Када и грип у Србији подивља..
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Када и грип у Србији подивља..

Kata Bucik nije na forumu
    Данас је оно сутра за које сам јуче био забринут..
    Zainteresovan član Kata Bucik (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    36

Angry Када и грип у Србији подивља..

Кажу да је у задњих месец дана око педесеторо људи у Београду умрло од овог ужаса кога званично зову грип, мада симптоми нису уједначени нити типични за сезонски грип..
    Такође кажу да нема града у Србији у коме није барем десетак људи умрло од исте пошасти..

Ја стварно не знам да ли је то тачно..
    Знам да је ужасан је, и ако не мирујете, не пијете пуно течности, не проветравате просторију у којој лежите и не успете да оборите температуру, напада плућа и срце и може бити смртоносан..

Знам и да ми је дежурна шалтеруша из Хитне, коју сам звала јер је температура већ дебело газила за мене опасних 39,5С, рекла:

1..данас је субота увече и не можемо се бавити сваким ко има температуру у граду..
    2..све екипе су нам на терену..знате ли Ви колико је у граду пијане деце и повређених у тучама..баш сада једна екипа санира момка који крвари на сред асфалта јер не би преживео док га довезу у болницу?
    3..чак и када бих нашла екипу за Вас, ми немамо ни једну инјекцију којом бисмо могли да Вам снизимо температуру..
    4..када температура пређе 39С, најбоље је да се добро УТОПЛИТЕ..

Нисам имала снаге да јој одговорим те ноћи..али се нешто данас мислим..
    1..да ли се то очекује да бирамо када ћемо добити температуру или ће, евентуално, законом нити регулисано да је то забрањено суботом?
    2..шта та деца раде у два ноћу пијана на улици и да ли је нормално да тако хладнокрвно неко прича о избоденим клинцима..као да је то нормално..или можда..уобичајено?
    3..Хитна у граду Нишу нема ни једну инјекцију којом би снизила температуру, на пример, неком детету које је болесно, а не бахати се суботом увече пијано по улици? Колико је госпођа сигурна да никаква законска консеквенца неће да је качи, када тако нешто опуштено каже преко телефона?
    4..е, иза ове констатације сам већ била спремна да урлам..била спремна, кажем, али и онемогућена потпуном физичком немоћи..
    Свака неписмена баба у задњој недођији зна да некога са толиком температуром треба ХЛАДИТИ а не утопљавати..
    Боље да нисам то наглас изговорила, јер тај поремећени кретен не би могао да ми одговори..Али, са толиком температуром Вам је сигурно хладно..

Не, заиста не знам да ли су подаци, које сам цитирала на почетку, тачни..
    Али, напросто не могу да се не запитам..колико је људи умрло у овој земљи зато што је послушало шалтерушу из Хитне, рачунајући да је она стручна и да зна шта прича..и пребацило преко себе, неког свог, или свог детета..још једно ћебе..

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2147

Podrazumevano Re: Када и грип у Србији подивља..

strogo odmaraj lezi i pi sto vise tecnosti

ovaj svinjski grip je uzasan i velika je smrtnost.

Buduća legenda Dragoljub69 (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    605

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    strogo odmaraj lezi i pi sto vise tecnosti

ovaj svinjski grip je uzasan i velika je smrtnost.
    Preležala je,zakasnio si -danas je ponedeljak-to je bilo u subotu...Ovo je kucala bez temperature...
    A uteha je da se od nečeg mora riknuti i + čak i šalteruše umiru ,zar ne?!
    Za šankom sa zastavom na pola koplja

markons82 nije na forumu
    Everyone's an asshole, even YOU, the person reading this comment right now
    Veoma poznat markons82 (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    209

Ljudi umiru od gripa hiljadama godina, godisnje mozda i milion ljudi. Lek protiv njega ne postoji a najbolje je da jedes " zdravu " hranu punu vitamina. Brokoli, karfiol, voce, beli luk, laneno ulje i izbegavaj zagusljiva pretrpana mesta ako ti je frka i ako imas slabiji imunitet..
    Svaka smrt umanjuje te jer si deo covecanstva, zato ne pitaj za kim zvone zvona, zvone za tobom.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6079

Citat Original postavio Kata Bucik Pogledaj poruku
    Кажу да је у задњих месец дана око педесеторо људи у Београду умрло од овог ужаса кога званично зову грип, мада симптоми нису уједначени нити типични за сезонски грип..
    Такође кажу да нема града у Србији у коме није барем десетак људи умрло од исте пошасти..

Ја стварно не знам да ли је то тачно..
    Знам да је ужасан је, и ако не мирујете, не пијете пуно течности, не проветравате просторију у којој лежите и не успете да оборите температуру, напада плућа и срце и може бити смртоносан..

Знам и да ми је дежурна шалтеруша из Хитне, коју сам звала јер је температура већ дебело газила за мене опасних 39,5С, рекла:

1..данас је субота увече и не можемо се бавити сваким ко има температуру у граду..
    2..све екипе су нам на терену..знате ли Ви колико је у граду пијане деце и повређених у тучама..баш сада једна екипа санира момка који крвари на сред асфалта јер не би преживео док га довезу у болницу?
    3..чак и када бих нашла екипу за Вас, ми немамо ни једну инјекцију којом бисмо могли да Вам снизимо температуру..
    4..када температура пређе 39С, најбоље је да се добро УТОПЛИТЕ..

Нисам имала снаге да јој одговорим те ноћи..али се нешто данас мислим..
    1..да ли се то очекује да бирамо када ћемо добити температуру или ће, евентуално, законом нити регулисано да је то забрањено суботом?
    2..шта та деца раде у два ноћу пијана на улици и да ли је нормално да тако хладнокрвно неко прича о избоденим клинцима..као да је то нормално..или можда..уобичајено?
    3..Хитна у граду Нишу нема ни једну инјекцију којом би снизила температуру, на пример, неком детету које је болесно, а не бахати се суботом увече пијано по улици? Колико је госпођа сигурна да никаква законска консеквенца неће да је качи, када тако нешто опуштено каже преко телефона?
    4..е, иза ове констатације сам већ била спремна да урлам..била спремна, кажем, али и онемогућена потпуном физичком немоћи..
    Свака неписмена баба у задњој недођији зна да некога са толиком температуром треба ХЛАДИТИ а не утопљавати..
    Боље да нисам то наглас изговорила, јер тај поремећени кретен не би могао да ми одговори..Али, са толиком температуром Вам је сигурно хладно..

Не, заиста не знам да ли су подаци, које сам цитирала на почетку, тачни..
    Али, напросто не могу да се не запитам..колико је људи умрло у овој земљи зато што је послушало шалтерушу из Хитне, рачунајући да је она стручна и да зна шта прича..и пребацило преко себе, неког свог, или свог детета..још једно ћебе..
    objasnis retardu da niciji zivit ne moze biti vazniji i da tvoja intervencija dolazi kad tad na red cak i po zakonu ne po njihovim slobodnim procenama
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Slične teme

1. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 18.12.2012., 11:11
  2. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 12.01.2011., 16:42
  3. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 31.01.2007., 08:50
  4. Забрана ХРТ-а у Србији?
    Autor Dust u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 08.10.2005., 20:07

Pravila za slanje poruka