Knjige Milorada Ulemeka Legije

Želeo sam da pročitam nešto o njegovom iskustvu u legiji stranaca,druge knjige,politički motivisane me ne zanimaju.

Legionar je njegova knjiga o Legiji Stranaca
Gvozdeni Rov -rat u Bosni


Ali odmah da te obavestim, mozda je on tu ubacio nesto malo svog iskustva, to nisu knjige o njegovom iskustvu ili nesto slicno. Cak i u knjizi "Momci iz Brazila" govori netacne podatke o naoruzanju sto je sramota za jednog bivseg clana JSO, sta god on uradio i gde god on sada bio. Procitao sam 6 njegovih knjiga i mogu da ti kazem da sam procitao dosta neistina, stvari koje jedan obican vojnik na odsluzenju vojnog roka nikad ne zaboravlja...
"izvadio sam iz futrole moju BEBICU, poznati TETEJAC, 9 milimetara..."

Dovoljno sam rekao...


A knjige mozes kupiti online, ne preko ziro racuna vec preko obicne uplatnice...
 
Колико је он уопште написао књига ? Има ли шта аутобиографско ?


Gvozdeni rov
Legionar
Momci iz Brazila
Juda
Tajna moga srca
Čopor ( I deo)
Magioničar
Kraj
Kroz vatru i vodu (II deo)
Za čast i slavu (III deo)
Ljubav suzama ne veruje
Revolucija - između razuma i srca




Mislim da ide tim redom.... I ovako, koliko sam ja razumeo vecina su AUTOBIOGRAFSKE ali citajuci knjige ne verujem da je tako...U Legionaru prica o nekim zemljama i obukama (Afrika i sl.) koje ne postoje nigde u njegovoj biografiji... U Gvozdenom rovu nema teorije da je pricao o sebi (koliko se secam gl. junak Cora gubi nogu), davno sam citao, oprostite mi ako sam slagao... Juda(moja omiljena inace od njega) je o Kosovu i ratu dole, opet neke stvari veze nemaju sa njim... itd.
 
Zna li neko gde imaju da se kupe knjige Milorada Ulemeka Legije? Hvala unapred ;)
Trazio sam po netu,knjigu (Legionar) ,kao i sve njegove knjige izdaje izdavacka kuca Spina. Oni nude preko ziro racuna,ali ja nemam vremena zato. Ta Spina se nalazi negde u Zarkovu i dalje,sto je meni daleko,tacnije nemam vremena za to.Ako znate ima li negde u Beogradu,na Novom Beogradu...
a, da probas da citas nesto sto ima neku vrednost?
 
moguce..da ne gresim dusu..nisam nista njegovo uzela u ruke, pa ne znam koliko je "korektno", jer tesko da ce neku bolju ocenu kao pisac zasluziti
meni je samo u startu odbojna pomisao da neko kupuje ono sto napise legija, isidora bjelica, marijana mateus i slicno...
mislim, to ne moz da bude knjizevnost, pa ma koliko da je koretno napisano...a, glavu u rep imaju i pismeni sastavi dece u skoli...uvod, razrada i zakljucak su osnovne stvari koej se iz pisanja uce, nije to tako tesko
 
moguce..da ne gresim dusu..nisam nista njegovo uzela u ruke, pa ne znam koliko je "korektno", jer tesko da ce neku bolju ocenu kao pisac zasluziti
meni je samo u startu odbojna pomisao da neko kupuje ono sto napise legija, isidora bjelica, marijana mateus i slicno...
mislim, to ne moz da bude knjizevnost, pa ma koliko da je koretno napisano...a, glavu u rep imaju i pismeni sastavi dece u skoli...uvod, razrada i zakljucak su osnovne stvari koej se iz pisanja uce, nije to tako tesko

Tako nešto i ja mislim. S tim što ipak ne bih trpao estradne džet-set bezveznjake tipa M. Mateus i pozere tipa Bjelica u isti koš sa osuđenim prevejanim zločincem.

Ovi likovi što čitaju Legiju kažu da to čine samo zbog toga što ih zanimaju knjige, kažu da to nije iskaz podrške njemu u zločinima koje je činio. Preporučio bih im, recimo Mila Budaka, hrvatskog pisca i ustaškog ministra, tvorca zakona koji su legalizovali progon Srba.
Kako to da se za njegove knjige ovdje niko ne raspituje? Taj je čak bio pisac prije nego što je postao zločinac.
 
Tako nešto i ja mislim. S tim što ipak ne bih trpao estradne džet-set bezveznjake tipa M. Mateus i pozere tipa Bjelica u isti koš sa osuđenim prevejanim zločincem.Ovi likovi što čitaju Legiju kažu da to čine samo zbog toga što ih zanimaju knjige, kažu da to nije iskaz podrške njemu u zločinima koje je činio. Preporučio bih im, recimo Mila Budaka, hrvatskog pisca i ustaškog ministra, tvorca zakona koji su legalizovali progon Srba.
Kako to da se za njegove knjige ovdje niko ne raspituje? Taj je čak bio pisac prije nego što je postao zločinac.

tacno, nisu isti
ista im je "knjizevnost"
na to sam mislila
 
moguce..da ne gresim dusu..nisam nista njegovo uzela u ruke, pa ne znam koliko je "korektno", jer tesko da ce neku bolju ocenu kao pisac zasluziti
meni je samo u startu odbojna pomisao da neko kupuje ono sto napise legija, isidora bjelica, marijana mateus i slicno...
mislim, to ne moz da bude knjizevnost, pa ma koliko da je koretno napisano...a, glavu u rep imaju i pismeni sastavi dece u skoli...uvod, razrada i zakljucak su osnovne stvari koej se iz pisanja uce, nije to tako tesko

da, nisam kvalifikovan da ocenjujem znacaj knjige, kao ni samu tehniku pisanja

i ne bih da ja nesto `reklamiram`. ali mislim da se nezasluzeno pod tepih stavljaju knjige i drugi umetnicki prikazi onih desavanja, a koji nisu 100% u skladu sa ovom vladajucom ideologijom

neka misli ko sta hoce, ali mladi treba da znaju nasu stranu price u ratovima devedesetih. makar i da su knige nevelike i vise dokumentarne, nego za velike knjizevne nagrade. ukratko
 
da, nisam kvalifikovan da ocenjujem znacaj knjige, kao ni samu tehniku pisanja

i ne bih da ja nesto `reklamiram`. ali mislim da se nezasluzeno pod tepih stavljaju knjige i drugi umetnicki prikazi onih desavanja, a koji nisu 100% u skladu sa ovom vladajucom ideologijom

neka misli ko sta hoce, ali mladi treba da znaju nasu stranu price u ratovima devedesetih. makar i da su knige nevelike i vise dokumentarne, nego za velike knjizevne nagrade. ukratko

slazem se
treba znati "nasu", kao sto treba znati i "njihovu" istinu
al, tu istinu sumnjam da legija moze dati
meni je dovoljno da pitam svoje skolske drugove kroz sta i kako su prosli na ratistima u Hrvatskoj, Bosni i na Kosovu
ljudski, realno, iz prve ruke i iz prvih rovova
i tu, za mene, jedinu merljivu nasu stranu price i nasu istinu, ne mogu pokriti, ni prepraviti nikakve knjige kvaziheroja tadasnjih ratova..svi su bre oni zlocinci i to do koske
 
... mladi treba da znaju nasu stranu price u ratovima devedesetih...

A ko je to Legiji dao mandat da iznosi našu stranu priče o ratovima devedesetih?

Ja sam od tih ratova vidio mnogo više nego što sam želio, i moja strana sasvim sigurna nije slična Legijnoj. Ako će on da bude autoritet sa tumačenje savremene istorije i za educiranje mladih generacija, onda mi je bolje da se spakujem i da ostatak života raznosim picu po Torontu.
 
ok, ma sta ko od nas mislio o doticnoj osobi i njjegovim ratnim i licnim "postignucima", tema je na pdfu knjizevnosi, te je o legijniim knjigama
btw, samo da primetim da je na prvoj strani pdfa jos jedna, identicna tema:

http://forum.krstarica.com/showthread.php/489018-Milorad-Ulemek-Legija
znaci, na prvoj strani ne postoje dve teme o Andricu, o Dostojevskom, o Krlezi, o...da ne nabrajam, no o LEGIJI
mislim da nam je onda svima jasno cemu ovde dve teme sluze, te ih je najbolje ignorisati, a ne razradjivati u svim mogucim pravcima
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
moguce..da ne gresim dusu..nisam nista njegovo uzela u ruke, pa ne znam koliko je "korektno", jer tesko da ce neku bolju ocenu kao pisac zasluziti
meni je samo u startu odbojna pomisao da neko kupuje ono sto napise legija, isidora bjelica, marijana mateus i slicno...
mislim, to ne moz da bude knjizevnost, pa ma koliko da je koretno napisano...a, glavu u rep imaju i pismeni sastavi dece u skoli...uvod, razrada i zakljucak su osnovne stvari koej se iz pisanja uce, nije to tako tesko
:think: :lol: :p
 
Poslednja izmena:
ne treba zaboraviti da je savremeno doba

demokratija je svuda prisutna pa i u `pisaniju`.

ogroman je broj onih koji zele nesto da kazu kroz pisanu rec. i tu se javlja prvi problem. da li je obavezno tzv lepo pisanje? ili je ponekad dovoljno i da ima sta da se izrekne?

umetnost trazi i jedno i drugo, ali bez ovog drugog ono prvo je jalovo.

amaterski se bavim fotogarafisanjem. tehnicki neobrazovan, istina, ali imam smisao da uhvatim nesto (konkretno), i nikada ne precenjujem svoje snimke.
 
moguce..da ne gresim dusu..nisam nista njegovo uzela u ruke, pa ne znam koliko je "korektno", jer tesko da ce neku bolju ocenu kao pisac zasluziti
meni je samo u startu odbojna pomisao da neko kupuje ono sto napise legija, isidora bjelica, marijana mateus i slicno...
mislim, to ne moz da bude knjizevnost, pa ma koliko da je koretno napisano...a, glavu u rep imaju i pismeni sastavi dece u skoli...uvod, razrada i zakljucak su osnovne stvari koej se iz pisanja uce, nije to tako tesko

:worth:
 

Back
Top