Knjige Milorada Ulemeka Legije

Petar BSK

Veoma poznat
Poruka
10.059
Zna li neko gde imaju da se kupe knjige Milorada Ulemeka Legije? Hvala unapred ;)
Trazio sam po netu,knjigu (Legionar) ,kao i sve njegove knjige izdaje izdavacka kuca Spina. Oni nude preko ziro racuna,ali ja nemam vremena zato. Ta Spina se nalazi negde u Zarkovu i dalje,sto je meni daleko,tacnije nemam vremena za to.Ako znate ima li negde u Beogradu,na Novom Beogradu...
 
Poslednja izmena:
Zna li neko gde imaju da se kupe knjige Milorada Ulemeka Legije? Hvala unapred ;)
Trazio sam po netu,knjigu (Legionar) ,kao i sve njegove knjige izdaje izdavacka kuca Spina. Oni nude preko ziro racuna,ali ja nemam vremena zato. Ta Spina se nalazi negde u Zarkovu i dalje,sto je meni daleko,tacnije nemam vremena za to.Ako znate ima li negde u Beogradu,na Novom Beogradu...
Nazalost ta izdavacka kuca je ugasena...i ne znam gde bi mogao da ih kupis. I meni fali par knjiga i ne mogu da ih nadjem. Ako nadem...javljam.
 
I ja smatram da su njegove knjige cista baljezgarija.Priznajem da ih nisam citao ali dovoljno je znati ko je pisac.Pa ipak,to ja tako mislim,svako ima pravo na svoje misljenje.ja kad mi neko ponudi Legijine polovne knjige,uzmem ih prodajem.
Njegove sve knjige sam vidjao u jednoj privatnoj knjizari u centru Beograda,izmedju Terazija i glavne ulice kralja Milana.Dakle ta knjizara je na istoj strani kao i Skupstina Srbije,tacnije preko puta Skupstine Grada.Dakle kad se ide od Beogradjanke,prodje se Skupstina Srbije i malo posle prodavnice Terra Nova.Ima izlozeno napolju knjiga a sama knjizara je u dvoristu.Danas sam tuda prosao ali se nisam setio da pogledam dal ima Legija i da li uopste knjizara radi.Mislim da je ta knjizara dobro poslovala i da unutra prodaju jos neku robu.
 
da li si procitao neku od njegovih knjiga kad imas hrabroti da kazes da je djubre! Za pocetak procitaj,...na primer KRAJ...pa onda kazi da li je djubre. Najvise volim kad nepismeni komentarisu pismene :evil:

da,legija je inace poznat kao izuzetno talentovan poeta,koji je u slobodno vreme voleo da likvidira kog coveka tu i tamo,cisto da dobije inspiraciju za jos neko vrhunsko delo proze i poezije.
 
Zna li neko gde imaju da se kupe knjige Milorada Ulemeka Legije? Hvala unapred ;)
Trazio sam po netu,knjigu (Legionar) ,kao i sve njegove knjige izdaje izdavacka kuca Spina. Oni nude preko ziro racuna,ali ja nemam vremena zato. Ta Spina se nalazi negde u Zarkovu i dalje,sto je meni daleko,tacnije nemam vremena za to.Ako znate ima li negde u Beogradu,na Novom Beogradu...
"Гвоздени ров":

http://www.***********/get/07-kOr7y/Milorad_Ulemek-Gvozdeni_rov.html
 
I ja smatram da su njegove knjige cista baljezgarija.Priznajem da ih nisam citao ali dovoljno je znati ko je pisac.Pa ipak,to ja tako mislim,svako ima pravo na svoje misljenje.ja kad mi neko ponudi Legijine polovne knjige,uzmem ih prodajem.
Njegove sve knjige sam vidjao u jednoj privatnoj knjizari u centru Beograda,izmedju Terazija i glavne ulice kralja Milana.Dakle ta knjizara je na istoj strani kao i Skupstina Srbije,tacnije preko puta Skupstine Grada.Dakle kad se ide od Beogradjanke,prodje se Skupstina Srbije i malo posle prodavnice Terra Nova.Ima izlozeno napolju knjiga a sama knjizara je u dvoristu.Danas sam tuda prosao ali se nisam setio da pogledam dal ima Legija i da li uopste knjizara radi.Mislim da je ta knjizara dobro poslovala i da unutra prodaju jos neku robu.

Na nevidjeno ništa ne mogu da pričam....mada sam pročitala mnogo baljezgarija od pisaca na slobodi.
 
'Ajd da se i ja malo uključim u ovo.
Ne, nisam čitao Legijine knjige, i ne namjeravam. Možda bi mi bile zanimljive da sam tužilac, advokat, klinički psiholog ili bar novinar. Budući da nisam ništa od toga, da me književnost zanima samo kao običnog čitaoca, ne želim da ih čitam. Sad ide ono: A šta ako ima talenta, šta ako su dobre knjige? Naravno, bilo je mnogo pisaca koji su na neki način podržavali zločin. Svi znamo za Hamsuna, Paunda, Selin je bio antisemita, kažu da je Borhes podržavao Pinočeov režim... Bila je ovdje svojevremeno i tema u kojoj je onaj starmali klinac što mu mama piše knjige nešto lupao za Edičku Limonova, pa sam se ja pobunio kako treba da mu gledamo knjige, a ne ratni angažman. U iole normalnim okolnostima to i jeste tako. Samo, ovdje se radi o tome da su svi oni bili priznati pisci mnogo prije nego što su politički zabrazdili, a ni najbolje knjige im nemaju veze sa tim što su kasnije lupali. Drugim riječima, radi se o piscima koji su postali zločinci, a ovaj gospodin Legija je prvo bio zločinac, da bi kasnije odlučio da postane pisac.
Znate li da je Hitler pokušavao da se bavi slikarstvom? Prije nekoliko godina pojavilo se nekoliko platana za koja su stručnjaci rekli da nisu djelo nekoga bez imalo talenta. Platna su prodana, neko ih je kupio, ali mislite da negdje vise, da su negdje izložena? Naravno da nisu, zato što bi to bilo nemoralno. Isto tako, za mene je nemoralno čitanje Legijinih knjiga, kako god da su napisane. Svako ko ih čita, a to ne čine iz stručnih ili naučnih razloga, time govori da se bar malo slaže sa zločinima koje je ovaj počinio.
 
Tačno, ne znamo čak ni ono što mislimo da znamo.

S druge strane, u ovom slučaju konkretno, dovoljno mi je što verujem da znam. Bez ikakve potrebe da budem, pokušano, razuverena. Neka, fala.

Svakom svoje.

Ionako, osvrčući se na umjetničko, ne verujem da pisac zavređuje toliko reči.
 
Значи вако: писце типа Легија,Шабан,Кеба,Брена баталите.
То само говори да сте: 1)идиот или 2)исто као под ставком 1.
са додатком неограниченог слободног времена.
Упишите курс јоге или шах под мишку,па на Калиш!
 
Da bi mogli da komentarišete prvo pročitajte neku Legijinu knjigu pa onda kritikujte a ne tu da lupate gluposti o njemu.Ne branim Legiju niti ga podržavam ali on je za razliku od nekih vas bar bio na ratištu braneći Srbiju.Mogu da se kladim da takođe pola vas nije služilo vojsku ili je služilo u nekoj pošti ili domu zdravlja,a kamoli išla u rat.
 
Da bi mogli da komentarišete prvo pročitajte neku Legijinu knjigu pa onda kritikujte a ne tu da lupate gluposti o njemu.Ne branim Legiju niti ga podržavam ali on je za razliku od nekih vas bar bio na ratištu braneći Srbiju.Mogu da se kladim da takođe pola vas nije služilo vojsku ili je služilo u nekoj pošti ili domu zdravlja,a kamoli išla u rat.

Citao.
Sluzio.
I dalje mislim da su sranje.
 

Back
Top