Srbi/Hrvati u Škotskoj.

Ne zajmi se, mooolim te, dok ne vidimo da li je scam.

Zdravo svima! Bravo za reakcije... Morao sam se uključiti u diskusiju jer sam i ja dobio ponudu od SOGEL kompanije, isto na 48.586 EUR ugovor na tri godine... itd. Kontaktiran sam preko recrutera sa LinkedIN-a, a zatim od Roberta Muriela mail-ovima za online intervju i ponudu za posao. I meni se čini da je neka prevara u pitanju, firma ima samo tri zvanično zaposlena čoveka (direktora 1980. godište, sekretara i nekog trećeg..). Kada bi nam se javio neko iz Edinburgh-a ko bi mogao posavetovati gde se zvanično mogu proveriti validnosti ovakvih ponuda - možda bi to najbolje bilo...
Hvala puno!
 
Kao i kolega iznad i kao i ti i ja sam dobila ponudu za posao u Edinburgu, isti rok za odgovor, isti kontakt, pa da proverim je li i firma ista. SOGEL?
Firmu sam proverila, sve OK, ali su mi čudne neke stvari: prvo, rok za potpis ugovora od 72 sata, drugo, mail adresa sa koje je stigla poslovna ponuda nije ista kao u ponudi za posao, treće, niko nije ni skype razgovor obavio sa mnom, a ponudili mi radno mesto sa platom od 50K funti godišnje, stan, zdravstveno, prevoz, benefiti...doduše, sve na memorandumu SOGE kompanije, ali lika koji se predstavlja i potpisuje kao Robert Muriel, Head of Selection Committee, Human Resources Department, nigde nisam mogla da nađem u pretragama. I ako je sve to istina, zašto mail nije stigao sa zvaničnog HR sogel maila.
Sve mi je to malo sumnjivo, još sad kad sam videla vas dvojicu ovde, pa...sad mi je još sumnjivije.

Šta mislite?

Ciao 7sekretaraskoja,
I kod mene se radi o firmi SOGEL i kao i ti dobio sam istog sadraza JOB OFFER LETTER.
Sve je pocelo sredionom novembra kada me je kontaktirao headhunter O.K. iz Australije preko Linkedin-a za Engineering roles i pitao da li sam zainterosovan. Nakon mog potvrdnog odgovora posle par dana stigao je upitnik u word-u sa klasicnim pitanjima za prvi intervju od Sogel-a, rok 72h. Popunio sam i poslao sa pitanjem o kojoj tacno poziciji se radi i ocekivao ili nista, ili drugi intervju. Kad ono posle tri dana stize ponuda za poziciju Mechanical Engineer. Ja slogiran! Najcudnije u svemu mi je to sto nisam od nikog dobio opis posla. Istog dana sam napisao mail i headhunter i HR SOGEL. Posto mi niko nije odgovorio narednog dana do 14h, ja lepo pozovem na br sa ponude i javi se neki decko koji kaze da je iz HR. Ja mu lepo objasnim o cemu se radi, on potvrdi za ovog iz Australije i kaze da ce proveriti mail i odgvoriti mi. Odgor pretpostavljam da ce usl;edtiti ili nikad !!!!! ili u ponedeljak ali to ce biti vise od 72h za kojih treba da se javim.
Kao sto si i sama rekla, cudno i sumnjivo.
I ja sam malo proveravao firmu. Sajt deluje onako sa raznim oblastima bavljenja. Vlasnika sam nasao na linkedinu https://www.linkedin.com/in/andrew-allister-knott-7a72b3126/ radi se o nekom mladjem coveku. Naso sam i firmu na linkedinu ali sa samo jednim zaposlenim, direktorom. Takodje, nasao sam da je ovaj direktor u istom periodu i direktor neke firme http://www.savannah-petroleum.com/en/index.php koja je vezana za Nigeriju.
Tako da generalno nemam poma sta da mislim.
Inace, ponudu sam proverio sa jednim prijateljem iz Londona koji kaze da kod njega ni mas. ing. sa 10g iskustva ne dobija ovakvu ponudu bruto, a meni pise NET SALARY.
Nemam pojma! Sve mi cudno!
Sta mislis ti?
Hvala
 
Sajtovi su skoro u rec isti.
Ma kakav viski, ja bez slive, kruske i dunje ne krecem nigde xaxaxaaxxxa.
Elem, malo sam se pozabavio sa direktorom firme ANDREW ALLISTER KNOTT i nasao sledece:
- na ovom sajtu se vidi da je vlasnik vise firmi ukljucujuci i SOGEL http://www.checkcompany.co.uk/director/8865164/DIRECTOR/PRESIDENT-ANDREW-ALLISTER-KNOTT
- pretragom po firmi http://www.savannah-petroleum.com/en/index.php saznao sam da je firma veoma aktivna u Nigeriji, a na youtube sam nasao vise video zapisa u poslednje tri godine gde ovaj direktor daje intervjue. A za razliku od SOGEL-a ima i dosta ljudi na Linkedin-u.
- http://www.proactiveinvestors.co.uk...t-after-signing-up-drill-contractor-7114.html ovde ia nekoliko intervjua
- nasao sam da je imao i neku visemilionsku parnicu u USA koju je dobio.
Ovaj covek postoji, firma savananah isto, povezan je sa SOGEL ali nista vise-konkretnije nisam uspeo da nadjem.
Bas sve cudno.
Ko zna mozda je konkurencija njega hakovala i sada salju na sve adrese iz baze ponude za posao. Pitaj boga sta je u pitanju.
Pisite ako naidjete na nesto. U onih 72h ne ulaze dani vikenda tako da imamo vremena za jos neku proveru.
 
Spartanac, u funtu nam je ista plata, izginućemo od škotskog viskija u Edinburgu :))))

Hahahahhaahaa... Sto jes, jes... Biće para k'o u priči braće Grim! A whiskey-a u Škotskoj bar ne fali...

Evo mog konačnog mišljenja nakon moje male provere - moja pretpostavka je da se ova prevara zasniva na sledećoj fazi koja podrazumeva javljanje onoj agenciji za konsultacije u vezi sa "UK work permit"-om , a jedini radnik i vlasnik te ponuđene agencije (iz Job Offer-a) je JING DING , kinez koji je osnovo firmu iste 2012. godine kao i SOGEL (u kojoj rade 2 ili 3 čoveka navodno, sa sve tim mladim direktorom Alisterom).
Tako da očekujem da će nam tražiti neku "sitnu" lovu od 50-100 EUR za usluge pomoći oko vađenja radne vize i dozvole za rad u UK (koju će nam kao vratiti kad odemo u Edinburgh). I tu se priča sa njihove strane verovatno i završava. A mi nismo baš tolike ovce, posle ovih srpsko-hrvatskih iskustava, da nasedamo baš na ove kinesko-škotske sitne prevare...
Ali - valja im odgovoriti sa potpisanim Job Offer-om i videti šta će biti do kraja.. To nas ništa ne košta baš... Ja sam moju pretpostavku rekao, pa sada čekam da vidim kolika sam "baba Vanga".

Veliki pozdrav Sekretarki SKOJ-a koja nas je sve lepo skrenula u pravom smeru razmišljanja! I svim ostalim SOGEL drugarima i budućim kolegama u Škotkoj! Hahahahahahaa!!!!
Aj živeli!!! I SRETNA NOVA 2018!!!!!! :)))))
 
Zdravo svima! Bravo za reakcije... Morao sam se uključiti u diskusiju jer sam i ja dobio ponudu od SOGEL kompanije, isto na 48.586 EUR ugovor na tri godine... itd. Kontaktiran sam preko recrutera sa LinkedIN-a, a zatim od Roberta Muriela mail-ovima za online intervju i ponudu za posao. I meni se čini da je neka prevara u pitanju, firma ima samo tri zvanično zaposlena čoveka (direktora 1980. godište, sekretara i nekog trećeg..). Kada bi nam se javio neko iz Edinburgh-a ko bi mogao posavetovati gde se zvanično mogu proveriti validnosti ovakvih ponuda - možda bi to najbolje bilo...
Hvala puno!

Evo i ja se pridruzujem temi u vezi Sogela. Registrovao sam se ovde kako bih vam preneo moja iskustva. Kontaktiran sam preko Linkedin-a od agencije iz Sidneja. Uputili su me da apliciram za poslove u UK. Poslao sam CV i nakon par dana sam radio on-line intervju. Nakon par dana od intervjua, stize Job Offer Letter gde nude smestaj, avio kartu, troskove oko viziranja, zdravstveno, prevoz do posla i sve ostale benefite. Plata na godisnjem nivou 36600 funti.
Isti rok od 72 sata za potpis.
U ponudi stoji lokacija United Kingdom, sto je sirok pojam (iako je sediste u Edinburgu). Onda sam poslao mail sa upitom da mi potvrde da je radno mesto u Edinburgu. Nisam dobio odgovor. Onda sam u petak pozvao navedeni broj i navodno pricao sa tim Robertom. Mogu samo da kazem da je njegov engleski vrlo cudan i ne tako dobar. Potvrdio mi je da je apartman potpuno namesten, da dolaze autom po mene. Kvalitet telefonske veze je bio los.
Nisam potpisao ponudu, vec sam odgovorio da sam zainteresovan, ali da su mi potrebne detaljnije informacije o poslu, projektima, radnom mestu, timu sa kojim cu raditi i predlozio Skype razgovor. Smatram da su moja pitanja na mestu i da ukoliko su ozbiljni treba da odgovore.
Takodje, ako ste kontaktirani preko Linkedina, pogledajte poruke. Videcete da je profil sa kog ste dobili poruku nevidljiv. Sumnja je veca i zbog toga sto je kontakt ostvarila australijska agencija pored toliko agencija iz UK.
Mozete videti na nekim sajtovima checkcompany, gde se vidi da posluju sa velikim rizikom i da im od (cini mi se) 2015. godine finansije idu u veliki minus i da je ''bank and hand cash'' vrlo mali za firmu koja radi takve projekte.
Voleo bih da nastavimo ovu temu i svako napise dalji ishod.

Pozdrav!
 
Hahahahhaahaa... Sto jes, jes... Biće para k'o u priči braće Grim! A whiskey-a u Škotskoj bar ne fali...

Evo mog konačnog mišljenja nakon moje male provere - moja pretpostavka je da se ova prevara zasniva na sledećoj fazi koja podrazumeva javljanje onoj agenciji za konsultacije u vezi sa "UK work permit"-om , a jedini radnik i vlasnik te ponuđene agencije (iz Job Offer-a) je JING DING , kinez koji je osnovo firmu iste 2012. godine kao i SOGEL (u kojoj rade 2 ili 3 čoveka navodno, sa sve tim mladim direktorom Alisterom).
Tako da očekujem da će nam tražiti neku "sitnu" lovu od 50-100 EUR za usluge pomoći oko vađenja radne vize i dozvole za rad u UK (koju će nam kao vratiti kad odemo u Edinburgh). I tu se priča sa njihove strane verovatno i završava. A mi nismo baš tolike ovce, posle ovih srpsko-hrvatskih iskustava, da nasedamo baš na ove kinesko-škotske sitne prevare...
Ali - valja im odgovoriti sa potpisanim Job Offer-om i videti šta će biti do kraja.. To nas ništa ne košta baš... Ja sam moju pretpostavku rekao, pa sada čekam da vidim kolika sam "baba Vanga".

Veliki pozdrav Sekretarki SKOJ-a koja nas je sve lepo skrenula u pravom smeru razmišljanja! I svim ostalim SOGEL drugarima i budućim kolegama u Škotkoj! Hahahahahahaa!!!!
Aj živeli!!! I SRETNA NOVA 2018!!!!!! :)))))

Skojevka se pravila plava i glupa i dobila dokumentaciju za popuniti, 3 dokumenta, ladno su iskopirali sve što UK vlada inače koristi u online prijavi za vizu koja je jedino validna i moguća na zvaničnom sajtu, a pošto su našli naivne Srbe da varaju, ovo će diziđe i u novinE, da se znna. :zcepanje:

Ne traže mnogo, poslaće mi bankovni račun da uplatim, jelte. evo sad ću :dash: a pogledajte deo o plaćanju:
Screenshot (31).png



Važi, samo sutra.
Mail inače potpisuje nepostojeći REDMOND Michael B.A (Hons) LL.B. LL.M
Director, Visa & Work Permit Section

Mislim da je red da se nađemo i napijemo u Škotskoj za onu pravoslavnu NG, pošto ja na posao moram da se javim 12. januara :ok:
 
Kao i kolega iznad i kao i ti i ja sam dobila ponudu za posao u Edinburgu, isti rok za odgovor, isti kontakt, pa da proverim je li i firma ista. SOGEL?
Firmu sam proverila, sve OK, ali su mi čudne neke stvari: prvo, rok za potpis ugovora od 72 sata, drugo, mail adresa sa koje je stigla poslovna ponuda nije ista kao u ponudi za posao, treće, niko nije ni skype razgovor obavio sa mnom, a ponudili mi radno mesto sa platom od 50K funti godišnje, stan, zdravstveno, prevoz, benefiti...doduše, sve na memorandumu SOGE kompanije, ali lika koji se predstavlja i potpisuje kao Robert Muriel, Head of Selection Committee, Human Resources Department, nigde nisam mogla da nađem u pretragama. I ako je sve to istina, zašto mail nije stigao sa zvaničnog HR sogel maila.
Sve mi je to malo sumnjivo, još sad kad sam videla vas dvojicu ovde, pa...sad mi je još sumnjivije.

Šta mislite?

Svaka cast za odgovore.
Upravo tako, u pitanju je SOGEL, pozicika Masinskog Inzenjera, 72k. Bio sam prilicno odusevljen, ali kad se mozak malo ohladio skontah sledece:
- Oskar Kaufman koji me je kontaktirao na Linkedin, vise nema profil
- Mailove koje sam primao su sa @gmail.com
Juce odlucim da posaljem mail na adresu sa "zvanicnog" sajta firme koja je inace registrovana u privrednim registrima, I dobijem odgovor da je sve regularno.
Trazim im Certificate of Sponsorship, I odgovaraju da je sve poslato onoj agenciji u Londonu ciji su kontakt naveli za obracanje u vezi vize.
Naj verovatnije je u pitanju prevara, da bi se na kraju toj agenciji uplatile pare za vizu(inace su mi vec poslali sve papire koji izgledaju uverljivo, I kad im posaljem popunjeno, poslace br racuna za uplatu troskova za vizu)

Poslednje sto sam uradio, poslao sam "firmi" mail da mi u Srbiji imamo agenciju za sredjivanje oko vize, I da mi posalju sertifikat jer mi samo jos to fali kako bih sve sredio. Odgovor naravno NE OCEKUJEM!
Neverovatno mi da neko ovo radi, lazne dve firme koje su ne znam kako registrovane, svi ti dokumenti, onaj Questionnaire its. Pa dokle ljudi idu...

Ako saznam nesto javljam, rodbina mi je u Londonu pa ce pokusati da provere.
Pozdrav svima!
 
Evo, registrovan sajt pre 15 dana u Rusiji:
sogwhois.png


Druga stvar, i najvažnija: viza za Veliku Britaniju popunjava se i plaća isključivo online, preko zvaničnog sajta njihove Vlade, i tu nema prečica, popunite upitnike online, platite online i zakažete razgovor za vizu.
 
Podelite po društvenim mrežama da vidi što više ljudi, da se ne napecaju kao mi, i svima srećno. :)

http://www.alo.rs/srbima-nude-posao-iz-snova-a-iza-svega-se-krije-velika-prevara/134966

BRAVO Skojevka!!!! I bravo svima nama!!!
Tekst u ALO je više nego dobar, sve je lepo sročeno i precizno objašnjeno,a svima nama "SOGEL"-ovcima, "potencijalno prevarenim" osobama, želim da zaista nađemo posao u inostranstvu u 2018. godini i živimo mnogo mnogo bolje! Te se radujemo gastarbajterskoj penziji kad za to dođe vreme!
ŽIVELI! I SREĆNA NOVA IZNOVA!!!
 
Zdravo ljudi! 1. jula ove godine Velika Britanija ukida ograničenja na zapošljavanje hrvatima. Pa me interesuje šta to zapravo znači u praksi? Koliko to olakšava traženje posla u Škotskoj i da li to znači da ljudi koji dolaze na rad imaju ista prava kao Škoti i ostali kao Poljaci, Česi itd.
 
Lijep pozdrav ima li tko aktivan :) . Evo odlucio sam I ja da selim za Scotland pa me zanimaju neki detalji ako ima tko voljan pomoci.

- - - - - - - - - -

Postovani posjetioci Krstarice,
prije skoro godinu dana doselila sam se u Skotsku,predgradje Glazgova i do sada,nazalost,nisam srela nikog sa podrucja Srbije,Hrvatske,BiH...
Mislim da su nasi ljudi nedovoljno upuceni u situaciju u Skotskoj,jednostavno im je nepoznata,(svi odlaze u London i druge gradove UK-a),zato sam
odlicila da se uclanim u forum i, nadam se,upoznam nekog naseg ko je,kao i ja daleko od svoje maticne zemlje.
Za pocetak,logicno pitanje-Ima li koga...? Pisite...

Jel se mozemo nekako cuti ?
 
Ima nas jos u toj okolini :-).
Ja takodje u okolini Glasgow-a sa porodicom a doselili smo se pre 1,5 godine. Moj suprug je pre toga vec 20 godina ziveo ovde. Nema nas mnogo, ali bi bilo lepo da se drzimo zajedno to malo sto nas ima. Veliki pozdrav.
 
pozdrav. planirao bih se preseliti u glasgow, pa me zanima proceruda u vezi svega toga... koliko novaca ponjeti, sto prvo napraviti kada se sleti, procedura oko prakticki svega, molio bih ukoliko je netko voljan da mi objasni ovo, jezik imam c1 razinu
 

Back
Top