
Za UoT sam se odlucio jer nisam citao forum :) Ja sam na cic sajtu video da oni priznaju wes, icas i UoT.
Od dokumentacije svi traze isto http://learn.utoronto.ca/internatio...ive-education-service-ces/country-list/serbia a ja sam zakljucio da je "zvucnije" ako mogu tako da kazem da je akreditaciju izdao University of Toronto a ne wes ili icas. Jer akreditacija vazi 5 godina za imigraciju a dozivotno za posao. Samo to je preovladalo u izboru. Fee je za sve tri institucije cca 230CAD.

PITANJE. Ako sam dobro razumeo odgovor botexad, job offer nije obavezujuc za poslodavca da me zaista i zaposli? Da li mogu poslodavcu da napravim problem ukoliko mi on da job offer a ja uopste nemam nameru da radim kod njega niti on ima istinsku nameru da me zaposli? Da li moze CIC (ili neka druga sluzba) da onda pita poslodavca zasto? Pitam jer neki moj dalji rodjak ima auto servis u Torontu i ako on moze da mi da job offer bez mogucih posledica po njega eto meni 600 poena za EE :)

Pozdrav.
 
PITANJE. Ako sam dobro razumeo odgovor botexad, job offer nije obavezujuc za poslodavca da me zaista i zaposli? Da li mogu poslodavcu da napravim problem ukoliko mi on da job offer a ja uopste nemam nameru da radim kod njega niti on ima istinsku nameru da me zaposli? Da li moze CIC (ili neka druga sluzba) da onda pita poslodavca zasto? Pitam jer neki moj dalji rodjak ima auto servis u Torontu i ako on moze da mi da job offer bez mogucih posledica po njega eto meni 600 poena za EE :)

Pozdrav.

Au kako je ovo dobro zvucalo - eto 600 poena na drvetu, samo treba ispruziti ruku i ubrati... :)
salu na stranu - job offer bez LMIA nosi 0 poena, i tu manje-vise pocinje i zavrsava se svaka prica vezana za dobijanje tih 600 poena... dobijanje LMIA ne ide lako (da ne budem negativan pa da kazem nikako)... :)
 
Prvi put cujem da Kanadski poslodavac salje papire u Kanadsku ambasadu.
Poslodavac teba tebi da posalje Job Offer I LMIA, to spojis sa svojim dokumentima (koja dobiju obradni broj) i saljes onda u ambasadu

Inace ako imas svu dokumentaciju koja je trezena za tu vizu, ne bi trebao da imas problema za dobijanje dozvole, najgore sto moze da se desi je da te pozovu na razgovor da malo popricaju o detaljima

ispravka ...firma koja mi je poslala job offer i radnu dozvolu tj LMIA ,ima svog pr koji zavrsava papire za nas ..sve dokumenta i sve sto sam trebao skupio sam i poslao osobi koja je u petak predala i papire i job offer I LMIA I PASOS .....inace smo cekali jobb offer da joj stigne trebali smo ranije jos predati ali je bila greska u imenima za job offer...
 
Poslednja izmena:
ispravka ...firma koja mi je poslala job offer i radnu dozvolu tj LMIA ,ima svog pr koji zavrsava papire za nas ..sve dokumenta i sve sto sam trebao skupio sam i poslao osobi koja je u petak predala i papire i job offer I LMIA I PASOS .....inace smo cekali jobb offer da joj stigne trebali smo ranije jos predati ali je bila greska u imenima za job offer...

pa ako si predao i pasos, pr te firme ce traziti Work permit za tebe, nece otvarati tvoj profil za EE
 
Postovani, zanima me da li je neko iz Crne Gore pokusao da aplicira preko EE? Skupljam polako informacije i vec sam naisla na prepreke, tipa na sajtu WES i Univerziteta Toronto nema nigdje Crne Gore kad treba da se verifikuje diploma? Zanima me jos i ovo da li kada u paru apliciramo za EE moramo oboje da polazemo IELTS TEST ili samo nosilac aplikacije? Hvala :)
 
Ali ja ni nemam ee niti Sam radio ja samo pitam kolike su sanse name sta si mi odgovorio I sad a cekam vizu I pasos kuci...neznam koliko to traje u BG su predati u cetvrtak ili petak

svakako ako imas LMIA minimalne su sanse da te odbiju....
jedina moguce dve solucije su da ne znas da beknes engleski (jer ce tepozvati telefonom ili pozavati licno na razgovor) ili da nisu zadovoljni tvojim dokumentima kojima dokazujes da si kvalifikovan za posao koji si aplicirao.

Ja sam cekao 2 nedelje, ali znam neke ljude koji su cekali preko 45 dana....
 
Au kako je ovo dobro zvucalo - eto 600 poena na drvetu, samo treba ispruziti ruku i ubrati... :)
salu na stranu - job offer bez LMIA nosi 0 poena, i tu manje-vise pocinje i zavrsava se svaka prica vezana za dobijanje tih 600 poena... dobijanje LMIA ne ide lako (da ne budem negativan pa da kazem nikako)... :)

Slazem se bas je dobro zvucalo :)

Ali onda moram da se vratim na pitanje kako ja da najdem job offer ako nemam radnu dozvolu? Hocu da kazem koliko ce ljudi na to pitanje odgovoriti sa Yes?
Zamisljam sledeci scenario, ja recimo preko monster.ca nadjem oglas koj odgovara mom CV, kontaktiram ih i ako se i odluce za mene prvo pitanje ce biti work permit (vec sam imao iskustva sa pitanjem work permit i nakon mog odgovora da nemam bilo je samo sorry i nisam stigao ni da im objasnim jer su vec prekinuli vezu). Ja bi onda tom poslodavcu morao da objasnim da nemam work permit, da mi od njega treba job offer i LMIA i da cu ako sve to sredim moci da pocnem da radim (dobiti work permit) za najmanje 6 meseci. Mogu i sam da zakljucim ode mojih 600 poena :(

Hvala na odgovoru, i delovalo mi je nemoguce da je samo jedan A4 sa naslovom job offer i logom firme vredan 600 poena. Ono sto vredi je LMIA! Kao i u Nemackoj i bilo kojoj drugoj zemlji a firme nisu bas voljne da se cimaju za to, izuzetak su profesionalci koji su medju najboljima u struci.

Pozdrav.
 
svakako ako imas LMIA minimalne su sanse da te odbiju....
jedina moguce dve solucije su da ne znas da beknes engleski (jer ce tepozvati telefonom ili pozavati licno na razgovor) ili da nisu zadovoljni tvojim dokumentima kojima dokazujes da si kvalifikovan za posao koji si aplicirao.

Ja sam cekao 2 nedelje, ali znam neke ljude koji su cekali preko 45 dana....

Engleski Sam fluent a a kvalifikacija imam I vise od zahtevanog ...hvala ti na vremenu I odgovorima....cekam sada I madam se najboljem
 

Back
Top