Razlika izmedju boga i coveka?

Pravedan

Iskusan
Poruka
5.686
Vecinu svog zivota slusam da postoji takozvano svemoguce bice koje nosi nazi BOG. Oni koji veruju u to oni imaju svoje "dokaze" i svoje objasnjenje...

Mene sada zanima koja je razlika izmedju boga i coveka, ali pritom ne zelim da cujem ono: on je svemoguc a covek nije, vec bih zeleo da mi prilozite dokaze o tome sta je bog uradio a sta covek nije?
 
Vecinu svog zivota slusam da postoji takozvano svemoguce bice koje nosi nazi BOG. Oni koji veruju u to oni imaju svoje "dokaze" i svoje objasnjenje...

Mene sada zanima koja je razlika izmedju boga i coveka, ali pritom ne zelim da cujem ono: on je svemoguc a covek nije, vec bih zeleo da mi prilozite dokaze o tome sta je bog uradio a sta covek nije?

Јеврејски пастири без икакве маште и оригиналности су пре негде око три хиљаде година измислили Бога са немогућим превилима и садистичком природом.
 
Vecinu svog zivota slusam da postoji takozvano svemoguce bice koje nosi nazi BOG. Oni koji veruju u to oni imaju svoje "dokaze" i svoje objasnjenje...

Mene sada zanima koja je razlika izmedju boga i coveka, ali pritom ne zelim da cujem ono: on je svemoguc a covek nije, vec bih zeleo da mi prilozite dokaze o tome sta je bog uradio a sta covek nije?

Čovek može da stvori boga, a bog ne mož da stvori čoveka.
To zato što čovek postoji, a bog ne. To bi bila ključna razlika, cenim. :huh:
 
Ha, ne znam da li je prikladno da iznesem svoje misljenje o razlikama, tj. razlici izmedju coveka i boga. Ipak, pokusacu na fin nacin da se odrazim. Razlika se sastoji u sposobnosti coveka da deflorise i licno oplodi svoju partnerku, a bog je morao bogorodici Mariji da svoj spermatozoid posalje po Svetom duhu i sto je ostala virgo-in-takta cak i posle porodjaja. Dakle, prilicno znacajna razlika . Drugo, zena prilikom oplodnje, kad zacne, pod uslovom da nije silovana, ima veliko telesno zadovoljstvo prilikom "opstenja" sa svojim partnerom, dok devica Marija tu ekstazu nije osetila, jer je bila u dubokom snu.

Ne znam koliko sam uspeo da budem (ne)pristojan, ma da je moguce da sam neke dusevno osetljive forumase malo zblanuo ovim opisivanje razlika. Njima se, naravno, mnogo izvinjavamo.
 
Vecinu svog zivota slusam da postoji takozvano svemoguce bice koje nosi nazi BOG. Oni koji veruju u to oni imaju svoje "dokaze" i svoje objasnjenje...

Mene sada zanima koja je razlika izmedju boga i coveka, ali pritom ne zelim da cujem ono: on je svemoguc a covek nije, vec bih zeleo da mi prilozite dokaze o tome sta je bog uradio a sta covek nije?

Razlika je ogromna, jer je čovek svemoguć pošto može da stvara i ubija bogove, a bogovi mogu samo ono što im zanešen/zaveden čovek dozvoli.

- - - - - - - - - -

Tako je.Kada ljudi shvate da je covek stvorio boga,a ne bog coveka.Nestace vera u boga a nastace vera u coveka.

Kada nestane vere u Boga, onda će čovek da se okrene čoveku i mnogi problemi će nestati.
 
Vecinu svog zivota slusam da postoji takozvano svemoguce bice koje nosi nazi BOG. Oni koji veruju u to oni imaju svoje "dokaze" i svoje objasnjenje...

Mene sada zanima koja je razlika izmedju boga i coveka, ali pritom ne zelim da cujem ono: on je svemoguc a covek nije, vec bih zeleo da mi prilozite dokaze o tome sta je bog uradio a sta covek nije?

Bog je stvorio sve, a i coveka prema oblicju svom.
 
Ha, ne znam da li je prikladno da iznesem svoje misljenje o razlikama, tj. razlici izmedju coveka i boga. Ipak, pokusacu na fin nacin da se odrazim. Razlika se sastoji u sposobnosti coveka da deflorise i licno oplodi svoju partnerku, a bog je morao bogorodici Mariji da svoj spermatozoid posalje po Svetom duhu i sto je ostala virgo-in-takta cak i posle porodjaja. Dakle, prilicno znacajna razlika . Drugo, zena prilikom oplodnje, kad zacne, pod uslovom da nije silovana, ima veliko telesno zadovoljstvo prilikom "opstenja" sa svojim partnerom, dok devica Marija tu ekstazu nije osetila, jer je bila u dubokom snu.

Ne znam koliko sam uspeo da budem (ne)pristojan, ma da je moguce da sam neke dusevno osetljive forumase malo zblanuo ovim opisivanje razlika. Njima se, naravno, mnogo izvinjavamo.

boza je mogo da napravi novu evu od blata i da je udara kolko oce..znaci nije bas morao nego je tako hteo..
aj covek nek napravi svoju princezu iz glave od blata..ne ume..daj sta das i to je to..:D
 
*** *** ***

- - - - - - - - - -

Bog je stvorio sve, a i coveka prema oblicju svom.
Morao bi da ides redom, da ne preskaces. Prvo je covek stvorio boga po svom oblicju, a tek onada je taj i takav bradati i svemoguci bog stvorio coveka po svom obliciju. Medjutim, napravio je jednu veliku gresku, coveku je napravio pupak, a on ga nema, coveku je napravio cmar, a on ga nema, jer ne jedne i nije mu potreban. Nije mu potreban ni pimpek, jer ne piski i ne "vodi ljubav", nema skim. Mozda i ima, ali mi to ne znamo.

- - - - - - - - - -

Bog nije svemoguc
Gresis, covek ga je stvorio svemogucim, a sada ne moze da ga degradira i svede na pravu meru.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Vecinu svog zivota slusam da postoji takozvano svemoguce bice koje nosi nazi BOG. Oni koji veruju u to oni imaju svoje "dokaze" i svoje objasnjenje...

Mene sada zanima koja je razlika izmedju boga i coveka, ali pritom ne zelim da cujem ono: on je svemoguc a covek nije, vec bih zeleo da mi prilozite dokaze o tome sta je bog uradio a sta covek nije?

Čovek može da stvori boga, a bog ne mož da stvori čoveka.
To zato što čovek postoji, a bog ne. To bi bila ključna razlika, cenim. :huh:

Bog je stvorio coveka, i dao mu slobodnu volju,a do coveka je da li hoce Vecni zivot ili jezero ognjeno, :)

- - - - - - - - - -

Na najvisem, svemirskom nivou.

- - - - - - - - - -

Morao bi da ides redom, da ne preskaces. Prvo je covek stvorio boga po svom oblicju, a tek onada je taj i takav bradati i svemoguci bog stvorio coveka po svom obliciju. Medjutim, napravio je jednu veliku gresku, coveku je napravio pupak, a on ga nema, coveku je napravio cmar, a on ga nema, jer ne jedne i nije mu potreban. Nije mu potreban ni pimpek, jer ne piski i ne "vodi ljubav", nema skim. Mozda i ima, ali mi to ne znamo.

- - - - - - - - - -

Gresis, covek ga je stvorio svemogucim, a sada ne moze da ga degradira i svede na pravu meru.

Definisi mi rec Oblicje, jer Bog stvori coveka, prema oblicju svojemu.
 
po slici jeste ali po prilici tek treba da postane..bog je naznacio oveka mu bude slika kao nacrt na pocetku...ali ziva slika..kao jedno dete koje je tek kandidat da bude kao svoj roditelj..ali ono treba da uci i da se razvija i tek onda da dostigne da bude podobno ocu..znas kad se kaze slika i prilika oca..to je taj ostavljeni prostor za coveka ,za njegovu slobodu..:D
 
Nači Bog je krele ko i čovek?:hahaha:

- - - - - - - - - -

Ali zaista čovek i nije u ona vremena mogao smisliti boljeg Božu...
Ja bih ga sad smislio kao žemsko i to kao lepoticu i nema problema-kad ideš bogu na istinu ti lepo kod nje
i tako...:rumenko::hahaha:

ne bi ga vala smislio nikad da ga vec neko nije smislio..a taj prvi sto ga smislio ne moze biti pametniji od tebe..:D
 
Vecinu svog zivota slusam da postoji takozvano svemoguce bice koje nosi nazi BOG. Oni koji veruju u to oni imaju svoje "dokaze" i svoje objasnjenje...

Mene sada zanima koja je razlika izmedju boga i coveka, ali pritom ne zelim da cujem ono: on je svemoguc a covek nije, vec bih zeleo da mi prilozite dokaze o tome sta je bog uradio a sta covek nije?

Bog, Kreator ili Velika Duša sa jedne strane je bez tela i skučenosti. TO (ON) je duhovno biće bez oblika i forme. TO Biće ili Velika Duša kreiralo je i mnogo Duša ono što mi suštinski jesmo. TO nas je kreiralo po ugledu na sebe pa smo i mi bez oblika i forme ali sa potencijalnim kvalitetima i kvantitetima sličnim TOME (ili Njemu).
Umesto TO, što je jedino ispravno nadalje ću koristiti ON zbog naviknutosti uma da ga oslovljavamo i vidimo kao da je biće muškog roda. Dakle On je kreirao niže svetove koji su praktično naša škola u kojima razvijamo naše potencijalne kvalitete pa smo zato dobili i tela koja su nam samo instrumenti u procesu učenja odnosno ekspanzije svesti i ljubavi.
Dokaze, lepo si rekao, svako za sebe ima jer istina nije stvar naučnog ili filozofskog dokazivanja i ubeđivanja već je stvar stanja svesti same osobe. Zato, ko želi dokaze drugačije od onih koje već ima, mora sam/a potražiti. Zato čovek stalno traži da bi naraslu svest podupro novim dokazima pa naše napredovanje liči na penjanje stepenicama. Svaki stepenik iziskuje nove napore.
Jednoga dana svako za sebe pribavi dokaze da je On duhovno biće, Duša, a onda nastavlja sve dok ne spozna i svog Kreatora ili TO (Boga). Taj poslednji stepenik je realizacija Bog-Svesti i to je osvajanje najvišeg stadijuma ljubavi i duhovne slobode (Hrišćani to zovu spasenjem) i tada osoba zna Boga.
Dokaza nema ali svako polazi od onoga što već zna, razume, ima, može. Tako će neko poći od svojih snova, možda od iskustva izvan tela, iskustva sa Svetlošću i/ili Zvukom Svetoga Duha, sinhroniciteta ili naizgled slučajnih podudarnosti, intuicije... ili možda velikom potrebom za istinom. Ova iskustva su prvi stepenik ka spoznaji Sebe i Boga (TO).
 
Poslednja izmena:

Back
Top