Pitanje za prosvetne radnike
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Pitanje za prosvetne radnike

Zainteresovan član Philipsa (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    23

Podrazumevano Pitanje za prosvetne radnike

Imam jedno pitanje, ako sam pogresila temu, molim vas da me uputite na drugu.
    Zaposlila sam se u septembru kao vaspitacica a ugovor mi glasi do raspisivanja konkursa. E sad me zanima da li sam stekla pravo na rad posle 6 meseci i vise koliko radim? Ili mogu da me otpuste kad se otvori konkurs i zaposle nekog drugog? I da li u slucaju da sam npr trudna mogu da odem na porodiljsko ili ce mi dati otkaz?
    Trazila sam i citala zakone ali nigde nisam nasla nesto konkretno, pa ko bi neko mogao da mi da neku informaciju, sve bi mi bilo od koristi.

Buduća legenda buudala (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    1250

Podrazumevano Re: Pitanje za prosvetne radnike

..............bolje ti postavi to pitanje nekom advokatu.
    zzz

Domaćin Sabonis (avatar)
    Učlanjen
    01.11.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    77

Citat Original postavio Philipsa Pogledaj poruku
    Zaposlila sam se u septembru kao vaspitacica a ugovor mi glasi do raspisivanja konkursa. E sad me zanima da li sam stekla pravo na rad posle 6 meseci i vise koliko radim? Ili mogu da me otpuste kad se otvori konkurs i zaposle nekog drugog? I da li u slucaju da sam npr trudna mogu da odem na porodiljsko ili ce mi dati otkaz?
    Trazila sam i citala zakone ali nigde nisam nasla nesto konkretno, pa ko bi neko mogao da mi da neku informaciju, sve bi mi bilo od koristi.
    Ma sta se brines.I za taj tvoj status treba da imas debelu vezu sto znaci da je imas,tako da za tebe nema zime...
    Pa pazi, isto pise i VD direktorima a u statutima i mozda i zakonu pise da on tu duznost moze obavljati najduze 6 meseci,a oni su VD-i pod SNS-om vec skoro 4 godine a konkurs se ne raspisuje...
    Nemas pravo.Pogotovo sada kada postoji ovo ludilo "zabrana zaposljavanja".Da je privatna firma,nakon 2-3 puta tog na odredjeno vreme ti se primas za stalno...
    buongiorno Dio
    lo sai che ci sono anch'io

Zainteresovan član Philipsa (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    23

Ma imam ja veze sa direktorom, ali njega pritiskaju iz SNS a, da prime nekog drugog, a konkurs ce uskoro raspisati, u toku ovog meseca. Pa mi nije jasno imam li ja neka prava, jer nisam tehnoloski visak kad me otpuste, nisam radila ni godinu dana...

Domaćin Sabonis (avatar)
    Učlanjen
    01.11.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    77

Ma imam ja veze sa direktorom, ali njega pritiskaju iz SNS a, da prime nekog drugog, a konkurs ce uskoro raspisati, u toku ovog meseca. Pa mi nije jasno imam li ja neka prava, jer nisam tehnoloski visak kad me otpuste, nisam radila ni godinu dana...
    Nemas nikakva, sem sto si po pravilu (da je drzava normlana,pa makar to bio i socijalizam) u blagoj prednosti u odnosu na ostale kandidate kada bude bio konkurs jer si vec radila (jer sad radis) u toj ustanovi,mada danas to niko ne gleda...Pojavice se neka sa doktoratom vrticologije sa Singiduduka
    buongiorno Dio
    lo sai che ci sono anch'io

Veoma poznat latisa (avatar)
    Učlanjen
    11.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    304

Nemas. Mogu da zaposle koga hoce. U vezi te nazovi veze preko direktora, ne bih se ja tu puno nadala, da je hteo da te primi, primio bi te odmah. Sto se trudnoce tice nisam potpuno sigurna, ali mislim da i u tom slucaju jedino sto ces dobiti, nazalost, to je otkaz. Uh, izvini na losim vestima, prosto znam primere sa kojima sam se sretala. Volela bih da sam imala nesto pozitivnije da ti kazem.

Slične teme

1. Pitanje za devojke: kondom da ili ne?
    Autor blackground u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 191
    Poslednja poruka: 27.03.2016., 11:46
  2. napadi na prosvetne radnike
    Autor tina kupina u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 68
    Poslednja poruka: 28.05.2011., 09:53
  3. Pitanje za iskren muski odgovor!
    Autor Silvana u forumu Muškarci
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 05.11.2003., 05:47

Pravila za slanje poruka