Ektrakcija podataka sa sajta
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Ektrakcija podataka sa sajta

Ističe se Red_Zmaja (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    95

Podrazumevano Ektrakcija podataka sa sajta

Da li je to kod nas legalno i kako je to reseno? Mozes da ides rucno i da kopiras i niko nece znati ili da napravis skriput koja ce to da uradi za tebe. Sad me zanima da li se to kosi sa nasim nekim postojecim ili ne postojecim zakonom. Posto imaju obicno uslovi koriscenja da je nedozvoljeno koristiti i skidati delove sajta, e sad sta su delovi sajta, ako ja npr. skinem svaki post korisnika ovog foruma (rucno ili skriptom) da li su to delovi sajta, posto te postove nije napravio vlasnik sajta nego korisnici? Malo mi je ovo konfuzno, ne brinite necu da pravim bazu vasih postova na krsti to je samo kao primer
    Let me tell you about heartache and the loss of God wandering, wandering in hopeless night...

Obećava Плазма (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    20

Podrazumevano Re: Ektrakcija podataka sa sajta

Celokupan sajt ne bi smelo da se kopira. Delovi sajta da, ali sa naznakom izvora podataka ili imenom autora. Kad kazem delovi sajta, mislim na jedan clanak, dva, tri ili pet, a ne 10, 20 ili 40% nekog sajta.

Poznat
    Učlanjen
    18.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Red_Zmaja Pogledaj poruku
    Da li je to kod nas legalno i kako je to reseno? Mozes da ides rucno i da kopiras i niko nece znati ili da napravis skriput koja ce to da uradi za tebe. Sad me zanima da li se to kosi sa nasim nekim postojecim ili ne postojecim zakonom. Posto imaju obicno uslovi koriscenja da je nedozvoljeno koristiti i skidati delove sajta, e sad sta su delovi sajta, ako ja npr. skinem svaki post korisnika ovog foruma (rucno ili skriptom) da li su to delovi sajta, posto te postove nije napravio vlasnik sajta nego korisnici? Malo mi je ovo konfuzno, ne brinite necu da pravim bazu vasih postova na krsti to je samo kao primer
    Kakve bi koristi i imao? Gooble bi te uz ostale engine šutno zbog kopije sadržaja.

Ističe se Red_Zmaja (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    95

Nije poenta koristiti to sto se skine online. Evo primer: jedan pametan sajt je zastitio brojeve telefona na foru klikni da vidis broj, a u html-u broj potpuno vidljiv, svako moze da ide stranu po stranu da kopira brojeve ili da napravi skriptu, kakao mu lakse, s tim ako ides stranu po stranu treba ce ti mnogo vremena i niko nece znati sta radi, a ako opalis skriptu znace. E sad da li se to kosi sa nekim nasim zakonom ili ne.. Ovo je samo u naucne svrhe
    Let me tell you about heartache and the loss of God wandering, wandering in hopeless night...

Primećen član saschap (avatar)
    Učlanjen
    05.03.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

gomila kompanija skuplja informacije radi marketinga pa cak i skupljanje emailova.
    a razni sajtovi imaju razna pravila, ja na mom sajtu imam napisano NO Copyrights, u prevodu, bas me briga ako neko nesto skine i redistribuira. na drugom sajtu sam napisao kopirajt "ja i svi seljaci sela", napravio sam sajt o selu gde su se rodili moji roditelji, i malo se zezam sa kopirajtom.

a imas programe za skidanje celih sajtova samo oni ne zadrze strukturu sajta nego sve pretvore u html fajl. dakle, sadrzaj (slike, teksotve, programski kod sajta) mozes skidati, to niko ne zna cak i ako sajt ima kopirajt, ali ako krenes da redistribuiras, teoretski te neko moze tuziti ali to niko ne radi, sve se zavrsi na pretnjama.

inace, ako hoces da vidis cime je napravljen neki sajt, da li je wordpress, joomla, ili nesto deseto, ukucaj adresu sajta u ovaj sajt: builtwith.com
    evo ja sam tamo ukucao krstarica.com i dobio informacije o web serveru, hosting provajderu, Typo 3 ili wordpress CMS, i tako dalje.
    dakle ako je neki sajt wordpress, instaliras negde wordpress i iskopiras clanak i eto ti duplikat, samo je drugi domen.
    Poslednji put ažurirao/la saschap : 27.03.2015. u 15:03

Slične teme

1. Cena izrade sajta
    Autor lezgubeaux u forumu Web dizajn
    Odgovora: 57
    Poslednja poruka: 04.11.2012., 12:34
  2. Reklamiranje sajta?
    Autor Avanger_BL u forumu Programiranje
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 15.08.2011., 23:13
  3. Kako do zarade preko sajta
    Autor Nele u forumu Web dizajn
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 17.07.2010., 10:59
  4. Back-up podataka sa 100% uspeha - laboratorijski
    Autor wwwgoran u forumu Hardver
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 23.10.2003., 18:36
  5. WEB..kako najlakše doći do sopstvenog sajta???
    Autor macaktosa1 u forumu Web dizajn
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 28.06.2003., 13:32

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •