Razlike između hostinga?
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Razlike između hostinga?

Domaćin
    Učlanjen
    23.10.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Razlike između hostinga?

Zašto "basic" hosting zajedno sa .com domenom na jednom provajderu košta 1560 dinara (ima čak i 10 evra),
    a na drugom 6 soma?

Ako bih postavio obicnu prezentaciju (portfolio) sa joomla cms-om, sta mi je pametnije?

Ako bih sajt postavio na ovom prvom hostu imao bih više love za reklamu na društvenim mrežama...

Hosting je ovaj: http://www.extreme-prohosting.com/

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    315

Podrazumevano Re: Razlike između hostinga?

Gledam ovaj standard paket, verovatno si na to mislio, i mislim da je ok za portfolio sajt. 20GB mesecnog protoka je ok za jedan sajt, cak i vise nego dovoljno. Opet sve zavisi od saobracaja, ako imas 100 poseta dnevno 300 mesecno, pa ti racunaj da li ce ti stici prostor, mada mislim da ne bi trebalo da bude problem.

Jedino sto se meni ne svidja je to sto daju 3 dodatna domena samo, ali ako planiras da imas na tom hostu samo 1 sajt, ili maksimalno 3, 10 EUR godisnje mislim da je ok ponuda.
    E sad koliko su pouzdani i dobri ne znam.

Ja sam pre nekih 7-8 godina koristio ovaj: http://www.uniwebhosting.com/, imao sam osnovni paket, tada je bilo 20 EUR godisnje.
    E onda im se desi hack i svi sajtovi su mi otisli, ne znam da li je bilo backup-a ali su svima dali 1 godinu besplatnog hosta. Sada kakvi su, ne znam.
    Welcome to the Internet, I'll be your guide...

Domaćin
    Učlanjen
    23.10.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Lollol Pogledaj poruku
    Gledam ovaj standard paket, verovatno si na to mislio, i mislim da je ok za portfolio sajt. 20GB mesecnog protoka je ok za jedan sajt, cak i vise nego dovoljno. Opet sve zavisi od saobracaja, ako imas 100 poseta dnevno 300 mesecno, pa ti racunaj da li ce ti stici prostor, mada mislim da ne bi trebalo da bude problem.

Jedino sto se meni ne svidja je to sto daju 3 dodatna domena samo, ali ako planiras da imas na tom hostu samo 1 sajt, ili maksimalno 3, 10 EUR godisnje mislim da je ok ponuda.
    E sad koliko su pouzdani i dobri ne znam.

Ja sam pre nekih 7-8 godina koristio ovaj: http://www.uniwebhosting.com/, imao sam osnovni paket, tada je bilo 20 EUR godisnje.
    E onda im se desi hack i svi sajtovi su mi otisli, ne znam da li je bilo backup-a ali su svima dali 1 godinu besplatnog hosta. Sada kakvi su, ne znam.
    Ma nemam potrebe za više prostora, običan portfolio bez mnogo multimedije, sve zajedno neće preći 50mb.
    Uzeću ovaj sa extreme pro, mislim da sam ranije uređivao jedan sajt sa tim hostom.

Hvala, Pozdrav.

Primećen član saschap (avatar)
    Učlanjen
    05.03.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

Citat Original postavio Wrong Turn Pogledaj poruku
    Zašto "basic" hosting zajedno sa .com domenom na jednom provajderu košta 1560 dinara (ima čak i 10 evra),
    a na drugom 6 soma?
    Ako bih postavio obicnu prezentaciju (portfolio) sa joomla cms-om, sta mi je pametnije?
    zato sto neki hoce da namlate lovu na jednoj musteriji a neki hoce da zarade dobro kada privuku 1000 musterija. zato je negde 6000 dinara za istu stvar koju mozes platiti 3 puta manje. nekada je hosting nekada vps a nekada dedicated server.
    mada neki pruzaju vise, ako platis 5 evra, mozda neces dobiti backup niti cpanel, i slicno. ja znam kako da administriram server pa me bas briga za cpanel ali pocetnicima je bitno da to imaju.

ja smatram da ti je za pocetak za joomla sajt dovoljno i 5GB protoka i 150MB prostora na disku i jedna baza, a domen sam placas dodatno.

Slične teme

1. Erdogan: Nema razlike između nas i braće Bošnjaka
    Autor Moja Republika u forumu Politika
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 10.10.2012., 09:38
  2. Razlike između muškog i ženskog mozga su urođene?
    Autor Gagulence1 u forumu Psihologija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13.02.2012., 20:58
  3. Razlike između 64 i 32 bitnog sistema
    Autor Iosis u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 02.03.2010., 07:38
  4. razlike između kurana i šerijatskog zakona
    Autor Стефан ИПХ u forumu Religija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 08.01.2009., 19:57
  5. Razlike između Japanske i Srpske kulture