kako znati da li si posednut demonom, ili neko drugi

Ја сам покушавао три године дао сам све од себе па ништа. Од Сваке молитве сам добио 50%-50%. Лепо самозаваравање без икаквог утицаја на стварни живот. У Бога ћеш или веровати или нећеш твоја ствар. 100% од целокупног човечанства нема две благе везе о томе шта је то Бог.
šta si pokušavao tri godine?
 
Да верујем онако по православљу, а када сам прочитао Библију видео сам да нема везе са везом.
pa nije bilo o tome reč. već o logičkom dokazivanju postojanja Boga.

a ako hoćeš o pravoslavlju ili bibliji već ti je rečeno da slobodno pitaš. smo molim neka to bude bitno. a ne neke stvari da se moram upuštati i čitati.
 
pa nije bilo o tome reč. već o logičkom dokazivanju postojanja Boga.

a ako hoćeš o pravoslavlju ili bibliji već ti je rečeno da slobodno pitaš. smo molim neka to bude bitno. a ne neke stvari da se moram upuštati i čitati.

Бога није могуће логички доказати јер су ти за то потребни физички докази, а не вера на основу Библије коју ниси ни прочитао.
 
Бога није могуће логички доказати јер су ти за то потребни физички докази, а не вера на основу Библије коју ниси ни прочитао.
:evil:1. jesi ti malouman pa stalno spominješ bibliju koju nisam pročitao. čak sam ti lepo rekao da ima smisla da je analiziramo. a to nešto ti bi trebao kvotirati.
2. naravno da je moguće čisto logički dokazati Boga, ama baš isto kao što jabuku vidimo logičkim rasudjivanjem a ne bukvalno. samo što za čulo vida uglavnom svi već imaju razvijen procesni mehanizam. s logikom nije taj slučaj. učenjem treba tek razviti sposobnosti.
 
:evil:1. jesi ti malouman pa stalno spominješ bibliju koju nisam pročitao. čak sam ti lepo rekao da ima smisla da je analiziramo. a to nešto ti bi trebao kvotirati.
2. naravno da je moguće čisto logički dokazati Boga, ama baš isto kao što jabuku vidimo logičkim rasudjivanjem a ne bukvalno. samo što za čulo vida uglavnom svi već imaju razvijen procesni mehanizam. s logikom nije taj slučaj. učenjem treba tek razviti sposobnosti.

1. Спомињем ти Библију јер би ти као верник морао да је прочиташ.
2. Сад си сам себи ускочио у уста, Знамо да постоји јабука јер смо је видели, опипали и евентуално појели. Зато не само да ћемо да верујемо да јабука постоји, већ знамо да јабука постоји пошто смо је доказали на физичком пољу.
3. Да ли ти верујеш да је Бог добар и љубав?
 
1. Спомињем ти Библију јер би ти као верник морао да је прочиташ.
ne moram. gde piše da moram?

zašto bi čitao bibliju pored Boga živoga i pored sveštenika? pomolim se ili pitam sveštenika.

2. Сад си сам себи ускочио у уста, Знамо да постоји јабука јер смо је видели, опипали и евентуално појели. Зато не само да ћемо да верујемо да јабука постоји, већ знамо да јабука постоји пошто смо је доказали на физичком пољу.
već je objašnjeno da je vidjenje složen proces obrada informacija. slika se u mrežnjači rastavi na skup mijelinskih talasa pa putuju u korteks. tamo se vrši njihova obrada korelacijom sa već formiranim logičkim pojmovima...

šta misliš da vidi beba?

1. 3. Да ли ти верујеш да је Бог добар и љубав?
a šta ako je Bog ustroio svet tako da svako postane Bogom. da postigne najviše stanje uma, najveću dobrotu i najveću sreću. samo tako što nije moguće što ćeš jesti balege već jabuke. šta ako je ovaj tvoj život samo jedna faza u sazrevanju duše tvoje.

jel bi ti takav Bog bio dobar?
 
ne moram. gde piše da moram?

zašto bi čitao bibliju pored Boga živoga i pored sveštenika? pomolim se ili pitam sveštenika.




a šta ako je Bog ustroio svet tako da svako postane Bogom. da postigne najviše stanje uma, najveću dobrotu i najveću sreću. samo tako što nije moguće što ćeš jesti balege već jabuke. da je ovaj tvoj život samo jedna faza u sazrevanju duše tvoje.

jel bi ti takav Bog bio dobar?

1. Извини без увреде, али ужасно си малоуман и наиван. Допушташ сваком рапопу да лаже како хоће. Прочитај Библију када си већ толики верник па онда направи избор.
2. Бог је апсолутиста, тиранин и садиста. Тако да није оставио човеку ту опцију да постане Бог. Мада било је оних који су умислили да јесу богови.
 
1. Извини без увреде, али ужасно си малоуман и наиван. Допушташ сваком рапопу да лаже како хоће. Прочитај Библију када си већ толики верник па онда направи избор..
svaki čovek govori iz ugla svoje pokvarenosti. napisa tolstoj.ja ne mogu sprečiti rapopa da laže. ali mu mogu nepoverovati. pa mu čak reći kako treba ako znam.
1
2. Бог је апсолутиста, тиранин и садиста. Тако да није оставио човеку ту опцију да постане Бог. Мада било је оних који су умислили да јесу богови.
verujem da je baš tako. zamisli da si sam u univerzumu sa mravom. ali da samoću možeš prekratiti tako što ćeš od mrava evolucijom stvoriti drugara. da je taj put od mrava do Boga beskarano lep i zanimljiv život. i priča.
 
svaki čovek govori iz ugla svoje pokvarenosti. napisa tolstoj.ja ne mogu sprečiti rapopa da laže. ali mu mogu nepoverovati. pa mu čak reći kako treba ako znam.

verujem da je baš tako. zamisli da si sam u univerzumu sa mravom. ali da samoću možeš prekratiti tako što ćeš od mrava evolucijom stvoriti drugara. da je taj put od mrava do Boga beskarano lep i zanimljiv život. i priča.

А ти немој да верујеш распопу него Библују у шаке.
Чекај да прочиташ Библију па да видиш какав је заиста Бог.
 
А ти немој да верујеш распопу него Библују у шаке.
Чекај да прочиташ Библију па да видиш какав је заиста Бог.
samo trolaš. dabome da ću raspopu objasniti ako uočim da je u zabludi. pa i to daje Bog dokaziv logikom. i cenim da će mnogi raspopi ukapirati pre tebe.
 
1. Извини без увреде, али ужасно си малоуман и наиван. Допушташ сваком рапопу да лаже како хоће. Прочитај Библију када си већ толики верник па онда направи избор.
2. Бог је апсолутиста, тиранин и садиста. Тако да није оставио човеку ту опцију да постане Бог. Мада било је оних који су умислили да јесу богови.
Po tebi, Neca, raspop laze kako hoce, a ostali govore samo istinu. Drugo, kad si napisao da je Bog apsolutista, na kog boga si miliso - na Jahveha ili nekog drugog? U uverenju sam da su svi bogovi takvi - apsolutisti, tirani, sadisti, ljubomorni, tasti, genocidni, itd. itd.
 
samo trolaš. dabome da ću raspopu objasniti ako uočim da je u zabludi. pa i to daje Bog dokaziv logikom. i cenim da će mnogi raspopi ukapirati pre tebe.

Ништа је не тролујем. Моји су одговори кратки и јасни. Па то је разлог више да прочиташ Библију.

- - - - - - - - - -

Po tebi, Neca, raspop laze kako hoce, a ostali govore samo istinu. Drugo, kad si napisao da je Bog apsolutista, na kog boga si miliso - na Jahveha ili nekog drugog? U uverenju sam da su svi bogovi takvi - apsolutisti, tirani, sadisti, ljubomorni, tasti, genocidni, itd. itd.

Ниједан није тако зао као Јахве. Када се каже Бог мисли се на Јахвеа пошто му се углавном ни име тачно не зна, али дефинитивно Бог из Библије.
 
Ниједан није тако зао као Јахве. Када се каже Бог мисли се на Јахвеа пошто му се углавном ни име тачно не зна, али дефинитивно Бог из Библије.
Bog nije Zao. Dobro i zlo zavisi od ugla gledanja a Bog brani svoje interese na način koji mu se svidi:" jer Ja tako hoću" veli YHWH.:mrgreen:
 

Back
Top